Koji auto - potrebni saveti - oko 3000eur budzet

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Mares
Postovi: 879
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Koji auto - potrebni saveti - oko 3000eur budzet

Post od Mares » 13 Avg 2012, 20:13

Pozdrav ljudi,

Planiram u skorije vreme da menjam auto, da prodam ovog mog klija (trenutno vozim klija 2 1.9d) pa uzmem nesto za oko 3.000eur (neki max 3.300eur). Gledao sam po oglasima sta bi mogao da uzmem za ovu kintu pa sam suzio izbor na sledece, a interesuje me vase misljenje:
- alfa romeo 147 1.9jtd (2001.-2004. god.)
- alfa romeo 156 1.9jtd (2001.-2004. god.)
- opel astra G 2.0dti (2001.-2003. god.)
- bmw (e36?) 320i ili 318i (1997.-1998. god.)

Aj odmah da napomenem da ne volim generalizaciju, pa da ne krenu odmah pljuvanja tipa alfa romeo nikako i sl., vise mislim da sve zavisi kakav me model potrefi i to je to. Sve je ovo polovno, macka u dzaku, tako da nadam se da uz malo srece i dobru proveru moze da se nadje ok primerak.

Sto se tice alfe, nisam do sada imao iskustvo sa ovom markom. Pre neki dan sam provozao 147 1.6tspark i auto mi je skroz ok. Ja bih isao samo na dizel 1.9jtd varijantu (navikao sam na dizel, jer je i ovaj moj klio traktor) a svi hvale ovaj motor - ukoliko se ubode ok primerak. Verujem da su svi oni zgazili boga oca, ali kontam da je bolje uzeti i tog dizela koji je presao cca 200-250k neko npr. 1.6 benzinca koji je isto toliko presao. Znam da je alfama generalno trap slaba tacka, ali se da sanirati. Ovih dana cu od druga provozati 156 1.9jtd pa cu konkretnije znati kako mi "lezi" ovaj auto. Ovaj drug mi je rekao da osim trapa nije imao nikakva ulaganja, i ima reci hvale za ovaj model.

Za astru 2.0dti ne znam nista. Svidja mi se sto ima bar 100 konja (uzeo bi auto jacine min 100konja ili jaci), i koliko sam skontao ovaj motor se dosta dobro pokazao, zar ne? Nije bas za poredjenje, ali vozio sam par puta opel korsu 1.7cdti milsim da ima oko 75ks, delovala mi je dosta tromo za tako mali auto. Znam, ovo je slabiji motor, ali verujem da je ovaj 2.0 dizel sasvim ok za astru. Da li ima neko ovo vozilo, kakva su iskustva? Sta je slaba tacka, da li joj riknjava nesto standardno oko motora, itd?

Sto se tice bmw, na ovo sam slucajno naleteo, ali me i ovaj model zainteresovao. Njega bih uzimao u benzin varijanti, samo uzimajuci u obzir poslednje ture, '97 - '98 godiste. Interesuje me kakvi su 320 i 318 motori, i kako podnose plin? Uzeo bih varijantu sa plinom jer verovatno srcu malo vise benzina, pa ajde potrosnju nekako da kompenzujem sa plinom. Kakvi su ovi benzinci, koji su takodje verovatno presli po 200-250k?

Aj da napomenem da mi je 90% gradska voznja, treba mi klima, servo i muzika od opreme, ostalo mi nije bitno :mrgreen:

Sto se tice odrzavanja, i redovnih servisa, delova, pretpostavljam da su tu negde sa cenama, ili mozda gresim?

Bilo kakav komentar je dobro dosao.

Hvala,
Pozdrav.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46131
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Koji auto - potrebni saveti - oko 3000eur budzet

Post od Geza » 13 Avg 2012, 20:36

Astra. Mislim da ćeš generalno imati najmanje problema sa njom. Ali sve zavisi od primerka koji nađeš.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23827
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Koji auto - potrebni saveti - oko 3000eur budzet

Post od dragvorl » 13 Avg 2012, 20:38

Ja bih BMW-a odmah izbacio sa liste. Auto je po meni ok, i rado bih ga vozio, ali pored ovih je ipak previse mator, odrzavanje ne mora da bude preskupo, ali opet, zna se ko vozi BMW, pa su verovatno vecinom skoro svi raznjakani i neadekvatno odrzavani. E sad, od nabrojanih, ja bih isao na 147 ili Astru, pre svega zbog dimenzija bih manje gledao 156, ako ti treba za grad. 147 ima drugar, JTD motor, i za sad je zadovoljan globalno, drugi drugar ima Stila vec trecu godinu, isto JTD, i on je zadovoljan, nikakvih problema nije imao, cak smo radili sami i veliki servis na njegovom motoru. Ja bih ti rekao da pogledas i Stila slobodno, ako nadjes neki ok primerak, jer su relativno povoljni. Nije bas tako atraktivan kao Alfa (Stilo 3v je :naughty: ), ali po meni je sasvim ok autic za normalne ture i obicnog coveka koji ne trazi previse od auta.
Astru, i to bas 2.0 dti ima moj kum. Kada se raspitivao da li da uzme nisam bas bio odusevljen izborom, zbog tog motora, ali uzeo je od coveka koji je prodao sa 90kkm pravih, i auto je stvarno u dobrom stanju, i unutra ima neku bolju opremu, multifunk. kozni volan, i tako jos neke sitnice, i mnogo bolje izgleda od one ogoljene verzije. Motor za sad radi OK, cak mu je sipan i benzin, isao je dok se nije ugasio, zatim je ispran sistem, i dalje radi ok, zasad. Motor je u voznji prilicno mrtav do 2k obrtaja, ali posle solidno povlaci. Cak jedan clan ovde vozi sluzbenu isto 2.0 dti i presao je 600kkm, sto nije malo. Sta znam, ja bih mozda licno gledao nekog Stila JTD u sto boljem stanju, ili 147, mada su velika vecina zesci krsevi iz uvoza, bas smo ih dosta gledali sa drugarom, ono je uzas. Astru bih pre gledao sa nekim benzincem, i to minimum 1.6, ali to je moje misljenje, u tom cenovnom rangu mozes probrati stosta, pa nemoj se zaustavljati na ovih nekoliko modela ako naletis na neki primerak u dobrom stanju druge marke.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13156
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Koji auto - potrebni saveti - oko 3000eur budzet

Post od Grujic » 13 Avg 2012, 20:46

Ne smem bas da tvrdim, al mi 3000e nekako deluje malo za Alfu a da bude dobra i bez ulaganja (ne racunam eventualne sitnice)

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Koji auto - potrebni saveti - oko 3000eur budzet

Post od Texonja » 13 Avg 2012, 21:40

dragvorl je napisao: zna se ko vozi BMW, pa su verovatno vecinom skoro svi raznjakani i neadekvatno odrzavani.
:srbin: :palica:

Izbacio bih 156-icu, jer ako kupujes auto za 3000 eur, pretpostavljam da bi ti preveliki izdatak bio odrzavanje takvog auta i zasto praviti sebi problem? Naslusao sam se horror prica oko cena delova za nju. Skroz je ok izbor i 147-ica, a bogami i Astra. Takodje i Bimmer, ali svakako je najbitnije naci dobar primerak, a ne juriti bas neki odredjeni model. Barem bi meni bilo bitnije...
I meni Astra zvuci kao najracionalnije resenje.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10596
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Koji auto - potrebni saveti - oko 3000eur budzet

Post od Sloba » 13 Avg 2012, 22:13

Ne znam kako je trenutno, ali 156 je, istog stanja i godišta, dugo bila nešto i jeftinija od 147.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30194
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Koji auto - potrebni saveti - oko 3000eur budzet

Post od trojanac » 13 Avg 2012, 22:14

Ako te interesuje Alfa, pogledaj ovu kod Gogija... http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... _ful_koza/
Proverićemo sa njim da li je sve ok, mada ne bi trebalo biti problema. Deluje ok na prvo gledanje.

Možeš i ovaj da pogledaš, u Futogu... http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... ic_17ctdi/
Nije od nabrojanih, ali vredi pogledati. To ti je ISUZU motor koji je išao u Astru, samo dorađen za ovaj model. Inače je po meni bolja kupovina od Astre koju sam i ja gledao, ako ti treba komforan i pouzdan auto. Jeste da je sa 3-vrata, ali nisi naveo da li je uslov sa 4/5 vrata?
Posetite www.garaza.rs !

Mares
Postovi: 879
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Koji auto - potrebni saveti - oko 3000eur budzet

Post od Mares » 13 Avg 2012, 23:11

E hvala svima na odgovorima.

@dragvorl....kontam i ja tu varijantu oko bimmera da su svi oni zaklani ali idem onom varijantom "ima nade" :mrgreen: . Jeste on stariji od npr. ovih ostalih opcija koje su posle 2000. godiste ali opet idem onom varijantom da je bmw ipak klasa za njih pa i sam kvalitet/izdrzljivost/kvalitet/dugotrajnost itd. mu pegla godine u odnosu na ove mladje ali iz nize klase. Evo ovaj mi npr. izgleda ok http://polovniautomobili.com/oglas19832 ... 320_hitno/

Sto se tice 147 ili 156, vizuelno mi je lepsa 147, ali bih pre uzeo bolji primerak, svejedno da li je na kraju 147 ili 156. ni 156 nije losa, nije ni nesto puno veca, bitno mi je da je sam motor ok a ostalo moze da se sredi. Stilo mi se kao auto ne svidja, i previse mi je plastican unutra, njega ni ne planiram da gledam.

Sto se tice Astre, ona mi zvuci kao mozda najracionalnije resenje, malo je nemacki "dosadna" iznutra, ali pretpostavljam da je najpovoljnija za odrzavanje i najmanje komplikovana (elektronika i sl. sto mozda kod italijana moze da bude problem). Ima onih valjda sport (dizel) verzija opreme koje su koliko toliko normalne iznutra, mada ne cimam se toliko oko toga, bitno mi je samo da nema onu lamperiju unutra (sto alfa ume da ubode pogotovo u 156 lol).

Ova alfa sto je trojanac predlozio mi deluje sasvim ok, u sustini sve su mi one iste, ajde uzeo bi neku bez koze jer je bas nesto i ne gotivim, ali ako je ok primerak ne bi mi smetalo da budu kozna sedista. Trojanac, ko je Gogi? To sam zaboravio da kazem ali bi mi dosta znacilo ako bi imali neke "proverene" varijante za preporuku kod koga da gledam kola, neko ko ce mi reci realno e auto je takav i takav, to treba uraditi i sl. da znam od prilike na cemu sam, s obzirom da ima mali milion placeva i svaki auto predstavljaju kao da je sisao sa trake.

Sto se tice ove honde, nije tip vozila kakav trazim pa bih je zaobisao, hvala u svakom slucaju.

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Koji auto - potrebni saveti - oko 3000eur budzet

Post od Cherokee » 13 Avg 2012, 23:14

Da li te interesuje Reno Laguna?

Mares
Postovi: 879
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Koji auto - potrebni saveti - oko 3000eur budzet

Post od Mares » 13 Avg 2012, 23:20

Pazi, imam jednu opciju - to mi je alternativa ostalim polovnjacima koje trazim ovako preko oglasa, treba drugarici da stigne laguna 2001 1.8 benzin od rodjenog strica iz Slovenija, pa ce je ona ovde prodavati, tako da cekam i to da stigne pa da vidim u kakvom je stanju. Ovde mi je veliki plus sto cu znati bukvalno kompletnu istoriju vozila i bice mi najproverenija varijanta, ako se na kraju ispostavi da je ok i ako se uklopim u cenu moguce da bi je uzeo. Inace, nesto bas i ne bi uzimao lagunu od nekon nepoznatog, vidim da im je elektronika veliki minus, i sta sve ne, mada opet sve zavisi sta te potrefi. Takodje bi i da promenim marku auta, dosadio mi vise reno i nisam se bas nesto proslavio sa ovim lol. A vidim da i njih ima po oglasima za ovako neku kintu. Majstor koji radi reno i koji odrzava moj auto mi je rekao da je taj 1.8 benzin jako dobar motor (ukoliko je u ok stanju). One 1.9dci ne bih uzimao, jeste dizel ali koliko sam razumeo oni su previse osetljivi za nase uslove tj. gorivo i cesto im nesto riknjava.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30194
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Koji auto - potrebni saveti - oko 3000eur budzet

Post od trojanac » 13 Avg 2012, 23:21

Mares je napisao:Trojanac, ko je Gogi?
Imaš PP. ;)
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Koji auto - potrebni saveti - oko 3000eur budzet

Post od Texonja » 13 Avg 2012, 23:27

Posteno, da sam momak, tj dovoljno je da nemam decu i da sam na tvom mestu, uzeo bih 147-icu. Toliko mi dobro izgleda taj auto, pa jos ako je JTD, po cenu da se kockam uzeo bih je.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Koji auto - potrebni saveti - oko 3000eur budzet

Post od Floyd » 13 Avg 2012, 23:45

147ica je super auto posebno sa dizel motorom ali je problem sto mi se cini da je to prilicno tesan budzet za neki dobar primerak :pardon:
Mislim da je 2.0 ts bolji izbor za tu lovu.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23827
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Koji auto - potrebni saveti - oko 3000eur budzet

Post od dragvorl » 14 Avg 2012, 00:03

Texonja je napisao:
dragvorl je napisao: zna se ko vozi BMW, pa su verovatno vecinom skoro svi raznjakani i neadekvatno odrzavani.
:srbin: :palica:
Da se ne nastavljam na isfuranu foru bahatih vozaca BMW-a, ali pod jedan, dosta malo E36 vidjam na ulicama, a i to sto vidim nije bas u reprezentativnom stanju. Neke je vec krenula i korozija da nacinje, ne zbog losih majstora, nego zbog zuba vremena, doduse to su vec oni stariji. Drugo, kvalitet zamenskih turskih grckih delova ne znam kakav je, a usuti neke konkretne pare u takav auto samo zbog svakodnevne voznje, pa ne znam koliko je isplativo ako neko nije entuzijasta. Ja bih licno vrlo rado posedovao tako neki autic, ali sa kraja proizvodjnje, i sa benzinskim sestakom. A sa druge strane znam da je neki Stilo opet x puta bezbednije, ekonomicnije, i resenje blize zdravoj pameti za prosecnog vozaca u Srbiji. A da, takvim kolima kada padne cena obicno ih dohvate klinci i sminkeri koji sa svojim poslovima nekako i uspeju da nakupe za cenu kola, ali za odrzavanje vec dosta teze ide (ranije se radilo o E30, a trenutno su u toj fazi E34 i E36). Onda se vozi dok ne krene ozbiljnije ulaganje, pa onda putuj igumane. Kazem, i ja bih radije vozio nekog BMW-a od Stila ili Focusa, ali sve ima svoju cenu.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Koji auto - potrebni saveti - oko 3000eur budzet

Post od Texonja » 14 Avg 2012, 00:17

Jasno je meni sta si hteo reci i slazem se sa svim sto si napisao. Jedino sto u gornjoj recenici koju sam kvotovao ("zna se ko vozi BMW") fali jos neki opis iza, recimo "star 20 godina" (sad ce sigurno Grujic da se javi, kad vec nije do sada) :mrgreen:
Stilo sa 3V izgleda skroz "momacki", ali mi je ipak 147ica za stap ispred i po dizajnu i po izradi i imidzu. U cene ne ulazim, jer ih ne znam za pomenute automobile.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Odgovori