Noviji automobil bez plivajućeg zamajca

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Noviji automobil sa dizel motorom bez plivajućeg zamajca

Post od nikaragva » 24 Dec 2012, 10:21

Pa zamajac i služi da pegla te nepravilnosti koje 4 cilindra imaju spram recimo V6 motora. Da li na V6 motoru uopšte ima zamajca?
Potrošni je deo u pitanju, tako da kao i gume, kako budeš vozio tako će ti trajati. Kad se potroši menjaj i teraj dalje.




Da li je taj vagen uopste imao plivajući zamajac? Zamajac imaju svi motori, ali plivajući samo neki, od skoro sve više.
Odakle su te cene delova? Zamajac nije skup, s obzirom koliko je koštao pre par godina, ~800e.

Zamajac traje onoliko koliko ga ti "čuvaš", možeš ti naći dizela kome je nekom trajao 300,000km, a da ga ti saraniš na 120,000km. A kod polovnog auta kako ćeš znati koliko će još zamajac trajati, otkud znaš kako je auto vožen pre nego što je došao kod tebe. Suviše tu mnogo ima učesnika u jednačini, da bi moglo da se jednostavno kaže nešto. Kupovina novog auta je nešto drugo.
Po meni svaki polovnjak ima to jedno veliko ulaganje, u vidu seta kvačila/zamajca dok je kod tebe i to je to :)

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Noviji automobil sa dizel motorom bez plivajućeg zamajca

Post od somi-car » 24 Dec 2012, 10:21

Moje misljenje, ako si zadovoljan vozilom uradi taj servis od 700 eur i uzivaces jos dosta kilometara. Ako prodas sadasnje vozilo, vrlo lako moze da se desi da sa sledecim platis jos vise ako se desi neki kvar iznenada.

Pitanje isplativosti mozda i nema neku ulogu u tvojoj sadasnjoj situaciji, ali mir i sigurnost u narednih xx xxx kilometara je mozda ono na sta trebas da se fokusiras pa makar i to kostalo malo vise nego na nekom drugom modelu.

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1572
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Одг: Noviji automobil sa dizel motorom bez plivajućeg za

Post od sasa lbg » 24 Dec 2012, 10:25

Izgleda da je teko proceniti vek plivajuceg zamajca na polovnom automobilu sto zbog prave km sto zbog dotadasnjeg nacina voznje..
Moj tdci ima oko 250 k km i jos nema nikakve znakove slabosti zamajca...a i da sutra ode ne bi me brinuo jer cena kompletne zamene kvacila nije tragicna..kao 2,3 rate kredita novog auta te klase..recimo

HTC

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Noviji automobil sa dizel motorom bez plivajućeg zamajca

Post od bane valjevo » 24 Dec 2012, 10:51

Ja lično znam dva slučaja menjanja zamajca...

Jedan je Ford Focus 1.8 tdci, zajedno sa lamelom, korpom, hidrauličnim druk ležajem, cena je iznosila nešto oko 700 evra, pre par meseci. Menjano je na 330 hiljada kilometara. Auto je cimao pri promeni brzine, lupao kad se ugasi, svi standardni simptomi. Inače auto se vozi kao sumanut.

Drugi je Fiat Stilo 1.9 tdi karavan, menjan je set kvačila, korpa, lamela, i zamajac (kupljen polovan, ne nov). Cena je bila 500 evra. Menjano je na 450 hiljada kilometara. Taj Stilo se vozi još gore. Inače ovaj plivajući zamajac se bukvalno raspao. Rrečeno mi je da su neki lageri iz zamajca upali u lamelu...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Noviji automobil sa dizel motorom bez plivajućeg zamajca

Post od superboss » 24 Dec 2012, 10:58

nikaragva je napisao: Da li na V6 motoru uopšte ima zamajca?
Naravno da ima. Mislim da ga jedino wankel nema. Ali to je potpuno drugacija konstrukcija.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Noviji automobil sa dizel motorom bez plivajućeg zamajca

Post od djiuliju » 24 Dec 2012, 10:59

Ja prosto ne mogu da verujem da ceed crdi sa 115 konja nema plivajuci zamajac

Ali izgleda da je tako

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23807
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Noviji automobil sa dizel motorom bez plivajućeg zamajca

Post od dragvorl » 24 Dec 2012, 11:33

superboss je napisao:
nikaragva je napisao: Da li na V6 motoru uopšte ima zamajca?
Naravno da ima. Mislim da ga jedino wankel nema. Ali to je potpuno drugacija konstrukcija.
Nemaju recimo F1 motori jer je njima rad na leru nebitan, a kada radi na leru samo mu dignu obrtaje i sastavlja cikluse bez zamajca. Wankel isto mora da ima zamajac jer energiju dobija u pulsevima, samo je moguce da ulogu zamajca preuzimaju sami rotori.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Noviji automobil sa dizel motorom bez plivajućeg zamajca

Post od nikaragva » 24 Dec 2012, 11:51

Mislio sam da je rad na tim V motorima i sa tim brojem cilindara, da na kažem i 8 i 10 komada rad ispeglaniji, pa možda nema potrebe za plivajućim zamajcem.

Što se tiče tog ceed-a:
teoretski koliko ja znam je moguće napraviti i bez plivajućeg zamajca, samo menjač mora biti sposoban da izdrži te udare za koje inače zamajac služi da se ne prenose na menjač.

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Noviji automobil sa dizel motorom bez plivajućeg zamajca

Post od ftj » 24 Dec 2012, 11:58

Možda zato ceed dizel ima onako agrikulturalni rad.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Noviji automobil sa dizel motorom bez plivajućeg zamajca

Post od somi-car » 24 Dec 2012, 12:10

Ajde da ne otvaram novu temu...

U dilemi sam jer ne znam da li moja Astra G 1.7 dti (isuzu motor 2001.god.) ima plivajuci zamajac? Negde se spominje da ima normalan zamajac.

Da li je to standardan sklop u kvacilu koji nije podlozan kvarovima kao plivajuci zamajac ili je i taj ''standardni'' malo drugaciji u odnosu na obican menjac?

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Noviji automobil sa dizel motorom bez plivajućeg zamajca

Post od nikaragva » 24 Dec 2012, 12:13

Nešto si ti pobrkao. Zamajac ima svaki motor, odnosno menjač. A da li je plivajući, pa pogledaj po netu, šta kažu za tvoj motor. Običan zamajac nema šta da se pokida, to ti je jedna komadina metala. A plivajući može da se pokida, pošto kao što mu ime i kaže pliva, odnosno nije krut. Čim se nešto pomera, to nešto će se kad tad i pokidati :)

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Noviji automobil sa dizel motorom bez plivajućeg zamajca

Post od kvcali » 24 Dec 2012, 12:17

1.7 DTi NEma plivajuci zamajac, kvacilo mu je obicno kao i na svakom benzincu...

EDIT: 1.7 CDTi ima !!!
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Noviji automobil sa dizel motorom bez plivajućeg zamajca

Post od somi-car » 24 Dec 2012, 12:23

Ih, internet..gomila informacija i kao po obicaju 50% netacnih i beskorisnih.

Definitivno sam nesto pobrkao.

Sad sam miran, hvala!

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Noviji automobil sa dizel motorom bez plivajućeg zamajca

Post od gazza » 24 Dec 2012, 14:29

nikaragva je napisao:Pa zamajac i služi da pegla te nepravilnosti koje 4 cilindra imaju spram recimo V6 motora. Da li na V6 motoru uopšte ima zamajca?
Potrošni je deo u pitanju, tako da kao i gume, kako budeš vozio tako će ti trajati. Kad se potroši menjaj i teraj dalje.

Da li je taj vagen uopste imao plivajući zamajac? Zamajac imaju svi motori, ali plivajući samo neki, od skoro sve više.
Odakle su te cene delova? Zamajac nije skup, s obzirom koliko je koštao pre par godina, ~800e.

Zamajac traje onoliko koliko ga ti "čuvaš", možeš ti naći dizela kome je nekom trajao 300,000km, a da ga ti saraniš na 120,000km. A kod polovnog auta kako ćeš znati koliko će još zamajac trajati, otkud znaš kako je auto vožen pre nego što je došao kod tebe. Suviše tu mnogo ima učesnika u jednačini, da bi moglo da se jednostavno kaže nešto. Kupovina novog auta je nešto drugo.
Po meni svaki polovnjak ima to jedno veliko ulaganje, u vidu seta kvačila/zamajca dok je kod tebe i to je to :)

ta logika je na mestu, pogotovo sto je ovaj opel brutalno utegnut, prekjuce sam ga uzeo sa opravke (ne racunajuci kvacilo i plivajuci) i moram da kazem, da ne znam da ima 202.000 na cajgeru, da bi rekao da je presao mozda 20.000 koliko je sve tvrdo, utegnuto i nista ne skripi. prethodnih mesec dana sam vozio pozajmljeni pezo 206 koji je presao 70.000 km a ponasa se kao da je presao 2.000,000 u poredjenju.

opel vredi ulaganja, svakako, jedino ko ce ga znati sta ceka jos iza coska. evo majstor mi kaze da je na usisnoj grani na jednom od 4 usisa vec popustio leptiric, a ima tek 50.000 od zamene. kaze da je zato sto nisam menjao motorice, sto NIKO ne menja ovde kada menja usisnu granu, sem beoauto.

i sta sa turbinom, da cekam da ona rikne ili sta?

sve su ovo dileme. auto brutalno ide, ima ponasanje turbo benzinca od 300KS, sinoc sam ga isterao na autoput da mu produvam DPF i nisam mogao da verujem kako vuce jer je ociscen EGR i sve je cakum pakum - ovi problemi sa zamajcem koje pominjem se u voznji ne osecaju uopste. zamajac se cuje samo u gradu kada menjam, na otvorenom sve deluje skroz normalno.

dileme, dileme....

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Noviji automobil sa dizel motorom bez plivajućeg zamajca

Post od somi-car » 24 Dec 2012, 14:40

gazza je napisao:.......i sta sa turbinom, da cekam da ona rikne ili sta?....
Mozda je najbolje da cekas da dodje na zamenu.

Ako se upravljas logikom da promenis sve sto moze i pre nego sto rikne, izmenjaces ceo auto i igranka nikada nece da prestane.

Odgovori