Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Neskica
Postovi: 424
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: Ford Focus 1.6 TDCi
Lokacija: New Woodgood

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od Neskica » 17 Mar 2013, 15:14

Izađe skuplje ako se gledaju cene sa naših autoplaceva (ali ako pretpostavimo da su kilometraže vraćane onda i nije baš tako) .

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od Floyd » 17 Mar 2013, 15:57

Slazem se da kod nas ima vise prevara ali realno te cene na autoplacevima snizavaju i cenu dobrih automobila, samo treba da se trazi.
Ni kupovina u DE ti nije nikakva garancija kvaliteta a potraga za dobrim primerkom moze da izadje jako skupo ako nemas nekog tamo...placas hotel i prevoz (sto tamo nije jeftino) a sve to povecava konacnu cenu auta (sto se posebno odrazava na cenu jeftinijih auta). Posle imas troskove dovozenja, pa te oderu u proceni na carini jer za razliku od placeva nemas "svog coveka" i razradjenu kombinaciju itd.
Jos jedna stvar je da placevi iz SRB cesto u DE kod jednog dilera uzmu po 10ak auta odjednom pa im on lepo snizi cenu na kolicinu a za pojedinca nema popusta.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29977
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od trojanac » 17 Mar 2013, 18:32

Sto puta ispricano i dokazano. Dobar auto kosta svugde, nije bitno da li je u Srbiji, Nemackoj, Italiji...
Pogledajte raspon cena za isti model na mobile.de pa ce svakom biti jasno da ima "istog" Focusa i za 5.000€ i za 6000€, a mozda neki primerak kosta i vise. Pa jel stvarno neko tamo lud da daje odlican primerak po najnizoj ceni? Siguran sam da nije. I tamo placeve drze razni prevaranti koji znaju da zamaskiraju auto i daju ga ispod cene, pa se neko upeca. Sigurno da ima i dobrih placeva gde vas nece prevariti, ali sam sasvim siguran da se tesko nalazi bas dobar primerak po niskoj ceni. Ne kazem da je nemoguce, ali je vrlo tesko.

WS & TT2
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14178
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od pedja » 17 Mar 2013, 19:27

trojanac je napisao:I tamo placeve drze razni prevaranti koji znaju da zamaskiraju auto i daju ga ispod cene, pa se neko upeca.
Skoro se komsija vratio iz Nemacke, gde su skitali po placevima. Nisu mu trebali ni nemacki ni engleski, u velikom broju slucajeva, jer skoro svi govore neki od ovih "nasih" jezika, uz nesto Rumuna i Bugara. Ista ekipa... Naravno da ima izuzetaka, ali je najpametnije igrati na sigurno, kao nenad.fil, i ukoliko je moguce, uzeti polovan auto od ovlascenog, sto kosta, kao i sve sto valja. Lizing kuce nisu toliko losa opcija, ukoliko je neko video auto uzivo (ne na slikama) pre licitacije. Nemaju svi srecu da kupe od "prvog vlasnika, dekice, koji je sa M3 vozio unuka u vrtic i babu na pijacu, a sada je odlucio da zameni za nesto udobnije, pa ga dao u bescenje - samo da ga proda".


TT

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od sebekkg » 17 Mar 2013, 19:53

pedja je napisao:Nemaju svi srecu da kupe od "prvog vlasnika, dekice, koji je sa M3 vozio unuka u vrtic i babu na pijacu, a sada je odlucio da zameni za nesto udobnije, pa ga dao u bescenje - samo da ga proda".


TT
:rofl: :rofl: :rofl:

http://www.youtube.com/watch?v=uzfcrP_IY4U
Slika

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od H4wkeye » 17 Mar 2013, 20:24

:kezo: :rofl: :rofl:

djuzoran
Postovi: 42
Pridružio se: 07 Mar 2013, 10:58
Lokacija: Beograd

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od djuzoran » 18 Mar 2013, 14:03

:presrecan: dobar

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od Ji 4Tze » 18 Mar 2013, 14:11

Ili ovako ako ti registracija nije problem i žena tolerantna na boju :D
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... pe_type_s/
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... rd_type_s/

Elem, htedoh da predložim one Civice ali to je 8 soma a ne 7 :)

Ovaj drugi Civic, bordo, je kod prethodnog vlasnika čuknut napred, promenjen je branik - stavljen polovan od LS verzije (nema maglenke, što se relativno lako sredi). Možda još nešto, ne sećam se priče. Zvao sam lika pre nego što sam našao ovaj moj, hteo je Punta u zamenu, tako nešto, reče mi da je momak od koga je uzeo sve lepo fotodokumentovao. Neko ga je još gledao s foruma ali nisam siguran da se obradovao previše - uostalom, tip (stariji) što ga prodaje je počeo sa cenom čini mi se preko 10k prošle godine.
Takvog Civica odvezeš u neki Hondin servis, Delta, Pile, Japan-auto, svejedno da ga pregledaju. Npr. ja sam imao trošak od 350€ kad sam ga kupio - sva ulja, filteri, štelovanje ventila i nove pločice pozadi. Prodao Jazz-a pa sutradan kupio Civica pa koji dan kasnije otišao s porodicom na more, eto koliko je pouzdan :mrgreen:
Boringly average, but also perfect for school run mums

nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od nenad.fil » 18 Mar 2013, 14:49

Mene je auto izasao solidno skuplje nego ovde... Ali barem znam sta sam kupio, i nijsam ga kupio od ovlascenog vec sa placa koji valja samo skupe automobile i to po 5-6 puta skuplje od mog... Njima se verovatno ne isplati da se zezaju sa vracanjem kilometraze kada za dan zarade 150-200k eura...

Ako nekoga zanima, jako su dobri:


http://www.nannt.com

djuzoran
Postovi: 42
Pridružio se: 07 Mar 2013, 10:58
Lokacija: Beograd

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od djuzoran » 18 Mar 2013, 15:12

Malo se raspitujem vani, imam neke rodjake po nemackoj, pa bas ako naletim na nesto da valja (pri cemu je neko od njih bio i video da je auto OK) upusticu se u tu pricu, inace, jok...

Videcu preko nekog od ovde pomenutih na forumu da mi doveze neku fiat chromu da valja /za sada mi je to best buy/ jer imam proverenog majstora za fiate..
A kao sto rekoh za vikend sam i seo u jednu od njih, i svidela mi se.

P.S.
necu preko 2 000 kubika, ne treba mi

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od sebekkg » 18 Mar 2013, 15:14

pa iskreno preko 2000ccm bi bilo ok da je bolji standard (cena goriva, plata, registracija i sl.), ali ovde je to stvarno luksuz.
Slika

djuzoran
Postovi: 42
Pridružio se: 07 Mar 2013, 10:58
Lokacija: Beograd

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od djuzoran » 18 Mar 2013, 15:27

Slazem se..no...videcemo.... Sad malo cekam....
kad vec pricamo, najbolje bi bilo uzeti novo, kad vec pricamo..
Ja na Yarisu do sada:
4x 110 eura mali servis
1 x 220 eura (veci servis + paknovi)
1x 90 eura mali servis sa nekim popistom
1 x 30 eura riknuo neki kabal za signaliziaicju ABS-a posle 3ce godine
i to je sve sto sam ja ulozio u njega..
Skupa, 6 godina ~ 780 eura...

Za jedno 2-3 godine ovim tempom, treba promeniti set kvacila i to mu je to...

Pa kad mi kazu da u 4 godine racunam na vise od 2 soma eura ulaganja, za polovni auto prosto mi neverovatno..

Mislim, sve zavisi sta covek kupi, verovatno i do majstora, ali opet 2 soma je dosta..

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od sebekkg » 18 Mar 2013, 15:34

naravno, ali zavisi i gde budes opet radio servis, ako radis u ovlascenom mogu da te oderu da ti usi bride, tako su meni za kvaliclo tj korpu i lamelu sve u kompletu + diskovi bili 780e :glavomuzid: . da sam kupio sam originalne delove i otisao kod boljeg (ne ovlascenog) bilo bi to dosta dole. Prednost npr kod vag-ovih delova je sto i za dosta stvari mozes uzeti aftermarket koji su zaista pristojnog kvaliteta pa i tu ima opet izgleda da ne bude skupo odrzavanje.
Slika

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1569
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Одг: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od sasa lbg » 18 Mar 2013, 17:34

Djizoran
Opusteno sa cenom servisa ..ne vidim zasti bi ti ili neko isao u ovlasceni servis.

HTC

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od Floyd » 18 Mar 2013, 18:34

djuzoran je napisao:Slazem se..no...videcemo.... Sad malo cekam....
kad vec pricamo, najbolje bi bilo uzeti novo, kad vec pricamo..
Ja na Yarisu do sada:
4x 110 eura mali servis
1 x 220 eura (veci servis + paknovi)
1x 90 eura mali servis sa nekim popistom
1 x 30 eura riknuo neki kabal za signaliziaicju ABS-a posle 3ce godine
i to je sve sto sam ja ulozio u njega..
Skupa, 6 godina ~ 780 eura...

Za jedno 2-3 godine ovim tempom, treba promeniti set kvacila i to mu je to...

Pa kad mi kazu da u 4 godine racunam na vise od 2 soma eura ulaganja, za polovni auto prosto mi neverovatno..

Mislim, sve zavisi sta covek kupi, verovatno i do majstora, ali opet 2 soma je dosta..
Ti poredis cene odrzavanja novog auta i nekog polovnog koji moze (mada i ne mora) da bude rupa bez dna.
Bez obzira na sve, odrzavanje auta C i D segmenta je skuplje od onog iz B a svakako ne trazi isto nov auto i onaj star 6-7 godina koji je presao 130-150k km.
Cifra od 1500e o kojoj je bilo reci je neki minimum a nikako maksimum kako si ti napisao.

Odgovori