Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od Laki021 » 17 Mar 2013, 09:51

Pa mislim da samo sa Mondeom nismo imali srece. Tj kako sam tokom koriscenja saznao, nije problem bila sreca vec prosta cinjenica da je taj model krsina :)
Ovi ostali su manje vise ok, stim da 147ica nije nasa pa me ne dotice ali znam sta je sve radjeno na autu pa sam je ubacio u listu.
Ne kazem da ce potrositi 5000e za 4 god na odrzavanje ali cisto da ne postavlja 1500e kao maximum jer bi sa 1500e zapravo trebao biti veoma srecan ako to bude konacan racun na kraju 4te godine. Ebi ga uradice tokom tog perioda veliki servis(treba ga uraditi cim uzme auto), zamenice dva diska, puce mu jedno crevo vazduha, zamenice dva lezaja i jos par sitnica i eto ti 1500e a bez nekih velikih i cestih kvarova. Ipak pricamo o velikom autu sa 1.9l turbo motorom.
Ako uz to nastrada nesto tipa plivajuci zamajac, dizne ili pumpa goriva(sto nije retkost), obro je zelen bostan :)

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od Risto » 17 Mar 2013, 10:08

I ja mislim da je malo 1500 evra za odrzavanje auta u 4 godine, u 4 godine treba odraditi 1-2 velika servisa i vise malih servisa, zatim uvijek dodje neka zezancija na modernom dizelu (nama je npr. najskuplji kvar bila usisna grana koja je kostala skoro 500 evra sama a bilo je jos kvarova i sitnica koje su bile mali problemi ali ne tako mali troskovi), trebas dodati da ces u 4 godine mijenjati i neke dijelove vjesanja i kocionog sistema... Ako te ne daj Boze jos stigne neki kvar elektronike, to dodatno podize cifru...

Cuo sam pohvale na racun ove firme, u pitanju je "prvi trag", navodno ne skidaju kilometrazu i dovoze auta iz Italije sa lizinga, u svakom slucaju rijetko vidjam da neka auto kuca napise da je auto presao 220000 za auto star 3-4 godine a to sam vidjao kod njih... Evo link:

http://www.prvitrag.rs/vozila.aspx

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od Milos_kg » 17 Mar 2013, 10:24

djuzoran je napisao: Ako kupim auto vani tipa do 6000, jos koliko mi treba kinte da ga registrujem na moje ime?
Zavisi iz koje se zemlje uvozi auto, ali na tu cifru dodaj slobodno jos 2000-2500e... Ako ima ulaganja u auto, onda i vise. Mislim da ti se ne isplati da uvozis, za taj novac mozes i ovde da uzmes dobar auto.

Croma je super auto, ima je jedan clan foruma(zaxspeed), pa najbolje njega da pitas koliko sta kosta, i da li je za preporuku ili ne. Potrazi njegovo predstavljanje auta, mozda izvuces nesto...

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od ljubitelj » 17 Mar 2013, 10:52

djuzoran je napisao: sad gledam mobile.de, npr. chroma 2007 - 2008 godiste, sa predjenih 120k km ~ 5000 eura..
racunas na kvarove i odrzavaje u 4 godine moze covek da potrosi max 1500 eura
nekako novo jeste najbolje ali je i najskuplje...ebiag nezna covek sta da misli..
I to je mnogo za redovno odrzavanje Fiata. Ako je ta kilometraza i auto nije zlonamerno unistavan bahatom voznjom uz makar redovno predvidjeno odrzavanje, ne treba racunati na kvarove osim potrosnih delova koji su po pravilu vrlo povoljni za Fiat.

Samo treba dobro pregledati polovni auto, ne samo estetiku, kako je odrzavan se obicno vidi po tragovima habanja guma/vesanja, stanju taloga od ulja i slicno.
Verovatno najveci trosak su gume i veliki servis ali to je manje vise isto za tu klasu motora odnosno vozila bez obzira na model.

Vazno je da auto nije udaran, po meni najvaznije.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od dragvorl » 17 Mar 2013, 11:02

Sad bas reci da ne treba racunati na neke neocekivane kvarove je malo previse optimisticno. Tako se neki zalete pa im auto stoji na parkingu jer nemaju para za odrzavanje. Evo, bas sam slusao pricu, oce covek da kupi za 2k Lagunu II, ima u Nemackoj za 1500, pa ce on ovo on ono, znas, levo desno. Reko, covece, 4 gume samo izracunaj posto su i servis. :ccc:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od Laki021 » 17 Mar 2013, 11:14

ljubitelj je napisao:
I to je mnogo za redovno odrzavanje Fiata. Ako je ta kilometraza i auto nije zlonamerno unistavan bahatom voznjom uz makar redovno predvidjeno odrzavanje, ne treba racunati na kvarove osim potrosnih delova koji su po pravilu vrlo povoljni za Fiat.


Svaka cast na optimizmu.
No dobro, ima vremena, znas kako se kaze, pesimista je optimista sa iskustvom :)

djuzoran
Postovi: 42
Pridružio se: 07 Mar 2013, 10:58
Lokacija: Beograd

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od djuzoran » 17 Mar 2013, 11:22

Hvala, pogledacu, jos jedno pitanje: jel neko uvozio auto sa strane?

Npr. na mobile.de
gledam cene, i npr. ima i chrome i focusa koji izadju dosta povoljnije nego kod nas, + stvarna kilometraza, ne verujem da nemci lazu, posebno ako je vozilo iz salona..

Cak oktavija dodje oko 5.700 eura + carina kod nas, dodje mu na 7 000 ..
chroma i ford focus mu dodju ~ 1.500 povoljnije
/postovao sam link na chrome u nekom postu pre/ a evo linka za oktavije:

http://suchen.mobile.de/auto/search.htm ... Country=DE

Gleda se NET cena..
Jeste malo cimanje ali ako se stedi 1-2 soma, mozda i vredi?

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od bane valjevo » 17 Mar 2013, 11:27

Članovi Saschius i Miloš Kg su pre par nedelja uvezli za sebe automobile. Jedan iz Bugarske, drugi iz Švajcarske. Najbolje da ti oni kažu kako to ide, kako se obračunava carina itd.


EDIT Nenad fil je isto pre par meseci uvezao auto iz Nemačke...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od dragvorl » 17 Mar 2013, 11:31

Jel si siguran da se gleda net cena? Proveri da li mozes da dobijes povrat poreza od Nemacke.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

djuzoran
Postovi: 42
Pridružio se: 07 Mar 2013, 10:58
Lokacija: Beograd

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od djuzoran » 17 Mar 2013, 11:36

da, pise da je NET ako se izvozi vani...tj kupuje neko iz inostranstva

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od Floyd » 17 Mar 2013, 12:19

Nemoj da gledas neto cenu jer ona nije toliko bitna tj. Nemci ti vrate tih 19% ali onda placas nasima 20 (valjda je toliko) pa imas jos neke troskove kao su put, privremeno DE osiguranje i zoll tablice. Izadje te bruto cena i jos malo preko toga.

Pored toga, stoji ovo sto je Dragvrol napisao, da porez ne mozes uvek da vratis...cak je neki put na mobile.de malo nespretno napisano da moze ali zapravo ne moze :)

A kilometraza se vraca i u nemackoj...nije tako cesto kao kod nas ali se vraca...bas sam gledao na Vox-u emisiju o tome.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od NexT » 17 Mar 2013, 12:22

MOze da dobije, ali prvo plati punu cenu, pa se pri sledecem ulasku u Nemacku dobije povracaj. Bar je tako ranije bilo..
Pritom, ne bih dao 7000 evra za Octaviju I pa taman da je nova... Ima mnogo boljih kola za te pare...

cifra se ne moze pominjati ako se ne zna koliko prelazis, kako vozis itd...
Imam drugara koji unistava kocnice, tako mu zanimljivo, dok meni traju mnogo duze jer ne silazim sa auto puta...

U svakom slucaju, na autu koji je presao pravih 150.000 do 250.000 ne bi trebalo da bude skupljih kvarova, a cesto i mnogo duze... Tu bi prvo na redu trebalo da bude kvacilo...
Turbina, dizne i ostale gluposti su iz mog iskustva jako, jako pouzdani delovi. Znam dizele sa 400-500.000 na kojima nije radjena ni turbina ni dizne. Doduse, to su kola koja se voze stalno na otvorenom.
Naravno, uvek moze da uleti los primerak, ali moze da se desi i sa novim autom da bude problema...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od Floyd » 17 Mar 2013, 12:35

Mislim da njemu za 10kkm godisnje dizel uopste nije potreban.
Ako planiras da uvozis, mozda ovako nesto...

http://www.lacentrale.fr/auto-occasion- ... 95021.html

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od Milos_kg » 17 Mar 2013, 12:40

Uvoz se isplati jedino ako imas coveka koji je u tom poslu i koji ce ti zavrsiti kao sebi sto bi, ili platis nekog drugog (svako gleda da zaradi sto vise), i on ti vrati ocarinjen auto spreman za registraciju... Ako ulazis sam u celu tu pricu, kao fizicko lice, nayeb'o si, nasi deru gde god mogu. :nonono:

Cimanje nije malo, vec ogromno... potrosices zivaca i zivaca, vremena i vremena, a sve to mozes da izbegnes kupovinom auta kod nas, posle 2 dana sedas u auto i vozis.

Na cenu vozila od 5.700e u Nemackoj, racunaj slobodno 7500-8000e.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Oktavija ili neki drugi automobil do 7.000e

Post od Floyd » 17 Mar 2013, 12:42

Sta si ti na kraju uradio za uvoz?
Drugar hoce da uveze njegovog Passata 2000. godiste iz CH koji je Euro 3, pa sam mu pricao tvoja iskustva.

Odgovori