Lizing: Vraća se 10 puta više kola?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Lizing: Vraća se 10 puta više kola?

Post od Laki021 » 16 Jan 2012, 12:28

Jes da su izbrkali babe i zabe i da se na osnovu teksta da zakljuciti da mesec ima deset nedelja, ipak verujem da ima istine u ovome i da se mogu ocekivati dobre akcije na kola vracena sa lizinkga.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=574147

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Lizing: Vraća se 10 puta više kola?

Post od Floyd » 16 Jan 2012, 13:33

Lizing kao i kupovina novog automobila u nestabilnoj zemlji kakva je Srbija je veoma zahebana rabota.
Uz to jos i banke deru sa kamatama a ovlasceni servisi sa cenama...

Da li je toliki stres potreban u zivotu za jedan obican auto?

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Lizing: Vraća se 10 puta više kola?

Post od swemir » 16 Jan 2012, 14:15

zato kupis auto od lizing kuce, kao ja starog godinu dana :mrgreen:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Lizing: Vraća se 10 puta više kola?

Post od Floyd » 16 Jan 2012, 14:43

Iskreno to je najbolja opcija za kupovinu jer auto te prve godine ili dve izgubi najvise na vrednosti a jos je u garanciji.

Razumem ja da neko hoce novo i ne zeli kompmis ali to se debelo placa a koliko je ekonomski opravdano...veliko je pitanje ;)

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Lizing: Vraća se 10 puta više kola?

Post od nikaragva » 16 Jan 2012, 14:50

I takva auta su prilicno skupa. To sve nesto preko veze ode ... :roll:

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Lizing: Vraća se 10 puta više kola?

Post od Laki021 » 16 Jan 2012, 14:54

Upravo tako, preskupa su kola vracena sa lizinga.
Al cenim da ce morati da popuste ako im se ovako poveca broj vracenih vozila.
Pogotovo je bilo suludo skupih vracenih kola u proslom talasu krize. Kola su kupljena kada su bila veoma skupa, zatim naisla kriza, cene novih kola strmoglavo pale (neki davali akcije po 40%), a banke za vracena kola cenu odredjivale na osnovu originalne cene, i naravno da su onda cene takvih kola bile prevelike.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Lizing: Vraća se 10 puta više kola?

Post od Texonja » 16 Jan 2012, 15:11

Lazo, nece morati... Ovo je Srbija i ovde nista ne mora! Pre ce da crknu, zatvore firmu i ostave automobile da istrule na placu nego da spuste cenu. Isto vazi i za investitore koji grade stanove.
Gledao sam svojevremeno cene tih auta vracenih sa lizinga. Nisam nasao nijedan normalan sa normalnom kilometrazom po normalnoj ceni. Uglavom bude skuplje nego iz oglasa, maltene auto star godinu dana kosta kao nov. Od tada ni ne gledam vise ponudu. :nonono:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Lizing: Vraća se 10 puta više kola?

Post od Floyd » 16 Jan 2012, 15:21

Pa onda neka ih cuvaju a ko ima love, lepo sedne na voz i pravac Nemacka :D

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Lizing: Vraća se 10 puta više kola?

Post od sebekkg » 16 Jan 2012, 15:28

+1, ja bih sada nov auto pre kupio u nemackoj (audi, bmw, vw), nego ovde.
Slika

Korisnikov avatar
džole
Postovi: 165
Pridružio se: 16 Jan 2012, 15:37
Garaža: Renault Captur Tce90, 2017
Lokacija: Zvezdara, Beograd

Re: Lizing: Vraća se 10 puta više kola?

Post od džole » 16 Jan 2012, 15:45

I ja bih, kada bih uzimao sada automobil, isto išao za Njemačku i kupio bih automobil prije gore nego ovde.
Mislim da su mnogo kvalitetniji primjerci gore.
"Dobro znaj da uvek tu sam ja!" Stella Rossa di Belgrado

Korisnikov avatar
Djole
Postovi: 587
Pridružio se: 16 Jan 2012, 16:50
Lokacija: Beograd

Re: Lizing: Vraća se 10 puta više kola?

Post od Djole » 16 Jan 2012, 17:29

Delim misljenje sa vecinom, planiram kupovinu polovnog autombila krajem ove godine mozda sledece ako uspem da ustedim :). Vec sam razgovarao sa par drugara koji su uvozili sami automobile iz Nemacke i prezadovoljni su. Treba samo ovde znati dobrog speditera i zavrsen posao.
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Lizing: Vraća se 10 puta više kola?

Post od sebekkg » 16 Jan 2012, 20:34

upravo je to jedna od dve stavke koje trebas obezbediti, pored toga da imas prijatelja u doticnoj zemlji, koji ti moze naci auto, ili barem ostati kod njega odredjeno vreme (sto je manje verovatno :D).
Slika

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Lizing: Vraća se 10 puta više kola?

Post od superboss » 16 Jan 2012, 22:18

Texonja je napisao:Lazo, nece morati... Ovo je Srbija i ovde nista ne mora! Pre ce da crknu, zatvore firmu i ostave automobile da istrule na placu nego da spuste cenu. Isto vazi i za investitore koji grade stanove.
Gledao sam svojevremeno cene tih auta vracenih sa lizinga. Nisam nasao nijedan normalan sa normalnom kilometrazom po normalnoj ceni. Uglavom bude skuplje nego iz oglasa, maltene auto star godinu dana kosta kao nov. Od tada ni ne gledam vise ponudu. :nonono:
+1

Ja sam gledao onako, iz znatizelje http://www.hypo-leasing.co.rs/hypo_pv/P ... lalist.php i oliko sam video, cene nisu nimalo naivne. Jedino dva logana imaju za neke normalnije pare, ali su bili taksi u SRB i dusa im je izvadjena-cak se i na slikama vidi.

U SRB je uvek tako. Inace smo vazili za najbolje platise u regionu(koliko je istina ne znam), a imamo najvece kamate na kredite, a najmanja primanja. Ista stan je za kupovinu stanova i svega ostalog: ako bi da uzmes kredit racunaj na cenu jos toliko ipo :mrgreen:
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Lizing: Vraća se 10 puta više kola?

Post od Woodoo » 17 Jan 2012, 10:23

Uvek kad neko razmislja o kupovini polovnjaka spominju se automobili vraceni sa lizinga, daju se saveti, preporuke ali realno retko ko kupi takav auto.
Pored velikih cena na placevima lizing kuca veliki problem moze da bude i u daljoj ekspolataciji tih automobila jer je logicno da ako neko nema para da placa ratu nema para ni za servise. A veoma cesto ljudi iz inata ispuste ulje, skinu neki deo, i takav auto vrate lizing kuci.
Dva moja drugara su ipak uzeli automobile vracene sa lizinga ali samo zato sto imamo prijatelja koji radi u jednoj lizing kuci, pa su i cene bile drasticno manje. Za jedan auto je cak bilo dovoljno samo da se nastavi placanje rata, bez ikakvih dodatnih troskova.

Korisnikov avatar
gibanitza
Postovi: 31
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:12
Lokacija: Beograd

Re: Lizing: Vraća se 10 puta više kola?

Post od gibanitza » 17 Jan 2012, 14:14

Treba ići đonom na prodavce tih automobila, prednost je na strani onog koji ima keš. On kaže cenu a ti odmah 40% dole. Mislim, prodavci valjda jako dobro znaju koje su cene da na tržištu a danas je malo ludih koji bi istu stvar platili više.

Lizing kuće se obezbede naplaćivanjem nekih penala u slučaju raskida ugovora od strane zakupca. U mom slučaju je to 6 mesečnih zakupnina. Dakle, on je sebi dao rok od 6 meseci da proda taj auto ili ga opet da pod zakup e sada pitanje je koliko dugo oni stoje, verujem da automobilu koji je već 4. ili 5. mesec na placu može da se spusti cena za značajan iznos.

Što se tiče servisa, lizing kuća te u ugovoru obavezuje da auto održavaš u ovlašćenom servisu dokle god je auto njihovo vlasništvo. Barem je tako slučaj sa Porsche Mobility-em.
Volkswagen Polo 1.4 TNG 2010
Volkswagen Buba 1200 1974

Odgovori