Staro za novo

Razne informacije u vezi kupovine automobila
sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Staro za novo

Post od sasha015 » 10 Feb 2015, 15:02

Ove informacije ja imam,posto ubrzo menjam auto.
Izmedju ostalog odgovor Hyundai Beograd na neka pitanja je.
1.Zakazujem procenu kod vas? Da , U našem servisu.

2.Ako sam zadovoljan procenom imam li neki vremenski rok da se odlucim? 15 dana.

3.MOze li vrednost starog vozila uci kao ucesce za novi,kroz kreditni aranzman? Da.

4.Moram li vam ostaviti moj sadasnji auto, dok ne stigne novi,ako slucajno u tom trenutku nemate na lagaru zeljeni model?sve je stvar dogovora.

Ili je dovoljno uplatiti kaparu,kao kada sam kupovao sadasnji?sve je stvar dogovora

5.Placanje poreza pri prenosu vlasnistva pada na teret prodavca(mene)? Da.

6.Kako u praksi funkcionise prenos.Zakljucujemo KP ugovor u Beogradu,ostvavljam vam vozilo,placam porez u Loznici,odjavljujem vozilo i salljem vam papire.Da.

Posto se kod mene auto vodi na suprugu i da bi izbegli maltretiranje i odlazak u Bg 2 puta(procena,ugovor),placanje poreza na prenos,ja cu prvo pokusati da prodam moj hyu,napravicu neku nisku cenu(meni i dalje prihvatljivu) da usrecim novog vlasnika.

Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Staro za novo

Post od Ralee » 10 Feb 2015, 15:24

Ja sam imao, doduse ne licno vec poserdno iskustvo sa jedom mercedesovom auto-kucom. Auto je 10 meseci vozila zena a prehodno je kupila taj auto od njih, nije bio nov vec kao demo vozilo. Uglavnom posle tog perioda htela je da ga proda i dosla kod njih gde su joj procenili auto par hiljada evra nize. I to nije toliko lose ako su vece sume ili nece i ne zna da prodaje auto pa da se zlopati sa oglasima i buducim kupcima, i onda auto kuca preuzima sav taj posao.

Odgovori