Potrebna pomoć oko kupovine automobila B ili C segmenta

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Zaključana tema
Ivana85
Postovi: 10
Pridružio se: 24 Mar 2013, 21:25
Lokacija: Novi Sad

Potrebna pomoć oko kupovine automobila B ili C segmenta

Post od Ivana85 » 24 Mar 2013, 21:40

Dobro veče :)

Potrebna mi je pomoć, od ljudi koji se razumeju, jer treba da kupim neki autic ali se bas mnogo ne razumem a htela bih da iskoristim sad aktuelne sajamske popuste... Najvise mi se dopada ford fiesta 1,4 dizel (sa petoro vrata), koja je oko 11 hiljada... Svidja mi se i kia rio (3 vrata) isto dizel 1.4.. Opel astra III clasic 1.6 benzinac je na akciji oko 10 hiljada + hiljadu bi bila ugradnja gasa... S obzirom da bih podigla kredit, vazne su i parice tj. zelim da dobijem najbolji odnos cena/kvalitet. Htela bih da cena voznje naravno bude povoljnija jer zbog posla sam dosta u pokretu, i da servis bude dostupan i da ne bude basnoslovno skup kao sto sam za neke modele automobila citala.

Opet, neki ljudi su mi rekli da je mozda bolje kupiti polovan automobil, ali ja ipak mislim novo je novo :) ipak treba da me sluzi narednih 10ak godina sigurno.


Bila bih zahvalna na svakoj pomoci!

Pozdrav svima!

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45832
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Potrebna pomoć oko kupovine automobila

Post od Geza » 24 Mar 2013, 21:54

1. Odredi tačnu cifru za kupovinu, jer se lako u razmišljanju prelazi granica.
2. Odredi veličinu automobila, jer ti možda neće svi odgovarati.
3. Odredi svrhu automobila, jer manje vozilo (inače dobro u gradu) neće biti toliko dobro za duga putovanja.

:)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30016
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Potrebna pomoć oko kupovine automobila

Post od trojanac » 24 Mar 2013, 21:55

Pozdrav i dobrodošla.

Pre svega, bitno je da nam kažeš da li će se auto koristiti i kao porodični ili će pretežno služiti za prevoz 1-2 osobe? Isto tako, da li će većinom biti gradska vožnja i koliko km godišnje otprilike prelaziš?
Posetite www.garaza.rs !

Ivana85
Postovi: 10
Pridružio se: 24 Mar 2013, 21:25
Lokacija: Novi Sad

Re: Potrebna pomoć oko kupovine automobila

Post od Ivana85 » 24 Mar 2013, 22:08

Za sad ce sluziti uglavnom za prevoz 1-2 osobe, ali vremenom u naradnih 5 godina nadam se da cu morati da stavim i sediste za bebu :) Isto tako, veći deo vremena ću voziti po gradu, ali ipak, zaposlena sam na 50km od mesta gde zivim i tamo za sada idem samo jednom nedeljno, i tek za 3-4 godine putovaću svakodnevno po 100 km.

Ako imate neku drugu ideju osim ovih mojih predloga, i to je dobrodošlo :)

Hvala još jednom!

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6243
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Potrebna pomoć oko kupovine automobila

Post od Heineken » 24 Mar 2013, 22:11

Da li ti se dopada Clio 4? Meni lepsi od Fieste ( mada mi se i ona veoma svidja) a trebalo bi da ima vise prostora..

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Potrebna pomoć oko kupovine automobila

Post od Paja » 24 Mar 2013, 22:12

Do koliko para?

Najlakše je reći veći auto i to dizel, ali je to i najskuplja opcija. Budžet je ipak bitna polazna tačka.

alex81
Postovi: 86
Pridružio se: 30 Sep 2012, 22:57

Re: Potrebna pomoć oko kupovine automobila

Post od alex81 » 24 Mar 2013, 22:14

Možda sada da nađeš neki dobar polovni manji autić, a posle kada kreneš češće da putuješ duže relacije i kada stigne prinova kupiš nov.

Ivana85
Postovi: 10
Pridružio se: 24 Mar 2013, 21:25
Lokacija: Novi Sad

Re: Potrebna pomoć oko kupovine automobila

Post od Ivana85 » 24 Mar 2013, 22:15

11 hiljada je plafon da kredit ne bude jako opterecujuci, ali bilo bi idealno da moze ta cifra da bude i manja! :)

Ivana85
Postovi: 10
Pridružio se: 24 Mar 2013, 21:25
Lokacija: Novi Sad

Re: Potrebna pomoć oko kupovine automobila

Post od Ivana85 » 24 Mar 2013, 22:16

moja ideja je da ce mi lakse biti sada da dam parice nego kad dodje prinova jednog dana :) inace sam htela da uzmem polovni citroen c3, bas sam se bila zaljubila u njega...

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Potrebna pomoć oko kupovine automobila

Post od methane.master » 24 Mar 2013, 22:18

Ivana85 je napisao:Za sad ce sluziti uglavnom za prevoz 1-2 osobe, ali vremenom u naradnih 5 godina nadam se da cu morati da stavim i sediste za bebu :) Isto tako, veći deo vremena ću voziti po gradu, ali ipak, zaposlena sam na 50km od mesta gde zivim i tamo za sada idem samo jednom nedeljno, i tek za 3-4 godine putovaću svakodnevno po 100 km.

Ako imate neku drugu ideju osim ovih mojih predloga, i to je dobrodošlo :)

Hvala još jednom!
A šta kažeš na predlog da prošetaš po salonima, sedneš u svaki od auta, utvrdiš tačne cene za konkretni paket opreme, zakažeš test vožnju...

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Potrebna pomoć oko kupovine automobila

Post od Paja » 24 Mar 2013, 22:23

Problem je što su tvoji današnji prohtevi dijametralno suprotni onome što će ti trebati za tih 3 godine kada budeš vozila 100km dnevno. Ako uzmemo to kao polaznu tačku ja bih išao na dizela što zbog potrošnje što zbog snage motora tj konfora u vožnji i naročito preticanju.
Ne bi bilo loše da proučiš novu ponudu za Fiat 500L. Cena dizela jeste 13000€ ali uz subvencionisani kredit bi to možda mogla da ispratiš, a kupila bi auto sa jako kvalitetnim motorom i sa više prostora nego bilo šta drugo iz B segmenta. To bi bio moj prvi pik. Ako to ne može da mislimo dalje.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13043
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Potrebna pomoć oko kupovine automobila

Post od Saša » 24 Mar 2013, 22:32

Ma Fiat 500L i to baš ovaj 1.4 od 10.900 €. Najpovoljniji kredit na tržištu... Kasnije kada kreneš svaki dan na posao ubaciš mu gas i milina. A prostran i velik i za familiju jednog dana. :)

Tapatalk

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Potrebna pomoć oko kupovine automobila

Post od Paja » 24 Mar 2013, 22:37

Za taj 1.4 je bilo reči da dosta troši a da je trom pa ga ja ne bih tako olako preporučio pogotovo ne nekome ko planira svakodnevne vožnje od 100km. Ne kažem da to ne bi bio dobar izbor, ali bi to ipak trebalo utvrditi. 1.3 Mjet je sigurno odličan izbor, a ako ukalkulišeš cenu ugradnje plina razlika u ceni vozila je oko 1000€ što ako devojka može da plati svakako vredi.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30016
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Potrebna pomoć oko kupovine automobila

Post od trojanac » 24 Mar 2013, 22:41

Ispravno razmišljaš po pitanju kupovine.
Dobro je da nisi uzela C3 jer se nisu baš dobro pokazali.

U principu, za 11.000e teško je uzeti C segment (Golf, Astra, Megane i slični) koji je bolja opcija za duža putovanja, a i svakako ima više prostora. B segment, kojem pripada Fiesta nudi daleko više za taj novac, a obzirom da će pretežno biti gradska vožnja. Čak i kad se porodica proširi, sasvim će biti dovoljno mesta jer su današnji automobili B segmenta dosta porasli i nisu više tako mali.

Automobil za preporuku koji se uklapa u cenu je Suzuki SX4 za 9.990e. Njemu je najveća mana relativno mali prtljažnik, ali to sve zavisi kako se ko organizuje, a i krovni kofer je uvek opcija za putovanja na odmor. Najveća zamerka u osnovnom paketu opreme jesu samo 2 vazdušna jastuka, a generalna zamerka je nešto lošija zvučna izolacija tako da je malo bučniji na većim brzinama i nije baš udoban i mekan za vožnju kao neki automobili.
Ne znam kakvo iskustvo imaš do sada sa automobilima, pa ti SX4 može biti odličan, a možeš se i razočarati po pitanju same vožnje. Zato je preporuka zakazati test vožnju, pa tek nakon vožnje proceniti da li odgovara.
Inače, SX4 važi za vrlo pouzdan automobil, dobrih performansi i niske potrošnje, može se ugraditi plin ako bude potrebe, lak je za vožnju i ima još puno pozitivnih stvari koje bi se mogle nabrojati.

Astra Classic iako pripada C segmentu i osetno je veći automobil nije baš za preporuku, najviše zbog motora koji nije baš ekonomičan, a i karakteristike motora su lošije nego kod konkurentnih modela.

Fiesta je dobar automobil, posebno u kombinaciji sa 1.4HDI motorom koji se već dugo ugrađuje u više modela različitih proizvođača i proveren je motor koji pruža solidne performanse uz nisku potrošnju. Ipak, vidim da se mnogima ovaj automobil ne sviđa kad ga malo bolje pogledaju.

Razmisli o ovom "našem" Fiatu 500L koji se sada nudi po povoljnijoj ceni za kupce u Srbiji. Malo prelazi budžet, ali mislim da će kreditni uslovi biti povoljniji nego za ostale modele, raspitaj se. On nudi dovoljno prostora, motor zadovoljava prosečnog vozača, a sigurno može i plin da se ugradi, samo nisam siguran da li sme u garantnom roku.

Dobićeš ovde puno predloga, sigurno će te neki malo i zbuniti, ali drži se osnovnih stvari.
Posetite www.garaza.rs !

Ivana85
Postovi: 10
Pridružio se: 24 Mar 2013, 21:25
Lokacija: Novi Sad

Re: Potrebna pomoć oko kupovine automobila

Post od Ivana85 » 24 Mar 2013, 22:47

Danas sam bila na sajmu, prosla sve i sela u sve sto me je zanimalo, i dosla kuci skroz zbunjena ;) 500l mi se nije dopao, nekako mi je nezgrapan... a i mislim da se ne bih uklopila u cenu... gledano sveukupno ta fiesta je dizel i ima svu potrebnu opremu, trendi paket, za razliku od ovog osnovnog fiata 500l... otići ću još malo sutra po salonima ovde da vidim... mislila sam ja da uzmem benzinac 1.2, vodjena nekom logikom da ne moze mnogo da trosi ali kazu lenj je, skoro da ne mozes da pretices i neka uporedjivanja gledala ispade da u pojedinim situacijama trosi vise nego 1.4 benz... i tako neke price... moji imaju 1.4 benzinac koji sam ja vozila do sada ponekad, i tim auticem jako zadovoljna...

otici cu sutra opet da obiđem neke salone i vidim u manjoj gužvi šta bi mi odgovaralo, a i ako je moguće da obrnem koji krug :D

Zaključana tema