Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Floyd » 29 Mar 2013, 20:06

Passat je ok izbor ali ovaj primerak ne vredi vise od 6000...ipak je 7 god star sa 230kkm.

Za tu lovu ces naci najbolji C5 ili Mazdu 6.

Pogledaj ovo...

http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... 0_te_plus/

Cena jeste preko budzeta ali mozda je prodavac spreman neku korekciju cene.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od nuk » 29 Mar 2013, 20:14

Nemanja987 je napisao:Evo i mene :)

Bio sam do placa da vidim ovaj XC70.
Prvo pozitivno:
-unutrasnjost, odnosno materijali, udobna sedista, kontrolna tabla, dosta opreme. izgleda izuzetno kvalitetno i postojano.
-gepek, takodje ogroman i izgleda bukvalno nekorisceno.
-automobil daje opsti utisak da je nastao parenjem tenka i stene.
A sad minusi:
-prosto ne mogu da verujem da od 5 metara lima nije ostalo dodatnih 5 cm protora za kolena. Nisam neki patuljak ali nisam ni rmpalija (186 cm, 100 kg). Da ima tih 5 cm dodatnog prostora stanje bi bilo podnosljivo. Ovako je neprihvatljivo. Namestim prednje sediste knap, nazad kolena udaraju u prednje sediste (koje je doduse presvuceno kozom i mekano ko dusa). I to ne da udaraju nego moras da ih nabijes da stanu. Neverovatno. Neprihvatljivo. Fuj. Bljak.
-preglednost posle mog dragog voljenog pikasa je ocajna.
-prodavac nesto muti oko tog servisiranja. Kao, kupljen u srbiji, vozio direktor. A servis nije znao da mi kaze gde je radjen. bzvz. Sa druge strane ovo je nebitno, vise posmatramo model nego konkretan automobil.

Eto, ukratko, iznervirao sam se zbog prostora unutra.
Kada ovo sve dodamo cinjenici da je servisiranje realan problem (jos se niko nije javio i rekao: ej, dobar servis za volvo je tu i tu) i da je ovo automobil visoke klase koje realno kosta cca 15 hiljada (dobar primerak) ja bih rekao da volvo otpada. i zao mi je :(

Dalje, citao sam sve komentare i hvala vam svima sto doprinosite temi ;)
Opet bih napravio listu.
1. cr-v
2. c5
3. forester
4. santa fe mk2
ovaj x3 me je zainteresovao ali kapiram da takodje kosta malo vise.

Ova tema ce da potraje :)

E da, jos nesto. Sto se tice budzeta, on je 10 hiljada vise iz nekog principa i stava da je to solidna suma za automobil.
Takodje, smatram da je natezanje da se kupi sto zesca masina a zatim stednja na odrzavanju iste blago receno primitivizam.

Jos jedan detalj kog sam se sada setio. nisam ni probao da pomerim zadnju klupu. mozda se i ona pomera i resava problem prostora. ali verovatno ne.
Napisao sam na prethodnoj strani da XC70 nije bas izdasan sa prostorom a zapravo je bas ovo sto si napisao, skucen. Klupa se ne pomera nazalost, bar ne na ovom u kojem sam se vozio. Ja bas volim Volvo, XC serije posebno ali mi ovaj nikako ne bi bio izbor

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Kuzmanovic » 29 Mar 2013, 20:16

A Volvo XC90? Uklapa se u cenu i ima dosta mesta.

Sent from my Galaxy Y using Tapatalk 2

ljubitelj
Postovi: 10549
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od ljubitelj » 30 Mar 2013, 10:15

Nemanja987 je napisao:Evo i mene :)

Bio sam do placa da vidim ovaj XC70.
Eto, ukratko, iznervirao sam se zbog prostora unutra.
Serija 60/70 je srednji rang kod Volvoa, treba da gledas seriju 80/90 koja daje vise prostora. Kako se kod Volova sedalni deo podesava po nagibu u dosta sirokim granicama moguce je da ugao sedista tako podesen da smanjuje mesto pozadi za noge. A moguce je i da kao dodatna oprema odabrana drugacija pozicija sedista, Volvo ima posebno varijantu sedista za punije vozace (duzi sigurnosni pojas, duzi hod i pozicija sedista) i obicnu standardnu varijantu.

Sto se tice servisa na glasu, ima u Mariboru jedan,ima u Varazdinu, poznat je onaj u Bolonji,ima i u Becu. Volvo se dosta razlikuje od tipicnog auta po konsrtukciji i zahteva specijalisticke metode i alate za bilo sta vise od proste zamene ulja, filtera, sijalice i slicno.

Kod nas ne bih racunao na servis ili bilo koji oblik podrske a da ima smisla bilo vremenski (cekanje vise meseci na neki deo je neprihvatljivo) bilo cenovno (Grand Motors obracunava oko 5 puta vecu cenu od tipicne iz iskustva).
Servis u Zemunu bio zaobisao u sirokom luku, cak i za redovno odrzavanje i pre isao bilo gde drugde.

Ako je auto koji gledas odrzavan na pomenutom mestu, preporucio bi jako dobar pregled negde kod nezavisnog ako se ipak odlucis da razmotris javi se na pp za preporuku.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od maniaxxx » 30 Mar 2013, 10:22

Možda bi mogao da pokušaš na ford servisu za volva, ipak imaju neke dodirne tačke, barem u 30 i 40 seriji, a i 2.5 turbo benzinac se ugrađuje i u forda.


Iako za samo menjanje ulja i slično to bi znao svaki majstor da sredi, problem bi došao sa čim večim ili limarijskim popravkama.

A dobar servis je zlata vredan, znam iz iskustva sa fordom, kojeg sam nakraju prodao i zbog nedostatka KVALITETNOG servisa.

ljubitelj
Postovi: 10549
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od ljubitelj » 30 Mar 2013, 10:58

maniaxxx je napisao:Možda bi mogao da pokušaš na ford servisu za volva, ipak imaju neke dodirne tačke, barem u 30 i 40 seriji, a i 2.5 turbo benzinac se ugrađuje i u forda.
Ovde i jeste Ford servis (uvoznik, servis) ovlascen za Volvo, i za njega je moj komentar da ne preporucujem oslanjanja na njhovu podrsku.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Laki021 » 30 Mar 2013, 11:17

Pa oni ne valjaju ni za forda, a ne za volva :)

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od maniaxxx » 30 Mar 2013, 12:12

Pa nisam mislio na nijedan servis konkretno ( ne poznajem servise u Srbiji ja), nego sam samo dao predlog, očigledno "dobar" :oops:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Xepoj87 » 30 Mar 2013, 21:25

Ako se prica o udobnosti,SUV-ove zaboravite,minumum su klasu ispod limuzina ili karavana D segmenta po udobnosti...
To mozete i sami osetiti kada izadjete na otvoren put sa istim,dok po gradu nije tolika razlika... Jednostavno,utegnuti su i skakucu po otvorenom putu na vecim brzinama...
Poredeci,pored mesta kojeg ML ima recimo vise od C klase,rekao bih da su po udobnosti tu negde,a ML je duplo skuplji i klasa iznad ako se gleda da je GLK na bazi C klase...

Elem,meni licno se najvise svidja C5 od ovih ponudjenih i bez razmisljanja bih njega pazario.
Ako imate 13.000e,ovaj CR-V je zaista :doubleup:
Samo imajte u vidu da je to takodje SUV... Malo vise familijarno orijentisan,tako da je sasvim moguce da je udobniji od ostalih u klasi...
Rav4 je :thumbdown: u svakom smislu.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od swemir » 30 Mar 2013, 21:32

Laki, vozio si nov C5?

Kakav je u voznji, meni je opasno elegantan, sto se tiche dizajna mi je pravi style izbor...

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Laki021 » 30 Mar 2013, 21:40

Da, pre neke 4god, cim se pojavio prakticno, 2.0hdi, ganc nov. Zapravo tada se i petarboy (mozda i nemanja) vozio u njemu. Moj brat je napravio nekih 2-3000km sa njim. Generalno utisci su vrlo pozitivni, jedine dve zamerke su bile ne tako sjajan osecaj volana, vidi se da je luksuzna limuzina a ne neki zivahni sportista i cena koja je u to vreme bila po nasoj proceni previsoka za nov auto.

Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1309
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od petarboj » 03 Apr 2013, 20:35

mali update situacije :)

bili smo na sajmu, pogledali sve i svasta i od ponudjenih modela najzadovoljniji smo bili sa sledecim (ovim redom :) ):
1) Hyundai Santa Fe mk3 2013;
2) Honda CR-V 2013;
3) Citroen C5 karavan.
X-Trail je bio najvece razocarenje sto se tice prostora, a mali dzipici tipa ix35, sportage, quashkai itd su jednostvno mali za nas :)

svi gore navedeni u potpunosti zadovoljavaju zahteve (osim cene novih vozila :D) s tim da se meni licno pozicija sedenja u SUV ekstremno svidja :) Ne vozim brzo i mislim da mi od lezanja na putu vise odgovara preglednost kod SUVa :) Par dana smo ostavili sve da se krcka u glavi na tihoj vatri :) danas smo otisli do Caruso placa i pregledali Citroen C5 karavan (opet), C4 grand picasso, insignia karavan, mazda 6 karavan, pasat karavan 4x4. Od svega ovoga UBEDLJIVO nam se obojici najvise svidja C5. pasat i insignia su prilicno razocarali. mazda je korektna, ali nekako japanski hladna.
Trenutno, kola koja uzimamo u razmatranje su:
1) Hyundai Santa Fe mk2 (ima vise izdataka, ali s obzirom da cale na gorivo mesecno potrosi njegovu registraciju u prilicno ekonomicnom autu, mislim da ulazi u pricu. ne trosi puno za dzipa i ono najbitnije - jednostavno mi se svidja i spolja i iznutra :) (ima jedan komsija kojeg nikako da nahvatam da pregledam i ispitam za auto :) ));
2) Citroen C5 karavan (od svih karavana koje smo pregledali ovaj (po meni) daje najvise za OK cenu, a uz to imamo dobrog majstora);
3) Honda CR-V (jeste da smo na sajmu videli najnoviji model, ali kolega sa posla je kupio nov prosle godine pa sam upucen. odlican auto, ali cena polovnjaka je bolesno visoka. nov 2012 se moze uzeti za 22k a polovni su oko 16k???)

sledeci korak je da nadjemo santa fe i hondu cr-v da pogledamo :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od trojanac » 03 Apr 2013, 21:09

Samo nemoj da se iznenadiš kad vidiš koliko je skuplje održavanje SUV-a u odnosu na limuzinu.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od NexT » 03 Apr 2013, 21:16

Da je problem samo malo veca potrosnja, svi bi vozili SUV.

Pocev od guma koje su skuplje, pa preko oslanjanja, mogucih kvarova na pogonu...

Potrosnja mora da bude veca jer SUV obicno ima aerodinamiku cigle, pritom je vrlo visok i tezak, a i 4x4 utice na potrosnju. Nemoj da verujes katalozima. 2.2 dizel u Santa Fe mora u gradu da trosi 10-12 litara.
Znam koliko trosi Mercedes sa 2.2 dizelom, zadnjim pogonom i 200+ kg manje.

Ja Hyundai ne bih gledao uopste, al ono... Ko voli... :)

CR-V je nazalost benzinac, i ukoliko imate dosta gradske voznje, obisao bih ga. A obisao bih ga i u slucaju da ste cesto na auto-putu.

Za to malo makadama koje imate do vikendice da posluziti i Citroenova hidraulika...

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Laki021 » 03 Apr 2013, 21:18

Auto je namenjen pre svega vangradskoj voznji... Ali uzmite sta vam se najvise svidja, prezivecete te dodatne troskove... Mada se meni ipak vise honda svidja (tj znam da C5 necete uzeti pa od ova dva...).

Odgovori