Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1310
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od petarboj » 29 Mar 2013, 11:19

ima dobrih predloga :) ali opet napominjem, prvenstveno nam je bitno za duza putovanja, znaci udobno, komforno i dobar gepek (ovo do duse moze da se resi krovnim nosacem, mada ne bih isao na to bez nekog veceg razloga...) imamo kola koja koristimo po lokalu, tako da bi se ovaj auto cuvao.

vozio sam se skoro u jednoj relativno novoj oktaviji (2009) i meni to deluje malo neozbiljno iznutra :) skoro sve skripi, plastika jeftina, nisam bio zadovoljan iako je oktavia 4x4 takodje uzimana u razmatranje pre ovog iskustva. takodje sam imao priliku da se vozim u superbu, ono koliko ima mesta nije normalno :) bio je malo stariji tako da unutrasnjost necu komentarisati, ali kolicina prostora me je stvarno odusevila.

dakle da rezimiram neke predloge:
suzuki vitara je po meni ok, ali opet dolazi u pitanje velicina (kao i rav4, kia sportage);
oktavija mislim da ne, mozda superb, nisam ga jos gledao.
subaru forester (2008+) sam bas video jutros na putu do posla i deluje mi ok. iznutra je spartanski, ali nadam se da 4x4 i (pretpostavljam) korektni japanski motori mogu to da pokriju.

CR-V mi se recimo jako svidja, vozio sam se u njemu (nov, 2012. god), do duse napred i bio je sumrak pa nisam mogao da osmotrim najbolje kolicinu prostora pozadi, ali ono sto sam video me je odusevilo :)
ovo ispada iz cenovnog ranga prilicno, ali generalno sta mislite o CR-V benzin + gas kombinaciji?
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... plin_full/

edit: sad kad sam procitao da subaru ne podnosi plin bas najbolje, mozda bi izleteo iz kombinacije :)

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Milos_kg » 29 Mar 2013, 11:37

Deo iz opisa:
"Automobil u odličnom stanju sa originalnom kilometražom na koju je i carinjen. Karoserija je kompletna u prvoj boji. Automobil je moguce proveriti u svim ovlašćenim servisima."

Ne znam koliko je godiste uslov, al' s obzirom da je Volvo '06, onda predpostavljam da i ta godina ulazi u trku.

http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... d_x_drive/

EDIT: Ceo forum u jednoj temi :)

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Kuzmanovic » 29 Mar 2013, 11:42

Ovo bi bila odlicna kupovina. :doubleup:

Sent from my Galaxy Y using Tapatalk 2

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Floyd » 29 Mar 2013, 11:48

Nece covek BMW :)
A pored toga i cena mu je sumnjiva...manja nego u DE :pardon:
petarboj je napisao:vozio sam se skoro u jednoj relativno novoj oktaviji (2009) i meni to deluje malo neozbiljno iznutra :) skoro sve skripi, plastika jeftina, nisam bio zadovoljan iako je oktavia 4x4 takodje uzimana u razmatranje pre ovog iskustva. takodje sam imao priliku da se vozim u superbu, ono koliko ima mesta nije normalno :) bio je malo stariji tako da unutrasnjost necu komentarisati, ali kolicina prostora me je stvarno odusevila.
Za mene Skoda ima premium kvalitet izrade u odnosu na bilo koji FR auto ;)
Na prijateljevom C5 sam namestao presvlake jer su mu se sedista iscepala pa sam detaljno zagledao ispod...ono je uklapanje kao kod Zastave:mrgreen:

Mozda neesto ovako ako si planirao da uvozis...

http://www.autohus.de/fahrzeugsuche/suc ... 71213cf40e

http://www.autohus.de/fahrzeugsuche/suc ... 8825f26697

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od dragvorl » 29 Mar 2013, 12:05

Samo da kazem apropo Volva da generalno nemam nista protiv te marke, ali jednostavno mislim da voznja tako necega u Srbiji nije bas prakticna sa aspekta odrzavanja. Narocito jos takav model kao xc70. Btw kada smo kod njega, ako je automatik dobro proverite stanje menjaca pre kupovine, tu kvalitetna opravka ide na 1000+ e. Ovo vazi i za bilo koji noviji automatik sa grubo preko 200 kkm na satu. Dakle topla preporuka za pregled pre kupovine u specijalizovanom servisu.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1310
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od petarboj » 29 Mar 2013, 12:17

Floyd je napisao:Na prijateljevom C5 sam namestao presvlake jer su mu se sedista iscepala pa sam detaljno zagledao ispod...ono je uklapanje kao kod Zastave:mrgreen:
koji C5 je bio u pitanju? cini mi se da je ovaj novi C5 10 u glavu naspram prethodna 2 :)
da ne bude zabune, prethodnih par kola koja smo imali su BX, xantia karavan a posle xantie 4 xsare picasso :) nemanja vozi picassa 2.0hdi sa jedno 400k predjenih (prethodno ga je vozio cale, koji je inace veterinar pa prelazi bas bas mnogo :) ) koji nikada nije imao ni jedan jedini problem, samo mali servisi, a unutra izgleda kud i kamo bolje od carisme :) cale sad vozi picassa 1.6hdi i takodje nikad nikakvih problema (da kucnem u drvo).

E sad, fora je sto bi smo uzeli ipak nesto ozbiljnije za ozbiljnija putovanja (al sam dosadan sa ovim :D ).

EDIT: Takodje bih hteo da se zahvalim svim ucesnicima diskusije na predlozima i misljenjima jer tema fino napreduje ;)

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8373
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od grujicd » 29 Mar 2013, 12:28

petarboj je napisao: CR-V mi se recimo jako svidja, vozio sam se u njemu (nov, 2012. god), do duse napred i bio je sumrak pa nisam mogao da osmotrim najbolje kolicinu prostora pozadi, ali ono sto sam video me je odusevilo :)
ovo ispada iz cenovnog ranga prilicno, ali generalno sta mislite o CR-V benzin + gas kombinaciji?
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... plin_full/
CR-V je i pozadi izdašan sa prostorom. Dosta više nego npr. Accord. Još zadnjoj klupi možeš da nameštaš ugao naslona pa da se zavališ carski. Što se plina tiče, od skoro je počela i Delta da ga ugrađuje uz očuvanje garancije, što je znak da motor može da podnosi plin. BRC sistem, ali kod njih košta oko 1200e ako se dobro sećam. Bio sam u kontaktu sa čovekom sa hrvatkog foruma koji je sa CR-V-om prešao preko 100k na plin bez problema. Njegov sistem je Prins. Na žalost ovde se završava moje znanje o plinu.

Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1310
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od petarboj » 29 Mar 2013, 12:31

da, i ovaj u oglasu je sa BRC sistemom :) CR-V je stvrno jedan vrlo vrlo dobar auto, tu nema price. Ovaj je u NS tako da bi mozda mogao i da se pogleda, pa i izcenjka malo :D a automatik kod CR-V? :pardon:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Floyd » 29 Mar 2013, 13:03

petarboj je napisao:
Floyd je napisao:Na prijateljevom C5 sam namestao presvlake jer su mu se sedista iscepala pa sam detaljno zagledao ispod...ono je uklapanje kao kod Zastave:mrgreen:
koji C5 je bio u pitanju? cini mi se da je ovaj novi C5 10 u glavu naspram prethodna 2 :)
U pitanju je prosli model ali FL...2006. godiste.
Novi na prvi pogled izgleda dosta kvalitetnije odradjen ali nisam imao priliku da ga detaljno zagledam.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Day Walker » 29 Mar 2013, 13:18

Tatin pokojni prijatelj, inace jedan od direktora Boscha za ovo podnevlje (do prosle godine kada je preminuo), samo je vozio C5.. Uvek nove i uvek u fullu, i njega su dobro sluzili. Narucio je i novi model ali na zalost nije uspeo da ga saceka, tako da nisam imao priliku da se vozim u tom automobilu.

Drug ima prethodni model pre FL-a i svasta je nesto popravljao, ali najskuplja mu je bila hidraulika (oko 300-400e).. On ga drnda a i automobil je presao oko 350k km, i jos uvek traje.. Inace je 2.0 hdi 90ks
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Kuzmanovic » 29 Mar 2013, 13:21

Kako ide C5 sa tih 90ks?

Sent from my Galaxy Y using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Day Walker » 29 Mar 2013, 13:27

Samo sam se vozio u njemu, tako da nemam neku predstavu iz ugla vozaca.. Ali s obzirom da je dizel, moze to fino da ide.
Mene je najvise odusevila hidraulika :)
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Ji 4Tze » 29 Mar 2013, 13:38

CR-V u benzin+plin kombinaciji ali ne deračima u Delti ni sistemima iz uvoza.
Kupiš benzinca i ugradiš plin ovde, inače neki stranjski sistem verovatno nećeš moći da servisiraš kod nas kako treba.
Pogotovo ne ako je auto prešao 160.000 km
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Nemanja987
Postovi: 394
Pridružio se: 28 Mar 2013, 20:46
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Nemanja987 » 29 Mar 2013, 17:55

Evo i mene :)

Bio sam do placa da vidim ovaj XC70.
Prvo pozitivno:
-unutrasnjost, odnosno materijali, udobna sedista, kontrolna tabla, dosta opreme. izgleda izuzetno kvalitetno i postojano.
-gepek, takodje ogroman i izgleda bukvalno nekorisceno.
-automobil daje opsti utisak da je nastao parenjem tenka i stene.
A sad minusi:
-prosto ne mogu da verujem da od 5 metara lima nije ostalo dodatnih 5 cm protora za kolena. Nisam neki patuljak ali nisam ni rmpalija (186 cm, 100 kg). Da ima tih 5 cm dodatnog prostora stanje bi bilo podnosljivo. Ovako je neprihvatljivo. Namestim prednje sediste knap, nazad kolena udaraju u prednje sediste (koje je doduse presvuceno kozom i mekano ko dusa). I to ne da udaraju nego moras da ih nabijes da stanu. Neverovatno. Neprihvatljivo. Fuj. Bljak.
-preglednost posle mog dragog voljenog pikasa je ocajna.
-prodavac nesto muti oko tog servisiranja. Kao, kupljen u srbiji, vozio direktor. A servis nije znao da mi kaze gde je radjen. bzvz. Sa druge strane ovo je nebitno, vise posmatramo model nego konkretan automobil.

Eto, ukratko, iznervirao sam se zbog prostora unutra.
Kada ovo sve dodamo cinjenici da je servisiranje realan problem (jos se niko nije javio i rekao: ej, dobar servis za volvo je tu i tu) i da je ovo automobil visoke klase koje realno kosta cca 15 hiljada (dobar primerak) ja bih rekao da volvo otpada. i zao mi je :(

Dalje, citao sam sve komentare i hvala vam svima sto doprinosite temi ;)
Opet bih napravio listu.
1. cr-v
2. c5
3. forester
4. santa fe mk2
ovaj x3 me je zainteresovao ali kapiram da takodje kosta malo vise.

Ova tema ce da potraje :)

E da, jos nesto. Sto se tice budzeta, on je 10 hiljada vise iz nekog principa i stava da je to solidna suma za automobil.
Takodje, smatram da je natezanje da se kupi sto zesca masina a zatim stednja na odrzavanju iste blago receno primitivizam.

Jos jedan detalj kog sam se sada setio. nisam ni probao da pomerim zadnju klupu. mozda se i ona pomera i resava problem prostora. ali verovatno ne.

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od profesorPROST » 29 Mar 2013, 19:36

Mislim da je nešto ovako racionalan izbor :) , možda ne konkretno ovaj primerak, ali model svakako;
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... b6_20_tdi/
Never Say Never Again

Odgovori