Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Nemanja987
Postovi: 394
Pridružio se: 28 Mar 2013, 20:46
Lokacija: Novi Sad

Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Nemanja987 » 28 Mar 2013, 21:12

Pozdrav svima!

Prvi post a ovom forumu, pratio sam vas na proslom forumu sa kog ste emigrirali.
Elem, u potrazi sam za automobilom koji bi se koristio za putovanja
(dakle udobnost, sigurnost, pouzdanost i pozeljno bi bilo 4x4)

Evo nekih predloga pa bih voleo da cujem sta vi mislite.
Kao sto naslov teme kaze, prvi izbor je volvo XC70:

Slika

konkretan primerak iz ns, prilicno hvaljen od strane prodavca, sa fantasticnom (naucna fantastika) kilometrazom.
http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... s_country/

Sledeci pik na draftu:

Slika

cisto ilustrativan primerak, obavezno uz hydractive oslanjanje.
http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... exclusive/

Ili mozda:

Slika

eventualno bih skoknuo da ga pogledam. razmisljam jos.
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... a_6_20_cd/

Dakle da sumiramo, nisam vezan za bas ove automobile, prvo razmatram model.
Voleo bih da cujem vase komentare za ove modele i eventualne predloge nekih drugih.
Neka granica u novcu bi bila 10 hiljada. Nemojte da pocnemo odmah ovo za 11 ili ono za 12. Nece se dobro zavrsiti :)
pucajte :)

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45821
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Geza » 28 Mar 2013, 21:18

Mazda 6.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od NexT » 28 Mar 2013, 21:22

Ako 4x4 nije presudan, definitivno novi C5. Vozio sam ga i imam ga na samom vrhu liste za sledeci auto.
Sad sam pogledao oglas tek. Obidji automatik. Jednostavno Citroen / Peugeot i automatik nikako u istu recenicu.
Znaci samo manuelni sa 6 brzina.

Ukoliko 4x4 i klirens jesu bitni, onda tesko da ces za 10k uspeti da nadjes dobar primerak.

Volvo bih izbegao zbog odrzavanja i kasnije prodaje. Mazda mi uopste nije zanimljiva. Sto se odrzavanja tice, ne mislim na neke boljke, vec na nedostatak dobrih servisa i komplikovanu nabavku delova za sve sto nije redovan servis. Ne daj Boze da je potrebno i nesto limarijski, mislim da ni jedan XC nije rastavljen kod nas za prodaju delova.

Jedan jako zanimljiv auto sa 4x4 bi bio A6 allroad, ali je on jako skup za odrzavanje. Pre svega zbog mogucih problema sa vazdusnim ogibljenjem, i tu popravka lako dostize 1000 evra.

Mislim da se u cenu uklapas sa X3 prve generacije...
Poslednja izmena od NexT u 28 Mar 2013, 21:28, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od trojanac » 28 Mar 2013, 21:24

Meni je Volvo extra, ali nisam baš upućen u njihove modele. Deluje mi više kao egzotika kod nas, tako da se treba dobro raspitati ima li dobrih servisa, koliko su dostupni delovi koliko košta redovno održavanje. Vidim da je ovaj 2.5, tu je odmah i registracija dosta skuplja. To ti ne predstavlja problem?

Za C5 sam čuo dosta dobrih stvari. Mi ih imamo u firmi, nekoliko. Imamo i C3, C4 takođe. Ova dva mi se nikako ne sviđaju, ali C5 je nešto sasvim drugo. Vozio sam ga nekih 50-tak km, i to preko Avale, sviđa mi se kako ide i kako se vozi. 2.0HDI motor je dobro poznat i nije problem ni za održavanje, samo da nađeš dobar servis.

O Mazdi nemam toliko saznanja, ali mogu da se raspitam ako te baš interesuje.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Aca BG
Postovi: 1965
Pridružio se: 06 Mar 2013, 11:22
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Aca BG » 28 Mar 2013, 21:26

Ne znam nista o pomenutim vozilima ali bih ja uzeo C5 :)

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od starac vujadin » 28 Mar 2013, 21:31

Lep si izbor napravio, a ja bih ti preporučio da gledaš još dva automobila - Alfu 159 karavan (u verziji sa 2.4 motorom imaš i 4x4) i Subaru Outback.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od dragvorl » 28 Mar 2013, 21:31

Evo odmah da ti kazem da je jedan covek koga poznajem u NS uzeo XC70 kojem se razleteo centralni diferencijal. Zatim je tu nesto budzeno pa je radilo kratko, na kraju skinuto. Uglavnom jedva je nasao i taj. Stoga ti savetujem da se manes Volva iako ne smatram da je los auto, samo je previse egzotican kod nas.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Nemanja987
Postovi: 394
Pridružio se: 28 Mar 2013, 20:46
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Nemanja987 » 28 Mar 2013, 21:32

uf brzi ste :)

Ovako... x3 ne bih zbog toga sto je malo tvrdji i zbog imidza vozaca - kao onaj laza :) (lazo pozdrav, znamo se ;) )

Sto se volvoa tice, 4x4 mu je plus, registracija je minus tako da se to ponistava. interesuje me servisiranje takve egzotike sto bi trojanac rekao.

Dalje, citroeni su u porodici vec 15 godina i imamo ok servis, tako da je c5 najrazumnija kupovina.

ali... 4x4 je vise nego pozeljan. ali ipak nije osnovni uslov.

@vujadin
subaru je odlicna ideja. razmatrao sam forester, ovaj noviji oko 2008. god. ali opet servis? pomoc?
Poslednja izmena od Nemanja987 u 28 Mar 2013, 21:35, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1310
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od petarboj » 28 Mar 2013, 21:33

Brate Nemanja dobra ti je tema, mogao si jos dodati Hyundai Santa Fe, jer je i on razmatran, al dobro :)
Moje zamerke za Volvo su sto je ipak retkost kod nas, kao i velika regitracija a verovatno i potrosnja. Santa Fe 2006+ nema ispod 2200 kubika, tako da i on otpada zbog prevelike registracije, vece potrosnje i skupih guma. Ostaju C5 i Mazda. Mazda mi je skroz OK, cak je i lepa za karavan :) Ali nekako mislim da je ipak skuplja za odrzavanje (mozda gresim).
Zakljucak: posto placam deo auta i ja (opet) kazem C5 :D

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od Paja » 28 Mar 2013, 21:37

Ako bude C5 razmisli da li ti treba hidro vešanje. Dobro se sećam raznih testova iz vremena kad se pojavio i svi su bili saglasni da je klasično vešanje bilo bolji izbor jer je hidraulika premekana.... a i potencijalno skup kvar bi izbegao.

Složio bih se sa Starcem za Subaru Outback ili čak i običan Legasy ali je tek njih komplikovano servisirati. Ako nećeš neki SUV, a insistiraš na 4x4 meni deluje da je pored Alfe najlogičnije tražiti neki Passat ili nešto slično.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od NexT » 28 Mar 2013, 21:37

petarboj je napisao: Zakljucak: posto placam deo auta i ja (opet) kazem C5 :D
pobedio :rofl:

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od ftj » 28 Mar 2013, 21:37

Volvo, najbezbedniji i najudobnija sedišta.

Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1310
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od petarboj » 28 Mar 2013, 21:43

malo sam se ja salio :) ako neko ima nekih drugih dobrih ideja neka kaze :) pre smo gledali i alfu 159, ali posto ju je Laki021 fino napljuvao (kad sam pricao s njim u cetiri oka), nekako smo odustali od nje :) meni auto izgleda bas fino, ali on kaze da ima bas bas malo mesta u kabini za toliki auto, kao i da je imao par problema.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od trojanac » 28 Mar 2013, 21:45

Za Subaru i Mazdu nije problem za servis, pošto si(te) iz NS, imate Trio Servis. Mogu da se raspitam detaljnije šta je bolji izbor od ova dva, mada bi verovatno i sam išao na C5 ako je već situacija takva da imate majstora kog poznajete, a sam model se pokazao kao dobar. Veća je i ponuda, lakše će se naći dobar primerak.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Kupio bih volvo XC70. iskustva, predlozi...

Post od starac vujadin » 28 Mar 2013, 21:47

Za svaki auto na planeti ćemo lako naći jednog s lošim iskustvom koji će ga napljuvati ;) Dobra je 159, ima motore koji se lako održavaju, neće se stilski ubajatiti još neko vreme...Mesta nema koliko bi neko pomislio da ima, ali to je hroinična stvar sa manje više svim novim autmobilima koji su previše ušukani sa debleim centrlanim tunelom, širokim pragovima, izdašnim sedištima...

Odgovori