Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od steva_anya » 17 Apr 2015, 17:33

+1
Moj Punto 10 god star ina 2 er bega, Honda ima prednje + bocne + zavese + pozadi.
Ako se i deca voze ni bez zadnjih ne bi uzimao.
Sestrina i zetova Kia Ceed karavan ima te zadnje, mozda bi i Ceed kojo gledas imao. Njihov paket je onaj prvi ispod paketa sa alu felnama.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od sasha015 » 17 Apr 2015, 18:15

Trojke*
Kontakirao sam toyota centar i od njih sam dobio te informacije.
Auris mi je bas praznjenje novcanika jer ima kamatica na kredit.Kamatice je preko 1500 evra za 5 godina uz ucesce skoro 8000 za osnovni auris.Pa taj auris ode na 14000 u beloj boji.Mozda je i bolje sto ne moze.Verovatno niikad ne bih svario zadnji kraj aurisa....
KOd kie i hyu je "beskamatni" kredit.

Kako stvari stoje postoji jedan mali procenat da od 7 hyu u stajl varijanti (koji imaju dodatne jastuke)koji su poruceni neko odustane,pa bih ja uleteo.To ce se znati kao za 15 dana kad dobiju brojeve sasije ...Znaci trebao bi da cekam 15 dana,a 15 moze biti i 20,a moze biti i 10 jer ni oni ne znaju koliko jer isporuka je krajem maja.
Verovatno cu traziti profakturu za ceed urban 1.4

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od trojanac » 17 Apr 2015, 19:24

Iskren da budem, ja i30 ne bi ni pogledao pored Ceed-a, mnogo mi se više sviđa KIA. Ako se uklapaš za Ceed i odgovara ti taj 1.4, onda završavaj priču. Bićeš zadovoljan sigurno.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od Risto » 17 Apr 2015, 20:18

Ceed je lepsi auto, ima duzu garanciju i ima jaceg uvoznika. Neko je pominjao i probleme sa uvoznikom za Hyu, raspitaj se i oko toga...

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od jocas » 17 Apr 2015, 20:24

Moj i30 iz 2008. ima 2 prednja , 2 bočna i vazdušne zavese.
Od 2011 kad je krenula priča sa spuštanjem cena to su radili izbacivanjem svega i svačega, pa spali na 1 ili 2 jastuka. Mislim da je to totalno bezveze.
U ovoj situaciji moj izbor bi svakako bila Kia (a ovu temu sam ja pokrenuo pre 2 godine :D )
Danas bio sa drugom u Hyundai salonu u Nišu.
Jedan servis (Agrohim) izgleda prestaje da radi Hyundai ( prelaze na Mercedes), drugi servis nastavlja sa radom.
U salonu imaju jednu Elantru, čekaju da vide ko će biti novi zastupnik za Srbiju. Spominje se novi vlasnik, još ništa nije gotovo.
KOd kie i hyu je "beskamatni" kredit.
Da, čuveni beskamatni - imaš kod Hyundai-a cenu za keš i za taj kredit (bar je tako bilo do skoro). Proveri koliki ti popust daju za "keš" pa uzmi sam kredit, može da bude povoljnije.

Pogledaj kredit kod http://www.bancaintesa.rs/code/navigate.aspx?Id=1362. Nema troškova obrade (standardno je 2-2,5% na vrednost kredita), i kamata je 5,83 za klijente/6,78% za ostale, na 2 ili na 3 godine, do 10000 eur ne mora kasko. Info od danas je da se sajamska akcija najvaljena do 20. aprila produžava do kraja maja.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3163
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od Dare4x4 » 17 Apr 2015, 22:50

Evo ja bih izneo neke svoje impresije, jer i sam i ja posmatrao ista vozila neko vreme i na kraju se skroz pokolebao...
Odluka da se kupi Cee'd je bila jako blizu. Gledao sam ga uživo, gledao milion slika na internetu. Prvo razočarenje je bilo posle test vožnje modela sa 1.4 motorom. Razvija on 150km/h bez problema i bez buke. Ali, ja gas u patos, on ništa. I tako par puta. Pisao je o tome i naš član ikac2000. Pošto je to bilo na desetak dana pred sajam, rešim da sačekam i da ipak odem i do sajma da vidim šta ima :) . Bolje da nisam ni bio. Na svim izloženim Cee'd-ovima su oni rukohvati u vratima izraženo krckali na dodir. Ona piano plastika je pokazala svu svoju nepraktičnost za održavanje čistom. A ja sam baš hteo paket opreme sa njom (style). Zatim, detaljnom pretragom interneta naišao sam na par sitnica koje bi me ozbiljno nervirale na novom autu. Evo primera gde su sedišta se iscepala, a auto nov http://www.drive2.ru/l/6224590/ . I još par slučajeva ovakvih sam našao. Dalje, fabričkom greškom, guma kod vozačevog stakla često ume da ga izgreba http://www.drive2.ru/l/5159026/ (i za ovo sam nalazio više slučajeva) . I da ne nabrajam dalje još neke sitnice, neke sam i zaboravio gde su. Krckanje u enterijeru se javlja sa popriličnom verovatnoćom (isto puno slučajeva prikazanih). Za moj ukus, puno zezanja za nov auto.
Dalje, gledao sam i onog Aurisa što je bio izložen. Dopao mi se skoro u svemu, sem instrument table. Kvalitet završne obrade (rekao bih) da je dosta bolji od Kie. Takođe, ni oprema nije loša. Loše je što se prozivodnja završava i što nema više biranja. Bar mi je prodavac tako rekao. Nov model će biti skuplji u proseku 700-800€, kako mi on reče.
Sasvim neočekivano, razgledao sam i Vitaru. Ona mi ni na kraj pameti nije bila, nisam ni znao da postoji. Ona mi bez 4x4 ne znači ništa, tj u verziji 4x2 radije bih je eliminisao. Završna obrada na onom osnovnom modelu nije me oduševila, kao ni dizajn zadnjeg dela ali ništa što bi bilo neoprostivo. Najveća mana bila bi nerazvijena servisna mreža, tj 250 km do meni najbližeg servisa.
Sve u svemu, možda i bolje da nisam ni išao na sajam. Kupio bih Kiu i kraj. Sad sam tek neodlučan i verovatno odustajem od svega na neko vreme. E, da. I novi fokus privlači pažnju ali po opremljenosti mi nekako ipak zaostaje...

milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od milanns » 26 Apr 2016, 19:16

Malo da oživim staru temu (a da se ne trpam u druge teme sličnog cenovnog opsega).

Elem, videh da sada euro 6 1.4 motori imaju malo drugačije specifikacije nego ranije. Nešto manji obrtni momenat (za 2-3 Nm) ali je sada i na nešto nižim obrtajima. Ono što mene buni je da kod hyu-a stoji da se taj spektakularan obrtni momenat dešava na 3500 a kod kije na 4000. E sad, ne znam kako je to moguće kada imaju isti motor i menjač?

Malo sam ih inače i probao i imao minimalna očekivanja kad ono..uopšte nije loše...ali svestan sam da je to samo po gradu i verovatno do menjača i tako podešene prve tri brzine. Nezgoda kod tih testnih vožnji, posebno u NSu, je to što se one dešavaju u gradu po bulevarima pa i nije neka realna slika.

E sada, saša015 je negde pisao (a i drugi verovatno) da se jako loše pokazao taj motor do CG, pa ako može neko poređenje nekog ko ima taj motor? U odnosu na nešto što je duže vozio. Koliko je to loše?

Ranije sam par 10tina km vozio i 1.6 gdi i šta znam, mora i on lepo da se zgazi...Elastičnost ništa posebno...

Korisnikov avatar
masaivan
Postovi: 1210
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:32
Garaža: Citröen C4 1.6 BlueHDi 120

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od masaivan » 26 Apr 2016, 19:30

16v motor traži obrtaje i tada lepo ide, traži privikavanje posebno ako je pre toga vozen neki dizel.
A koji je bolji, verovatno onaj koji se tebi vise svidja ili je povoljniji.

TT

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od sasha015 » 26 Apr 2016, 19:37

Nije se lose pokazao,nego jednostavno mora da se zna voziti atmo 1.4 uzbrdo,opterecen,pod klimom i krenuti u preticanje.
Treba poznavati auto,njegove limite,raditi menjacem kad treba.I naravno ne reskirati.Ni neki turbo benzinac ne bi mnogo pomogao u rizicnim situacijama ako je glava usijana.
Ne mozes stisnuti gas u cetvrtoj na 2500 obrtaja i krenuti u preticanje kamiona uzbrdo.Ne ide tako kod atmo motora.

milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od milanns » 26 Apr 2016, 22:15

Svestan sam nacina voznje atmosferaca (ako nisu skyactiv :) ), apsolutno. Nego ne znam koliko je dramaticno. Tipa u odnosu na i20 koji si vozio (ako sam dobro skontao 1.2 80ak konja).

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od trojanac » 26 Apr 2016, 22:21

Ja sa 1.6 VTEC od 110KS dobro razmislim kad treba u tim uslovima da obiđem sporije vozilo. Ali opet volim svoj auto i smatram da sasvim dobro ide. Tako da ne treba to biti razlog da se odustane od kupovine. Bar ja tako mislim.
Ako bi tako gledali onda bi jedino 2.0 dizel od 150+ KS i jače dolazilo u obzir.

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk
Posetite www.garaza.rs !

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od sasha015 » 26 Apr 2016, 22:42

I20 1.2 1000kg na 80ks
Ceed 1.4 1260kg na 100ks
Iako je odnos ks na 12.5 kg i kod jedog i kod drugog isti,ceed ide za nijansu bolje.
Definitivno ide bolje...
Ne znam sto bi bilo ista dramaticno sa 100ks.Sasvim dovoljno za normalnu voznju.

Naravno 1.6 bi bio prava mera.Ako 1000 evrica doplate nije problem.
I uvek imas leti "turbo dugme".Pre preticanja iskljucis klimu :)

Odgovori