Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od jocas » 02 Apr 2013, 18:46

trojanac je napisao:Kao što već rekoh, drugar je pazario na sajmu Astru 1.4 sa popustom za 13.990e, sad sam proverio. Još su mu procenili Megane, po sistemu staro za novo, više nego u AK Kompresor, gde je prvobitno hteo da uzme novi Megane.
Tako da, ako imaju na lageru vrlo verovatno da može ta cena ispod 15.000e da se spusti.

Vidim da su me drugari pretekli.
Dođi ti lepo u BG, ugostićemo te, odvesti na dobru klopu i lepo da obiđemo salone i odemo do Komnenovića, da obaramo cenu. :D
Ok, proveriću još malo ponudu, izložena astra sedan je na sajmu bila preko 16K, ako se ja dobro sećam. Imam neke (dobre) veze kod Mirkos-a u Požarevcu, proveriću sutra šta on od Astri nudi.
Ja nigde ne žurim, osim da drugaru kažem da me čeka ili traži nešto drugo za sebe.
Nadam se da ću se pridružiti na nekom druženju, ako dolazim u potragu za kolima - javljam se, hvala na ponudi :pivo:

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od jocas » 02 Apr 2013, 19:13


milosdoktorabs
Banned
Postovi: 1259
Pridružio se: 26 Jan 2012, 13:12
Lokacija: Srb

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od milosdoktorabs » 02 Apr 2013, 19:17

autor teksta je jedan od menager-a u KIa auto.Narucen tekst bez imalo novinarske objektivnosti sa jako puno pljuvanja po konkurenciji.Dalje ne bih komentarisao...
Slika
Alfi pada cena isto koliko brzo ubrzava do sto

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od jocas » 02 Apr 2013, 19:23

Cena testiranog modela 20390 eur sa sajamskim popustom :D
A piano plastika mi se nikako ne sviđa, ni na novom Cliu, ni ovde.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od cozmo » 05 Apr 2013, 10:08

milosdoktorabs je napisao:taj TSI je bio problematisan u Skodama i Seat-ima,nesto nisam cuo za probleme u VW i Audiju,ako neko ima bolji info neka me ispravi.
Imao je dosta problema. Burazer je na jednom Polu 1.2 TSI dvaput menjao turbinu u roku od 6 meseci :nonono: I oni imaju problem sa varijacijom ler gasa i probleme sa turbinom.

Za novi motor jos ne znamo iskustva.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od jocas » 05 Apr 2013, 20:06

Za sada ostaje po starom - ne prodajem svoj i30.
Novi i30 mi nije neka promena, osim što je nov (sedam godina garancije), ima 6 brzina i led svetla - ostalo je kozmetika,neke stvari mi se čak i manje sviđaju nego na mom i30 (MK1, Korea). Da već nemam i30 to bi verovatno bio prvi pik, ovako - možda ix35 :D
Ceed mi deluje odlično, ima sve što mi treba od opreme, ali se mislim da li 1.4 ili 1.6 gdi, sa tim motorom stižem do 14100 eur. A taj motor je relativno nov, videćemo kakav je, i koliko voli naše gorivo.
Očekujem da Ogi posle test vožnje preće uskoro na Ceed-a, pa eto informacija iz prve ruke.
Pošto do leta ne planiram neki duži put za sad ostaje kako jeste. Ja mesečno nekad pređem 300-400km, tim tempom sa kratkim relacijam po gradu ne bi ni razradio motor kako treba.
Na svojim kolima nemam većih ulaganja, garancija, kasko i registracija su do decembra. Možda ako nešto iskrsne do leta ili oktobra kada bude sajam u Nišu, promenim odluku. Prijatelj koji se nameračio na moj auto kreće u poteru za nekim drugim i30, mada se nada da ću da se predomislim :D

Hvala svima na konstruktivnim predlozima, tema za sad ostaje otvorena.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od Ogi » 02 Maj 2013, 21:13

Ja sam vozio Ceed i odusevljen sam medjutim, na zalost, ko zna kada cu ja da predjem na neki novi auto. :( Ja bih samo je problem sto ne zivim sam pa postoje neke prece stvari. :) Neces od mene u skorije vreme dobiti informaciju iz prve ruke. :(

Vidim da smo i ti i ja tu negde, meni je kasko i garancija do Marta 2014, tebi do Decembra 2013, to je to... mislim da je 5 godina taman vreme da promenimo auto.

Da li si probao varijantu staro za novo, da ponudis svoj ?

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od Uroš S. » 02 Maj 2013, 21:26

milosdoktorabs je napisao:taj TSI je bio problematisan u Skodama i Seat-ima,nesto nisam cuo za probleme u VW i Audiju,ako neko ima bolji info neka me ispravi.
Pouzdano zanm da je u novom G7 taj 1.2 TSI temeljno izmenjen,od turbine do brizgaljki pa sada umesto lanca ima kais

U VW je 1.2TSI pravio iste probleme sa lancem i wastegate-om (motor se isključivo pravi u CZ, Mlada Boleslava). A u Audiju verovatno nije ni stigao obzirom da je poslednji počeo da se ugrađuje u njega i to slabija verzija(86hp) u Audi A1, verujem da ih nigde nije mnogo prodato pa da pravi probleme o kojima svi pričaju.


Zvanična VW prezentacija o izmenama na 1.2TSI (EA111 evolucija u EA211) u okviru desetak stavki nigde ne pominje izmenu turbine. Zanima me taj pouzdan info, pošto nisam nigde našao ništa slično?

Neravnomeran ler je kod mene rešen 99% softverski odmah na početku, a sada se ponekad desi i to simptomatično ako se sipa na OMV, na Eko benzinima radi savršeno.

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od jocas » 02 Maj 2013, 21:56

Ogi je napisao:Ja sam vozio Ceed i odusevljen sam medjutim, na zalost, ko zna kada cu ja da predjem na neki novi auto. :( Ja bih samo je problem sto ne zivim sam pa postoje neke prece stvari. :) Neces od mene u skorije vreme dobiti informaciju iz prve ruke. :(

Vidim da smo i ti i ja tu negde, meni je kasko i garancija do Marta 2014, tebi do Decembra 2013, to je to... mislim da je 5 godina taman vreme da promenimo auto.

Da li si probao varijantu staro za novo, da ponudis svoj ?
Znao sam da će Ceed da te oduševi. I mene je oduševio, vozio sam 1.4, nisu imali 1.6 GDI, a baš sam hteo da uporedim.
Prodavac me ubeđuje da nema previše razlike, bar ne da to vredi 1000 eur.
Čekam neke prave utiske, pre svega potrošnja ta dva motora.
Ono što me je oduševilo je osećaj u vožnji, oprema koju nudi, ima baš sve što bi želeo u novom autu.
Kad sam na Dynamic paket dodao 1.6 gdi i metalik boju stigo sam do nekih 14000 eur. A to je već dosta blizu ix35 ili Sportage-u sa tim motorom.
Drugi problem je što su sve što im stiže već rezervisali na sajmu (sve 1.6 su prodali, ostaju 1.4 i to Urban paket opreme). Izgleda da im je logika da što manje naruče, pa ako neko baš hoće da kupi - plati kaparu i čeka. Pre desetak dana su rekli da treba da im stigne početkom maja, sad kažu tu je sve prodato, nešto stiže u toku juna.

Nikako da sebi definišem šta mi više odgovara, tako da sam malo usporio.
Nije mi hitna zamena, sve još uvek odlično radi.

Inače, imam odličnu ponudu za prodaju, moj kolega koji zna kola od prvog dana bi ih kupio i spreman je da plati malo više i bude siguran nego da ide preko oglasa, tako da smo došli do korektne cifre za obojicu. On se još uvek nada da se ja predomislim.
Kod zamene staro za novo oni moraju da ponude nisku cifru da bi imali prostor da idu sa niskom cenom kod prodaje i relativno brzo bar nešto zarade. A to onda znači - bolje prodaj sam :D

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od Ogi » 02 Maj 2013, 22:11

jocas je napisao:Znao sam da će Ceed da te oduševi. I mene je oduševio, vozio sam 1.4, nisu imali 1.6 GDI, a baš sam hteo da uporedim.
Prodavac me ubeđuje da nema previše razlike, bar ne da to vredi 1000 eur.
Ja ne bih nikako isao ispod 1.6. Svakako zelim jaci auto nego prethodni, zelim da u svakom segmentu bude bolji pa i u tom.
Usput, mislim da je taj 1.4 losiji odnosno tromiji nego nas, tako sam shvatio iz testova koje sam citao. Nas 1.4 motor je vrh, mislim da 1.4 atmo ne moze da bude bolji, ja sam jos moj razradio pa je stvaro vrh a i poznato je da je motor na nasem autu najbolja stvar.
Kad sam na Dynamic paket dodao 1.6 gdi i metalik boju stigo sam do nekih 14000 eur. A to je već dosta blizu ix35 ili Sportage-u sa tim motorom.
To je upravo ta cena, i ja se lozim na taj nivo opreme odnosno ne bih kupio nista ispod toga. Pa to i nije bas tako blizu ix35 ili Sportage, koliko su oni, 16k, 17k... ? Pri tome, 17" felne pa mi treba 600-700 evra za dobre gume... pa letnje, pa zimske, pa odrzavanje, pa 1.6 motor sigurno ni izbliza nije dovoljan za njih... sedeo sam u Sportage, taj neki nizi nivo, uopste mi se nije dopao iznutra, znas ti bre sta je CEED Dynamic za njega... :o
Kod zamene staro za novo oni moraju da ponude nisku cifru da bi imali prostor da idu sa niskom cenom kod prodaje i relativno brzo bar nešto zarade. A to onda znači - bolje prodaj sam :D
To jeste ali ima ljudi kojima ta razlika ne znaci toliko pa rek'o ako si jedan od tih da se ne cimas (ja svakako nisam jedan od takvih).

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od jocas » 02 Maj 2013, 22:59

Isto mislimo - sledeći mora da bude bolji, sa boljim motorom i boljom opremom.
Zato sam i odustao od proste zamene za novi i30 - praktično bi dobio isti auto, samo nov, i sa 6. brzinom.

Ja sam probao Elantru, pa i30 sa 1.6 MPI motorom i to nije neka razlika u odnosu na naš motor. Našem motoru samo fali 6. brzina, ostalo je po meni bilo sasvim ok.
Ali bi taj GDI trebalo da pruži dosta više, bar tako deluje po testovima koje sam i ja čitao.
Ipak je razlika 1000 eur u ceni za isti paket opreme.
Treba mi ipak neko konkretno iskustvo nekoga ko taj motor vozi malo više od obične test vožnje.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od Bax » 03 Maj 2013, 08:02

Uzeo je moj rodjak taj 1.6 gdi.
Vozili sno ga i ja i moj burazer.
On ga je probao jedno 30ak km.

Auto je dobar u svim detaljima, jedino sto smo se obojica slozili da motor ne pravi vow efekat. Recimo vise mi se svidja Trojketov motor u Hondi takodje 1.6

Sent from my ZTE-SKATE
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od Ogi » 03 Maj 2013, 10:25

Aj' ne preteruj... taj GDI je tek izasao iz salona, bice to mnogo bolje kada se razradi... mislim da se WOW efekat ne moze ocekivati, to bi mozda ocekivao od nekog sa turbinom, ovako ocekujem samo da je dosta bolji od mog sadasnjeg motora sto svakako jeste... da ima ok potrosnju... pa mene skoro potpuno zadovoljava moj sadasnji 1.4... evo prosao sam 1600km u poslednje 2 nedelje magistralom i veruj mi da me sve ukupno 3 automobila nisu pretekla a da ja nisam imao problem uopste kod preticanja... oseti se slabost nekada u nekim rezimima ali ja poznajem ovaj automobil kao svoj dzep pa znam sta treba da radim...

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od cozmo » 03 Maj 2013, 15:20

Uroš S. je napisao:[Zanima me taj pouzdan info, pošto nisam nigde našao ništa slično?
Pouzdan info je moj rodjeni brat koji radi u Porsche SCG - i to u servisu - i to bas na novim vozilima :)
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Šta kupiti - Kia Ceed ili Hyundai i30

Post od Paja » 03 Maj 2013, 15:47

Ogi je napisao:Aj' ne preteruj... taj GDI je tek izasao iz salona, bice to mnogo bolje kada se razradi... mislim da se WOW efekat ne moze ocekivati, to bi mozda ocekivao od nekog sa turbinom, ovako ocekujem samo da je dosta bolji od mog sadasnjeg motora sto svakako jeste... da ima ok potrosnju... pa mene skoro potpuno zadovoljava moj sadasnji 1.4... evo prosao sam 1600km u poslednje 2 nedelje magistralom i veruj mi da me sve ukupno 3 automobila nisu pretekla a da ja nisam imao problem uopste kod preticanja... oseti se slabost nekada u nekim rezimima ali ja poznajem ovaj automobil kao svoj dzep pa znam sta treba da radim...

Čitao sam po nekim stranim forumima da su ljudi žestoko razočarani tim 1.6 GDI motorom. Ispostavilo se da dosta troši, a da ne ide kako su očekivali. Što ih je više u saobraćaju sve se češće pojavljuju i problemi sa ubrizgavanjem. Bilo je i problema sa priznavanjem garancije, a kvar je jezivo skup.

Odgovori