Pomoc pri izboru automobila

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8566
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Pomoc pri izboru automobila

Post od Milos » 26 Jul 2013, 20:32

BMW ima slabiju ponudu prostora pozadi.Mada sigurno da je odlican auto.

Mada ja bih razmotrio i ovako nesto

http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... ift_sport/
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Pomoc pri izboru automobila

Post od Risto » 26 Jul 2013, 20:35

razmisljao sam u tom pravcu ali ja ipak hocu "all in one" auto, swift mi je premalen automobil ;)

ne smeta mi slabija ponuda prostora uopste jer zivim sam i to mi je "momacko auto" ali sa pretenzijom da se vozi neki duzi period pa da moze da posluzi i za druge svrhe...

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Pomoc pri izboru automobila

Post od Scuderia » 26 Jul 2013, 20:35

Uh ovaj zuki izgleda odlicno :doubleup: Samo dosta je manje to od onoga sto gleda.

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8566
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Pomoc pri izboru automobila

Post od Milos » 26 Jul 2013, 20:36

Onda uzmi Bimmera i samo vidi nekako ovaj deo o garanciji da nije nikad udaran i farban dobijes validno na papiru.
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Pomoc pri izboru automobila

Post od Risto » 26 Jul 2013, 20:41

gledao sam ga danas i nisam nasao ni jednu zamjerku nisam nasao (sto ne znaci da ih nema)... auto ima dvije ogrebotine i preko toga mogu/moram prijeci ali ostalo je cakum-pakum.

istina je da nema neke detalje opreme koje sam trazio ali srpsko trziste je takvo da to jednostavnom moram prihvatiti :zbunjen:

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Pomoc pri izboru automobila

Post od Milos_kg » 26 Jul 2013, 21:04

Risto, moj brat iz Svajcarske prodaje BMW Serije 1, presao 95k kilometara, ima neki napucani paket opreme (mozda cak i M paket), mislim da je 118i.
Veceras krecu, dolazi njime, tako da cu ga ovih dana uslikati ako si zainteresovan.

Jednu sam skinuo sa FB-a, druga je iz mog maila, bio mi poslao jednu ovu kad ga kupio, gde se vide felne...

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Pomoc pri izboru automobila

Post od Risto » 26 Jul 2013, 21:11

vidjecu sta ce biti sa ovog auta, ako se dogovorim sa covjekom onda sta je-tu je :zbunjen:

mozes li mi reci sta vise o bimmeru tvog buraza?

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Pomoc pri izboru automobila

Post od Milos_kg » 26 Jul 2013, 21:12

Ne bih znao da ti kazem stvarno, nesto vise tek kad dodje sutra, sad samo da nagadjam...

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Pomoc pri izboru automobila

Post od Risto » 26 Jul 2013, 21:20

ok, mozda je i bolje tako da ne nagadjas...


Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: Pomoc pri izboru automobila

Post od Floyd » 27 Jul 2013, 09:26

Risto je napisao:http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... bmw_116_d/

sta mislite o ovom autu? ovaj topic jos nije zatvoren :D
Odlican auto za pristojnu lovu.
Raspitaj se oko cene odrzavanja jer sigurno nije mala. To ti je isti motor kao u 120d samo "ustrojen" pa pruza sasvim prosecne performanse. Potrosnja je odlicna i sigurno moze da se vozi ispod 5l.

Gesendet von meinem GT-I9505

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Pomoc pri izboru automobila

Post od Risto » 27 Jul 2013, 09:46

hvala na informacijama floyd

gledao sam, do 2011. su rijesili problem sa lancem tako da je motor pouzdan :) ovom liku u gradu trosi 7.5 po bordu (na 500km uzorka) tako da mi je to i vise nego korektno. meni ovaj bimmer sa 115ks ide isto kao tatina C klasa (w203) sa 143ks tako da sam ja sa performansama prezadovoljan iako je u pitanju najslabiji motor :D

bude li sve kako treba, otac dolazi da vidi auto, od danas bi trebao postati dio BMW klana :kezo:

floyd znas li ti za nesto na sta treba obratiti paznju kada je kec u pitanju?

@Scudi:

Ovaj kec je po meni u jos boljem stanju od ovog mog ali realno za 3 godine mladjeg dizela koji je jos u garanciji (2 mjeseca jos) sa preko 20000 kilometara manje po meni se isplati ova moja nadoplata :) interesantno je da je u pitanju auto sa istom opremom kao "moj" sa tim sto "moj" nema zatamnjena stakla nazad (kao da nije BMW :mrgreen: )...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: Pomoc pri izboru automobila

Post od Floyd » 27 Jul 2013, 12:07

Risto je napisao:floyd znas li ti za nesto na sta treba obratiti paznju kada je kec u pitanju?
Iskreno nisam bas upucen ali koliko sam cuo, nema nekih skrivenih mana.
Kum vozi 120d 2007. automatik i za 140kkm (uglavnom gradske voznje) nije imao nekih problema.

Auto je inace klasa, pravi premium u malom pakovanju :doubleup:

Gesendet von meinem GT-I9505

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Pomoc pri izboru automobila

Post od Risto » 27 Jul 2013, 20:33

Ako sve prodje kako treba u ponedjeljak onda cu i ja uci u klub vozaca BMW-a :)

Zasto jos nisam sluzbeno clan, postoji i za to objasnjenje :mrgreen:

Treba mi pomoc vlasnika/poznavaoca BMW vozila i servisnih knjizica istih. Danas kad sam pregledao auto ponovo i kad je cak i stari (koji je bas picajzla) rekao da je auto stvarno u odlicnom stanju pojavio se jedan "problem"... Vlasnik auta je redovno servisirao auto u ovlascenom servisu Radulovic Novi Sad ali iz nekog razloga to nije upisano u servisnu knjizicu nego tek prosli servis (3. po redu) na 56000 kilometara. Vlasnik auta je danas zaboravio da ponese racune servisa za koje tvrdi da ih sve posjeduje i slaze se sa tim da odemo u ponedjeljak do BMW-a da vidimo sta je u pitanju jer ni njemu nije jasno sto mu nisu uneseni raniji servisi u servisnu knjizicu :zbunjen: Vlasnik je saglasan sa provjerom auta gdje god ja zelim, u kom god servisu zelim, tako da se nadam da je sve uredu sa autom...

Ono sto mene interesuje, a to mi mogu potvrditi vlasnici BMW vozila, da li su svima uvijek sve pisali u servisnu knjizicu? Trebam li da dobijem neku pismenu potvrdu sa servisima koji su radjeni od strane BMW dilera?

Meni je nelogicno da neko ko kupi novog BMW-a koji je u stvarno dobrom stanju, za kog vlasnik posjeduje i zimske gume, ne servisira auto u ovlascenom servisu... Auto je cak jos uvijek u garanciji i imacu priliku da otkrijem neki problem u kratkom roku i da to reklamiram u servisu tako da ne kupujem macku u dzaku. Treba docekati i taj ponedjeljak i odvesti auto kod Radulovica da vidim sta je u pitanju :zbunjen: Bude li u pitanju samo greska vlasnika/servisera koji nije upisao servis u servisnu knjigu onda cu kupiti BMW-a, ako se ispostavi da auto ipak nije servisiran u BMW servisu onda odustajem od kupovine i cekam Cee'd-a...

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Pomoc pri izboru automobila

Post od Markoni » 27 Jul 2013, 21:01

Nema to veze sa BMWom, nego sa servisom. Za mog Golfa nisu upisali 3 servisa u servisnu, a postoji u njihovoj bazi. Takodje zeni nisu upisali ni jedan servis u servisnu u EuroSumaru za Suzuki Splash...

Tapatalk Post

Zaključana tema