MITSUBISHI ASX

Razne informacije u vezi kupovine automobila
izmedju 3 i 20 karak
Postovi: 142
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:37
Lokacija: Novi Sad

Re: MITSUBISHI ASX

Post od izmedju 3 i 20 karak » 20 Avg 2013, 12:11

ASX i Yeti imaju isti položaj sedenja i isti osećaj prostora u kabini, bar koliko sam ja uspeo da zapazim.

Jeste Mits pojam za pouzdanost u mojem okruženju (ima jedan Lancer '91. koji nije pošteno servisiran godinama a i dalje ide), jesam i ja detaljno gledao ASX kada sam kupovao kola oba puta, ali za tu cenu uvek bih pre uzeo Yetija u pomenutim paketima.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: MITSUBISHI ASX

Post od Paja » 20 Avg 2013, 14:24

Uspeo sam bar da ga zainteresujem za Qashqaia. Mislim da će njega prvog gledati. Problem je što je primerak koji bi mogli da uzmemo na ozbiljnu test vožnju danas otišao za Grčku i vraća se za 10 dana.

Bićete obavešteni o razvoju događaja.

Korisnikov avatar
Ralliart
Postovi: 26
Pridružio se: 20 Avg 2013, 14:28
Lokacija: Beograd

Re: MITSUBISHI ASX

Post od Ralliart » 24 Avg 2013, 11:00

Čitam temu i vidim sebe kada sam kupovao auto, tj i ja sam krenuo od qashqaija.
Moje je mišljenje da qashqai nikako nije bolji od ASX-a. Ima više argumentovanih razloga za to. Ne razumem preporuke protiv Mitsua od ljudi koji nisu imali prilike da probaju nijedan od ova crossovera. Ili preporuke za Yeti.

Pajo, da li tvoj kolega ima decu?

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: MITSUBISHI ASX

Post od Paja » 24 Avg 2013, 11:05

Mislim da poenta nije bila da su QQ ili Yeti bolji, nego da daju slično za dosta manje novca. Činjenica je da niko nije osporio kvalitet ASX-a, ali da su svi komentarisali cenu, lošu servisnu mrežu, a ja bih dodao i uvozika koji je jednom nogom u grobu.

Nema decu.

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: MITSUBISHI ASX

Post od Misha » 24 Avg 2013, 11:33

Ralliart je napisao: Ne razumem preporuke protiv Mitsua od ljudi koji nisu imali prilike da probaju nijedan od ova crossovera. Ili preporuke za Yeti.
Preporučio sam Yetija i Qashqaija jer sam oba vozio a ASX dobiti na test vožnju od generalnog uvoznika ili malobrojnih vlasnika-jer ravno nuli. ;)
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Ralliart
Postovi: 26
Pridružio se: 20 Avg 2013, 14:28
Lokacija: Beograd

Re: MITSUBISHI ASX

Post od Ralliart » 24 Avg 2013, 12:04

Ja samo ne bih voleo da se ovo pretvori u pristrasnu raspravu bez argumenata.

Razlika od 1-2 hiljade evra po meni na taj iznos nije velika kao na auto do npr 10 hiljada. Posebno ako se uzme u obzir da se ASX pravi u Japanu, za razliku od ova dva konkurenta pa se na njega plaća carina. Transportni troškovi su takođe veći. Ali, za mene je to bila samo prednost, mogućnost da vozim japanski auto proizveden u Japanu.
Najveće manjkavosti Qashqaija (pored Nissanove saradnje sa Renoom) je upravo želja da auto ima više od 60% evropskih komponenti (jer se tada vodi kao EU auto). Problemi sa zadnjim trapom i sachsovim amortizerima iz Turske govore upravo tome u prilog.

U vezi probne vožnje, ja sam imao baš suprotna iskustva, doduše tada kad sam kupovao. Probao sam i Qashqaija, i Yetija ali kasnije od prijatelja jer mi nije bio interesantan pored ova dva prva pika.

Da li to što neko nije probao ASX-a znači da je on lošiji kako se provalači u ovoj temi?

I ovo za servis je apsurd, Honda ima isti broj ovlašćenih servisa kao Mitsubishi pa nisam pročitao da je negde to navedeno kao problem prilikom kupovine auta.

Uvoznik isto, skoro sam kupovao patosnice kod njih i nisam primetio da su pred zatvaranjem. Koliko znam, Mazdin prethodni diler u BG-u je bankrotirao pa smo nekoliko meseci bili bez prodajnog mesta u beogradu. I to niko ne navodi kao problem prilikom kupovine.

Pajo, apsurd kod tog Qashqaija je da kod nas može da se kupi samo Family pack (pre 2 godine je moglo više da se bira), a taj family pack ni u jednoj varijanti nema vazdušne zavese za putnike pozadi. Porodični paket bez ikakve zaštite za putnike pozadi.

To je samo jedna od mana, i nikako ne mislim da se za malo manje para dobije sličan auto. Uostalom, ako se dobro sećam, rekli su mi da će srednji paket opreme biti na akciji 18.000, kad sam ja razmišljao o ASX-u na sajmu je koštao 19.000.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: MITSUBISHI ASX

Post od grujicd » 24 Avg 2013, 12:29

I ovo za servis je apsurd, Honda ima isti broj ovlašćenih servisa kao Mitsubishi pa nisam pročitao da je negde to navedeno kao problem prilikom kupovine auta.
Nije tačno, u SAT-u kad prave supertest uvek ovo zameraju Hondi. I dok po Beogradu nije problem, teško je preporučiti novu Hondu nekom iz centralne srbije.
Koliko znam, Mazdin prethodni diler u BG-u je bankrotirao pa smo nekoliko meseci bili bez prodajnog mesta u beogradu. I to niko ne navodi kao problem prilikom kupovine.
I ovo je ozbiljan problem i meni bi bio jak razlog protiv kupovine Mazde. I Honda je tavorila ovde dok Delta nije preuzela zastupništvo i tek je tada počela ozbiljna prodaja. Verujem da se Inoto trudi, i da pokušavaju da rade ozbiljno, ali pogledajmo rezultate prodaje - za celu 2012 - 88 vozila. Za to isto vreme Honda je prodala 391, Mazda 243 a Nissan 420 auta. I onda se postavlja pitanje - kako ta firma opstaje sa tako malim brojem prodatih vozila, koliki mogu da imaju lager delova, kakva će biti podrška za par godina, kakvo tržiše polovnjaka, itd. Podaci su sa http://www.vrelegume.rs/barometar.php

To nema veze sa kvalitetom samog vozila, ali ima itekako veze sa posedovanjem bilo kog Mitsubishija u Srbiji.

Korisnikov avatar
Ralliart
Postovi: 26
Pridružio se: 20 Avg 2013, 14:28
Lokacija: Beograd

Re: MITSUBISHI ASX

Post od Ralliart » 24 Avg 2013, 12:51

grujicd je napisao:Nije tačno, u SAT-u kad prave supertest uvek ovo zameraju Hondi. I dok po Beogradu nije problem, teško je preporučiti novu Hondu nekom iz centralne srbije.
Ja sam mislio konkretno na forumaše, provlači se za Mitsubishi "loša servisna mreža", a za Hondu ne. Ako je Pajin drug Beograđanin onda je za njega bolje da vozi Mitsubishija od npr Honde jer ima jedan servis više u BG-u.

Barometar na vrelim gumama nije tačan, čitao sam auoblogu da neki uvoznici prijavljuju reexport u CG, Bugarsku, Makedoniju... kao svoju prodaju (Hyundai najviše), a to sigurno ne spada u prodaju automobila u Srbiji.

Naravno, ne kažem da se Inoto naprodavao automobila. Samo treba uzeti u obzir da su oni u sred krize preuzeli zastupništvo Mitsubishija kada je taj brend zahvaljujući Velautu praktično bio mrtav kod nas. I još uvek rade, dok Mazda Profil npr ne. Tako da broj prodatih automobila po meni ne mora da znači dobro poslovanje. Delta koju spominješ je prodala 70 automobila Generaliju, oni nisu mogli da biraju šta će da voze.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: MITSUBISHI ASX

Post od grujicd » 24 Avg 2013, 13:17

Delta se sigurno okoristila svojim položajem ne samo da proda Honde sestrinskim firmama, već i mnogim drugim koje zavise od nje. Ne moramo da ulazimo sad u to šta je fer, kako se posluje u Srbiji, ali je činjenica da je Honda postala mnogo privlačniji izbor otkad je Delta preuzela zastupništvo od Centra S.
Ajde da bar vidimo šta je pozitivno - ako su Honda ili Mazda nezanimljive lopovima, Mitsubishi je tek tu siguran.
Nego ne bi bilo loše da predstaviš svoj auto u posebnog temi, verujem da bi bilo korisno svima koji ga razmatraju kao potencijalnu kupovinu.

Korisnikov avatar
Ralliart
Postovi: 26
Pridružio se: 20 Avg 2013, 14:28
Lokacija: Beograd

Re: MITSUBISHI ASX

Post od Ralliart » 24 Avg 2013, 14:01

Kada sam probao Qashqaija i ASX-a svojevremeno (tad je qash imao 1.6 od 115 ks) iznenadio sam se koliko ASX bolje vuče iako su na papiru bili skoro isti, qash je neznatno teži. Položaj sedenja je daleko bolji u ASX-u kao i samo sedište, iako na prvu loptu deluje tvrdo i neudobno. Čitao sam forume, engleske, hrvatske... imali su ljudi neke pritužbe na Qashqai tada. To me je definitivno odvratilo od Nissana. Zatim sam sve više počeo da razmišljam o dizelu kod ASX-a jer su ga mnogo hvalili, prvi VVT dizel u putničkim vozilima. Na kraju sam dobio za istu cenu korišćenog službenog Outlandera.
Najviše zbog prostora sam se odlučio, skuplja je registracija i ima malo manje opreme od ASX-a ali meni su uvek vozne i tehničke karakteristike bile ispred opreme. Za sada se nisam pokajao.

Videću za predstavljanje, na još jednom forumu gde sam registrovan to nisam uradio, a za ovde videću, generalno sam protiv toga, posebno jer Mitsu nije čest kod nas.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: MITSUBISHI ASX

Post od Geza » 24 Avg 2013, 14:11

Sakrićemo tablice. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: MITSUBISHI ASX

Post od maniaxxx » 24 Avg 2013, 16:12

Kad smo več kot prodaje kome i koliko. Po nekim podacima oko 30% !! novih avtomobila, koji se prodaju u SLO odmah se izveze dalje na tržište EU, ovde se samo obavi jednodnevna registracija. Sa tim avtokuče nabijaju brojke i posledično bore se za bolju poziciju kod uvoznika ( Veči popusti i slično )

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: MITSUBISHI ASX

Post od Paja » 24 Avg 2013, 20:30

Razlika u ceni i nije tako mala, naročito za nekoga ko ne seče vene na kola ko mi. Najjeftiniji 1.6 QQ je 17.000€, a ASX 1.6 je 20.500€. Za 20.600€ može da se kupi QQ sa 1.5 dCi motorom u drugom nivou opreme.

Inoto je firma iza koje, koliko ja znam, stoje isti ljudi koji stoje i iza Vitro-a. Ako su dozvolili da Vitro koji je zastpnik daleko traženijeg Citrena pukne, pitam se kakva je sudbina Inoto-a.

Nov si na forumu pa ne znaš moju filozofiju dobrog servisa. Dobar servis je onaj gde sam dobar sa nekim od direktora. Meni je to bio jedan od značajnijih kriterijuma kad sam kupovao auto. Suviše je problema u garanciji bilo sa raznoraznim brendovima uključujući i premijume da bi se ovaj segment zanemario. Tu je bitan argument da imam leđa u Nissanu, a ni drug ni ja nemamo u Imotu.

I na kraju, ne tvrdim ja da je QQ bolji od ASX-a. Nemam pojma koji je kakav, ali ako kolegi odgovaraju i jedan i drugi, onda mi deluje racionalnije kupiti QQ, tim pre što kupuje nov auto pa kvalitet (ukoliko je na strani ASX-a) ne igra toliku ulogu, jer će oba preći 100-150 kkm bez većih problema, a njemu je to kilometraža kada će sigurno menjati vozilo.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: MITSUBISHI ASX

Post od Grujic » 24 Avg 2013, 21:02

A što bi bilo bitno odakle se koji dovozi i kolike su dažbine za koji?
Krajnja cena je ona koju kupac vadi iz dzepa, a kako je ta cena formirana to je druga priča...

Korisnikov avatar
Ralliart
Postovi: 26
Pridružio se: 20 Avg 2013, 14:28
Lokacija: Beograd

Re: MITSUBISHI ASX

Post od Ralliart » 02 Sep 2013, 10:54

Pajo, ja sam već pisao gore da su mi u Inotu rekli da će ASX u srednjem paketu sa 1.6 motorom koštati na akciji 18.000.
To je dosta niže od cene iz cenovnika i veoma konkurentno u odnosu na Qashqai.

U vezi servisa, u jednom pasusu si napisao da je za tebe dobar servis onaj u kome znaš nekog od direktora zbog previše problema u garanciji sa raznim brendovima, a već u sledećem očekuješ da nov auto pređe 100.000 km bez problema.

Grujicu, za mene je bitno gde je auto proizveden, tj veća je verovatnoća da će japanski auto iz Japana imati manje problema od istog takvog proizvedenog u nekoj drugoj zemlji. U tom kontekstu sam pisao da je bitno gde se auto proizvodi što za automobile van EU implicira malo višu cenu zbog carine.

Ono što sam zaboravio da napišem prvi put a tiče se još jedne manjkavosti Qasqaija odnosi se na komande radija na volanu. Nijednog trenutka tokom probne vožnje nisam uspeo da dohvatim palcem komande a da istovremeno nastavim da držim upravljač. Veoma loše su raspoređene na samom volanu.

Odgovori