Honda Civic 8. generacija

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Honda Civic 8. generacija

Post od trojanac » 15 Maj 2021, 23:03

dag81 je napisao:
15 Maj 2021, 20:43
Kornjaca Rade je napisao:Nema u saobracajnoj da pise, samo datum prve registracije u Srbiji.
Pise kad se iscita i na polisi osiguranja.
Na mojoj polisi piše 2003. kao i na saobraćajnoj. Imam negde odštampano i iščitanu saobraćajnu, ali ne mogu sad da tražim. Uglavnom, gde god sam video da stoji datum proizvodnje pisalo je 2003.

Auto je inače registrovan prvi put u januaru 2003. u Italiji, a VIN kaže da je proizveden 2001. Bila to prevara za nekog ili ne, auto se vodi kao 2003. i ja ga tako gledam jer se od tad počeo koristiti.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Honda Civic 8. generacija

Post od dag81 » 15 Maj 2021, 23:21

Podmladjen, neregularan. Ako te panduri ikad budu proveravali imaces problem.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Honda Civic 8. generacija

Post od trojanac » 15 Maj 2021, 23:27

Kao da sam ja unosio podatke u SUP-u. Prvi put čujem da panduri to gledaju i da prave problem.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Honda Civic 8. generacija

Post od Grujic » 16 Maj 2021, 00:49

Mene to jako nervira kad se ciljano menja a ovde je samo jedna osoba spomenula sustinu.

Bitna je godina p r o i z v o d nj e.

Jer npr (lupam) Bmw n47 ima znatno cesce pucanje lanca pre 03/2011 i ja zelim auto posle toga. Ne zanima me datum registracije, zanima me proizvodnja.
Ili masa drugih problema i mana, verzija motora, itd itd se vezuju za godiste proizvodnje. I zato je taj podatak bitan, ne moze se relativizovati.

Godina prve registracije je podatak koji je kao predjena kilometraza, govori o eksploataciji auta i mora se gledati u kontekstu sire slike.

A sama proizvodnja je vrlo egzaktan podatak ako neke serije treba izbegavati.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10583
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Honda Civic 8. generacija

Post od ljubitelj » 16 Maj 2021, 01:03

Godište proizvodnje nije jedino bitno, evo tvoj primer. Samo podatak da je 2011. godište ne otklanja tu tehničku dilemu.

BMW jan-mar 2011. i april, maj, juni...2011 su 2 različita proizvoda po verovatnoći tog problema a isto su godište.

Kod tih fabričkih problema i mana pojedinih serija gleda se od xxx- yyy serijskog broja, za koje tačno primerke je opoziv ili uočen defekt pri izradi.
Opet tu opšte godište mnogo ne znači bez daljih podataka da li je neki potencijalni problem dalje naknadno rešavan bilo tokom opoziva bilo tokom redovne akcije servisiranja preko poziva dilera (za novac, van opoziva).

No ovde je sasvim druga tema, i ja se pridružujem tome da je datum prodaje auta (time i registracije unutar nekoliko dana obično) nulto vreme od koga se odbrojava starost auta.
Te da se ne radi o prevarama.

To važi za osiguranja, to važi za garanciju, to važi u slučaju sudskog spora za nedostatke auta protiv proizvodjača, to važi kada se upisuje u papire auta/ saobraćajnu,...tako se koristi pri prodaji odnosno prvom tehničkom pregledu.

Ne računa se datum sklapanja na traci kao početak od koga teku rokovi.

Isto važi i za rezervne delove, tek od datume prodaje se računa korišćenje i teče garancija, teče rok za zastarevanje (ako je ulje, antifriz, akumulator. gume i slično) iako je naravno proizvedeno ranije od samog datuma prodaje.

Možda je glupo jer i stajanjem neki delovi pa i sam auto kao celina se "troši" ali tako je regulisano da vreme pre prodaje se ne računa.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Honda Civic 8. generacija

Post od grujicd » 16 Maj 2021, 01:50

Za moje dve Honde odlično znam i mesec i godinu kad su kupljene, a pojma nemam kad su izašle sa proizvodne trake.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Honda Civic 8. generacija

Post od Delija » 16 Maj 2021, 02:11

Kupis nov TV u prodavnici - jel ti bitno kad je proizveden ili da je nov i da je model koji zelis da kupis?
Isto tako za sve ostalo sto nema rok trajanja - ako se ne koristi i ako je skladisteno prema svim regulativama.

Mnogo bre nesto mrsite muda... :)



p.s. Da mi je da nadjem neki "zagubljeni" konzervirani E24... :cool!:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
krle96
Postovi: 150
Pridružio se: 11 Feb 2021, 08:44
Garaža: Peugeot 308

Re: Honda Civic 8. generacija

Post od krle96 » 16 Maj 2021, 06:17

Pa hocete da kazete da bi vam svejedno bilo da li kupujete model s početka proizvodnje ili model s kraja, ako su iste godine kupljeni?
Primer, Honda 2006. i 2011. (a oba prvi put registrovana 2011.)
Mislite da je facelift JEDINA promena u celom proizvodnom procesu od 5 godina?

Zašto li onda ljudi govore da treba gledati automobile sa kraja proizvodnog procesa te serije, jer se vremeneom uklanjaju nedostaci primećeni s početka.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Honda Civic 8. generacija

Post od Grujic » 16 Maj 2021, 09:35

ljubitelj je napisao:Godište proizvodnje nije jedino bitno, evo tvoj primer. Samo podatak da je 2011. godište ne otklanja tu tehničku dilemu.

BMW jan-mar 2011. i april, maj, juni...2011 su 2 različita proizvoda po verovatnoći tog problema a isto su godište.

Kod tih fabričkih problema i mana pojedinih serija gleda se od xxx- yyy serijskog broja, za koje tačno primerke je opoziv ili uočen defekt pri izradi.
Opet tu opšte godište mnogo ne znači bez daljih podataka da li je neki potencijalni problem dalje naknadno rešavan bilo tokom opoziva bilo tokom redovne akcije servisiranja preko poziva dilera (za novac, van opoziva).

No ovde je sasvim druga tema, i ja se pridružujem tome da je datum prodaje auta (time i registracije unutar nekoliko dana obično) nulto vreme od koga se odbrojava starost auta.
Te da se ne radi o prevarama.

To važi za osiguranja, to važi za garanciju, to važi u slučaju sudskog spora za nedostatke auta protiv proizvodjača, to važi kada se upisuje u papire auta/ saobraćajnu,...tako se koristi pri prodaji odnosno prvom tehničkom pregledu.

Ne računa se datum sklapanja na traci kao početak od koga teku rokovi.

Isto važi i za rezervne delove, tek od datume prodaje se računa korišćenje i teče garancija, teče rok za zastarevanje (ako je ulje, antifriz, akumulator. gume i slično) iako je naravno proizvedeno ranije od samog datuma prodaje.

Možda je glupo jer i stajanjem neki delovi pa i sam auto kao celina se "troši" ali tako je regulisano da vreme pre prodaje se ne računa.
Nepotrebno filozofiras i komplikujes u svom stilu, ja sam naveo primer.

I u tom mom primeru, ja auto koji je 2010 godiste bih preskocio, a za onaj 2011 bi po broju sasije saznao mesec. Ne znam cemu 3km posta za prostu stvar.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Honda Civic 8. generacija

Post od Delija » 16 Maj 2021, 11:29

krle96 je napisao:
16 Maj 2021, 06:17
Pa hocete da kazete da bi vam svejedno bilo da li kupujete model s početka proizvodnje ili model s kraja, ako su iste godine kupljeni?
Primer, Honda 2006. i 2011. (a oba prvi put registrovana 2011.)
Mislite da je facelift JEDINA promena u celom proizvodnom procesu od 5 godina?

Zašto li onda ljudi govore da treba gledati automobile sa kraja proizvodnog procesa te serije, jer se vremeneom uklanjaju nedostaci primećeni s početka.
Godina-dve nije 5 godina, majku mu.

I izmedju 2006. i 2011. su bila 2 minimalna facelift-a svemirca. Do 2008. nije nijedan. I vrlo retko se bilo sta menja pre izlaska facelift-a. Mozes to da vidis/proveris i u elektronskoj bazi delova - Honda EPC.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Honda Civic 8. generacija

Post od Bax » 16 Maj 2021, 11:53

Bilo koji moderni proizvodjac, ima cilj da poveca sebi profit sa protokom vremena, do kraja proizvodnog ciklusa. Manje ili vise na stetu kupaca. Uzgred i model je znatno jeftiniji na kraju prodaje nego na pocetku.

Sigurno su i ti redizajni, i sa namerom da se jeftinije prodje u nabavci, ili iseli fabriku u Tursku, Kinu, Srbiju, Slovacku iz npr.Japana.

Tako da naravno da ce da kazu ovo je sve za vase dobro, a u zbilji gledaju kako da izvuku maksimum za firmu.

Sigurno Honda i Toyota nisu pravili fabrike i Turskoj i trpale Valeo delove u njih, da bi napravili bolja kola.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Honda Civic 8. generacija

Post od dag81 » 16 Maj 2021, 12:16

Vozio sam vise auta pre FL i FL i ima razlike, nije samo kozmetika kako mnogi misli.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Honda Civic 8. generacija

Post od Delija » 16 Maj 2021, 14:19

dag81 je napisao:
16 Maj 2021, 12:16
Vozio sam vise auta pre FL i FL i ima razlike, nije samo kozmetika kako mnogi misli.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
Zavisi umnogome od konkretnog proizvodjaca, a delom i modela.

U premium segmentu je to malo drugacije zbog vecite "trke" - ciklusi proizvodjaca su takvi da jedan proizvodjac kad izbacuje svoj facelift mora da koliko-toliko "juri" ostale koji su u medjuvremenu izbacili novu generaciju. I tako u krug...

Neko kod facelift-a ubacuje nove motore, a neko se popiski po kupcima i ubaci nove motore van bilo kakvog facelift-a - kao sto je uradio Nissan sa Qashqai-jem i ubacivanjem 1.3 motora umesto 1.2.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Honda Civic 8. generacija

Post od dag81 » 16 Maj 2021, 14:36

Moguce. Svojevremeno Passat B5 i B.5.5 oseti se. A3 I A3 FL, A6 A6fl, Q5 Q5FL, A4 i A4FL, u svakom se bas osetio napredak. Upravljanje, kocenje, kompaktnije jbm ga, ali se osetilo.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10583
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Honda Civic 8. generacija

Post od ljubitelj » 16 Maj 2021, 15:17

Grujic je napisao:
16 Maj 2021, 09:35
ljubitelj je napisao:Godište proizvodnje nije jedino bitno, evo tvoj primer. Samo podatak da je 2011. godište ne otklanja tu tehničku dilemu.

BMW jan-mar 2011. i april, maj, juni...2011 su 2 različita proizvoda po verovatnoći tog problema a isto su godište.

Kod tih fabričkih problema i mana pojedinih serija gleda se od xxx- yyy serijskog broja, za koje tačno primerke je opoziv ili uočen defekt pri izradi.
Opet tu opšte godište mnogo ne znači bez daljih podataka da li je neki potencijalni problem dalje naknadno rešavan bilo tokom opoziva bilo tokom redovne akcije servisiranja preko poziva dilera (za novac, van opoziva).

No ovde je sasvim druga tema, i ja se pridružujem tome da je datum prodaje auta (time i registracije unutar nekoliko dana obično) nulto vreme od koga se odbrojava starost auta.
Te da se ne radi o prevarama.

To važi za osiguranja, to važi za garanciju, to važi u slučaju sudskog spora za nedostatke auta protiv proizvodjača, to važi kada se upisuje u papire auta/ saobraćajnu,...tako se koristi pri prodaji odnosno prvom tehničkom pregledu.

Ne računa se datum sklapanja na traci kao početak od koga teku rokovi.

Isto važi i za rezervne delove, tek od datume prodaje se računa korišćenje i teče garancija, teče rok za zastarevanje (ako je ulje, antifriz, akumulator. gume i slično) iako je naravno proizvedeno ranije od samog datuma prodaje.

Možda je glupo jer i stajanjem neki delovi pa i sam auto kao celina se "troši" ali tako je regulisano da vreme pre prodaje se ne računa.
Nepotrebno filozofiras i komplikujes u svom stilu, ja sam naveo primer.

I u tom mom primeru, ja auto koji je 2010 godiste bih preskocio, a za onaj 2011 bi po broju sasije saznao mesec. Ne znam cemu 3km posta za prostu stvar.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
Nije prosta stvar reći godište 2011. i gotovo, kao što si dao primer to nije dovoljan podatak za bilo šta ozbiljnije za pitanje/ primer koji si postavio.

Odgovori