Mazda 3 2014

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Mazda 3 2014

Post od maxer » 03 Sep 2013, 08:07

:plusone:
(za oba predhodna post-a).
Poslednja izmena od maxer u 03 Sep 2013, 08:08, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
crni
Banned
Postovi: 1702
Pridružio se: 13 Nov 2012, 09:15
Lokacija: Beograd-Jug

Re: Одг: Mazda 3 2014

Post od crni » 03 Sep 2013, 08:08

NexT je napisao:
crni je napisao:znas kako se kaze: gas je za kuvanje, dizel za oranje a benzin za voznju :kezo:
ko misli da se isplati neka ugradjuje plin, u moja kola nece uci
nego slobo, zar ti se ne cini da si malo poranio sa kupovinom novog auta? slazem se da je menjanje auta na 5-6 godina optimalno ali sa ipak malo vecom kilometrazom. mislim, kupiti auto od 15 soma, voziti ga 50.000 pa prodati za 5-6k evra...nesto mi se ne cini kao racionalan potez
Nevezano za Slobu, super je sto analiziras tudje zelje i mogucnosti i prakticno zadires u kucni budzet.
Iskuliraj druze, samo pokusavam da iskamcim moguce nezadovoljstvo kao razlog prodaje. Capito?

Послато са LG-P990 користећи Тапаток 2
Ropstvo nikad nije iskorenjeno, samo se proširilo na druge rase.
-Čarls Bukovski-

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mazda 3 2014

Post od Sloba » 03 Sep 2013, 08:09

NexT je napisao:
crni je napisao:znas kako se kaze: gas je za kuvanje, dizel za oranje a benzin za voznju :kezo:
ko misli da se isplati neka ugradjuje plin, u moja kola nece uci
nego slobo, zar ti se ne cini da si malo poranio sa kupovinom novog auta? slazem se da je menjanje auta na 5-6 godina optimalno ali sa ipak malo vecom kilometrazom. mislim, kupiti auto od 15 soma, voziti ga 50.000 pa prodati za 5-6k evra...nesto mi se ne cini kao racionalan potez
Nevezano za Slobu, super je sto analiziras tudje zelje i mogucnosti i prakticno zadires u kucni budzet.
Ne kupujem kola ni danas, ni sutra (trenutno maštam, raspijutem se, planiram), a ako ćemo o racionalnom, ni kupovina Suzukija, ni tvog, ni mog, niti bilo kog novog automobila, za veliki broj ljudi nije racionalna. Verovatno je neki tvoj komšija ili rođak, kada si kupio nova kola, pomislio ili rekao upravo to. Ali, šta te briga, znaš svoje. Nije racionalno ni da neko pije pivo od 100 dinara, umesto onog za 50, niti da puši cigare od 300 dinara umesto za 100 ili, još bolje, da uopšte ne puši i.t.d. Možemo nabrajati do sutra i doći do nečeg što se zove užitak. Svakog jutra u ogledalu vidim za dan starijeg čoveka i hoću da uživam, eto! Hoću dobar automobil, hoću ovo, hoću ono, hoću sad! ... a ne kada mi prethodni automobil sebe otplati toliko i toliko puta x TT (pi). Za mene kola nisu investicija.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Mazda 3 2014

Post od maxer » 03 Sep 2013, 08:11

Uze mi svaku reč iz usta :doubleup:

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Mazda 3 2014

Post od Sloba » 03 Sep 2013, 08:27

crni je napisao:
NexT je napisao:
crni je napisao:znas kako se kaze: gas je za kuvanje, dizel za oranje a benzin za voznju :kezo:
ko misli da se isplati neka ugradjuje plin, u moja kola nece uci
nego slobo, zar ti se ne cini da si malo poranio sa kupovinom novog auta? slazem se da je menjanje auta na 5-6 godina optimalno ali sa ipak malo vecom kilometrazom. mislim, kupiti auto od 15 soma, voziti ga 50.000 pa prodati za 5-6k evra...nesto mi se ne cini kao racionalan potez
Nevezano za Slobu, super je sto analiziras tudje zelje i mogucnosti i prakticno zadires u kucni budzet.
Iskuliraj druze, samo pokusavam da iskamcim moguce nezadovoljstvo kao razlog prodaje. Capito?

Послато са LG-P990 користећи Тапаток 2
Nisam siguran da sam te razumeo. Ako jesam, nije nezadovoljstvo razlog prodaje (pretpostavljam da misliš na SX4) jer da jeste, ne bih bio u dilemi koji auto da prodam, a koji da ostavim... Ti si na ovom forumu zadužen za nezadovoljstvo Suzukijem, ne ja, zar ne? :D

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Mazda 3 2014

Post od Heinz » 03 Sep 2013, 08:27

U ovom trenutku je jedino racionalno kupiti od tebe SX4.

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Mazda 3 2014

Post od BAJKER » 03 Sep 2013, 08:31

:kezo: Eto ko zeli dobar polovni auto sa poznatom istorijom neka se prijavi na listu.
Sloba je hedonista za volanom i kao takvog ga treba shvatiti, kam te lepe srece da svi mogu tako da razmisljaju kao on i da imaju mogucnosti da priuste ono sto bi zeleli a ne ono sto mogu.
Slika

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mazda 3 2014

Post od Sloba » 03 Sep 2013, 08:46

@crni

Jeste off, ali da kažem nešto i na tu temu. Ima istine u stvarima koje zameraš svojim kolima, ali često paušalno donosiš zaključke. Sedišta su ti bila najgora na svetu, a onda, kada si otišao na more, ili gde već, prešao 2.000 km, ili koliko već, rekao si nešto u stilu "mmm, pa ovo i nije tako loše...". Pa, naravno da nije, samo si pričao napamet. Verujem da je slično i za autogas. Zamisli sutra se budiš pod svetlom reflektora i bliceva i grajom novinara i, kada sav zbunjen i bunovan upitaš o čemu se radi, dobiješ odgovor "čestitamo, bili ste deo programa u organizaciji saveza potrošača autogasa i Suzukija... vozili ste Vaš automobil na gas od prvog dana, misleći da ga vozite na benzin. Pošto niste uspeli da primetite razliku za godinu dana, koliko traje naš projekat, saopštavamo Vam da ste dobili nagradu, razliku u novcu koju ste ostavili na pumpama misleći da Vam sipaju benzin u kola..." :kezo:

Karikiram, ali ako meni, tehno-picajzli sa dvoje kola sa autogasom, ne veruješ da sa modernim auto-gasom nema velikih kompromisa, onda ne znam šta da ti kažem. Ne kažem ti da grešiš, ako ne voziš na gas, niti bilo šta drugo, nego samo to da u vezi gasa pričaš napamet, opet... :D

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Mazda 3 2014

Post od Velja » 03 Sep 2013, 09:40

BAJKER je napisao: Sloba je hedonista za volanom i kao takvog ga treba shvatiti, kam te lepe srece da svi mogu tako da razmisljaju kao on i da imaju mogucnosti da priuste ono sto bi zeleli a ne ono sto mogu.
Ja sam tako razmisljao kad sam dao u oglas 3 god starog Punta i nisam se pokajao. Vozio sam posle njega odlicnu Alfu, sad perfektnog Golfa i jos mi je preteklo novca :doubleup:

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mazda 3 2014

Post od Sloba » 03 Sep 2013, 09:45

Ma ja sam hedonista u svemu, bik-škoropija. Skupa kombinacija. :kezo:

Korisnikov avatar
crni
Banned
Postovi: 1702
Pridružio se: 13 Nov 2012, 09:15
Lokacija: Beograd-Jug

Re: Одг: Mazda 3 2014

Post od crni » 03 Sep 2013, 10:01

Sloba je napisao:@crni

Jeste off, ali da kažem nešto i na tu temu. Ima istine u stvarima koje zameraš svojim kolima, ali često paušalno donosiš zaključke. Sedišta su ti bila najgora na svetu, a onda, kada si otišao na more, ili gde već, prešao 2.000 km, ili koliko već, rekao si nešto u stilu "mmm, pa ovo i nije tako loše...". Pa, naravno da nije, samo si pričao napamet. Verujem da je slično i za autogas. Zamisli sutra se budiš pod svetlom reflektora i bliceva i grajom novinara i, kada sav zbunjen i bunovan upitaš o čemu se radi, dobiješ odgovor "čestitamo, bili ste deo programa u organizaciji saveza potrošača autogasa i Suzukija... vozili ste Vaš automobil na gas od prvog dana, misleći da ga vozite na benzin. Pošto niste uspeli da primetite razliku za godinu dana, koliko traje naš projekat, saopštavamo Vam da ste dobili nagradu, razliku u novcu koju ste ostavili na pumpama misleći da Vam sipaju benzin u kola..." :kezo:

Karikiram, ali ako meni, tehno-picajzli sa dvoje kola sa autogasom, ne veruješ da sa modernim auto-gasom nema velikih kompromisa, onda ne znam šta da ti kažem. Ne kažem ti da grešiš, ako ne voziš na gas, niti bilo šta drugo, nego samo to da u vezi gasa pričaš napamet, opet... :D
Mrzi me da pisem, pricacemo nekad kad se vidimo

Послато са LG-P990 користећи Тапаток 2
Ropstvo nikad nije iskorenjeno, samo se proširilo na druge rase.
-Čarls Bukovski-

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mazda 3 2014

Post od Sloba » 03 Sep 2013, 10:07

Bilo bi dobro, taman da se uverim da nisi mislio ozbiljno sve što si pisao. :D

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Mazda 3 2014

Post od BAJKER » 03 Sep 2013, 10:29

Tet a tet samo da ne bude razbijenih noseva :kezo:
Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mazda 3 2014

Post od trojanac » 03 Sep 2013, 10:30

Ko je ono rekao da je Mazda klasu iznad Honde? :palica:

:kezo:

Slobo, ne sumnjam da ces napraviti dobar izbor. Samo da se sve kockice sloze i eto prelepe Mazde 3. Bila je prica o novim motorima i pouzdanosti. Mislim da tu nema bojazni. Samo napred.

Sent from my HTC Desire X
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
crni
Banned
Postovi: 1702
Pridružio se: 13 Nov 2012, 09:15
Lokacija: Beograd-Jug

Re: Одг: Mazda 3 2014

Post od crni » 03 Sep 2013, 11:12

Sloba je napisao:Bilo bi dobro, taman da se uverim da nisi mislio ozbiljno sve što si pisao. :D
Ako mislis na sx4 veoma sam ozbiljan a ako mislis na plin tu sam jos ozbiljniji.

Послато са LG-P990 користећи Тапаток 2
Ropstvo nikad nije iskorenjeno, samo se proširilo na druge rase.
-Čarls Bukovski-

Odgovori