Espace vs Sharan vs X

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Espace vs Sharan vs X

Post od Heinz » 27 Mar 2014, 13:26

Dva meseca je na oglasu.

TT

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23305
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Espace vs Sharan vs X

Post od Day Walker » 27 Mar 2014, 13:52

Za 9k gledaj Reno i Opel. Za te pare mozes da nadjes dobar primerak i da ti ostane za servis i nepredvijene zamene... I veliki plus sto majstora ima na svakom koraku..
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Espace vs Sharan vs X

Post od swemir » 27 Mar 2014, 15:27

Grand senic mi je super kupovina kao i 5008.
Lepsi mi je 5008 a imam više poverenja u renault

Da dodam da sa 2.0 hdi i Peugeot je verujem pouzdan

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

Korisnikov avatar
RINGE
Postovi: 382
Pridružio se: 06 Jun 2012, 08:52
Garaža: Suzuki SX4 GS

Re: Espace vs Sharan vs X

Post od RINGE » 27 Mar 2014, 20:28

Ne mogu da nadjem na netu jasan odgovor na pitanje da li je SVAKI s-max sa 7 sedista ili ima i onih sa 5.

U oglasima uglavnom pise 5 cak iako se na slikama vidi 7

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Espace vs Sharan vs X

Post od profesorPROST » 27 Mar 2014, 21:57

Najjeftinija vožnja, Zafira sa fabričkim metanom;
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... 6_b_metan/

Imao je drugar, kaže trošio 500din/100km, ali ima dve mane, rezervoar od benzina 13-14 litara i nedostaje mu snage.

ili dizel;
http://www.polovniautomobili.com/oglas4 ... dti_cosmo/
Never Say Never Again

Libero
Postovi: 561
Pridružio se: 23 Jan 2014, 11:39
Garaža: Opel Astra j
Lokacija: Beograd

Re: Espace vs Sharan vs X

Post od Libero » 28 Mar 2014, 00:39

Šarana lično posedujem, ranije sam imao i predhodnu generaciju.
Kao što je neko rekao, nije vredan tih para. Pogotovo ovaj novi.
ružan je do besvesti, kao mrtvački auto mi izgleda.
Ovaj stariji model, moji je 2005 godište. 1.9TDI (150 ks), iskreno sam razočaran u njega,
pošto kolko smo dali na opravke mogli smo novi mali gradski auto da kupimo.
Nema šta nije menjano, jedino motor još nismo otvarali... (prvi vlasnici smo)
Mesta ima, tu nema da brineš, kao pokretna kuća je otprilike. Sedišta se vade, tako da možeš i da preneseš kuću :D
Iskreno, ako si u mogućnosti gledaj S -Max, pošto ima dobar motor, dobru opremu, vrlo onako atraktivan dizajn,
nije klasičan Van, nego ga taj niži krov odvaja od drugih.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Espace vs Sharan vs X

Post od samo polako » 28 Mar 2014, 11:32

Videh i Ford Galaxy!

Slika
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
RINGE
Postovi: 382
Pridružio se: 06 Jun 2012, 08:52
Garaža: Suzuki SX4 GS

Re: Espace vs Sharan vs X

Post od RINGE » 28 Mar 2014, 14:01

Galaxy je još veći Smax? Koja je sustinska razlika medju njima?

kako vam se cini ovaj oglas? http://www.polovniautomobili.com/oglas4 ... x_20_tdci/

Takodje me zanima mogu li odvesti auto u neki servis na proveru i koji bi bio dobar za ford automobile a koji za renault

Ja osim na oko, ne mogu puno da kazem o polovnjaku pa ne bih nista prepustao slucaju.


@libero
Retko da se cuje od vlasnika nesto negativno obicno svi hvale svoga konja :D

Definitivno su se svi slozili da sharan mozda nije najbolji izbor u ovom slucaju

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Espace vs Sharan vs X

Post od Misha » 28 Mar 2014, 14:13

Sharan je jos veci a u trecem redu sedista ima vise mesta,kao i gepeku. Ovako sa slika S-Max mi deluje ok,ima dobar paket opreme a vidim i 7 sedista. Da li prihvata SX4 u zamenu ili hoce za neki jeftiniji (kao vecina) ? Sto se tice servisa za Ford u BG i okolini,Dragan i McGruja ce dati preporuku. :thumbup:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Espace vs Sharan vs X

Post od McGruja » 28 Mar 2014, 14:35

Za Forda su dobri servisi RSD u Pinosavi (Gagi majstor), dobri su i Vukadinovic u Surcinu, a nisu losi ni Gaga AC na Vidikovcu

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Espace vs Sharan vs X

Post od member » 30 Mar 2014, 04:57

Imam drugara koji siba ozbiljne kilometre, dosad.je sahranio Espace 2.2dci , Espace 1.9dci ,a trenutno vozi Espace 2.0Turbo benz! U medjuvremenu je vozio sve Sharane,Scenice,Galaxye,Picasso-e , i njegovo misljenje je da je Espace kralj u toj klasi. Ja.mu vjerujem jer ima novca da vozi i Merc R klasu,a ipak se drzi Espacea koji je generalno na losem glasu. A on je sa svakim Espaceom presao po 700-800 hiljada,a i sa ostalima po 50-100 hiljada,zavisi kako mu se zadesi. Svi pljuju Espacea,on ga hvali i jedva ceka novi model da ga odmah narucuje. Meni se najvise svidja Galaxy ali za njega kaze je vrlo krut u voznji,i neudoban.
Ne znam kako stojis s novcem,ali i xsara picasso je solidan i prostran auto, sa motorom 1.6hdi 90ks je taman,nisu skupi,lako se proda kasnije. Ili hoces da odmah kupis top nivo,pa ga zadrzis bar 5 godina.
Edit: stari Sharan je manji od novijeg Galaxya(nek su oba 2009.god.)-racunam zadnju polovinu auta,to je 100% sigurno ! Srecno :)

TT

maniaxxx
Postovi: 6354
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Espace vs Sharan vs X

Post od maniaxxx » 30 Mar 2014, 09:56

Galaxy ti je neke vrste povečani S-MAX, samo da je malo ružniji i možda malo manje luksuzniji. U suštini isti je to avto, barem što se tiče kvarova i slično. A šta se tiče sharana, tu kravu ne bi ni gledao pored maxija, možda neki citroen grand picasso eventualno ( ako ti je važnija udobnost nego sportski štih ) i to je to. Peugeot 5008 je stvarno lep, ali je manji od s maxa...u SLO dosta njih sa troje dece kupuju berlinga ili reno trafic, koji je več pravi kombi, ali se dobije dosta jeftino i nije loš za putovanja, pošto si vrlo malo u gradu ...

Libero
Postovi: 561
Pridružio se: 23 Jan 2014, 11:39
Garaža: Opel Astra j
Lokacija: Beograd

Re: Espace vs Sharan vs X

Post od Libero » 30 Mar 2014, 23:40

Samo sam realan, sve stoji u servisnoj knjizi, tako da nemam razlog da farbam ljude.
Ako ga budem prodavao sve će biti crno na belo.
Možda je mene zadesila crna ovca, ne mora da znači za sve.
Na prvom Šaranu kog smo posedovali tačno 7 godina i oko 240000 km, ni jedan jedini kvar, osim
protokomera, što ni ne računam kao kvar na toj kilometraži. Prodali smo ga sa fabričkim akumulatorom.


Predhodna generacija Sharana je manja od Galaxy. Ali veruj mi, sve jedno koji da uzmeš mesto je tu najmanji problem
pošto ga ima i u jednom i u drugom na pretek. U gepek možeš dva vola da staviš bez problema. Kad su ti 5 sedišta
postavljena.

Imaj na umu da je Galaxy i bezbedniji auto, pošto je Šaran generacija pre njega. Šasija mu je iz 95/6 godine.
Tehnologija je iz Golfa 4 i passata B5/B5.5.

Korisnikov avatar
Polke
Postovi: 160
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:09
Garaža: Accord CL7 & Focus C519
Lokacija: Novi Sad

Re: Espace vs Sharan vs X

Post od Polke » 02 Apr 2014, 14:19

JEsi li pogledao Mazdu5? Pre neku godinu ih je bilo mnogo po DE. MEni je vrlo interesandan zbog zadnjih vrata koja su klizna i bukvalno i mozes otvoriti gde hoces.

Nisam se vozio niti znam kakvi su 2.0 dizel motori (HDI mozda?) ali eto, nije lose ni to testirati.

Korisnikov avatar
RINGE
Postovi: 382
Pridružio se: 06 Jun 2012, 08:52
Garaža: Suzuki SX4 GS

Re: Espace vs Sharan vs X

Post od RINGE » 18 Maj 2014, 19:37

Posle 2 meseca ode Suzuki :(

Sutra ujutru uzimam pare i krecem u trazenje drugog auta. Za ovo vreme sam malo razgleda automobile i dosao do sledeceg zakljucka

Sharan su mi svi rekli da zaobidjem
Espace mi se zapravo ne svidja :S
Smax je bas mala ponuda a svi koji su bili pristojni su mi bili van budzeta
Mazda 5 zapravo nema nazad 3 sedišta vec dva ipo

Grand Scenic mi je favorit za sada, bilo bi idealno da bude ovaj novi ali ne bih bezao ni od starog modela ako naidjem na neki dobar primerak.

Budžet mi je nekih 7k bez registracije i prenosa

Ovaj mi je malo van budžeta ali verujem da može to da ide 500 dole http://www.polovniautomobili.com/oglas4 ... dynamique/

Ovaj je u okviru budžeta http://www.polovniautomobili.com/oglas4 ... ic_19_dci/

Ovaj mi se baš svidja ali mislim da je cena jaka http://www.polovniautomobili.com/oglas4 ... ic_19_dci/

ovi su ispod budžeta ali nisam gadljiv na njih :D

http://www.polovniautomobili.com/oglas4 ... avigacija/

http://www.polovniautomobili.com/oglas4 ... privilege/ ovaj mi se mnoooogo svidja ali se plasim da 1.5 DCI ne moze da nosi ovo čudovište

http://www.polovniautomobili.com/oglas4 ... nd_scenic/ šta znam, deluje ok

Otvoren sam i za druge predloge i sugestije vezane za ove iznad.

Odgovori