Automobil oko 2000 eura

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Automobil oko 2000 eura

Post od ljubitelj » 22 Jul 2015, 22:50

Day Walker je napisao:@Ljubitelj
Stvarno nemam zivaca ni volje da se raspravljam sa nekim ko daje pausalne izjave i poredi automobile iz tazlicitih decenija a pritom se ne informise o nekim stvarima koje su svima dostupne na googleu.
Covek je pitao za Astru ne za Audi star 40godina, bre!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pametno, posto nemas argumenata a i racunanje godina ti ne ide najbolje, uopste nema potrebe da se upustas u stvari koje ne zelis da posmatras razumno vec emotivno.
I nije niko pitao za Astru J za koju si se uhvatio vec za auto do 2000 evra. Pa je pomenuo i AUdi sto izgleda nisi ni primetio u njegovom postu.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automobil oko 2000 eura

Post od dragvorl » 22 Jul 2015, 22:56

Kad smo vec kod toga, covek koliko vidim nece ni auto star 20 godina premium marke, Audi, Volvo, MB ili sta vec...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Automobil oko 2000 eura

Post od HKS » 22 Jul 2015, 23:04

Ma dajte ljudi, pored Astra G i Seat Ibize mk2 da gleda Logan?

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Automobil oko 2000 eura

Post od 16_Valve_ » 22 Jul 2015, 23:07

Velja je napisao:Off topic
@16_Valve

Pazi, G4 je počeo da se pravi pre 17/18 god na pitajbogakolko lokacija, vozi se na svim kontinentima i nije ni čudo da je negde bio više izložen soli, rizli ili nečem sl. Takođe, uvek kod nas završe i primerci dignuti iz groba. Ja nisam svojim očima video nijednog na ulici sa tragovima korozije, a mišljenja raznih ,,majstora'' sam odavno otkačio. Kakvih gluposti sam se naslušao od mudraca iz kanala i berbernica, pa mogao bi knjigu da napišem. Ako te ovo baš zanima, potrudi se malo pa izguglaj - bar o Golfu ima šta god ti treba :)
To jeste... Moguce je cak da su za odredjena trzista isli bolje zasticeni modeli.... Ali me raduje cinjenica da su pocinkovani, posto u buducnosti gledam to kao auto koji cu posedovati :)

Jel moze neko da kaze ovde u temi kakve su zaista alfe 147 sa odrzavanjem? Za 2000e nema lepsi auto da se kupi, sto spolja sto unutra, ali jesu li im cene delova stvarno paprene kako se prica?
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Automobil oko 2000 eura

Post od ljubitelj » 22 Jul 2015, 23:10

Uroš S. je napisao:Kakva je Golf trojka stvarno? Znam da je najlošiji Golf, ali to ne znači da je lošiji od konkurencije, štaviše? Čini mi se da nemaju probleme sa korozijom, motori ko motori, generalno ne znam da je ijedan faličan. Kvalitet izrade bi trebao biti standardan, jedino što je auto bio težak u to vreme. I mene interesuje, nezavisno od teme.

Delova od sorte na trafici, sve provaljeno, sve se zna, ogroman fan community ako hoćeš da se zezaš i eksperimentišeš... Deluje kao dobitna kombinacija.
To je jedan od najnekvalitetnijih auta u poslednjih nekoliko decenija, imaju ocajnu reputaciju u Nemackoj i svi beze od njih.
Korozija ih jede cak i vise nego Opele tog doba, motori su ocajni osim 1.4 i klasicnog 1.8 iz 70tih godina koji je nasledjen. U skoro svemu je losiji od konkurencije, pogotovu u globalnim razmerama gde ne moze prici Koroli ili Civicu tih godista.
Delova ima originalnih koji ne valjaju isto kao sto ni sam auto iz fabrike nije valjao, uglavnom Golfovi 3 su najvecim delom odavno na otpadima i veoma mali procentualno je ostao broj ispravnih registrovanih.

G2 je 2 klase kvalitetnije izradjen, G4 je takodje barem za jednu klasu kvalitetniji pogotovu limarija, kocnice, elektrika.

VAG je uveo pocinkovane limove od 1987 godine ali to nije pomoglo G3.

Uglavnom G3 je auto mizernog kvaliteta koji je za izbegavanje ako treba auto za svakodnevnu voznju.

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Automobil oko 2000 eura

Post od 16_Valve_ » 22 Jul 2015, 23:19

Sta pricas ti? 1.4 klasican sa 60ks ne predje 120.000 i mora da se otvara, najvece djubre od motora :rofl: Prvi put cujem da golf, bilo koji, ima problema sa elektrikom. 2.0 8v motor iz trojke svi hvale kao neunistiv, a 2.0 16v se i dan danas ubacuje u vecinu keceva ili dvojki koje se spremaju za 402.... Toliko o tome sto ne valjaju motori :rofl:

Pricas napamet, nije limarija na nivou dvojke ni blizu, ali u svemu ostalom je trojka ispred, imao sam i jedno i drugo, sta vise vec 6 godina se druzim sa jednom trojkom. Da je dvojka bolja, ne bih je prodao. Svaki motor sem tog skrnavog 1.4 je prelazio dosta kilometara bez problema.
Poslednja izmena od 16_Valve_ u 22 Jul 2015, 23:26, izmenjeno 1 put ukupno.
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Automobil oko 2000 eura

Post od Day Walker » 22 Jul 2015, 23:24

ljubitelj je napisao:
Day Walker je napisao:@Ljubitelj
Stvarno nemam zivaca ni volje da se raspravljam sa nekim ko daje pausalne izjave i poredi automobile iz tazlicitih decenija a pritom se ne informise o nekim stvarima koje su svima dostupne na googleu.
Covek je pitao za Astru ne za Audi star 40godina, bre!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pametno, posto nemas argumenata a i racunanje godina ti ne ide najbolje, uopste nema potrebe da se upustas u stvari koje ne zelis da posmatras razumno vec emotivno.
I nije niko pitao za Astru J za koju si se uhvatio vec za auto do 2000 evra. Pa je pomenuo i AUdi sto izgleda nisi ni primetio u njegovom postu.
Care ja pricam o G, ti se uhvatio za J (sam si je prvi spomenuo).

Tvoji argumenti su jaki do bola. Veci auto = bolji i udobniji. Nema veze sto je star 40god.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Automobil oko 2000 eura

Post od ljubitelj » 22 Jul 2015, 23:28

dragvorl je napisao:Kad smo vec kod toga, covek koliko vidim nece ni auto star 20 godina premium marke, Audi, Volvo, MB ili sta vec...
Tako je, nece. Iz razloga koje nije obrazlozio. Pri cemu je naveo da nema iskustva ni sa jednim autom.
Ali zeli prostranost koju imaju tl auti, sedi i vozi bez ulaganja i brige, da je novije i da je ultra jeftino. Toga nema, godiste mora starije za novac koji ima na raspolaganju.
Rekao sam sta imam o tome, ako ga bude zanimalo pitace a sada nema smisla dalje o toj kategoriji vozila.

Ako misli novije godiste a da je plan ultra jeftino odrzavanje mnogo se suzava izbor mogucih brendova.

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Automobil oko 2000 eura

Post od TDI » 22 Jul 2015, 23:31

Drugari,

Mislim da ovim više odmažemo čoveku koji je od nas trazio savet, nego što mu pomažemo. Prema tome, bolje da promenimo smer ove diskusije.

Alfa Romeo 156 koju sam već preložio, ako odgovara, moze biti dobar izbor.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Automobil oko 2000 eura

Post od HKS » 22 Jul 2015, 23:34

Alfa bi bila skupa za održavati.

ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Automobil oko 2000 eura

Post od ljubitelj » 22 Jul 2015, 23:36

Day Walker je napisao:
ljubitelj je napisao:
Day Walker je napisao:@Ljubitelj
Stvarno nemam zivaca ni volje da se raspravljam sa nekim ko daje pausalne izjave i poredi automobile iz tazlicitih decenija a pritom se ne informise o nekim stvarima koje su svima dostupne na googleu.
Covek je pitao za Astru ne za Audi star 40godina, bre!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pametno, posto nemas argumenata a i racunanje godina ti ne ide najbolje, uopste nema potrebe da se upustas u stvari koje ne zelis da posmatras razumno vec emotivno.
I nije niko pitao za Astru J za koju si se uhvatio vec za auto do 2000 evra. Pa je pomenuo i AUdi sto izgleda nisi ni primetio u njegovom postu.
Care ja pricam o G, ti se uhvatio za J (sam si je prvi spomenuo).

Tvoji argumenti su jaki do bola. Veci auto = bolji i udobniji. Nema veze sto je star 40god.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Nesto si pobrkao, argumenti su kvalitet i pouzdanost uz jeftino odrzavanje dugorocno za istu cenu kostanja, veliciina auta nije pominjana.
I A6 nije star 40 godina. Astru J si ti ubacio u poredjenje, nemoj biti zaboravan.
Astri G sa manje od 100.000km nema,kako si mogao o takvima da pricas.

Ono sto se nudi za manje od 2000 evra su neke sasvim druge kilometraze i sasvim drugi troskovi od auta sa malo km iza sebe,

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Automobil oko 2000 eura

Post od Day Walker » 22 Jul 2015, 23:40

Brate, jel ti kapiras da si u celoj prici ti taj koji je spomenuo moju Astru J? Jel treba da ti crtam ili sta?!
Jel se pravis lud il me zajebavas?!

Evo covek s naseg foruma je s Astrom G zgazio 600.000km i ne vidim da ju je napljuvao.
Uostalom sve je dostupno na mestu zvanom internet pa covek moze dodatno da proveri i na drugim mestima.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Automobil oko 2000 eura

Post od 16_Valve_ » 22 Jul 2015, 23:41

Izneli smo coveku ko je sta imao, ali ono najbitnije nismo i ne mozemo. A to je kako kome koji auto odgovara. Nekome ce Marea vise odgovarati od Ibize, nekome ce Ibiza odgovarati vise od Punta... Bilo bi dobro ako covek ima priliku da pre kupovine provoza par takvih kola, jedno je papir i savet, drugo je vozacki osecaj, polozaj vozaca. Gomilu kola koje su ljudi nahvalili bog zna kako, nisam mogao da smislim nakon jednog dana provedenog u njima, a neki drugi koje su pljuvali su mi vise odgovarali, cisto sa vozacke strane. Polozaj sedenja, komande, vozljivost...
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Automobil oko 2000 eura

Post od ljubitelj » 22 Jul 2015, 23:46

16_Valve_ je napisao: Pricas napamet, nije limarija na nivou dvojke ni blizu, ali u svemu ostalom je trojka ispred, imao sam i jedno i drugo,
Statistika je neumoljiva, u kojoj je to oblasti kvalitet 3 ispred dvojke?
Limarija je najvredniji i najvazniji deo auta koji je ujedno i najskuplji za popravku.

G3 je za zaobici, a ako odgovara Golf onda treba potraziti cetvorku.

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Automobil oko 2000 eura

Post od 16_Valve_ » 22 Jul 2015, 23:54

Po komforu, vozackoj poziciji, unapredjenim motorima. Ja ti kazem, imao sam dvojku kao casa gti 8v, digfant, sa klimom, siberom, sve sem koze. Kasnije trojku vr6 i gti kojeg i sada vozim, nista nije bolje napravljeno u dvojci sem limarije u odnosu na trojku. Dvojke su uglavnom bile sa karburatorima, 1.8 verzije su imale K-jetronick ubrizgavanje koje kad se rasteluje mozes da rodis mecku, nece raditi kako treba. U sustini je 1.6 u trojci isti motor kao 1.6 u dvojci, samo sto nije vise imao karburator nego direktno ubrizgavanje. Danas ces na svaku dvojku gti sa k-glavom koja radi kako treba naci 10 trojki gti-jeva koji rade bez greske. I jos nesto, najskuplji deo za popravku je motor. Mene je motor kostao bez zamene klipova 600e, a limarija sa farbanjem 500.

Iste batine trpi trojka kao i dvojka, u svakom smislu :)
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Odgovori