Renault Laguna II (Par pitanja - pocetnik, neiskusan vozac)

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
milos1996
Postovi: 12
Pridružio se: 13 Maj 2014, 19:46
Garaža: Lada Samara 1300
Lokacija: Serbia

Re: Renault Laguna II (Par pitanja)(Pocetnik, neiskusan voza

Post od milos1996 » 14 Maj 2014, 18:31

Libero je napisao:Ja bih se samo nadovezao, da ne možeš da očekuješ auto koji je star preko 10 godina, prešao debelo preko 200k km,
i košta do 3000 evra, da bude kao nov....Sve ima svoj vek trajanja. To sa turbinom, menjačem i ostalim vitalnim stvarima te može pogoditi na svakom autu. Treba malo i sreće i naravno da budeš spreman da popravljaš auto koji kupiš. Nemoj da daš sav novac na auto, a posle kad dođu opravke da budeš bez dinara. Nikad ne znaš šta može da te iznenadi na autu. :)
Iskreno, ocekujem da uozim u nju za oko 5 godina do 1.000 eura. Svestan sam toga ali ocekujem da ne bude iznad 1.000 i manje od 3 do 5 godina. Ocekujem valjda da ce me sluziti bez zezanja barem 5 godina. Inace ne vozim ja auto na duge staze na godisnjem nivou ne bi presao ni 10.000 km-a. Tako da... Videcemo!
MOJE NAJMILIJE!
Slika

Libero
Postovi: 561
Pridružio se: 23 Jan 2014, 11:39
Garaža: Opel Astra j
Lokacija: Beograd

Re: Renault Laguna II (Par pitanja)(Pocetnik, neiskusan voza

Post od Libero » 14 Maj 2014, 19:00

Kontam šta govoriš, svako želi da nema ulaganja u auto, ali jbg, to je neminovno jednostavno. Nov auto kupiš, pa te iznenadi tako da nema tu nekog pravila. Naravno, kad budeš kupovao dobro ga proveri, povedi majstora nekog, da ga
bar na prvu loptu proveri, gledaj da nije ishaban enterijer, po tome ćeš dosta zaključiti kolko je održavan.
Reno jeste osetljiv, ali u Srbiji je svaki auto osetljiv. Moj kolega vozi Lagunu 2 sa 1.8 motorom i plinom, kaže da
je zadovoljan, ide preko 200 km/h. Komšija preko puta mene je do skoro imao lagunu 2 karavan 1.9dci (120ks).
Auto je baš lepo opremljen bio, ali poterao ga maler za malerom, te turbina mu stradala te remenica, koja je pojebala
ceo motor. Pa na kraju mu nisu to dobro uradili pa se i elektronika i dizne javile. Tako da nije to samo što je Reno u pitanju.
Dešava se. Ne treba generalizovati. Ono što mogu da ti kažem, delovi, karoserije plastike i ta čuda su baš skupi.
Krila su ti plastična tako da i oni koštaju, teško se peglaju i sl.
Računaj da idu veće gume na njega, znači i to ti je izdatak. Za vožnju je baš udoban, to nema šta.
Ako si baš visok (2 m), ne bih ti preporučio taj auto.

Korisnikov avatar
dejanvp
Postovi: 306
Pridružio se: 07 Apr 2014, 17:25
Garaža: Mercedes C200 Kompressor Sportcoupe, Fiat Brava 1,6 16v
Lokacija: Velika Plana

Re: Renault Laguna II (Par pitanja)(Pocetnik, neiskusan voza

Post od dejanvp » 14 Maj 2014, 19:36

Podcenjen auto. Za 2500e da biras. Definitivno najbolja kupovina benzinac 1.8 bez plina. Bolja opcija od 1.6 16v prvenstveno zbog snage a i sa gledista opreme. 1.8 skoro uvek dodje sa dosta bogatom opremom, 16" ili 17" alu felnama i polukoznim enterijerom sa cetvorokrakim upravljacem. Redje dolazi velika navigacija. Realno najlepse izgleda sa fabrickim 17" felnama ali ako hoces manji trosak kod kupovine guma odlicna opcija su i 16", malo elegantnije stoje od 17".

Srecna kupovina!

Libero
Postovi: 561
Pridružio se: 23 Jan 2014, 11:39
Garaža: Opel Astra j
Lokacija: Beograd

Re: Renault Laguna II (Par pitanja)(Pocetnik, neiskusan voza

Post od Libero » 14 Maj 2014, 19:39

+1

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Renault Laguna II (Par pitanja)(Pocetnik, neiskusan voza

Post od Cherokee » 14 Maj 2014, 20:38

milos1996 je napisao:
Libero je napisao:Ja bih se samo nadovezao, da ne možeš da očekuješ auto koji je star preko 10 godina, prešao debelo preko 200k km,
i košta do 3000 evra, da bude kao nov....Sve ima svoj vek trajanja. To sa turbinom, menjačem i ostalim vitalnim stvarima te može pogoditi na svakom autu. Treba malo i sreće i naravno da budeš spreman da popravljaš auto koji kupiš. Nemoj da daš sav novac na auto, a posle kad dođu opravke da budeš bez dinara. Nikad ne znaš šta može da te iznenadi na autu. :)
Iskreno, ocekujem da uozim u nju za oko 5 godina do 1.000 eura. Svestan sam toga ali ocekujem da ne bude iznad 1.000 i manje od 3 do 5 godina. Ocekujem valjda da ce me sluziti bez zezanja barem 5 godina. Inace ne vozim ja auto na duge staze na godisnjem nivou ne bi presao ni 10.000 km-a. Tako da... Videcemo!
Ovo sa ciframa je previse optimisticno, pricam ti iz iskustva. U pocetku samom treba da racunas na ove troskove:
- veliki+mali servis 250-300 evra
- registracija 20-25 dinara (zaokruzimo na 250 evra).
- 4 letnje gume 205/55/16 neki jeftiniji set oko 30.000 dinara
- sigurno jos 250 evra na ko zna kakve gluposti

1000 evra odmah u startu plusa na cenu vozila. Mozes ti naci neki vozen ovde i odrzavan, ali racunaj da izlazis iz zeljenog opsega para posto takva auta su na ceni.
Ja mislim da sam za 2 godine sigurno ulozio 1500 evra minimum. :srbin:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30012
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Renault Laguna II (Par pitanja)(Pocetnik, neiskusan voza

Post od trojanac » 14 Maj 2014, 20:55

Baš tako. Ja za dve i po godine uzeo dva seta guma (15), uradio veliki servis i amortizere prednje zamenio i to je već 1000e. Plin je još 500, a gde je sve ostalo.

Tapatalk with Desire 500
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
milos1996
Postovi: 12
Pridružio se: 13 Maj 2014, 19:46
Garaža: Lada Samara 1300
Lokacija: Serbia

Re: Renault Laguna II (Par pitanja)(Pocetnik, neiskusan voza

Post od milos1996 » 14 Maj 2014, 21:37

Cherokee je napisao:
milos1996 je napisao:
Libero je napisao:Ja bih se samo nadovezao, da ne možeš da očekuješ auto koji je star preko 10 godina, prešao debelo preko 200k km,
i košta do 3000 evra, da bude kao nov....Sve ima svoj vek trajanja. To sa turbinom, menjačem i ostalim vitalnim stvarima te može pogoditi na svakom autu. Treba malo i sreće i naravno da budeš spreman da popravljaš auto koji kupiš. Nemoj da daš sav novac na auto, a posle kad dođu opravke da budeš bez dinara. Nikad ne znaš šta može da te iznenadi na autu. :)
Iskreno, ocekujem da uozim u nju za oko 5 godina do 1.000 eura. Svestan sam toga ali ocekujem da ne bude iznad 1.000 i manje od 3 do 5 godina. Ocekujem valjda da ce me sluziti bez zezanja barem 5 godina. Inace ne vozim ja auto na duge staze na godisnjem nivou ne bi presao ni 10.000 km-a. Tako da... Videcemo!
Ovo sa ciframa je previse optimisticno, pricam ti iz iskustva. U pocetku samom treba da racunas na ove troskove:
- veliki+mali servis 250-300 evra
- registracija 20-25 dinara (zaokruzimo na 250 evra).
- 4 letnje gume 205/55/16 neki jeftiniji set oko 30.000 dinara
- sigurno jos 250 evra na ko zna kakve gluposti

1000 evra odmah u startu plusa na cenu vozila. Mozes ti naci neki vozen ovde i odrzavan, ali racunaj da izlazis iz zeljenog opsega para posto takva auta su na ceni.
Ja mislim da sam za 2 godine sigurno ulozio 1500 evra minimum. :srbin:
Pazi, to oko guma mogu slobodno izbaciti jer ja ne vozim toliko auto zimi. A drugo veruj mi da ne bi na godisnjem nivou ni 10.000 km-a preso. Tako da, tek nakon 3 do 5 mislim da bi doslo do pocetka ulaganja. To je neki moj stav, a pouzdam se i u srecu do nekle, ocekujem da mi ''sekira padne u med'' tako da za te pare bas ne ulozim puno! :srbin:
MOJE NAJMILIJE!
Slika

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Renault Laguna II (Par pitanja)(Pocetnik, neiskusan voza

Post od djiuliju » 14 Maj 2014, 22:58

Nema veze koliko prelazis, vecina ovih stvari te ceka cim kupis auto. Mozes ti da kupis auto sa uradjenim velikim servisom, gde ce neko da ti da sve racune, dokaze, da kupis sa odlicnim gumama koje mogu da teraju jos par godina, moze on da bude i tek registrovan...al to nema za pare koje si ti spreman da das. Neko ko sve to odradi nece da pokloni auto :naughty:

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Renault Laguna II (Par pitanja)(Pocetnik, neiskusan voza

Post od Cherokee » 14 Maj 2014, 23:04

Pa evo, ja imam sve to uradjeno, i da prodajem Lagunu, tesko ispod 3000...

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Renault Laguna II (Par pitanja)(Pocetnik, neiskusan voza

Post od nuk » 14 Maj 2014, 23:43

A posto ces te pare tesko da dobijes, jednostavno ti se ne isplati da je prodajes u narednih par godina.
Tako nekom logikom se i ja vodim nakon sto sam menjao automobile nakon godinu, godinu ipo dana, ulozeno para koje nisam mogao da povratim, bukvalno drugom sredio auto a mene sve to sacekalo ponovo na sledecem.
Sad uzmem auto, ulozim koliko treba, vozim 2-3 godine pa kad se obrne krug moze da trazi novog vlasnika :)

motul
Postovi: 53
Pridružio se: 06 Nov 2012, 13:28
Lokacija: Novi Sad

Re: Renault Laguna II (Par pitanja)(Pocetnik, neiskusan voza

Post od motul » 15 Maj 2014, 12:33

Čim kupiš auto budi spreman da u prvih mesec dva uložiš 100-150e jer svakom neka sitnica fali, pogotovo tim sa placa, osim ako nećeš da voziš kao 80% Srbije "dok ide ide".
Kao što je već rečeno tih u odličnom stanju u oglasima i nema a i kada bi se prodavali bili bi od 3000e pa na više.

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1572
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Renault Laguna II (Par pitanja)(Pocetnik, neiskusan voza

Post od sasa lbg » 15 Maj 2014, 12:45

Kad se kupi tako star auto nista se i ne radi osim zamene ulja ,vozis ga 2-3000 km da vidis uopste u kakvom je stanju tj vredili ista ili ga prodajes.
Narocito sto se radi o Laguni...dosta je ovde pozitivnog pisanja o istoj a iz mog okruzenja 3 lagune su otisle u bescenje posle troskova koji su vlasnici imali.
Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

motul
Postovi: 53
Pridružio se: 06 Nov 2012, 13:28
Lokacija: Novi Sad

Re: Renault Laguna II (Par pitanja)(Pocetnik, neiskusan voza

Post od motul » 15 Maj 2014, 15:32

ja sam pisao gore da sam svoju prvu lagnu prodao posle 2 dana (dobio tablice u subotu a prodao u ponedeljak) i izgubio 500e jer nisam hteo niti imao zivaca da je sređujem i ulažem min 1000e

Korisnikov avatar
dejanvp
Postovi: 306
Pridružio se: 07 Apr 2014, 17:25
Garaža: Mercedes C200 Kompressor Sportcoupe, Fiat Brava 1,6 16v
Lokacija: Velika Plana

Re: Renault Laguna II (Par pitanja)(Pocetnik, neiskusan voza

Post od dejanvp » 15 Maj 2014, 18:39

Sad nesto gledam benzince sa i bez plina, karavane i limuzine, vidim da su malo poskupele Lagune. Do pre dva meseca kada sam bas trazio neku dobru bilo je da biras za 2500e, sad nesto i nema neki izbor za te pare. Recimo ova samo da nije automatik, nesto mi je odbojan u Laguni. Sve ostalo perfektno za moj ukus.
http://www.polovniautomobili.com/oglas4 ... na_18_16v/

Click
Postovi: 125
Pridružio se: 12 Apr 2014, 21:53
Garaža: C2 BBO5
Lokacija: BGD

Re: Renault Laguna II (Par pitanja)(Pocetnik, neiskusan voza

Post od Click » 15 Maj 2014, 20:18

Ako covek ima ogranicen budžet do 2500 evra, onda ne treba da gleda automobile sa 16-icama i 17-icama. Set guma kosta minimum 320 evra (ako su 16-ice). Treba auto sa što jednostavnijim održavanjem, bez potencijalno skupih kvarova, a to je 1.6 16v sa 107 ks. Ne može se sa ograničenim budžetom imati i dobar auto, koji malo troši, sa puno opreme i da dobro ide. Ako ima tako negde nešto, javite mi. Znači, mora da zažmuri na jedno oko i da nešto žrtvuje da bi se jeftinije i bezbrižnije vozio, pogotovo kod automobila starog 10 i više godina
Ova Laguna koju je dejanvp postavio je sudeći po vozačkom sedištu prešla bar još toliko koliko je napisano.

Meni sa slika ova deluje OK

http://www.polovniautomobili.com/oglas4 ... laguna_16/

Neko je napisao da mu je Laguna diesel tresla.. Taj automobil je ipak imao neki problem, ne bi smeo da ima nikakve vibracije. Ipak, obzirom na godine, diesel je preporučljiv za kupovinu samo od nekog poznatog, sa proverljivom istorijom održavanja.
Najviše nas ubijaju ljudi koji su nam nekada davali razlog da živimo.

Odgovori