Kupovina RANGE ROVER SPORT-a

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
pavle
Postovi: 932
Pridružio se: 12 Jan 2014, 13:36
Garaža: Alfa Romeo 159 2009 2.4 211 hp
Lokacija: Beograd

Kupovina RANGE ROVER SPORT-a

Post od pavle » 15 Nov 2014, 19:06

U poslednje vreme je poceo da me bas zanima Range Rover Sport, tacnije prosle model, pa bih hteo da do aprila ili maja kupim jedan, a da mi Alfa bude vikend auto i auto za leto ( da uzmem nekog spajdera ili breru, ili cak 147 gta verziju ), a svoju 159 bih prodao ili dao mladjem bratu da nasledi kad nauci da vozi malo, jer ima 18 godina tek :D O Range-u ne znam nista, samo mi se uzasno svidja i smatram ga za klasu vise od x5,q7, ml... nekako Range mi je kralj luksuza i dzipova... Zapala mi je za oko najvise, verzija sa 2.7 motorom, jer koliko sam skapirao tek od 2010, ima u opticaju 3.0 dizel, naravno uzeo bih i mozda neki sa vecom kubikazom od 3000, ali da je i cena dosta manja naravno :D Ne znam za koliko ima da se nadje dobar polovnjak, posto vidim da oni idu od 18k pa navise, a i nemam predstavu koliko je skupo odrzavanja za njega, jedino sto sam cuo da je skuplje od gore pomenute konkurencije, ali to su mi sve pricali ljudi, kojisu ranga uglavno na slikama videli ili su nesto procitali na netu... Isto sam cuo kao da je nekvalitetan auto, na nekoj listi je gori od alfe kao:D..
Poslednja izmena od pavle u 15 Nov 2014, 19:21, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kupovina RANGE ROVER SPORT-a

Post od Geza » 15 Nov 2014, 19:14

Iskreno... nemoj. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Kupovina RANGE ROVER SPORT-a

Post od Velja » 15 Nov 2014, 19:19

+1
Treba naći parking mesto za to čudo kad se ode u šoping :-|

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina RANGE ROVER SPORT-a

Post od Neo » 15 Nov 2014, 19:21

Nacice mesto haha :)

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Kupovina RANGE ROVER SPORT-a

Post od member » 15 Nov 2014, 19:23

Moj otac je imao stari RR ,pre 15 godina. Za to vreme kada nije bilo ni Q7 ni X6 i slicnih vozilica, RR je bio kralj na ulici. I dan danas RR auto ima neki poseban gospodski smek,bez obzira sto se pojavilo mnogo lepsih i modernijih dzipova. Mane tadasnjeg RR su bile ogromna potrosnja 15-20L , i slabe kocnice, jeo je gume ko da su od cokolade, servisi su bili skupi i stalno je nesto crkavalo i cekali se delovi iz DE. Nije bilo dobrih majstora pa su se mnogi vezbali na RR. Al da ne duzim,davno je to bilo.
Taj RR Sport koji tebe zanima je ustvari prepakovani LR Discovery sa izgledom pravog RR. Nemam iskustva s njim,ali pre kupovine RR treba dvaput razmisliti. Moj otac je volio RR i imao novca da ga finansira ali je i on odustao. Skupa je to igracka.

Korisnikov avatar
pavle
Postovi: 932
Pridružio se: 12 Jan 2014, 13:36
Garaža: Alfa Romeo 159 2009 2.4 211 hp
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina RANGE ROVER SPORT-a

Post od pavle » 15 Nov 2014, 19:24

Velja je napisao:+1
Treba naći parking mesto za to čudo kad se ode u šoping :-|
pa zato i necu vogue-a, i ako moze da se nadje za manje pare, a i sport mi je vise mladalacki auto, od starijeg brata :D

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina RANGE ROVER SPORT-a

Post od Vladapetr » 15 Nov 2014, 19:32

Ipak je RR dimenzijama malo veći od standardnih automobila, što znači da ćeš na parkinzima morati da tražiš neko šire parking mesto - ako takvo postoji :D

Poslato telepatski
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
axellgt
Postovi: 47
Pridružio se: 24 Apr 2014, 03:02
Kontakt:

Re: Kupovina RANGE ROVER SPORT-a

Post od axellgt » 15 Nov 2014, 19:33

Prijatelju moj, ako nemas sa strane jos toliko novca za odrzavanje ni ne pomisljaj da ga uzmes. Imao 2011 godiste, jede gume ( ako izdrzis 25k sa setom smatraj se sretnikom) trosi ko tenk, mijenjao set kocnica naprijes i nazad ( $2000 ) - brembo, zracna suspenzija je lutrija, xenon rikavo svake godine. Katastrofa
Using Tapatalk

Korisnikov avatar
pavle
Postovi: 932
Pridružio se: 12 Jan 2014, 13:36
Garaža: Alfa Romeo 159 2009 2.4 211 hp
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina RANGE ROVER SPORT-a

Post od pavle » 15 Nov 2014, 19:40

Ma za gume mi nije problem, jer ja sam jos student ne radim, pa ne vozim kola bas mnogo, uglavnom uvece kada idem negde... ja ne prelazim vise od 8 do 10 000 godisnje, ( tako da bi meni set traja 3 godine nov ), a kada budem zavrsio faks, uzecu neki mali stedljiv gradski autic za posao ili nazad... A ovo za odrzavanje mi jedino problem, posto bih ja taj auto dobio od roditelja, pa moram lepo da im kazem kako stvari stoje, jer necu da me kunu:D, kada crkne nesto... Pa volim uvek sve da se raspitam, i proverim vise puta... tako sam i za prosla kola... Kazem mojima, auto kosta toliko i toliko, odrzavanje, delov,i registracija i sve ostalo je toliko i toliko para:D

Korisnikov avatar
Comi
Postovi: 1182
Pridružio se: 11 Nov 2014, 09:49
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina RANGE ROVER SPORT-a

Post od Comi » 15 Nov 2014, 20:07

Sto se tice odrzavanja, moras da imas u vidu da je ovlasceni servis za njega GRAND motors, drze monopol i DERU!!

A van ovlascenog nije greh servisirati...samo, gde naci majstora koji ima iskustva i alat pre svega.
Dobra sisa zlata vredi.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kupovina RANGE ROVER SPORT-a

Post od dragvorl » 15 Nov 2014, 21:18

Delovi su verovatno kao za Rangea, a ovo je osakacena verzija na platformi Discoverya, mislim. Uglavnom, za tako mator model je odrzavanje preskupo, po meni ne vredi toliki novac ulagati toliki novac u takvo vozilo. Onda bolje uzeti neki X5 ili tako nesto, iako nije isto kao Range, on je jedinstveni.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30006
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kupovina RANGE ROVER SPORT-a

Post od trojanac » 15 Nov 2014, 21:22

Svaki auto tog segmenta košta, ako ne duplo onda bar 50% skuplje za održavanje od jedne limuzine visoke srednje klase (E segment). Kreni od toga koliko košta održavanje Alfe, pa pomnoži to sa najmanje 3. Pričamo samo o održavanju, ne o eventualnim kvarovima, koji sigurno nisu jeftini.
Takav auto se u najboljem slučaju kupuje nov, eventualno par godina star sa poznatom istorijom i sa dubokim džepom. Prijatelj ima ML 2005. godište i kad mi kaže neke cifre koliko šta košta, a održava van ovlašćenog, ja za te pare mogu pola auta da zamenim, a ne vozim ni ja Juga.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina RANGE ROVER SPORT-a

Post od Xepoj87 » 15 Nov 2014, 21:31

A Range je bez preterivanja, vise nego duplo skuplje voziti od ML-a. Ima drugar bas taj 2.7, ocaj zivi, trosi 20l, a ne ide nikako, potopis gas, a on kao normalan auto na pola gasa... Ima drugi drugar onu v8 dizel verziju i to je nesto najslabije za takvu gromadu od dzipa. Range je super na papiru, ali ima razloga zasto je bila navala jeftinih polovnjaka od po 30 soma eura, pun grad rrova, pa sada sretnes jedan u 3 dana. Nisu realne cifre posedovanja.


Tapatok za Vindovz
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
pavle
Postovi: 932
Pridružio se: 12 Jan 2014, 13:36
Garaža: Alfa Romeo 159 2009 2.4 211 hp
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina RANGE ROVER SPORT-a

Post od pavle » 15 Nov 2014, 21:34

dragvorl je napisao:Delovi su verovatno kao za Rangea, a ovo je osakacena verzija na platformi Discoverya, mislim. Uglavnom, za tako mator model je odrzavanje preskupo, po meni ne vredi toliki novac ulagati toliki novac u takvo vozilo. Onda bolje uzeti neki X5 ili tako nesto, iako nije isto kao Range, on je jedinstveni.
Pa ja bih gledao neki primerak RR Sporta 2007,2008, ne bih bas da uzimam one prve serije 2005 godiste, od kada se on i proizvodi, a i x5 bih uzeo slicno godisste, Mada ne mislim da je 2.7 dizel kod Range-a neki bauk, Necu ja da uzimam 4.2 benzinac :D...Znam da je x5 mnogo pametnija kupovina, ali nekako me je bas isfuran auto, ima ih mnogo u gradu, isto kao i mlova ili q7ica... Sto kaze kaze jedan moj drugar svaka seljacina koja je napravila pola zgrade u Knezevcu , Borci ili Mirijevu kupila beli X5:D
Poslednja izmena od pavle u 15 Nov 2014, 21:36, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina RANGE ROVER SPORT-a

Post od Xepoj87 » 15 Nov 2014, 21:51

Pavle, vecima tih srljacina je prvo kupila RR-a, pa skapirali da su se zajebali. RR je za kada budes zaradjivao minimum 5 soma mesecno. Ne mogu ljudi ni da pojme cene eksploatacije, dok ga ne poseduju 2,3 godine. X5 ti je daleko normalniji izbor.


Tapatok za Vindovz
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori