Pregled/provera pre kupovine polovnog vozila

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Provera automobila sa auto placa

Post od OMP » 28 Mar 2023, 07:56

Ne mozes ni u ovl. servisu da proveris km, ne daju te podatke bez vlasnika tako da vozila iz uvoza otpadaju, jedino kad kupis i registrujes auto ali tad ti ne znaci puno.
Nema tu radosti, gledaj auto kakav je , vodi majstora, vodi nekog ko se razume a to sto pise na satu ne treba da te opterecuje, u suprotnom moraces sam da uvezes auto od preko ukoliko zelis 99% da budes siguran u km.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10399
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Provera automobila sa auto placa

Post od sebekkg » 28 Mar 2023, 08:43

sandra.pavlo je napisao:Postovani,
Kako proveriti da li je vracana kilometraza na autu? Kako proveriti i da li neko ima iskustva sa auto placem Cvrle iz Kragujevca?
Zaobidji cvrleta jer se svime i svacime bavi. Kao i vecina placeva po kg. Moze nekad da se ubode ok auto ali dosta puta racunaj da su lesevi od auta i da bi imala dosta troškova. Osim ako nije neki auto vec na nase table jer je neko ga dao u zamenu. Onda mozda i valja.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
jovanvuk
Postovi: 443
Pridružio se: 08 Feb 2015, 23:30
Garaža: Q5 40TDi Quattro, Meredes A klasa W169
Lokacija: SM
Kontakt:

Re: Provera automobila sa auto placa

Post od jovanvuk » 28 Mar 2023, 09:02

Na žalost ni uvoz automobila iz npr Nemačke nije sigurica. Hendleri su većinom NHF Turci , Arapi , Rusi i naši iz ex Yu.

Jedan hint iz dugogodišnjeg iskustva uvoza , ako ti hendler daje popust tauzenku preko telefona, pa ti ne traži depozit pre nego dodješ po auto, pa kad odeš spusti još tauzenku ili dve veruj da auto nije za tebe.
Nemac spusti 500€ možda kad dodješ po auto i to je to.

Već je napisano , auto skinut sa lizinga star do 4 godine i stigao u Srb je malo sigurniji od ostalih. Ako ti vlasnik placa daje pismenu garanciju na km onda je to to pogotovo kad proveriš u ovlašćenom .

I zapamti onu : ,, Dok ne kupiš zajebati se nećeš''


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Provera automobila sa auto placa

Post od OMP » 28 Mar 2023, 09:28

jovanvuk je napisao:
28 Mar 2023, 09:02

Jedan hint iz dugogodišnjeg iskustva uvoza , ako ti hendler daje popust tauzenku preko telefona, pa ti ne traži depozit pre nego dodješ po auto, pa kad odeš spusti još tauzenku ili dve veruj da auto nije za tebe.
Znaci dobijes auto gratis :) zavisi o kojim ciframa pricamo neces te tauzenke da dobijes na jeftinijim kolima.
Nije bitno ko prodaje auto svakako i tamo mora neko da ti pogleda taj auto ko je lud da na slepo ode sa parama u dzepu

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Provera automobila sa auto placa

Post od Saša » 28 Mar 2023, 09:38

Kada nađeš auto koji te interesuje probaj mu proveriti istoriju održavanja i kilometražu preko Car Vertical sajta:

https://www.carvertical.com/rs?a=garaza&b=a24b718f

Plaća se ali mislim da vredi, pa makar ne saznala ništa (i to je neka informacija). :)

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Provera automobila sa auto placa

Post od OMP » 28 Mar 2023, 10:17

vredi probati CV svakako ako je neki mladji auto tipa do 10god starosti tu su velike sanse da izbaci nesto ali nema pravila. Drugar skoro proveravao neke automobile te starosti i sareno bilo

Korisnikov avatar
jovanvuk
Postovi: 443
Pridružio se: 08 Feb 2015, 23:30
Garaža: Q5 40TDi Quattro, Meredes A klasa W169
Lokacija: SM
Kontakt:

Re: Pregled/provera pre kupovine polovnog vozila

Post od jovanvuk » 28 Mar 2023, 12:10

Nisam obratio pažnju , krenuo sam od sebe auto od 35-40.000€ . Pardon. Pa otud i toliki popust .


Važno je ko je prodavac jer što je auto severnije , a hendler Nemac popust je sve manji . Govorim iz iskustva , potpuno je nonsence i pomisliti da za popust dobiješ gratis auto.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pregled/provera pre kupovine polovnog vozila

Post od OMP » 28 Mar 2023, 12:44

I kod nas na velike cifre automobila mozes da ubijes cenu za koju hiljadarku nije to nista cudno.
Nije bitna nacionalnost ko prodaje jer moze da bude turcin, siptar ili ko god a da nije preprodavac vec covek prodaje svoj auto imao sam xx slucajeva i mogu reci da sam sa albancima recimo imao jako dobar odnos sto se tice korektnosti u dogovoru i opisu bilo da su peprodavci ili vlasnici. Sa nasima sam najgore prolazio pa sa njima uglavom izbegavam trgovinu jer su em mahom preprodavci em u fazonu da se peglaju kao "sta ocekujes za te pare" mada bilo je nekoliko korektnih ne mogu da gresim dusu. A desavalo mi se i a lokalcima tj svabama da su nesto precutali u opisu i razgovoru pa kad stigne auto vidis da ti nije rekao.
Generalno kod preprodavaca je sarena prica, po mom iskustvu pravilo je da nema pravila, desavalo mi se da ubijem 1000fr na auto od 2000fr kod prerpodavca a ima i onih koji nece ni da cuju da spuste vise od 100-200fr na tu cifru, ista je prica i sa vlasnicima, kome je hitna prodaja lako ces ga ubediti za cifru kome nije taj nece ni 100fr da spusti jer smatra da je vec jeftino oglasio auto tako da se ne moze eneralizovati, sve je stvar kolko si ves u pregovorima i koliko imas srece sa tipom prodavca. Jbg moras i ti kao kupac da imas zvaku kako da mu pridjes u prici i ostvaris neku konverzaciju kako bi dobro pazario... retko koji prodavac na prvu pristane kad mu ponudis cenu, tako da mora takticki da se odrigra na prvu a i ostale lopte ;)

Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Provera automobila sa auto placa

Post od Munja666 » 28 Mar 2023, 18:22

@OMP
Zvanično jeste tako u domaćim ovlašćenim servisima da treba saobraćajna, ali kada se ode lično i uz određenu sumu ubeđenjivanje bude znatno lakše. Pogotovo što se skoro uvek nađe neko ko zna nekoga ko radi u istima i cela procedura bude značajno jednostavija... Mada često bude i da podaci iz ovlašćenog nisu od presudnog značaja. Nisu ni oni tamo preko ludi da plaćaju višestruko skuplje održavanje u ovlašćenom kad mogu kod Hasana u lokalnoj garaži da to urade za 3 puta manje para. Održavaju mahom u ovlašćenom koliko moraju - dok su pod garancijom. I onda primer imaš auto star deset godina i I u ovlašćenom dobiješ podatak da je zadnji put bio na servisu pre 6 godina recimo na 150.000 km, a sad na satu ima 170.000km i više je nego logično da je kilometraža vraćana, ali za koliko to niko ne može sa sigurnošću da tvrdi. Pogotovo ako je u tom periodu promenio vlasnika, mogao je vrlo lako za tih 6 godina da pređe bar još 200.000km, a to onda umesto 170.000km ima zapravo 350.000km, što je ogromna razlika... Itd.. ima 1000 i jedna varijanta kako da preprodavac našteluje kilometražu koju želi kupac da vidi.. Ali kilometraža je samo jedan segment u kupovini polovnog automobila. Džaba mala kilometraža ako je auto neredovno i sa lošim delovima održavan (anegdota za Italijane da samo dolivaju, ne i da menjaju ulje i filtere itd), ako je imao tešku havariju, pa od tri sklapan jedan itd...

@Saša
U prvom postu sam razmišljao da li da pomenem CarVertical kao alternativan izvor za proveru kilometraže, ali iz svog ličnog iskustva (napominjem ličnog) mislim da je plaćanje CV izveštaja bacanje para, jer ne dobije se nikakav podatak osim onih automatski generisanih tipa - "nije primećena manipulacija kilometražom" i slično... E, sad s obzirom na to da sam CV izveštaj ne košta previše možda iako se ne dobiju nikakvi korisni podaci s druge strane bar je mirna savest. Primera radi kupiš auto sa placa u Šapcu i misliš da si kupio auto koji je kao nov, a ono na CV stoji da je neke 2017. u Minhenu bio odvaljen od života. E, u toj situaciji CV je neprocenjiv i vredi svaki evro! Ali mislim da osim na reklami za CV i po neki sporadični slučajevi po forumima, ja još nisam čuo da je neko uspeo da dobije takve podatke sa sve slikama havarije, barem ne ljudi koje ja znam...

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Pregled/provera pre kupovine polovnog vozila

Post od ftj » 28 Mar 2023, 18:26

U sustini cv je smor iz razloga sto naplacuju upit i kad nema korisnih podataka o vozilu.

Al zato kad ima onda stvarno ima i moze biti koristan. Ima neki UK sajt za proveru koji je jeftiniji i ne naplacuje ako nema rezultata al zaboravih naziv mozda neko zna.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10399
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Pregled/provera pre kupovine polovnog vozila

Post od sebekkg » 28 Mar 2023, 18:37

Možeš kod cv uvek da tražiš povracaj kredita ako nema podataka za auto. I u većini slučajeva vraćaju kredite.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pregled/provera pre kupovine polovnog vozila

Post od OMP » 28 Mar 2023, 19:45

Jel zna neko kako tacno radi CV odakle i na koji nacin vuce podatke ako ovl. servisi to ne dozvoljavaju generalno ili ovi sa njima imaju neki dil sa kintom pa to tako funkcionise??

znam da moze preko veze da se proveri u ovl. servisu istorija, drugar je tako pre nekolko godina uradio u porseu, ali ne moze ni to svako ni uvek, znam da je i ovde bilo natezanje pa je trebala malo jaca veza ali ok moze da se proba uvek a zvanicno bez vlasnika ne daju informacije

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 771
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Pregled/provera pre kupovine polovnog vozila

Post od AleksandarAca » 28 Mar 2023, 19:53

Postoji i AutoDNA sajt za proveru www.autodna.com


Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Pregled/provera pre kupovine polovnog vozila

Post od Munja666 » 28 Mar 2023, 20:14


OMP je napisao:Jel zna neko kako tacno radi CV odakle i na koji nacin vuce podatke ako ovl. servisi to ne dozvoljavaju generalno ili ovi sa njima imaju neki dil sa kintom pa to tako funkcionise??
Trebalo bi da CV plaća ovlašćenim servisima/auto-dilerima širom sveta da dobiju podatke o servisnoj istoriji - u praksi bi trebalo da bude klasično presipanje podataka iz jedne baze podataka u drugu. Ali ne znam koje kriterijume imaju prilikom odabira servisa koji će im ustupiti servisnu istoriju. Desetak automobila koje sam proveravao do sada, a bar sedam su imali servisne knjižice u kojima su bili upisani servisi rađeni u ovlašćenim servisima nisu imali nikakav konkretan CV izveštaj već samo onaj automatski generisan o kome sam već pisao...

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3162
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Pregled/provera pre kupovine polovnog vozila

Post od Dare4x4 » 28 Mar 2023, 21:00

Ne verujem da radi preko servisa. Pre će biti da je preko osiguranja i tehničkih pregleda, gde se beleži kilometraža i oštećenja

Odgovori