Jeftini terenac za off road

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Jeftini terenac za off road

Post od aleksa » 13 Jul 2015, 17:07

Sto se tice tih masina, ovo je jedan jedini premium medju njima!

Slika

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Jeftini terenac za off road

Post od Velja » 13 Jul 2015, 17:17

Das Traktor.

Korisnikov avatar
branja
Postovi: 3726
Pridružio se: 25 Feb 2015, 10:44
Garaža: jtd,bajo moj; cannondale bad boy
Lokacija: Pančevo

Re: Jeftini terenac za off road

Post od branja » 13 Jul 2015, 17:51

Ne znam koliki ti je budzet?

Poslato sa Lumia 925
Slika

ljubitelj
Postovi: 10584
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Jeftini terenac za off road

Post od ljubitelj » 13 Jul 2015, 18:54

HKS je napisao:
ljubitelj je napisao:
Pretera ga, pa onda bi samo G klasa išla kroz blato.
Puch G, UAZ 469, Niva, Land 90, Pinzgauer i tako jos pokoji model je dobro imati za takve terene.

Pajero recimo nije za prolaz kroz blato. Isprobano vise puta.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Jeftini terenac za off road

Post od ftj » 13 Jul 2015, 21:57

Pajero u nekim verzijama ima blokadu zadnjeg diffa, niva i defender nemaju osim ako se ne ugrade u aftermarketu. Vrlo su retki oni koji imaju blokadu sva 3 diferencijala niti je to od presudnog znacaja tj. treba prvo apgrejdovati mnoge druge stvari da bi to doslo do izrazaja.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Jeftini terenac za off road

Post od dragvorl » 13 Jul 2015, 23:56

rascsnin je napisao:Za ozbiljan off road samo terenac sa klasicnim reduktorom.


Sent from my Iphone 6
Ne vidim sta bi reduktor pomogao u voznji po blatu, on samo povecava prenosni odnos-silu na tockovima, a to ne znam koliko ce u blatu bez velikih uzbrdica znaciti. Pre ce znaciti namenske offroad gume.
dunx81 je napisao:Dragvorl,kako se pokazala BT-50 u odnosu na Hilux?

t
I sa Mazdama imamo probleme sto se tice ostecenja donjeg postroja, ima tu svega, postavicu slike kada i ako ih nadjem. Cene su za padanje u nesvest.
ljubitelj je napisao:Ako je Hilux svilen, Land Rover se tesko odrzava bojim se da prica o Dusteru ili slicnim sminka terencima nije na mestu za takvu ocekivanu zestoku upotrebu.
Voznja po blatnjavim putevima je specificna i treba da ima 3 diferencijala koji se zakljucavaju. Kao sto je i za sve rastresite terene ta osobina vrlo pozeljna.

Mozda porazmisliti o Subaru, tradicionalno se odlicno ponasaju van terena, srednje su cene, kod nas jesu egzotika i odrzavanje je samim tim smanjenih mogucnosti izbora.

Ako je servis bitan ,i neko drugi ce odrzavati automobile a ne vlasnik, Toyota, Isuzu, Mercedes mi prvi padaju na pamet jer imaju ovde podrsku. Moze se videti i VW (kopija MItsubishija bese) posto i oni imaju podrsku.
ljubitelj je napisao:
HKS je napisao:
ljubitelj je napisao:
Pretera ga, pa onda bi samo G klasa išla kroz blato.
Puch G, UAZ 469, Niva, Land 90, Pinzgauer i tako jos pokoji model je dobro imati za takve terene.

Pajero recimo nije za prolaz kroz blato. Isprobano vise puta.
E sad, prvo kazes nema prolaza kroz blato bez 3 blokirana difa, a onda kazes da je Nivu dobro imati za takve terene, a ona ima blokadu samo centralnog :think: . Ne znam sta bi u blatu pomogla poprecna blokada, ona pomaze u slucaju da se tockovi sa jedne strane nadju na klizavoj podlozi, ili unakrsni tockovi, sto ce se jako retko desiti. Mislim da to nije bas krucijalna stvar u ovom slucaju, a ako ima EDL da uskoci moze dosta da pomogne ako bas nece 24/7 ici u blatu, a u ovom slucaju koji meni igra ulogu nece. I mislim da ne bi trebalo izbacivati Dustera tek tako iz igre kao Miki Maus terenca, da nema blokade svih dif, nemaju ni mnogi drugi, kao ni reduktor, ali kao sto sam rekao, mislim da to nece spasiti situaciju u ovom slucaju.

Ja ne znam kad si ti video zadnji put Defendera negde, ja se secam samo onih Zandarmerije, pitanje je dostupnost delova sa lagera, jer slaba vajda ako se na sve sto nije filter ili sijalica ceka po mesec dana, uz to po ne bas neznim cenama. Uz to, uskoro prestaje prodaja. Ne vidim neku ultra prednost njega, u odnosu na neke od modernijih terenaca, u 90% situacija. Ovde treba nesto dovoljno sposobno, a opet povoljno za odrzavanje, sa dostupnim lagerom delova i bez preteranih kerefeka.

ftj je napisao:hilux svilen a razmatra se duster? nesto si pogresno postavio. hiluxu problem moze predstavljati nedostatak bilo kakve blokade ali to se moze resiti u aftermarketu + offroad tockovi + vitlo i hilux postaje solidno sposobno offroad vozilo. Jbg 3-4k evra ulaganja je neophodno za malo ozbiljniju upotrebu za bilo kog fabrickog terenca.
Ma jok, Hilux je tu uvucen u pricu kao kolateralna steta i on nije tu ni tema, i ne bi se koristio za tu vrstu terena, a pri tom mu i cena ispada iz okvira.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Jeftini terenac za off road

Post od Geza » 14 Jul 2015, 00:06

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Jeftini terenac za off road

Post od HKS » 14 Jul 2015, 00:07

@Geza


E tek to ima da odbije :)

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Jeftini terenac za off road

Post od Geza » 14 Jul 2015, 00:12

https://www.youtube.com/watch?v=diMeK5PCPrg
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Jeftini terenac za off road

Post od dragvorl » 14 Jul 2015, 00:13

Svaki vid egzotike je -. Subaru, Kinezi i slicno. Videcemo sta ce biti, u svakom slucaju cu vas obavestiti sta se desilo.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Jeftini terenac za off road

Post od Geza » 14 Jul 2015, 00:15

U redu je, znamo da je tender namešten. ;)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Jeftini terenac za off road

Post od Kuzmanovic » 14 Jul 2015, 00:18

I meni deluje kao da je Duster "kupljen". :D

Sent from my Alcatel One Touch Idol using Tapatalk

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Jeftini terenac za off road

Post od nidza » 14 Jul 2015, 00:23

Zar Niva nema dijagonalno vezane točkove? Odnosno, ako prokliza prednji levi, moment se prebacuje na zadnji desni? Centralna blokada bi onda blokirala sva 4 točka o istom trošku?

Pričam napamet, nemam pojma o ovome, standardno teoretišem.

Tapatalk

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Jeftini terenac za off road

Post od dragvorl » 14 Jul 2015, 00:26

Pa ne bih se bas kladio da je kupljen, daleko od toga. Sto je fazon, da je ta Niva malo sredjenija i modernizovana ja ni ne bi razmisljao o bilo cemu drugom.

Niva ima centralnu blokadu, dakle moment se deli u odredjenoj proporciji izmedju prednje i zadnje osovine fiksno kada je ukljucena blokada, ali ako klizu istovremeno po jedan tocak na dve razlicite osovine tu si u problemu-snaga ce da ode gde su najmanji otpori.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Jeftini terenac za off road

Post od Geza » 14 Jul 2015, 00:33

Pa i jeste sređena, samo ne znam da li se ta verzija nudi kod nas. Rusi je nude pod oznakom Lada 4x4 Urban.

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ZHXZfLZvC0

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori