Jeftini terenac za off road

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Jeftini terenac za off road

Post od OMP » 10 Jan 2022, 11:17

Rekao bih da su te pande sa elektronskim zakljucavanjem samo u cross varijanti (to su one bas ruzne pande), postoji dugme na tabli za to, ja je jos nisam video u oglasima klasicnu 4x4 tj climbing pandu sa tom opcijom ...evo ga desno gore dugme ELD...guglajuci malo samo kod cross varijante se to pojavljuje.

Slika

xtrimi
Postovi: 171
Pridružio se: 25 Okt 2015, 12:21
Lokacija: Bgd

Re: Jeftini terenac za off road

Post od xtrimi » 18 Jan 2022, 14:05

Pa sada to ELD dugme je samo da srednji diferencijal ili Haldex ili šta već ima , zna da mu odmah pre starta treba i zadnji pogon te da "kao" aktivira odmah renos i na zadnje točkove.
Nikakva blokada to nije . Imam to na DUSTER-u položaj 4wd lock

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Jeftini terenac za off road

Post od dragvorl » 18 Jan 2022, 14:21

SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Pontiac
Postovi: 2
Pridružio se: 31 Jan 2022, 14:27

Re: Jeftini terenac za off road

Post od Pontiac » 01 Feb 2022, 10:36

Sta mislite o Skodi Yeti ili Suzuki SX4/Sedici ~ 2010?
Auto bi uglavnom bio koriscen za grad i putovanje po asfaltu ali bi na gotovo svakom putovanju bio koriscen za veoma lagan off-road. Nekako uvek zavrsim u nekoj PM, na nekom vidikovcu, potku itd.

Gledam imaj ovaj Yeti koji mi se svidja mada deluje previse dobro za cenu > https://www.polovniautomobili.com/auto- ... tsi-4x4-ch
Sto se tice SX4 svi su vise manje isti, tako da nema nijedan specijalan na oglasima.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Jeftini terenac za off road

Post od nikaragva » 01 Feb 2022, 11:09

Ako mozes da gledas u njega, sto da ne.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Jeftini terenac za off road

Post od pedja » 01 Feb 2022, 12:55

Moj SX4 se koristi upravo tako. Preko nedelje po gradu, za koji bi bio idealan, da nema nesrećnog A stuba, a ostalo je u skitnji, gde neretko siđe sa asfalta.

Na magistrali je korektan, na AP bučan i gradske prednosti (kratak i visok) se tu penju na glavu, uz slabiju izolaciju. Opet, kada se siđe sa puta, opet je na svom terenu. Nije da sam išao na ozbiljan offroad, ali je sigurno prošao kuda sa klasičnim automobilom ne bih kretao. Sve sa prednjom vučom, jer 4x4 skoro i ne palim (osim kada sam malo testirao po prašnjavim putevima na Tari).

Nije to neko ludilo od auta, ali radi posao.

Kada sam se nosio mišlju da ga prodam, gledao sam oglase, nema baš 4x4 kupljenih u Srbiji, ili brzo planu. Stavio ga na oglas, odvrnuo cenu, bilo je tu dosta pregleda i interesovanja, ali sam odustao. Dobar je on, plus je lepo u njega uloženo, gre'ota, pogotovo kada su sve cene otišle u tri lepe. Neka kotrlja, dok mi nešto ne sevne opet :D






TapaT


Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Jeftini terenac za off road

Post od Day Walker » 01 Feb 2022, 13:00

Pontiac je napisao:
01 Feb 2022, 10:36
Sta mislite o Skodi Yeti ili Suzuki SX4/Sedici ~ 2010?
Auto bi uglavnom bio koriscen za grad i putovanje po asfaltu ali bi na gotovo svakom putovanju bio koriscen za veoma lagan off-road. Nekako uvek zavrsim u nekoj PM, na nekom vidikovcu, potku itd.

Gledam imaj ovaj Yeti koji mi se svidja mada deluje previse dobro za cenu > https://www.polovniautomobili.com/auto- ... tsi-4x4-ch
Sto se tice SX4 svi su vise manje isti, tako da nema nijedan specijalan na oglasima.
Taj motor je za zaobilaženje u širokom luku.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Jeftini terenac za off road

Post od OMP » 01 Feb 2022, 13:33

Taman htedoh i ja da napisem, nije dobar motor i nije dzabe povoljnija cena ove skode, mada im i ne znam cene ali kazes da je dobar za ovu cenu pa eto zbog cega

Pontiac
Postovi: 2
Pridružio se: 31 Jan 2022, 14:27

Re: Jeftini terenac za off road

Post od Pontiac » 01 Feb 2022, 22:59

Meni se Yeti oduvek sviđao što se izgleda tiče, to nije problem.

Ovo za motor mi je još par ljudi reklo, masa su ti na oglasima najviše zastupljeni.

Mislim da sam ipak više okrenut ka SX4 zbog cene, a svakako zadovoljava sve moje potrebe.

Imate li neke preporuke šta još gledati od kola?
Ili na šta obratiti pažnju kod sx4?

Odgovori