Baksuz razmišlja o promeni auta

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Zaključana tema
Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od dragan » 03 Feb 2012, 15:21

Floyd je napisao: Bas sad gledam kako se krecu Lagune u Srbiji i nadjem jednu zanimljivu ponudu...

http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... dinamik/#1

Pise da auto moze da se proveri, cak je stavio i broj sasije...
Ti motori su se odlicno pokazali i vidjam ih po oglasima i sa preko 200kkm.
Ova cena je i vise nego dobra.
vozio sam tu lagunu, novu, sa par hiljada km, stvarno je ekstra...koliko je pouzdana to ne znam mada kazu da su dosta popravili boljki od ranijih generacija, ali je odlicna za 20tak hiljada koliko je placena...

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od nikaragva » 03 Feb 2012, 15:27

Texonja je napisao:
Floyd je napisao: Touran je, kako sam cuo, jako dobar i pouzdan auto i mogao bi da razmislis o njemu samo ako ti se svidja taj "kutijasti" dizajn.
ao drugi auto, 2.0 TDI, za 3 god nijedan kvar, nijedan problem. Kad tre
I moj shurak je imao yuga za 3g nijedan kvar. Presao za te tri godine 700km. :)
Mnogo mi je relevantnije kada se kaze za toliko km nijedan kvar, godine nista ne znace, ako se auto ne vozi. Dobro, ajde znace, ali ne kao kilometri.
http://www.youtube.com/watch?v=79xYf0kneAU

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od swemir » 03 Feb 2012, 15:57

laguna je extra pouzdana...

znam par priemraka, da nisu imali ni jednu dodatni kvar ili servis za vreme garancije, sto je postao uspeh u danasnje vreme za nove modelae.

takodje preko 200k je presla bez ijednog probelma osim redovonog servisa. neko ce reci nije puno nesto preko 200k, ali u danasnje vreme jeste bez dodatnih kvarova po meni...

znaci u verziji 1.5 i 1.9, izuzetan i pouzdan automobil. dieslei.

za benzin , ne znam , ali ne sumnjam

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Uroš S. » 03 Feb 2012, 16:37

swemir polako postaješ rumun(mislim na skorašnje postove na više od jednog foruma) ;)

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Texonja » 03 Feb 2012, 16:56

nikaragva je napisao: I moj shurak je imao yuga za 3g nijedan kvar. Presao za te tri godine 700km. :)
Mnogo mi je relevantnije kada se kaze za toliko km nijedan kvar, godine nista ne znace, ako se auto ne vozi. Dobro, ajde znace, ali ne kao kilometri.
Napisao sam ujak iz Nemacke... Znaci kao i svaki Nemac prelazi 700 km za 3 god, sa dizelom, naravno. A dolazi njime i do Srbije, i to sam napisao. Dakle, 750 km za 3 god i nijedan problem... :glavomuzid:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7263
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od dag81 » 03 Feb 2012, 16:56

Bas sam hteo da kazem, ali reko ajd necu.
Rumun je opasan sta je sve preneo na ljude. :isplazijezik:

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od nikaragva » 03 Feb 2012, 17:16

Texonja je napisao:
nikaragva je napisao: I moj shurak je imao yuga za 3g nijedan kvar. Presao za te tri godine 700km. :)
Mnogo mi je relevantnije kada se kaze za toliko km nijedan kvar, godine nista ne znace, ako se auto ne vozi. Dobro, ajde znace, ali ne kao kilometri.
Napisao sam ujak iz Nemacke... Znaci kao i svaki Nemac prelazi 700 km za 3 god, sa dizelom, naravno. A dolazi njime i do Srbije, i to sam napisao. Dakle, 750 km za 3 god i nijedan problem... :glavomuzid:
Mnogo bitniji podatak je sto je to drugo vozilo, nego sto je iz nemacku :D Zato sam pitao za km, jer drugo vozilo se vozi, kada se prvo ne vozi. A prvo se vozi gotovo uvek, ili kad bas ne moze, inace ne bi bilo prvo :)

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Texonja » 03 Feb 2012, 18:26

U pravu si sa tog aspekta, tata Prase :)
Auto ne znam tacno koliko je presao, ali je bio jedno 5 puta za Srbiju (znaci minimum 5x 3000 km) + svakodnevno ide ujna sa njim na posao nekih 25-30km.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Floyd » 03 Feb 2012, 18:26

Kakve veze ima rumun sa predlogom da se pogleda Laguna?
To bi moglo da se kaze da je covek pitao sta da uzme do 30ke a mi mu savetujemo Lagunu, ovako sa ogranicenim budzetom, Laguna je i vise nego dobra kupovina.
Uostalom, ne mora ni da bude Laguna...
Izbor je veliki i ponavljam, za te pare moze da se kupi lep autic, samo da se postavljac teme izjasni sta ga konkretno zanima.

Skoda Octavia koju neki preporucuju je takodje solidan kompromis ali da se ne lazemo, to je ipak igracka u odnosu na novi C5...

@nikaragva

U nemackoj (i na zapadu uopste) niko ne kupuje auto da ga vozi par stotina kilometara godisnje.
To jednostavno nikako nije isplatljivo jer auto gubi na vrednosti, placa se (ne tako malo) osiguranje i registracija, eko takse (u zavisnosti od zemlje), tu je i parking mesto koje se skoro svuda placa, tako da ko ne planira da vozi min 10.000km godisnje, bolje i da ne kupuje auto.
Postoje alternative koje su mnogo jeftinije...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Xepoj87 » 03 Feb 2012, 18:44

swemir je napisao: takodje preko 200k je presla bez ijednog probelma osim redovonog servisa. neko ce reci nije puno nesto preko 200k, ali u danasnje vreme jeste bez dodatnih kvarova po meni...
Ovakvo nesto ne posoji.


Sto se kupovine tice,mislim da je covek rekao da mu je Ford C-max prevelik,pa cisto sumnjam da mu Laguna ili neki drugi D segmenta nije...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10399
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od sebekkg » 03 Feb 2012, 19:06

Off topic
izgleda da je doticni baksuz samo bacio varncu a mi cemo da glodjemo ovde do ujutru, ne znajuci tacno sta njega i zanima.... :huh:
Slika

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od swemir » 03 Feb 2012, 19:17

kad ranult neko preporuci onda odmah rumun, ne postoji i slicno. monru, kragna

predlzem, jer smatram dobrim izborom, i znam lagunu sa preko 200k, bez dodatnih kvarova osim redovnog odrzavanja.

cim neko predlozi renault odmah napadi... neverovatno, ali stojim da je laguna izuzetno pouzdan auto...

covek kog bolji dupe da me farba mi je rekao da nije nista menjao osim potrosnih delova, i ja mu verujem...bez i jednog jedinog kvara

da je vw onda ne bi bila naucna fantastika, a ja recimo sad verujem da je renault laguna pouzdanija od mnogih kao pouzdanijih modela..

marke automobila menjam, i uvek potpuno drugi proizvodjac, tako da nema razloga da nesto pricam, a cinjenica je da sa renaultom imam najpouzdaniji auto koji sam ikad do sad imao, ma sta pisalo na forumima.
tako da sam se uverio da klishe ne vazi.


i da dodam trudim se da budem realan, to ako predlazem renault ne znaci da sam subjektivan.

nije objaktivnos predlagati samo vw, mada sam na prosloj strani bas i predlozio audi 1.9, ali neko primeti samo ono sto hoce da primeti

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Markoni » 03 Feb 2012, 19:40

Naravno da postoji... Nasa sluzbena Z10 sad ulazi u 200.000 km sa redovnim odrzavanjem. Menjani diskovi, plocice, radjeni veliki servisi, menjani amotizeri, jednom set kvacila i to je to... Pardon, crkao jednom neki senzor radilice...

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od McGruja » 03 Feb 2012, 19:52

Nemojte da pravite posao moderatorima :D

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Baksuz razmišlja o promeni auta

Post od Day Walker » 03 Feb 2012, 20:02

Isto sam primetio da swemir u poslednje vreme idealizuje Reno :smesko:

On Topic:

http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... _acenta/#7

Mislim da Nissan zavrsava posao. Po mom misljenju zaista interesantan model, i rado bih ga djirao :smesko:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Zaključana tema