Novi propisi o uvozu polovnjaka

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4177
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od carov2 » 30 Sep 2023, 14:03

Hahahaha hahaha haha ha

Neša beše ima YT kanal?


Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12321
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od shandu90 » 30 Sep 2023, 14:06

Jel i dalje vazi ona fora da se srede papiri u Delaware pa da se vozi i na njihove table? Bas bi pazario neki mustang kabriolet


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4177
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od carov2 » 30 Sep 2023, 14:12

Zovi Ljubu, Nešinog brata.

Sent from my LE2121 using Tapatalk


MitkeNiš
Postovi: 61
Pridružio se: 31 Avg 2023, 16:34

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od MitkeNiš » 30 Sep 2023, 16:44

Ju ju koliko traktordzija koji se pronašli, jeli da vas pitam jel vam trebaju plugovi dvobrazni niski klirens pitam onako?
A sta će vama dizel vi ionako terate na zejtin hahha.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od Geza » 27 Dec 2023, 22:15

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od OMP » 28 Dec 2023, 14:38

Vise od 80% starija od 2005. kakva laz jbt.... evo ukucah na PA do 2005. na ime kupca ima 990 vozila, a od 2005 na ime kupca 19500 i koji je to procenat? citavih 5% , ok i da kazemo da nisu sva uvezena vozila i oglasena na PA ali koliko to moze da promeni procenat, zanemarljivo i upitno u ciju korist.
Znam dosta ljudi koji uvoze ja nisam video ne pamtim auto euro 3 sem po neki specificniji model kao i sto ih npr. "buduci klasici" uvozi. mozda.
Ja se slazem da treba ukinuti euro 3 ali euro 4 je jos uvek najpopularniji za nas dzep i moze da prica ko sta hoce ali to je istina. I ne mozes ti naterati narod tim ukidanjem da kupuje nova kola kad se nema para, koliko ljudi iz vaseg okruzenja moze da priusti potpuno nov auto na koju god varijantu??? I one koje znam da mogu da kupe novo nize klase pre se odlucuju za par godina staro vise klase.
Kvalitet vazduha, ccc, koja budalastina da ce uvoz vozila da ga poboljsa, prica za budale.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od Bax » 28 Dec 2023, 16:43

Dugorocno auto ce ponovo postati dragocenost, nece svako moci da ga ima.
Javni transport ce morati da ide na neke alternativne nacine. Nije to samo kod nas, cinjenca da je u EU najpopularniji auto Sandero, jasno govori da su se vremena promenila, sad da li je to trajno, videcemo, mozda bude i gore...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od ljubitelj » 28 Dec 2023, 17:39

Treba da se ukine Euro 3, Euro4, Euro5, Euro6, Euro7 kao i svaki Eurotj da se kompletno ukine Uredba i ostane samo Zakon kao regulacija trgovine.
Kao što je bez ikakvih uredbi u EU, dozvoljena trgovina automobilima bez bozira na Euro normu. Dakle svaki auto se može uvoziti ili izvoziti kao što je u susednim zemljama..

Jel mi želimo u EU punopravno gde je Uredba ovakva besmislena, i da se priključimo 30tak zemalja ili da ostanemo izdvojeni sa još nekoliko "uredbaških" zemalja.

Uredba koja ograničava uvoz je odavno trebala biti potpuno ukinuta i time sva ograničenja.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od OMP » 28 Dec 2023, 19:10

Pa u ovoj drzavi je sve uz onu stvar evropska unija moze da uvozi-izvozi sta hoce od kola medjusobno a onda ovoj banana drzavi smeta euro norma jer zaboga zagaduje a u CH euro 1 ne zagadjuje, cinjenica je da se tamo manje voze automobili ispod euro 3 jer imaju bolji standard ali se ipak voze i to se ne moze zabraniti kao ni da takvi automobili predju u druge EU zemlje a mi kao tezimo EU a radimo kontra i sad ako zabrane npr. sve te norme da se uvoze i nekim slucajem nekad udjemo u EU vracamo se na isto da opet mozemo da uvozimo, sta je sa mozgom???

Korisnikov avatar
AchtungDichtung
Postovi: 148
Pridružio se: 02 Jun 2020, 13:11

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od AchtungDichtung » 03 Jan 2024, 16:11

interesuje me sledeca situacija. Ako kupim u Nemackoj nov auto, iz salona, sta se desava ako za koju godinu pozelim da ga registrujem u Srbiji?

Ne pitam za konkretne tehnicke detalje oko procedure uvoza, trenutno me interesuju sledece stvari:

- da li svakako placam porez pri uvozu?
- racunam ad carinu necu platiti posto bih gledao auto proizveden u EU
- da li mogu da uradim povracaj PDV-a koji sam platio u Nemackoj?
- ako sam dobro razumeo, mora da prodje min 6 meseci da bi se auto smatrao polovnim?
- koliko je realno da se garancija nastavi u Srbiji? (ovo je verovatno u zavisnosti od prodavca)


Hvala!

lami
Postovi: 3274
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od lami » 03 Jan 2024, 17:36

S obzirom da je skoro zena placala carinu za auto koji je kupila ovde, potom prebacila u Nemacku, pa vratila ovde, onda ti sve sledi kao za bilo kog drugog, nadjes speditera da ti zavrsi. Sto se tice starosti, mislim da je Markoni skoro pisao na nekoj temi da mozes resis homologaciju i za mladje od 6 meseci, ali pitanje koliko ti se sve to isplati, jer radis sve isto kao uvozis obicno polovno vozilo, nemas prednost sto je to tvoje licno vozilo.
Za carinu nije bitno gde je proizvedeno, vec da imas potvrdu - Eur.1/izjavu na fakturi. Kako to ide, posebno jer sam sebi prodajes, moraces da juris speditera, ali cisto da znas da se ne odbija carina na osnovu mesta proizvodnje, vec iskljucivo na osnovu EUR.1/izjave.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od elMaestro » 03 Jan 2024, 19:00

^ I na sve ovo navedeno, ne možeš da vratiš porez (MwSt). Ti faktički kupuješ auto od privatnog lica i uvoziš ga, gledaj to sa te strane. To što si ti vlasnik preko ne donosi bilo kakve olakšice.
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19278
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od Heinz » 03 Jan 2024, 19:18

Možda ako bi se preselio komplet ovamo, treba proveriti.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


lami
Postovi: 3274
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od lami » 03 Jan 2024, 19:40

Neka proveri, ali koliko vidim, od 2 do 10 godina rada preko, moze da uveze pokucstvo, u vrednosti do 20k, preko 10 godina neograniceno, a nigde se ne pominju automobili.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3265
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od Puzo81 » 03 Jan 2024, 21:48

Da li je krenuo Euro 5 od juče pošto čitam da u službenom glasniku još ništa nema o ukidanju uvoza Euro 3 i Euro 4.

Odgovori