Novi propisi o uvozu polovnjaka

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od pedja » 19 Apr 2023, 16:36

"Nemam pojma, ja sam ga takvog kupio"

TapaT


Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 771
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od AleksandarAca » 19 Apr 2023, 17:35

Vidim neki Golf 8 stoji dugo na oglasima, kupljen kod nas, mala km, navodno u garanciji, cena dobra. Zovem, pitam sta nije ok obzirom da auto stoji sigurno 3-4 meseca na oglasima i snizava se cena. Navodno sve je super, nece ljudi tri cilindra trt mrt. Ispucao sam bzv kredit na CV, 2 ostecenja je imao auto, od kojih jedno teze sa prednje strane. Takodje me je spasio par puta CV i uglavnom je uvek ista prica - ozbiljna havarija koja nije popravljana u ovlascenom. A uvek je mlad auto, mala km, kupljen u Srb i nije prvi vlasnik.

Dobar fazon je i ukucati tablicu, ako nije nova, u Google. Desilo mi se par puta da tako provalim da je auto bio test vozilo ili rent a car preko slika koje su kacene na net kao reklame.

Najjaca prica, zovem lika za auto, pitam ga da li je ostecen, farban itd, on se kao ne razume, od prethodnog vlasnika informacija da je sve ok itd. Ukucam broj telefona u google iskace Autolakirer Mica :D

Sent from my SM-S918B using Tapatalk









Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od OMP » 19 Apr 2023, 22:30

Meni nije jasno kad neko pita prodavca da li je auto lupan, radjen, vracana km i sl. pa ko ce da ti kaze da jeste??? budimo realni...idi gledaj, ako se ne razumes povedi nekog ko se razume, prosta stvar.
Inace sto se tice CV tacno je da ce jako mali procenat ljudi da ga gleda zato i nema strepnje sa te strane pri prodaji, jer kao sto sam vec rekao od 10 interesenata neko ce kupiti auto bez pogovora i provera. KM je najmanje bitna u celoj prici ima mnogo bitnijih stvari za gledati, pisao sam vec ranije za neke primere mladih kola sa jako malo km koja su bila ozbijno odvaljena a nije se na prvu primecivalo a znao sam i momka koji je nekad radio kao majstor kod nekog sto uvozi kola, pricao mi kako su iz dva auta pravili jedan jer je tu bila dobra zarada, uzimala se mlada a odvaljena kola.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23807
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od dragvorl » 19 Apr 2023, 22:39

Kod prodaje je najbitnije da je ispoliran i cist unutra i sta pise na km satu naravno.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7069
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od DukeNS » 19 Apr 2023, 22:48

OMP je napisao:
19 Apr 2023, 22:30
Meni nije jasno kad neko pita prodavca da li je auto lupan, radjen, vracana km i sl. pa ko ce da ti kaze da jeste??? budimo realni...idi gledaj, ako se ne razumes povedi nekog ko se razume, prosta stvar.
Inace sto se tice CV tacno je da ce jako mali procenat ljudi da ga gleda zato i nema strepnje sa te strane pri prodaji, jer kao sto sam vec rekao od 10 interesenata neko ce kupiti auto bez pogovora i provera. KM je najmanje bitna u celoj prici ima mnogo bitnijih stvari za gledati, pisao sam vec ranije za neke primere mladih kola sa jako malo km koja su bila ozbijno odvaljena a nije se na prvu primecivalo a znao sam i momka koji je nekad radio kao majstor kod nekog sto uvozi kola, pricao mi kako su iz dva auta pravili jedan jer je tu bila dobra zarada, uzimala se mlada a odvaljena kola.


Cekaj… Kad bih te ja pitao za kola koja ti prodajes da li je lupan, ti bi me slagao, cak i u slucaju da znas da jeste?

Extender
Postovi: 160
Pridružio se: 19 Dec 2020, 01:41

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od Extender » 20 Apr 2023, 00:40

Pa sam je rekao da ne prica ni on a ni ostali prodavci. Toliko o postenju.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od OMP » 20 Apr 2023, 08:05

Pa stvar je u tome sto ja ne uvozim slupana kola pa da moram da ih radim tako da nemam sta ni da slazem, ja ti pokazem slike kako sam ja auto kupio tamo a dal je nekad bio radjen to ne znam pa naravno ne mogu nista ni da kazem na tu temu, sve i da vidim da je nesto radjeno kako mogu da znam razlog zasto je to radjeno?, mogu samo da ti kazem vidim da su farbana vrata ili neki deo ali neko farba cela vrata jer su ocesana ili ih neko izgrebao kljucem (kao mom bratu celu stranu pa morao da farba) a ne zato jer mu ih neko odvalio, neko farba haubu jer je bila od kamencica, itd. i kod mene stigne nekad auto gde mora da se zafarba branik ili tako neki manji deo ali sve to imam u slikama, pre, u toku rada i posle, pre svega zbog sebe a ako treba i kupcu da pokazem. Na jednom autu sam radio foliju na krovu jer je spao lak, stavio sjaj crnu foliju, malo iz fazona a pre svega jer nisam hteo da se cimam oko farbanja jer nemam bas uslove ni vreme ali sam napomenuo u oglasu i kupcu pokazao slike da se vidi razlog.
A ono gore sam napisao za onog ko je uvezao slupan auto, sigurno ti nece reci auto je bio na krovu pa ga uradio :)

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 771
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od AleksandarAca » 20 Apr 2023, 09:50


OMP je napisao:Meni nije jasno kad neko pita prodavca da li je auto lupan, radjen, vracana km i sl. pa ko ce da ti kaze da jeste???
Ne znam cemu cudjenje. Razmisli samo o kolicini potencijalnih problema, koji su u srazmeri sa datih 20k-30k EUR, a koje bi prodavac sebi navukao na vrat, da bi ti bilo jasnije.
Cak i ako je u potpunom odsustvu morala, savesti i casti, ako ima iole mozga, makar ce praviti selekciju kome ce reci, a kome ne.
Za jeftinija kola i ne ocekujem da budu kao iz salona i da nije krpljeno, farbano i sve po redu, da fali 300 stvari. Zeznes se, prodas jeftinije pa nastavis dalje, ali za vozilo koje je po godistu, kilometrazi, a i ceni priblizno novom, to je ozbiljan faul.



Sent from my SM-S918B using Tapatalk






Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od OMP » 20 Apr 2023, 11:05

Pa dobro za novija i skuplja kola sam i rekao da mahom ljudi koriste CV pa onda vidis dal je bio lupan ili ne e sad mozemo da polemisemo na temu ko je kakav do sutra, taj ko je spreman da nekog prevari za velike pare nije ni taj naivan lik, neko ce mozda da pravi problem tom prodavcu ali ni taj neko ne zna ko je i kakav je taj prodavac, ko stoji iza njega, bla, bla pa se mozda njemu obije o glavu duplo :) mislim glupo je pricati na tu temu.
Znam slucaj od relativno skoro a poznajem i kupca i prodavca, gde kupac nije bio u pravu ali je hteo da se qrci da vrati auto uz malo bahatiji nastup a ne pokusaj dogovora pa em umalo dobio batine em ostao i bez auta i bez para :) naravno ni prodavac nije toliki majmun da mu stvarno uzme i auto i pare, uzeo auto ali vratio mu pare posle par dana, samo hteo da mu pokaze da ne moze da se mangupira jer ne zna na koga moze da naleti jer ni ovaj nije sisao vesla a pogotovo jer nije kriv nista. Tako da bolje da ne dodje do tih situacija jer svakakvih ljudi ima

Korisnikov avatar
AchtungDichtung
Postovi: 148
Pridružio se: 02 Jun 2020, 13:11

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od AchtungDichtung » 21 Apr 2023, 13:34

Sve si u stanju da potezes i relativizujes samo da bi opravdao ljude koji precutkuju informacije o autu :(

Sto se mene tice, uvek sve kazem, zbog ciste savesti pa opet ljudi uvek kupe. Ali ja nisam preprodavac i nije mi bitno da li cu dopiti 100 evra vise ili manje.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od OMP » 21 Apr 2023, 15:13

haha u pavu si

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2116
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od Gazu » 22 Apr 2023, 22:03

OMP je napisao:
20 Apr 2023, 11:05
Znam slucaj od relativno skoro a poznajem i kupca i prodavca, gde kupac nije bio u pravu ali je hteo da se qrci da vrati auto uz malo bahatiji nastup a ne pokusaj dogovora pa em umalo dobio batine em ostao i bez auta i bez para :) naravno ni prodavac nije toliki majmun da mu stvarno uzme i auto i pare, uzeo auto ali vratio mu pare posle par dana, samo hteo da mu pokaze da ne moze da se mangupira jer ne zna na koga moze da naleti jer ni ovaj nije sisao vesla a pogotovo jer nije kriv nista. Tako da bolje da ne dodje do tih situacija jer svakakvih ljudi ima
Zvuči da je ovde i prodavac hteo da se qrči. Ili se qrčio u prepričavanju situacije.

Dimke02
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: 29 Jul 2023, 23:38

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od Dimke02 » 03 Avg 2023, 01:12

Ljudi uvoz auta 95-01 godiste benzinac do 6000 eura jer isplativo i izvodljivo uopšteno?
Hvala unapred, jer sam danas od ovih gluposti zbunjen skroz.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od OMP » 03 Avg 2023, 10:17

ako je euro3 motor, sto su jako male sanse, moze a ako nije ne moze

Dimke02
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: 29 Jul 2023, 23:38

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od Dimke02 » 06 Avg 2023, 01:24

Znači ništa od sna mog oca da uveze e38 jednog dana pošto ovi moroni ovde na oglasima zapucali sa cenama za 10 puta gora auta nego što bih mogao da uvezem.
Jel postoji nešto za oldtajmere zna li se šta?

Odgovori