BMW X5

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW X5

Post od goblin » 21 Feb 2016, 23:30

Pre kupovine OBAVEZNO probaj X5 sa vazdusnim. Ja sam ga vozio (ne znam da li sam ga ovde predstavljao, bio je kod mene nekoliko dana i bas sam ga detaljno testirao).
Mene je odusevio. Imamo bas slican pogled na SUV kategoriju, i meni smetaju sve specificnosti te klase posto vozim dosta agresivno. Medjutim verzija sa vazdusnim ogibljenjem me odusevila.
U Sport modu se ponasa kao sportska limuzina, dok imas opciju da se naduzim relacijama i auto putu vozis maksimalno komforno, sto ce sigurno ceniti i ostali putnici kada i nemas uslova za zustriju voznju (npr. na daljim putovanjima, uglavnom auto put, deca na zadnjem sedistu...).

Inace sam X5 me odusevio, fantastican auto sa kojim nema greske (i kod mene u uzem izboru).

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: BMW X5

Post od Laki021 » 21 Feb 2016, 23:32

Nema on vazdusno, samo neko napredno full adaptivno.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BMW X5

Post od Floyd » 21 Feb 2016, 23:37

Gobline ti si vozio onaj sa M paketom a uz njega može da se doda samo dynamic vazdušno koje je oko 4000 evra.

Nisu imali to za probu jer je jako malo tih kombinacija. Komfort vazdušno već ide kod dosta ne-M X5ica.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW X5

Post od goblin » 22 Feb 2016, 00:10

Floyd je napisao:Gobline ti si vozio onaj sa M paketom a uz njega može da se doda samo dynamic vazdušno koje je oko 4000 evra.
Tako je, bio je X5 30d M sa vazdusnim ogibljenjem (ne secam se te dynamic oznake), znam samo da su mi tek nakon voznje i odusevljenja sa performansama saopstili kako ima vazdusno podesivo ogibljenje ali samo na zadnjoj osovini i da sam se bas iznenadio s obzirom na mogucnost transformacije pri podesavanju.
Ne znam ni koliko je u doplati, meni su taj testni model nudili za 74.000eur ali bio je bas bas lepo opremljen (M Optic, 20" felne, LED farovi, panorama, M trokraki sportski volan sa polugicama, navigacija, vrhunska kozna sedista, vazdusno ogibljenje, kamera.....).

Bas pre testiranja sam isto insistirao iskljucivo na 40d verziji u slucaju kupovine, medjutim nakon voznje sam zakljucio da i 30d apsolutno zadovoljava sve zahteve, dok je vazdusno ogibljenje must have opcija u njemu.

Inace bio mi je interesantan i podatak da 25d (2.000ccm) ide brze od 30d prosle generacije (koji isto ide sasvim lepo). A prilikom test voznje isto sam se iznenadio performansama, da covek ne poveruje da onoliki SUV mali 2.000ccm dizel moze onako da pocupa.

Korisnikov avatar
7footer
Postovi: 628
Pridružio se: 19 Jan 2012, 17:53
Garaža: Lexus GS 450h, Chevrolet Trax, Yamaha Stryker
Lokacija: Svet

Re: BMW X5

Post od 7footer » 22 Feb 2016, 04:15

Ja bih kao potencijalni kupac X5 pre išao na elegantniju pojavu, neke svetlije boje + tradicionalni BMW enterijer bež ili sive boje... Nekako mi sport look sa crnim enterijerom ili drečavom belom bojom na autu više klase totalno "ironično" izgleda, suprotnost onome čemu je taj auto predviđen...
Ne mislim na tvoj budući primerak nego generalno.
Možda sam staromodan ali ja X5 zamišljam ovako:
Slika
Slika
Slika
Slika

Da li si razmatrao GLE ili GLEC, novi JAG? Ili RR Sport?
Floyd je napisao:Mislio sam da si mnogo mlađi. Druga stvar je u tim godinama i ako imaš decu.
Off topic
A ja naprotiv da je mnogo stariji! Svaka čast kada je tako mlad uspeo da priušti šta ga zanima. Jako su retki slučajevi da neko do 30 uspe sve da završi u životu, okući se, kupi auto. Naravno, ne računam sportiste ili omladinu/decu imućnih roditelja koji dobiju sve na tacni. Ali opet kažem, svaka čast, i po pisanju se vidi da je super momak. :thumbup:
goblin je napisao:Inace sama klase je bukvalno izmisljena za potrebe porodice.
Evo bas danas sam se vratio sa zimovanja i poslednjih dana sam vise puta "pizdeo" na samog sebe i motao po glavi kako bi mi dobro dosao neki auto iz SUV klase.
U Audija nisam ni pokusao da se spakujem, uzmem Pasata koji ima znacajno veci prtljaznik kad ni u njega ne mogu sve da popakujem, pa onda uzmem najveci krovni kofer koji sam nasao i onda se popakujem ali i tada nesto od stvari zavrsi u kabini... :glavomuzid:
I kada smo stigli na planinu samo gledam drugare kako se raspakuju iz svojih Cayenna, RR, GL-a... i doce mi da placem.
Za porodicu definitino neprikoslovena klasa sa mnooogoooo prednosti. Samo onaj koji na svojoj kozi nije osetio njene prednosti moze da misli drugacije.
Slažem se, mada po mom mišljenju je ipak neki veći monovolumen ili kombi prava stvar za višečlano putovanje. U toj klasi je iskorišćenost svakog cm unutrašnjeg prostora neverovatna.

Pozdrav
Pozdrav

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BMW X5

Post od Floyd » 22 Feb 2016, 08:45

Bež / beli enterijer je prelep ali veoma nezahvalan za održavanje... posebno pod na kom se i najsitnija nečistoća vidi. Ipak auto voziš u cipelama a ne bos pa je unošenje prljavštine neizbežno.
goblin je napisao:Tako je, bio je X5 30d M sa vazdusnim ogibljenjem (ne secam se te dynamic oznake), znam samo da su mi tek nakon voznje i odusevljenja sa performansama saopstili kako ima vazdusno podesivo ogibljenje ali samo na zadnjoj osovini i da sam se bas iznenadio s obzirom na mogucnost transformacije pri podesavanju.
Ne znam ni koliko je u doplati, meni su taj testni model nudili za 74.000eur ali bio je bas bas lepo opremljen (M Optic, 20" felne, LED farovi, panorama, M trokraki sportski volan sa polugicama, navigacija, vrhunska kozna sedista, vazdusno ogibljenje, kamera.....).
Pa to je M adaptivno koje sam i ja uzeo tj. isto dolazi uz M paket.

Evo iz jednog teksta za M50d koji standardno dolazi sa M paketom.
The new BMW X5 M50d comes as standard with Adaptive M suspension including Dynamic Damper Control and air suspension at the rear axle, as well as Electric Power Steering. The optional Dynamic adaptive suspension package comprises Dynamic Performance Control and Dynamic Drive active roll stabilisation
Kao što rekoh, potpuno druga dimenzija vožnje u odnosu na standardno vešanje. Da se ne lažemo, auto i dalje nije bi blizu M4 ali M vešanje anulira sve mane u vožnji karakteristične za SUV klasu.

30d vs 40d do 100 ubrzavaju slično... oko 1s razlike ali 40d ima više rezerve snage za međuubrzanja. Baš fino povlači i na većim brzinama.

https://youtu.be/eyQQhgzaFJQ

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: BMW X5

Post od Risto » 22 Feb 2016, 09:10

Odlican deal si izboksovao sa auto kucom, po meni nisi napravio gresku sto si uzeo bas x5 umesto konkurencije.

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: BMW X5

Post od Mr.Rotor » 22 Feb 2016, 09:23

Sve super ali instrument tabla kao da je auto od pre deset godina. Strašno.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BMW X5

Post od Floyd » 22 Feb 2016, 10:15

Može da se uzme u digitalna uz neku malu doplatu ali ja sam više za old school varijantu.

Ja volim narandžaste BMW cajgere ali i kod Audija bih uzeo klasične pre nego tablet.
Risto je napisao:Odlican deal si izboksovao sa auto kucom, po meni nisi napravio gresku sto si uzeo bas x5 umesto konkurencije.
Konkurencija u ovoj klasi nije ni bila opcija.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: BMW X5

Post od stefanan » 22 Feb 2016, 11:16

+1 za cajgere

Po meni je dobitna kombinacija boja crna (neka varijanta) i tamno braon enterijer

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BMW X5

Post od Floyd » 22 Feb 2016, 16:04

Tamno braon sam hteo i ja ali se doplaćuje 3000 pa sam odustao.

Jedino se još lomim oko boje. Razmišljam da uzmem belu..

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3810
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: BMW X5

Post od Kornjaca Rade » 22 Feb 2016, 16:08

Dobra je bela, meni lepsa od svih tih varijanti sive na X5.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: BMW X5

Post od Risto » 22 Feb 2016, 16:08

Dobro mu stoji ali meni je siva bolja...

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: BMW X5

Post od Laki021 » 22 Feb 2016, 16:08

Uzmi beli i ne mudruj previse :)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BMW X5

Post od Floyd » 22 Feb 2016, 16:15

Problem mi je sto se panorama previše ističe na belom autu.

Ali lep je...

Odgovori