Passat 2.0 FSI kupovina?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Passat 2.0 FSI kupovina?

Post od somi-car » 18 Jul 2016, 07:21

Na neku ludu srecu opet mi se pruza mogucnost da povoljno uzmem Passat B6 samo ovog puta nije dizel vec 2.0 150ks FSI motor.

Na prvu kontam da je odrzavanje jeftinije i da su pouzdaniji motori ali bih da cujem vase misljenje. tj neko iskustvo sa ovim motorima, koliko su pouzdani, odrzavanje i u ovom trenutku ne toliko bitno-potrosnja.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45824
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Passat 2.0 FSI kupovina?

Post od Geza » 19 Jul 2016, 12:49

Čim nema komentara, spremi novac i kupuj. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1572
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Passat 2.0 FSI kupovina?

Post od sasa lbg » 19 Jul 2016, 13:59

Tako je udri i kupuj pa piši šta si napravio.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Passat 2.0 FSI kupovina?

Post od ftj » 19 Jul 2016, 14:24

Oce da mu se prlja usisna grana i usisni ventili kao i svim motorima sa direktnim ubrizgavanjem samo je na onima bez turbine to jos izrazenije. To moze uzrokovati manju snagu i losiji rad motora tako da bih prvo preventivno to ocistio.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Passat 2.0 FSI kupovina?

Post od somi-car » 20 Jul 2016, 07:25

Da budem zamorce i ovde otvorim diskusiju kako se rizik ne isplati? :presrecan:

Malo informacija i nalazim na net-u. Generalno potrosnja je u skladu sa onim sto se ocekuje. Savetuju kvalitetne svecice kako bi se zastitio DIS modul, ako sam dobro razumeo (poznata mi je uloga ovog modula kod novijih benzinaca)

Takodje, vidim da savetuju da se koristi gorivo od 100 oktana jer se sa ovim klasicnim nekad javlja nepravilan i nemiran rad, ali dobro to je opet za ocekivati.

Informacije koje ne mogu da pronadjem a zanimaju me, ticu se kvaliteta dizni i da li taj motor isto ima zamajac kao prethodni koji sam imao 2.0 TDI

Ako vec uzimam slican auto (prethodni je bio sport line, ovaj je high line) osim prednosti nize nabavne cene, ono sto me zanima je i to neko redovno odrzavanje ili potencijalni problemi....jer ipak ne mogu da kazem da je prethodni B6 bio bas bez mana. Jeste dobro sluzio ali imao je tih sitnih boljki koje su kostale i izludjivale u nekim trenucima.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Passat 2.0 FSI kupovina?

Post od Velja » 20 Jul 2016, 09:50

Niko ne sme da bekne protiv Pasata :P

Lubeničarska eminencija :mrgreen:
Poslednja izmena od Velja u 20 Jul 2016, 09:52, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1572
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Passat 2.0 FSI kupovina?

Post od sasa lbg » 20 Jul 2016, 09:52

Niko ga i ne vozi ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Passat 2.0 FSI kupovina?

Post od Day Walker » 20 Jul 2016, 09:54

Sta reci a ne zaplakati?! :mrgreen:


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Passat 2.0 FSI kupovina?

Post od passenger » 20 Jul 2016, 10:06

Ja sam ranije čuo jedino da hoće da popije malo više ulja, ali koliko tačno, ne znam.

Ovo je na hrvatskom forumu, sve od jednog lika sa njegovim Passat-om 2.0 FSI:
Ma može i tu, ukratko! Već sam pisao puno o tome ovdje na forumu, nemam što skrivati, ja svog ionak ne prodajem! Ukratko... Auto sam kupio nov u 9 mj. 2006 godine! Nakon 3500 km, počelo je curiti ulje iz motra, motor vadili van, i otklonili kvar.(sva sreća da je imao garanciju, (bez auta bio 2 tjedna)). Motor, troši puno ulja, cca. 7 dcl na 15 000 km što je meni nepojmljivo za novi auto! Što se tiče potrošnje goriva, nije baš neka sreća! Gradska vožnja cca. 14 litara/100 km, van gradska cca. 10litara. (90 - 100 otvorena cesta - 150 - 170 autoput) Jako teško ga je spustiti ispod 9 litara, stvarno bi trebao biti koncentriran na vožnju! Sa 550 kuna goriva, prelazim oko 600 km, kombinirane vožnje! Moraš točiti najskuplje gorivo Super 100, jer u suprotnome rikavaju bobine, (komad 700 kn) i auto ti stalno zacukiva, pale ti se razno razne lampice. Performanse i nisu tako loše, no nisu ni bajne! Na niskim okretajima je jako trom, da bi išao moraš ga terati i vrtiti u visoke okretaje, a onda troši! To je što se tiče motora! Auto kao auto u cijelosti isto nije bajan! (doduše kako koji, postoje ljudi koji su prezadovoljni, a opet ima i sretnika poput mene koji nikad više passata u dvor neće staviti)! Konkretno moj passat me koštao živaca i živaca, a bome i novaca! Kada bi sve zbrojio pao bi u nesvjest! U nastavku ću navesti samo neke bitnije stvari koje su se potrgale, od kada je kod mene! 1. Motor - curi ulje 3500 km (demontaža motora + demontaža mjenjača) 2. Letva volana - odjebala mislim na cca. 35 000 km (više se ni nesjećam) 3. Prekidač ručne kočnice mjenjan 2 puta 4. Bobine sve 4 izmjenjene, auto zacukivao, nije bio u voznom stanju! 5. Pumpa goriva riknula na oko 60 000 km 6. Automatski mjenjač (u mom slučaju moj je automatik) počeo cukati,grubo mjenjati - izmjenjeno ulje ništa se nije promjenilo 7. Xenoni su mi 2 puta pregorili (žarulja košta 1800 kn :S) 8. Selene sam morao mjenjati na 55 000 km To je otprilike što se sjećam odmah nabrojiti!
:angry: Sjedam u auto napravit krug, upalim ispeljam iz garaže, stavljam auto u D vozim par metara, auto se ugasi, ostajem na sred ceste. Pokušavam upaliti ali ništa. Nakon par neuspjelih pokušaja javlja mi grešku da fali ulja u motoru. :mellow: :mell, reko super, vadim šipku za provjeravanje ulja, motor suh, :palacd U nevjerici, palim sva 4 zovem frenda, i guram auto sa ceste :angry: Inače, tolko sam ljut, da sam morao ovo podijeliti sa vama. Novi auto sa 60 000 km da troši po mojoj procjeni na 10 000 km 3 litre ulje :rolleyes: Neznam ni sam kud je to ulje otišlo. Sutra naravno nemogu u zg,zovem ujutro ovlašteni servis pa ćemo vidjet šta dalje. Slobodno komentirajte. :angry: Lijepi pozdrav Darjan
Upravo primio poziv od ovlaštenog servisa. Otišla pumpa goriva i neki procesor, elektronika. S tim da auto nebude prije 07.01. Lud sam. Lijep početak nove godine :rolleyes:
Da, pumpa goriva, i neka struja, koja se rastopila, pokazao mi je taj dio, stvarno je rastopljen.
- 500 eura
Da malo dignem temu iz prašine. I dalje stojim kod toga da je novi passat smeće od auta. Od kad sam promjenio pumpu goriva, promjenjen je taster ručne kočnice elektronske, nisam mogao mrdnut s parkinga, crkli mi zvučnici unutra, i evo prije 1000 km odjebale bobine, na autoputu mi se ugasio auto, blokiran rad trećeg cilindra :bag: pa ti kupi VW.
Mali update! Idem napravit veceras krug kad ono. - slikao lik lampicu da mu fali ulje
Ulje menjano pre 9000 km
Mali update opet. jučer na autoputu opet blica lampica smetnje u ispušnom sustavu. Naručen za pola sata u servisu, izmjena bobina
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Passat 2.0 FSI kupovina?

Post od starac vujadin » 20 Jul 2016, 10:27

Velja je napisao:Niko ne sme da bekne protiv Pasata :P

Lubeničarska eminencija :mrgreen:
Pre će biti da se ne zna odakle pre krenuti s kritikom... ;)

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Passat 2.0 FSI kupovina?

Post od somi-car » 20 Jul 2016, 11:20

'' 7 dcl na 15 000 km što je meni nepojmljivo za novi auto!'' ovo nije neki problem, pa prosli passat mi je trosio 400 grama na 5.000 km. Sto po meni nije nista...

Video sam ovu temu na pomenutom forumu, ali mi je vise kao izolovan slucaj. Npr iz licnog iskustva, i ove 2.0 TDI motore svi osudjuju pa opet ima gomile ljudi koji nisu imali sve potencijalne kvarove. Tu vec nisam pametan ali sve vezem za primerak koji posedujes....kako se kome zalomi.

Generalno me samo plasi kvalitet goriva, mada imam mogucnost da sipam kvalitetno gorivo od 100 oktana, i ta famozna potrosnja ulja. To je vec nesto sto ne mogu da progutam jer mrzim osecaj kada mi se na pola nekog puta upali upozorenje da proverim nivo ulja...

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Passat 2.0 FSI kupovina?

Post od passenger » 20 Jul 2016, 11:35

Koju prosečnu potrošnju očekuješ?
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Passat 2.0 FSI kupovina?

Post od somi-car » 20 Jul 2016, 12:05

Dizel mi je troslio 6.5 prosecno.

Za benzinca mislim da je 8-9 normalno. Naravno na otvorenom uglavnom, jer tako i vozim. Male kilometraze pravim po gradu...

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Passat 2.0 FSI kupovina?

Post od Ji 4Tze » 20 Jul 2016, 12:15

nešto sumnjam da ti je to luda sreća :mrgreen:
Boringly average, but also perfect for school run mums

miroslavm
Postovi: 187
Pridružio se: 23 Avg 2014, 23:18
Lokacija: beograd

Re: Passat 2.0 FSI kupovina?

Post od miroslavm » 20 Jul 2016, 21:52

Sad, ako ti je na ludu srecu ultrapovoljno onda uzimaj. Po realno trzisnoj ceni mislim da ima i isplativijih kola u smislu ulozeno/dobijeno

Odgovori