Kupovina prvog automobila do 2000 EUR - savet

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Rizna ziveli!
Postovi: 30
Pridružio se: 28 Jul 2016, 14:38
Garaža: Renault Megane 1.6 benz
Lokacija: Beograd

Kupovina prvog automobila do 2000 EUR - savet

Post od Rizna ziveli! » 28 Jul 2016, 15:04

Pozdrav svima!

Nov sam na forumu ali sam iscitao dosta tema i zakljucio da se ovde okupljaju ljudi koji mi mogu dati pravi savet za kupovinu prvog automobila kao i pravi savet na sta treba obratiti paznju pri kupovini.

Ovakva je situacija:
- neiskusan sam vozac (sto se i vidi cim kupujem prvi automobil, jel..)
- vozio sam samo Citroen C3 dizel, mozda je neko '04 godiste, na kome sam i polozio vozacki ispit, sto je bilo nedavno
- odredio sam budzet do 2000EUR za kupovinu automobila jer mislim da kao neiskusan vozac nije realno da se ucim na skupljim kolima
- obzirom na ogranicene finansijske mogucnosti i za kasnije odrzavanje vozila, misljenja sam da uzmem nesto od sledecih vozila: Clio, Corsa, Fiesta, Polo, Almera, Punto i sl...naravno sve preko 10 godina starosti.

E sad, sta mi Vi preporucujete na osnovu svega ovog sto sam napisao? Sta bi bilo najbolje da kupim i na sta da obratim paznju? Kad budem isao da gledam auto vodicu jednog drugara sa sobom koji poznaje materiju ali do tada, mozete li me uputiti sta da gledam, sta da jurim? Koja je razlika izmedju Clia i Fieste npr? Dajte mi neke detalje tipa za ovaj automobil su skupi delovi, za ovaj nisu....i molim Vas predlozite sta bi bio najbolji izbor za prvi auto na kome cu sticati iskustvo.

Pozdravljam Vas sve i unapred HVALA!

Zoran Riznic - Rizna Ziveli!

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45781
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kupovina prvog automobila do 2000 EUR - savet

Post od Geza » 28 Jul 2016, 15:40

Uvek Punto. :) Ovde su ti cene u ovlašćenom servisu.

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Kupovina prvog automobila do 2000 EUR - savet

Post od Velja » 28 Jul 2016, 15:43

+1

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Kupovina prvog automobila do 2000 EUR - savet

Post od McGruja » 28 Jul 2016, 15:49

Punto

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Kupovina prvog automobila do 2000 EUR - savet

Post od Superb III » 28 Jul 2016, 16:46

Fiesta

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Kupovina prvog automobila do 2000 EUR - savet

Post od Risto » 28 Jul 2016, 16:49

Punto je racionalan izbor, pouzdan auto sa niskom nabavnom cenom i povoljnim troskovima eksploatacije. Mehanika je jednostavna, delovi jeftini, sve se zna o tom autu.

Sam auto je sasvim korektan u voznji, okretan i zgodan za voznju po gradu. Odlican izbor za pocetnika.

Ako ti se iz nekog razloga ne svidja Punto, ima i alternativa :D

Era
Postovi: 574
Pridružio se: 28 Feb 2016, 22:52

Re: Kupovina prvog automobila do 2000 EUR - savet

Post od Era » 28 Jul 2016, 16:54

Druže, želim ti da kupiš što ispravniji automobil
Cena servisa ti je za sve koje si nabrojao slična, to jeste ista ko jaje jajetu, sem te egzotike Almere, pa to zaje..bi.
Imaš automobila koji su problematičniji, kao Ford i Opel, ali biraj što zdraviji i što ispravniji. Sa tako matorim dizelima se nećeš sigurno da usrećiš, jer to čudo prešlo, ma šta pisalo na satu.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14180
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina prvog automobila do 2000 EUR - savet

Post od pedja » 28 Jul 2016, 18:35

Te pare i godiste verovatno neki mali benzinac, sa sto manje elektronike, a da ima klimu. Punto/LanciaY ili Clio 1.2, mada sam ja uvek pre za Clio.

Slika


TapaT

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10469
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Kupovina prvog automobila do 2000 EUR - savet

Post od TheWickerMan » 28 Jul 2016, 20:47

Za te pare može i solidna 147 da se kupi, samo treba malo biti uporan.

sent from MS Lumia 640 LTE using TT Classic

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina prvog automobila do 2000 EUR - savet

Post od Day Walker » 28 Jul 2016, 20:47

Era je napisao: Imaš automobila koji su problematičniji, kao Ford i Opel, ali biraj što zdraviji i što ispravniji.
Nemoj plasiti coveka za dzabe ;)
Ako ne mozes da pomognes, nemoj mu odmagati.

Punto je neka najrealnija opcija da nadjes u dobrom stanju i noviji od ostalih.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
LukaMaletin
Postovi: 1393
Pridružio se: 31 Maj 2015, 23:43
Garaža: Renault Clio 1.5 dci 2015
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina prvog automobila do 2000 EUR - savet

Post od LukaMaletin » 28 Jul 2016, 21:03

Ako clia gledas , samo benzince za te pare. Ustvari generalno za te pare nemoj gledati dizela jer ako ti ode pumpa visokog pritisak I pojebe dizne, racunaj trosak od 600-700e +

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kupovina prvog automobila do 2000 EUR - savet

Post od dragvorl » 29 Jul 2016, 07:20

Pretpostavljam da ti je 2000 ukupan budzet sa sve dovodjenjem u ispravno stanje, registracijom, itd...u tom slucaju racunaj na par stotina eura troska, jer uglavnom se ne prodaje auto kome je sve perfektno. Dakle, racunaj bar dve gume, mali, a verovatno i veliki servis, moguce jos neke sitnice...dakle nemoj gledati auto od 2000e, a mislim da iole dobrog Clia u ispravnom stanju neces naci za projektovani budzet. Gledaj sto novije da bude, recimo Punto neki, sasvim ce ti zadovoljiti potrebe.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Kupovina prvog automobila do 2000 EUR - savet

Post od Superb III » 29 Jul 2016, 08:27

dragvorl je napisao:Pretpostavljam da ti je 2000 ukupan budzet sa sve dovodjenjem u ispravno stanje, registracijom, itd...u tom slucaju racunaj na par stotina eura troska, jer uglavnom se ne prodaje auto kome je sve perfektno. Dakle, racunaj bar dve gume, mali, a verovatno i veliki servis, moguce jos neke sitnice...dakle nemoj gledati auto od 2000e, a mislim da iole dobrog Clia u ispravnom stanju neces naci za projektovani budzet. Gledaj sto novije da bude, recimo Punto neki, sasvim ce ti zadovoljiti potrebe.
Ma prodaju se i auta u koja nema ni euro trosak,al su retki i kostaju. Inace ja stvarno ne znam kakav mu savet dajete (da ne potrsoi svih 2000 eu na auto) i koji auto on moze da kupi za recimo 1700 eu i da mu ostanu jos 300eu za da "ga sredi". Moj savet ti je sakupi bar jos 500-700 eu jer bilo koja jeftinija varijanta od 2000 eu za auto po meni ja auto za otpad a ne za pocetnika. Taman posla ako treba da radi i mali i veliki servis i da menja gume i da menja jos nesto i da sve to udze u budzet od 2000 eu.
Da sam na tvom mestu malo bi povecao budzet i uz malo srece mozda i nadzes nesto sto valja.Ovako stvarno nisam pametan koji ce to auto da ti proda (evo neka bude i Punto il bilo sta) da nije lupan,da je u solidnom stanju(da ima klima i servo) da ti ga proda recimo za 1700 eu, za da bi tebi ostao novac za sredjivanje...
p.s. Mali servis svakako ce trebati da uradi.

Rizna ziveli!
Postovi: 30
Pridružio se: 28 Jul 2016, 14:38
Garaža: Renault Megane 1.6 benz
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina prvog automobila do 2000 EUR - savet

Post od Rizna ziveli! » 29 Jul 2016, 09:16

Pozdrav ljudi!

Hvala na pomoci, hvala na savetima! Vecina kaze "Punto" a takve savete dobijam i od prijatelja...

Neko od Vas je rekao da za te pare nikako "dizelasa" ne uzimam vec iskljucivo "benzinca". Logicno je da se vise vara i vraca kilometraza na dizelasima ali interesuje me koja bi potrosnja bila benzinca kupljenog za te pare? Tj sta mogu da ocekujem ako kupim Punta neko '03 godiste benzinca?

Gore je neko prepoznao moj forumaski nadimak "Rizna Ziveli!" :) Sve je jasno, uvek se moramo setiti coveka koji se medju prvima usprotivio novcu koji donosi moderni fudbal i izabrao zivot i kafanu. :klanjamse: :klanjamse: :klanjamse:

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina prvog automobila do 2000 EUR - savet

Post od ljubitelj » 29 Jul 2016, 09:28

Punto na plin, i zaboravi na pricu o potrosnji jer ce biti prakticno ista kao dizel po trosku. Pouzdanije, jeftinije odrzavanje od bilo kog dizela te kategorije cene i starosti vozila.

Odgovori