Finansijski lizing, fizička lica...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Ji 4Tze » 01 Sep 2016, 12:21

Nema mesta da staviš npr. dva sedišta pozadi i sedneš između.
Na CRV-u ima, X-Trail sam probao takođe stajem kako treba (ima manji gepek ali pomiču se zadnja sedišta i tako), skuplji je par soma, ali to je sad druga tema šta je u izboru.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Heinz » 01 Sep 2016, 12:24

trojanac je napisao:Nisam stigao da odem do delte i uzmem HR-V na test, ali me čudi da ima mesta koliko i kod tebe u Civicu. Rekao bi onako napamet da ima bar malo više. Mada vidim sad po dimenzijama da su vrlo slični.
HR-V je na platformi Jazza, da ne košta koliko košta bio bi ozbiljan kandidat za naslednika Jazza, ali ovako ispada da treba dati 25k € za malo veći klirens i bolji enterijer.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29985
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od trojanac » 01 Sep 2016, 12:45

Ok, da ne idemo van teme.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Ji 4Tze » 02 Sep 2016, 13:09

Koliko je onda povoljan ovaj sLeasing, ako na 36mesečni izađe skoro 10% preko cene pozajmice?
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od nidza » 07 Sep 2016, 22:10

To nije povoljno.

Intesa mi je juče poslala matematiku (za mene), na 5 godina uzmu oko 10,5% plus 1% za obradu kredita.

Tapatalk

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Woodoo » 08 Sep 2016, 11:29

Intesa i Sogelease su trenutno najpovoljniji.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Ji 4Tze » 08 Sep 2016, 20:41

A koliko je to povoljno u EKS? :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od goblin » 19 Nov 2016, 19:53

Da prenesem jedno negativno iskustvo koje sam upravo imao sa lizing kucom (Inteza lizing).
Do sada sam uzimao nove automobila preko lizinga vise puta i uvek sam imao pozitivan stav prema lizingu, ali ovaj put su mi se malo smucili.

Uzeo sam zeni Minija na lizing na 5 godina i vec otplatio skoro 3 godine. Tokom otplate sam konstanto bio u pretplati 3-6 meseci posto sam cesto odsutan pa onda uplatim nekoliko rata unapred da ne razmisljam...
Ove godine sam isto bio u predplati ali mi se desilo da ne ispratim dobro rate i kada sam trazio potvrdu za produzetak registracije kazu mi da prvo moram da uplatim dug. Kazem im OK, nije nikakav problem, samo mi posaljite sta sam duzan i da uplatim.
Posalju mi obracun dugovanja koji mi se ucini nesto previsok i uzmem da proverim. Po mom obracunu ispada da sam im druzan 3 rate ali dug koji oni navode je daleko veci.
Zovem ih da mi pojasne obracun a tamo je pored 3 rate za lizing obracunato i sledece:
- Kamate na kasnjenje (OK i treba da platim)
- Dug 3 rate prema osiguranju za kasko ali uvecan za znacaju sumu zato sto obracun ide preko lizing kuce. Nazovem osiguravajucu kucu da proverim da li je njima lizing kuca placala te rate i oni mi kazu da nisu imali nikakve uplate i da im isto stoji dug za 3 rate koje mogu platiti direktno njima bez ikakve kamate.
Tu popizdim, pa zasto imaju da mi uzimaju iz lizing kuce ogromne provizije ako nisu nista placali umesto mene, samo zato sto su mi prosledili obracun za kasko treba da mi uvecaju dug za 20%??? :glavomuzid:
- Kazne za parking uvecane za 50% zato sto uzimaju proviziju ako se kazna placa preko njih. :glavomuzid:
- Nekoliko opomena koje su mi slali (nisam bio u zemlji i nisam primio) a svaku naplacuju sa 2-3.000din (ne znam tacno).
Ej bre, parce papira koje odstampaju i posalju na adresu naplacuju 2.3K iako + uracunavaju kamatu na neredovnu uplatu sto je OK, ali ovo je vec nekorektno.
- Troskovi za izlazak na teren 15.000din.
Pitam sta je to, kazu da je njihov agent pokusao da nadje vozilo i utvrdi u kakvom je stanju zbog moguceg oduzimanja i to se naplacuje 15.000din. iako niko nigde nije izasao niti video vozilo, opet samo odstampani papir.
- I finale, pokrenuli su postupak oduzimanja vozila za cije obustavljanje mora da se plati taksa oko 50.000din.
Ej bre, pa 3 godine im placam lizing i konstantno sam u pretplati 3-6 meseci, likvidnost vrlo lako mogu da provere da nisam u nikakvim blokadama, cak su mogli da iskoriste i menice koje su imali i koje bi ladno prosle.... ali to je samo fazon da te reketiraju za dodatnih 50K posto znaju da svakako moras doci kod njih po potvrdu za registraciju koju ti nece izdati ako sve ne platis...

Da se razumemo, do svega ovoga ne bi ni doslo da sam jednostavno na vreme uplatio rate, tako da osnova problema jeste u meni.
Ja ne bezim od odgovornosti i da platim dodatnu kamatu i neke takse zbog toga, ali da me neko pravi budalom to je vec nesto drugo.

Lepo sam trazio da mi naprave obracun ukupnog dugovanja prema njima za prevremeni otkup vozila.
Na sve to, iako se otkup radi 2 godine pre isteka ugovora, nisu mi umanjili ni 1din. za kamatu ili bilo koje druge troskove zato sto prevremeno otplacujem vozilo, vec sam morao da uplatim kompletan iznos koliko bi im uplatio i da sam nastavio sa lizingom naredne 2 godine.
Obracun je na kraju izasao 1.350.000din., sve sam im uplatio i sada vec nedelju dana cekam dokumentaciju dok oni sve provere da bi mogao da preregistrujem vozilo.

Pritom su jos prosle godine vec imali jedan kiks kod mene, kada sam im trazio da lizing samo prebacim na drugu svoju firmu.
Trazili su mi i da ta druga firma prodje kroz kompletnu proceduru odobrenja lizinga (sto je OK), ali su trazili i da nova firma ponovo placi porez na celu kamatu, troskove obrade.... Prakticno da mi skroz raskinu stari ugovor i da mi propadnu sve takse, a da mi ponovo naplate sve ono sto su mi vec naplatili. Ukratko, to prebacivanje bi naplatili oko 2.000eur dodatnih troskova.
Naravno, to nisam prihvatio ali evo sad su opet ispali nekorektni iako priznajem deo svoje odgovornosti.

Sada je auto isplacen i mislim da vise necemo saradjivati.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od member » 19 Nov 2016, 22:52

Mene njihov način i rada uopšte ne čudi. Po ovom šta si napisao, sve si sam zakuvao i sam si kriv. A oni dobro znaju da ti nemaš nikakve šanse da otkupiš auto dok ne platiš sve šta su oni predvideli. Njihov jedini cilj je zarada i lova, i lepo koriste svaku situaciju da se ugrade u zaradu.
Sad si samo bezveze popizdio i grunuo pare za auto. Mogao si ga i prvog dana uzeti za keš kao i sada :)
Jbg.

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od havijer » 19 Nov 2016, 23:59

A sticajem okolnosti za moja kola godinu dana nije plaćena rata za lizing i godinu dana nisu bila kola registrovana i osim njihovih poziva ništa drugo nisu radili ni naplatili.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12307
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od shandu90 » 20 Nov 2016, 00:29

Ako planiras duzi period da zadrzavas auto kod sebe, dobri stari kes nema alternativu. Banke su g..na teska, mnogo vole da klepaju po principu ako prodje prodje a i vecina tih sluzbenika rade po automatizmu.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od goblin » 20 Nov 2016, 00:59

member je napisao:Mene njihov način i rada uopšte ne čudi. Po ovom šta si napisao, sve si sam zakuvao i sam si kriv. A oni dobro znaju da ti nemaš nikakve šanse da otkupiš auto dok ne platiš sve šta su oni predvideli. Njihov jedini cilj je zarada i lova, i lepo koriste svaku situaciju da se ugrade u zaradu.
Sad si samo bezveze popizdio i grunuo pare za auto. Mogao si ga i prvog dana uzeti za keš kao i sada :)
Jbg.
Ma slazem se potpuno, samo prenosim negativno iskustvo.

Ali nema veze, svaka skola se placa. Znam da sa njima vise necu saradjivati.
Cekam da mi izdaju te papire da mogu da prepisem auto i nakon toga gasim sve racune kod njih a imam ih bogami dosta (i zena i ja imamo po 2 racuna - dinarski i devizni, i jos racuni od 3 firme). Nakon toga cu im napisati pismo sa obrazlozenjem svog postupka.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od goblin » 20 Nov 2016, 01:07

havijer je napisao:A sticajem okolnosti za moja kola godinu dana nije plaćena rata za lizing i godinu dana nisu bila kola registrovana i osim njihovih poziva ništa drugo nisu radili ni naplatili.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Koja lizing kuca je u pitanju?
I ja sam imao pozitivna iskustva i sa Porse lizingom i sa VB lizingom.

Normalna stvar ako vide da neko kasni sa ratama, da se malo upoznaju sa predmetom a ne odmah djonom i reketiranje.
Ako vidis da ti je klijent godinama u konstantnoj pretplati i po 6 meseci, ako vidis da je likvidan i nema nikakvih finansijskih problema... onda ne radis takve stvari.

shandu90 je napisao:Ako planiras duzi period da zadrzavas auto kod sebe, dobri stari kes nema alternativu. Banke su g..na teska, mnogo vole da klepaju po principu ako prodje prodje a i vecina tih sluzbenika rade po automatizmu.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
Znas kako sam ja gledao na lizing i zasto mi je imao nekoliko prednosti.
Kao prvo, smatram da sa lovom koju bi dao odjednom, na period odplate lizinga mogu vise da zaradim koristeci taj novac nego sto cu platiti troskove i kamate lizinga, tako da sam prakticno u plusu iako placam kamatu.
Druga prednost je sto finansijski prakticno ne osecam kupovinu auta. Secam se kada sam porucivao A4 da sam imao spreman novac da ga isplatim odjednom ali isto nije bilo bas da ne znam sta cu sa novcem vec je to bio novac koji je mogao da se iskoristi i u druge svrhe, pa bi njegovo trosenje itekako osetio. Ovako preko lizinga i to samo na 2 godine odplate, prakticno nisam ni osetio da sam kupio auto.
O Miniju tek da ne pricam, osim sto sam uplatio to ucesce, nisam ni osecao ratu, i to je fin osecaj kad tako dodjes do novog auta oko kojeg se finansijski ne opterecujes.

Ali eto, ima i situacija gde ispliva i ta negativna strana... tako da cu za sledeci auto dobro razmisliti.

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od havijer » 20 Nov 2016, 01:28

U pitanju je bio lizing preko eurobanke u okviru kog nije bilo kamate jer je hyundai sklopio sa njima bio ugovor.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od passenger » 20 Nov 2016, 08:47

goblin je napisao:Znam da sa njima vise necu saradjivati.
Moraš da shvatiš da će svaka banka isto reagovati.
Pročitaj ugovor, negde piše koliko neuplaćenih rata, pa pokreću postupak.
Skroz korektno su realgovali, žao mi je što si izgubio dosta novca, ali za ubuduće znaš.
Možda su mogli da te kontaktiraju jer si uvek bio korektan i da ti skrenu pažnju da kasniš.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Odgovori