Finansijski lizing, fizička lica...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Delija » 04 Dec 2017, 14:45

Zvanicno je 2% NKS samo za one sa kojima imaju ugovor: Ford, Skoda, Mazda.
Za Volvo je 2.5%. Za Hyundai 2.2%.

Genericka varijanta je 3% i to samo do 30.000€, ali verujem da je sve "pregovorljivo".

https://www.unicreditbank.rs/rs/leasing ... obili.html
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Darko » 19 Sep 2019, 20:31

Da li neko nudi lizing bez ucesca?

United
Postovi: 22
Pridružio se: 14 Jan 2017, 12:35
Lokacija: bg

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od United » 18 Jun 2021, 14:04

Forumasi, treba mi info vezan za lizing ili rent od ljudi koji imaju iskustva sa dole navedenim.
Interesuje me mogucnost da posle nekog vremena mogu da vratim auto (ukoliko bude bilo potrebe) i da prestanem da placam rate. Placam dok koristim, kad im vratim auto, sto sam platio im ostaje, a ja nemam vise obaveza prema njima (neka ga prodaju ili sta god) :)

1. Dakle, posle nekog vremena, ukoliko ne zelim vise da koristim auto, i vratim ga lizing kuci, da li moram svakako da isplatim preostale lizing rate?

2. Da li je neko imao iskustva sa S Rent-om (Erste rent), i kako funkcionise ? Primer BMW daje neke akcijske ponude zakupnine: https://www.bmw.rs/sr/topics/offers-and ... ija-1.html

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Vladapetr » 18 Jun 2021, 15:29

Nema univerzalnog pravila, zavisi od firme do firme. Konkretne uslove vidi u lizing kući, šta i kako nude.
Sigurno je da im ne možeš tek tako vratiti kad god da ti se ćefne, uvek postoje neki penali.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Ivan » 18 Jun 2021, 15:39

Kad ces da pises sta je bilo sa ALD-om, spominjao si da si nesto razocaran iako su ranije bili ok?
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Vladapetr » 18 Jun 2021, 15:40

Večeras bih mogao, samo da se vratim u BG.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

United
Postovi: 22
Pridružio se: 14 Jan 2017, 12:35
Lokacija: bg

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od United » 18 Jun 2021, 15:51

Vladapetr je napisao:
18 Jun 2021, 15:29
Nema univerzalnog pravila, zavisi od firme do firme. Konkretne uslove vidi u lizing kući, šta i kako nude.
Sigurno je da im ne možeš tek tako vratiti kad god da ti se ćefne, uvek postoje neki penali.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Naravno, samo me interesovalo da proverim i da li uopste mogu to da razmatram kao opciju ( plus - ako su penali veliki) hvala na odgovoru.

Sto se tice S Rent-a, ima li neko neki info?

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od ftj » 18 Jun 2021, 16:00

Svakako ako nisi odma video, ove ponude sa bmwovog sajta ti ne ukljuce otkupnu vrednost na kraju pa onda izgledaju primamljivije.

United
Postovi: 22
Pridružio se: 14 Jan 2017, 12:35
Lokacija: bg

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od United » 18 Jun 2021, 16:37

Znam, to sam naveo samo kao primer, vise mi je do koncepta, da mozes da vozis nesto, placas mesecno, ako hoces odustanes i vratis auto bez velikih posledica.

Pokusavam sve opcije da sagledam i da izbegnem vece sume novca koje bih kroz rate davao, kao sto je otkup. Cene novih automobila su vec velike, a sa svakim novim modelom idu jos gore u odnosu na prethodni. Danas kad sam gledao bas sam se iznenadio. Ako mogu da nadjem neki vid finansiranja koji ce mi omoguciti da plivam izmedju zelja i mogucnosti, pa makar ne otkupio vozilo na kraju.

Za lizing bih verovatno morao da pregovaram i sumnjam da bih dobio ono sto trazim, dok mi ovaj S Rent izgleda da moze podrzati taj scenario bar sa manje posledica po mene.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od ftj » 18 Jun 2021, 17:02

Nemam iskustva sa lizingom al siguran sam da je ta ponuda znatno losija u odnosu na ono sto mozes dobiti na zapadu. Gledao sam neki klip na vinwiki gde lik objasnjava kako uzima kola na lizing i onda ih samo promeni bez velikih troskova pre isteka ugovora al opet to sigurno da nije tako lako u SRB al svakako to je proces koji je podlozan pregovorima.

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od ljubitelj » 18 Jun 2021, 18:54

Lizing ugovaraš na odredjeni rok, recimo 3 godine. Kada isplatiš kroz rate ugovoreni iznos može postojati opcija vraćanja vozila ili otkupa preostale vrednosti. Tokom lizinga nisi vlasnik auta.
Princip lizinga tj dugoročnog rentiranja neke robe.

Za fizička lica možda i najlošiji način da se koristi tudje vozilo, za firme lizing ima smisla kada može da se prizna u poslovne troškove i time umanjuje porez.

United
Postovi: 22
Pridružio se: 14 Jan 2017, 12:35
Lokacija: bg

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od United » 18 Jun 2021, 19:20

Potpuno jasno, ja trazim slicnu opciju dugorocnog rentiranja, ali sa mogucnoscu vracanja auta bez ikakvih penala (recimo posle par godina) ili nesto minimalno. Tako sam naisao i na taj S Rent.
ftj je napisao:
18 Jun 2021, 17:02
Nemam iskustva sa lizingom al siguran sam da je ta ponuda znatno losija u odnosu na ono sto mozes dobiti na zapadu. Gledao sam neki klip na vinwiki gde lik objasnjava kako uzima kola na lizing i onda ih samo promeni bez velikih troskova pre isteka ugovora al opet to sigurno da nije tako lako u SRB al svakako to je proces koji je podlozan pregovorima.
Toyota je imala do skoro onu FLex opciju gde si mogao da uzmes novi auto bez obaveze otkupa onog kog trenutno koristis. Dakle produzujes ugovor, uzimas novi auto i nastavljas da placas rate.Ali mislim da je to vazilo samo za corolu, nisam siguran. Za druge ne znam nista po tom pitanju.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1345
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Momčilo » 18 Jun 2021, 22:32

A sto ne bi otkupio na kraju? Zavisi od drugih uslova, ali rekao bih da je otkupna cena uglavnom niza od realne trzisne.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


United
Postovi: 22
Pridružio se: 14 Jan 2017, 12:35
Lokacija: bg

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od United » 18 Jun 2021, 23:09

Ne iskljucujem ni to samo tražim mogućnost da mogu da okončam zakup najbezbolnije moguće. 4, 5 ili više godina će biti u pitanju, i svašta može da se desi za to vreme, pa gledam kako da se osiguram ako zagusti nekad. U smislu, platim učešće, plaćam rate, pa makar to bilo i 3 god, i u iznosu od 20.000e, ali da znam da mogu da okončam plaćanje ako moram pre isteka ugovora. Taj kompromis sam spreman da napravim.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od trojanac » 18 Jun 2021, 23:59

Toyota Flex nudi opciju vraćanja posle 3 godine. Dobar im je sistem. https://www.toyota.rs/finance-insurance ... -Flex.json
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori