Kupovina novog automobila

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Kupovina novog automobila

Post od Superb III » 19 Mar 2019, 23:13

Risto je napisao:
19 Mar 2019, 17:02
Vrše propagandu da keš nije bitan, možda u nekom slučaju gdje imaju veću tražnju od onog što mogu da nabave.

Nije isto kada neko plati auto odmah, znaš da je prodan i da su pare kod tebe. U suprotnom, on dogovori kupovinu sa kupcem, pa se čeka banka, pa možda banka odbije kupca, možda kupac odustane, a auto stoji i čeka, zauzima prostor i pare uložene u njega se ne mogu ponovo reinvestirati.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
Oprosti Risto al nisi u pravo. Za novi auto je isto. Za polovni moguce su sve kombinacije.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Kupovina novog automobila

Post od Superb III » 19 Mar 2019, 23:14

Sloba je napisao:
19 Mar 2019, 17:16
Kola se predaju nakon uplate na racun prodavca i nebitno je da je banka pustila kredit ili su to pare iz slamarice uplacene u banci i prebacene auto kuci. I za nerealizovan kredit i za bilo koji drugi razlog za odustajanje od kupovine tu je kapara. Dakle, za prodavca je zaista svejedno.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
:plusone:

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od Day Walker » 19 Mar 2019, 23:14

Isto je i ovde.
Keš ne igra apsolutno nijednu ulogu.
Niti bi sam kupac pristao na Ivanov primer.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
MadMike82
Postovi: 208
Pridružio se: 03 Nov 2017, 13:32

Re: Kupovina novog automobila

Post od MadMike82 » 19 Mar 2019, 23:29

Meni su za dva nova vozila spuštali cene u salonima. Rekli su da keš ne igra nikakvu ulogu, ali su spuštali cene, jer sam se par dana "nećkao". U prevodu: cene nisu baš toliko fiksne ni za nov auto. Verovatno postoji neka donja granica.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od Woodoo » 19 Mar 2019, 23:34

Ivan je napisao:
19 Mar 2019, 15:58
Kada se kupuje skuplji auto za kes to je drugi padez, jel ne samo sto mozes odma da zavrsis bilo sta u tom rangu nego sto gazda ili menadzer moze sebi da napravi kombinaciju, recimo za auto od 30k napravi racun na 25k a sebi stavi 2k u dzep, a kupac plati samo 27k.
Ma je l' moguće da stvarno veruješ u ovo što si napisao?! :D
Risto je napisao:
19 Mar 2019, 17:02
Vrše propagandu da keš nije bitan, možda u nekom slučaju gdje imaju veću tražnju od onog što mogu da nabave.
Teorije zavere pokvarenih prodavaca automobila. :mrgreen:

ftj
Postovi: 13040
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od ftj » 19 Mar 2019, 23:50

Ne znam da li ima tih slucajeva sa novim kolima ali placevi koji prodaju polovna vozila provereno nece da izdaju racun na punu cifru, tj. hoce al onda je cena veca. Naravno zbog poreza.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Kupovina novog automobila

Post od Superb III » 19 Mar 2019, 23:51

MadMike82 je napisao:
19 Mar 2019, 23:29
Meni su za dva nova vozila spuštali cene u salonima. Rekli su da keš ne igra nikakvu ulogu, ali su spuštali cene, jer sam se par dana "nećkao". U prevodu: cene nisu baš toliko fiksne ni za nov auto. Verovatno postoji neka donja granica.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
Naravno da nisu fiksne i da je sve pazar.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupovina novog automobila

Post od Sloba » 20 Mar 2019, 02:08

I meni su u poslednjih deset godina tri puta spustali cenu i sva tri puta sam dobio fiskalni racun u dinar koliko sam platio kola. Kada auto stigne, dobija se faktura i ide se u banku. Da li su to pare koje imam na racunu ili su pare koje cu otplacivati banci, prodavcu je potpuno nebitno. A, te kombinacije malo racun, malo kes mozda mogu na placevima. Znam da moze kod nekretnina. Klasicna utaja poreza od cega ti kao kupac nemas nista, osim mizerije naspram onog sto je ustinuo prodavac.

lami
Postovi: 3274
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Kupovina novog automobila

Post od lami » 20 Mar 2019, 09:51

Pretpostavljam da ima veze kes, ako prodavac nudi beskamatni kredit. Njega to sigurno kosta.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Kupovina novog automobila

Post od Risto » 20 Mar 2019, 10:09

Superb III je napisao:
Risto je napisao:
19 Mar 2019, 17:02
Vrše propagandu da keš nije bitan, možda u nekom slučaju gdje imaju veću tražnju od onog što mogu da nabave.

Nije isto kada neko plati auto odmah, znaš da je prodan i da su pare kod tebe. U suprotnom, on dogovori kupovinu sa kupcem, pa se čeka banka, pa možda banka odbije kupca, možda kupac odustane, a auto stoji i čeka, zauzima prostor i pare uložene u njega se ne mogu ponovo reinvestirati.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
Oprosti Risto al nisi u pravo. Za novi auto je isto. Za polovni moguce su sve kombinacije.
Ne kapiram kako grešim, šta je ovde netačno od onog što sam naveo? Ako kupuješ auto sa lagera, njima je u interesu da ga što pre prodaju. Ima li smo neki dan i praktičan primer, Beta Motors u slučaju naručivanja auta, odobren je popust jer je kupac imao keš i platio pola auta unapred.

E sad, druga je stvar što oni nekada ne žele da daju popust jer imaju malu zaradu, ili tražnju već u od ponude i sl, ili poručuju auto pa im banka pušta pare tek kada auto stigne i sl.

Ovo je čista ekonomija, siguran kupac i plaćanje odmah su najbolja opcija prodaje. Poslovna politika firme je drugo, oni mogu da insistiraju na tome da su im keš kupac i kredit/lizing isto ako imaju beneficije od finansijskih institucija.

Kako god, ko hoće neka prihvati to i pusti ih da ga ucenjuju za svoje pare. Ja želim pošten tretman, a to je svakako da poštuju činjenicu što im mogu platiti odmah taj auto i istog dana ga odvesti kući.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Kupovina novog automobila

Post od Superb III » 20 Mar 2019, 10:18

Riki kako da ti objasnim da sa kesom ne mozes da kupis auto. Eto i DW i Sloba su ti napisali. Sve ide preko banke. Banka nema da "pusti novac" kada stigne auto vec kada ti odobri kredit/lizing. Onda ce ona odma da isplati auto tako da diler ne ceka za novac kada banka "pusti novac". Govorimo o smesnim parama sto se banke tice da bi banke taktizirali i cekali da auto stigne pa da bi kupili malo vreme.
Naravno da u interes dilera je da sto vise i brze proda al za to obicno sluze akcije kada daju popust i sl. Tako da... opet cu ponovim dilerima je isto kes-kredit, tebi mozda menja to nesto.

ftj
Postovi: 13040
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od ftj » 20 Mar 2019, 10:21

Ne znam kako je kod vas al ovde postoje fiskalne kase i mozes platiti na licu mesta, bilo sa kesom para ili karticom.

Inace slazem se da placanje kesom ili kreditom ne bi smelo da pravi razliku. Ukoliko pravi, to je onda na racun izbegavanja placanja pdva i time se nece baviti ozbiljnije auto kuce. Ili sto rece kolega, ako nude beskamatni kredit.
Poslednja izmena od ftj u 20 Mar 2019, 10:21, izmenjeno 2 puta ukupno.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Kupovina novog automobila

Post od Superb III » 20 Mar 2019, 10:22

ftj kada si ti zadnji put kupovao novi auto?
* Idi u neki salon i probaj da platis auto na nacini koje si naveo.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupovina novog automobila

Post od Sloba » 20 Mar 2019, 10:24

To za Beta Motors nije reprezentativan primer. Oni da nisu uzeli avans 50%, ne bi ni porucili kola.

Da ne bude zabune, bolje je imati kes, nego nemati ga, ali da u salonima skidaju gace kada cuju kes, to ne stoji, bar ne kod vecine.

ftj
Postovi: 13040
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od ftj » 20 Mar 2019, 10:27

Superb III je napisao:ftj kada si ti zadnji put kupovao novi auto?
* Idi u neki salon i probaj da platis auto na nacini koje si naveo.
Ne razumem sta moze biti problem de mi objasni. Osim ako je neka pilicarska firma koja iz nekog razloga ne zeli da ima fiskalnu kasu jer to donosi neki minimalni dodatni trosak, sve se moze platiti kesom na licu mesta. I da, placao sam par puta tako.

Odgovori