Kupovina novog automobila

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
urkela14
Postovi: 11
Pridružio se: 04 Avg 2020, 08:31

Re: Kupovina novog automobila

Post od urkela14 » 14 Sep 2020, 14:37

@Spa-Francorchamps


nisam razmatrao najviši paket jer u stajlu imam apsolutno sve što mi treba, a i iskreno, previše mi je to novca. reci mi, kako ti troši po gradu? i kako si zadovoljan servisom? znam da si iz ns-a, ali dal imaš i neku informaciju o beogradskim servisima? ja sam čuo dosta lepog o hjundai srbiji na nbgu, a podeljena mišljenja o ehomu. ima li neko informacija o tome iz prve ruke? auto uzimam za 15ak dana nadam se i to u nekoj perla crvenoj boji za koju kažu da je između pešna i tomata 😁

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Kupovina novog automobila

Post od Spa-Francorchamps » 14 Sep 2020, 15:16

Kupio sam auto na sajmu automobila, dogovorio sa Hyundai Srbija iz Novog Sada, a pre toga sam bio na probnoj vožnji i u NS i BG, jer su u NS kad sam ugovorio vožnju imali samo neko vozilo sa duplim komandama i naknadno ugrađenim gasom za koje su mi odmah rekli da ima neki problem. Iako je ista firma, meni je nekako prijatnije bilo u NS nego u BG, bar je moj utisak takav. U Ehomu sam bio samo na par minuta da pogledam izloženo vozilo, jer sam bio u prolazu. Jedini problem koji sam imao prilikom kupovine je što premium nisu imali na lageru, pa sam čekao skoro 3 meseca na vozilo.

U servisu bio samo na redovnom, zakazanom unapred. Ostavio vozilo, za oko sat vremena bilo sve gotovo. Nešto manje od 18k sa dezinfekcijom klime. Ne mogu ništa da zakljuičim o servisu na osnovu ovog jednog susreta, osim da je korektna usluga (iako me niša nisu pitali, u gepeku sam zateko sve stare delove uredno zapakovane, mada mi nisu bili potrebni). Imao sam kasnije i pitanje za servis o viskoznosti ulja, uredno me je šef servisa kontaktirao i odgovorio.

Potrošnja po računaru je 5.8l, u realnosti nije mnogo veća, ne bi trebalo da je iznad 6 svakako. Ne živim u velikom gradu, pa uglavnom vozim autoput, regionalne i lokalne puteve, ne znam kakva bi bila potrošnja da sam svaki dan u gradu.

Moj automobil je u perla crvenoj boji, nema više crvenih boja. Tomato je više narandžasta i nije metalik, pa je jeftinija malo.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Kupovina novog automobila

Post od Bax » 14 Sep 2020, 16:18

Evo iz prve ruke Hyu servis na NBG, pre par godina.
Od rodjake i20 tek izasao iz garancije, mozda 75.000km

Auto je gubio vodu.

Odvezla ga tamo par nedelja/ meseci, posto je uradila poslednji servis u garnaciji.

Slozili joj proci da mora motor da se otvara, te da mora se skida konzola. Te poslali joj mejl da se saglasi sa min 60.000 rsd troskova, da bi oni nastavili dalje defektazu.

Zvala me ona, ja popizdeo otisao do njih, da pogledam auto, oni kao nije ti sto mislis, ja reko uzimam auto, oni kao mora neka para kao za dijagnosiku, tipa 50evra.

Ja reko moze samo da pokupim auto.

Odvezao auto kod ndkog mog majstora iz garaze. On skinuo creva, ocistio kamenac oko creva, uzeo mi mozda 5000, za jos neku dzodzabidzu, i auto se najnormalnije vozi vec nekoliko godina.

Tako da ti proceni , sto se mene tice vacarosi, da ne kazem sta teze....

Pisao sam negde na forimu kad se to desilo, pa moguce da sam omasio neki podatak danas...

Imam cak i mejlove koje su slali, da vidis kako su se usecerili kad je dosao muskarac....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 626
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Kupovina novog automobila

Post od mironiko » 14 Sep 2020, 16:51

Kako to mrzim, neverovatno...

Moju tetku su u jednom zvanicnom servisu u NS (info na PM, koga zanima) ocerupali vise puta - od ulja do akumulatora. Kad je otac otisao, kakvi su to samo bedni izgovori bili, pa zlo...

Vacarosi bi bila pohvala u ovom slucaju.

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19260
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kupovina novog automobila

Post od Heinz » 14 Sep 2020, 17:04

Hyu u SRB je menjao vlasnike ili tako nešto, sad su valjda Slovenci. Možda je to bilo pre promene, ako ima ikakve veze.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Kupovina novog automobila

Post od Spa-Francorchamps » 14 Sep 2020, 18:20

"Prvi distributer za tržište Srbije i bivše Jugoslavije bila je kompanija Slovenijales. Gospodin Slavc Habič je bio deo tima koji je premijerno predstavio Hyundai brend srpskom tržištu na Beogradskom sajmu automobila, 1991. godine. Zatim je kompanija Progres preuzela distributerstvo za Srbiju 1997. godine, a nakon toga Hyundai Auto postaje ovlašćeni distributer Hyundai automobila za Srbiju, prisutan na domaćem tržištu od 2002. godine do 2015. godine. Od jula 2015. godine distributerstvo za Srbiju preuzima Hyundai Srbija u vlasništvu kompanije Taavura group."

Izvor: Hyundai Srbija

urkela14
Postovi: 11
Pridružio se: 04 Avg 2020, 08:31

Re: Kupovina novog automobila

Post od urkela14 » 14 Sep 2020, 19:30

@Bax hmm, okej. ja recimo znam lika koji kod njih godinama popravlja stari i10 i hvali ih na sva usta. moguće da je ta jajarska muško-žensko retorika prisutna.
obratiću pažnju svakako. hvala na informaciji.

što se tiče ovoga za slovence, jesu sigurno, jer su mi i u ehomu i na nbgu rekli da kola stižu iz kopra, što je slovenija jelte.

@Spa-Francorchamps perla je malo svetlija od pešn red?

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Kupovina novog automobila

Post od Spa-Francorchamps » 14 Sep 2020, 19:44

Nema veze odakle stižu, moraju iz neke luke, jer stižu brodom... :)

Postoji Passion Red i Tomato Red, nema treće crvene. Tomato je skoro narandžasta (nije metalik), a ova što ja imam je Passion Red i nju vode kao "perla" crvena. Imaš brošuru na sajtu, pogledaj. Ova Passion Red je malo čudna, kad nema svetlosti deluje kao bordo, kad je na suncu onda je tamno crvena.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Kupovina novog automobila

Post od Bax » 14 Sep 2020, 21:39

16 Aug 2017 10:49

Tada se desio moj slucaj.
Zatrazena je zamena delova grejanja za reda 500e, i u mejlu je najavljena mogicnost otvaranja motora kao dodatna stavka po potrebi.

Auto tek izasao iz garancije od mozda 5 godina.

Sve trajno reseno za par somica, tipa ociscena creva i promenjene selne, sipan novi antifriz....

Plus Hy nekoliko hiljada za dijagnostiku, koja je prakticno sve omasila i bila najava za otimanje para.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7066
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Kupovina novog automobila

Post od DukeNS » 15 Sep 2020, 02:01

mironiko je napisao:
14 Sep 2020, 16:51
Kako to mrzim, neverovatno...

Moju tetku su u jednom zvanicnom servisu u NS (info na PM, koga zanima) ocerupali vise puta - od ulja do akumulatora. Kad je otac otisao, kakvi su to samo bedni izgovori bili, pa zlo...

Vacarosi bi bila pohvala u ovom slucaju.

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk



Posalji PM, mada ne vidim zasto ne bi napisao javno. Takve stvari treba da se znaju...

urkela14
Postovi: 11
Pridružio se: 04 Avg 2020, 08:31

Re: Kupovina novog automobila

Post od urkela14 » 15 Sep 2020, 14:40

@Spa-Francorchamps a reci mi još samo jednu stvar.
koliko su te izašli dodatni troškovi nakon kupovine? (registracija, osiguranje, saobraćajna...)

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Kupovina novog automobila

Post od Spa-Francorchamps » 15 Sep 2020, 14:53

Registracija, prva i druga (jer nema tehničkog) oko 17k, ne sećam se koliko je saobraćajna, to verovatno imaš na sajtu MUP-a, KASKO oko 200 EUR...

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7066
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Kupovina novog automobila

Post od DukeNS » 16 Sep 2020, 02:55

@Day Walker , koliko sa popustom izadje Kodiaq benzinac sa DSG-om, a da oprema lici na nesto?

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od Day Walker » 16 Sep 2020, 12:58

Kodiaq Ambition Plus 1.5 TSI 150ks DSG - 27.888€
Kodiaq Style 2.0 TSI 190ks 4x4 DSG - 32.508€
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od Ji 4Tze » 16 Sep 2020, 13:06

Šta ovi u Delti/Hondi misle, nije mi jasno :zbunjen:
Boringly average, but also perfect for school run mums

Odgovori