Kupovina novog automobila

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od grujicd » 16 Sep 2020, 22:24

Meni nešto velika snaga sve manje bitna. I kod nas se sve više vozi autoputevima, kamere su svuda, mere se proseci, policija iskače iz žbunja (dobro, to nije novo).. Ili sam u gradskoj gužvi. Ređe sam u situaciji da pretičem nego pre 5 ili 10 godina.

A sa druge strane, ako me neki sistem malo izvadi kad kiksnem, godine idu, teško da ću imati bolje reflekse i da ću se manje umarati, naprotiv. Te prednost dajem tome.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kupovina novog automobila

Post od nuk » 16 Sep 2020, 22:34

Treba naći balans sa što manje kompromisa kad je navedeno u pitanju. Ne treba biti slep, vezati se za brend, ponuda je velika i svi prave dobra kola danas

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


lami
Postovi: 3267
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Kupovina novog automobila

Post od lami » 17 Sep 2020, 00:06

Joj, pre bih rekao svi prave jeftinija kola nego pre, ali da svi proizvodjaci imaju dosta tih gedzeta koji mogu da se ubace da olaksaju voznju.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


toleander
Postovi: 166
Pridružio se: 10 Apr 2015, 13:53
Garaža: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od toleander » 17 Sep 2020, 10:15

nuk je napisao:
16 Sep 2020, 22:34
Ne treba biti slep, vezati se za brend, ponuda je velika i svi prave dobra kola danas
Ovo je poenta. Kad sam kupio Kodiaqa, i CRV je bio u uzem izboru, ali je Skoda jednostavno nudila znacajno vise opreme i bolje performanse (iako manje KS na papiru), cak i za nesto manje novca. Sad vidim da je Honda malo pojeftinila u odnosu na vreme kad sam ja birao.

A bio sam Hondas do 2015. i gotivim Japance, ali su u tom trenutku, eto, drugi bolje ispunjavali moje kriterijume od njih.
Esse Quam Videri

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od Vladapetr » 17 Sep 2020, 10:33

Hteli ili ne, navikavajte se na te bezbednosne sisteme jer su neminovnost. Adaptivni tempomat i Lane assist koristim uvek kad sam van grada, ne može da škodi. Škodin Lane assist ti ne dozvoljava vožnju bez ruku duže od nekih 10-20 sekundi, i to ako je put potpuno prav i ravan. Čim napravi 2-3 korekcije krene da prilično glasno pišti i traži da uzmeš volan u ruke. Ako ne ispoštuješ, nakon još jednog upozorenja zaustavi auto.

Mislim da sam pisao o "problemu" sa tim novim sistemima. Kod mene Lane assist ne koristim u gradu, no kada sam probao novi Kamiq morao sam stalno da ga gasim jer se iznova uključivao. Kad sam prilikom vraćanja Kamiqa komentarisao kako mu je comp izgleda u banani jer iznova pali opciju koju sam prethodno ugasio, dobio sam pojašnjenje. Kod mene na Kodiaqu je Lane assist dodatna oprema i mogu da je trajno ugasim, ali na Kamiqu je deo standardne opreme (i biće deo standardne opreme na sve više modela) i ne može se trajno ugasiti, samo isključiti za tu vožnju.
A po gradu ne da smara, nego ubija...
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Kupovina novog automobila

Post od HKS » 17 Sep 2020, 10:45

Znaci morace na dijagnostici da se gasi.


Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kupovina novog automobila

Post od Joker » 17 Sep 2020, 12:50

@Vladapetr
Ne bi trebalo da radi po gradu, aktivira se preko 60 km/h :kezo: :mrgreen:

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od Vladapetr » 17 Sep 2020, 12:55

Meni se stalno aktivirao po gradu, možebiti da je bio pokvaren
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kupovina novog automobila

Post od Joker » 17 Sep 2020, 12:58

Nije dobro kalibrisan :rofl:

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1360
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Kupovina novog automobila

Post od Momčilo » 17 Sep 2020, 13:18

Vladapetr je napisao:
17 Sep 2020, 12:55
Meni se stalno aktivirao po gradu, možebiti da je bio pokvaren Slika
Opušteno, svi mi vozimo nekad brže od 60 u gradu. :mrgreen:

consigliere91
Postovi: 17
Pridružio se: 17 Mar 2019, 19:33
Garaža: Renault Captur 0.9 TCe
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od consigliere91 » 21 Sep 2020, 17:07

Pozdrav svima, potrebno mi je par saveta u vezi sa kupovinom novog automobila.
Naime, pre neki dan sam počeo da obilazim salone i najviše sam zagrejan za Hyundai i30. U medjuvremenu skoknem i do KIA centra i oni mi ponude novu KIA Ceed 1.0 turbo benzinca od 100ks. Kod Hyundai-a imamo 1.4 atmosferac, takodje 100ks. Sto se cene tice, manje - vise je to sve isto. S tim sto bih u Hyundai dobio Premium paket opreme (3/4) po ceni koja kod KIA otprilike vazi za drugi po redu paket opreme. Vizuelno i dizajnerski su gotovo identicni, s tim sto mi Hyundai deluje malo kvalitetnije i deo kod vozaca i suvozaca je malo komforniji.
Jedina nedoumica je razlika u motoru, ovamo 1.4 atmosferac, sa druge strane 1.0 turbo benzinac. Auto bi mi sluzio uglavnom za gradsku voznju, eventualno neko putovanje 1x godisnje. Uglavnom mi je sve na strani Hyundai-a, i verovatno bih se odlucio za njega, ali cisto me zanimaju misljenja atmosferac vs turbo benzinac i da li mozda postoji nesto sto bi moglo doneti prevagu u korist Kije. Meni ovako laicki deluje kao da nema neke preterane razlike, sto se snage i potrosnje tice.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Kupovina novog automobila

Post od Bax » 21 Sep 2020, 17:20

Ja kad sam probao taj 1.0 u Kiji, on ide kida spram tog 1.4 atmo, koga sam isto probao doduse u starijim njihovim modelima.

E sad sto se tice trajnosti nekad je taj 1.4 imao problematicne lance, i nije voleo plin, ne nzam kakve su novije verzije.

Dok novi 3 cilindra motori su uvek pod znakom pitanja kao mislis dugo da vozis ovaj auto tipa 10ak godina.

Imas i elantru 1.6 koja ti nudi trajnost i neku mlo vecu snagu, ali opet je zovlji 1.0 iz kie.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

consigliere91
Postovi: 17
Pridružio se: 17 Mar 2019, 19:33
Garaža: Renault Captur 0.9 TCe
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od consigliere91 » 21 Sep 2020, 17:37

I ja sam bas isprobao Kiju, posto je moglo odmah na licu mesta. I stvarno odlicno ide. Dok se u Hyundai test voznja zakazuje, pa cu jednom prilikom isprobati i njega. Pa plan mi je nekih 6, 7 godina da ga vozim, dok plin svakako ne bih ubacivao.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Kupovina novog automobila

Post od Risto » 21 Sep 2020, 17:53

Uvek je budžet problem, ali, moj odgovor bi bio ni jedan od ponuđenih ja, iako nemam neke realne argumente osim zvuka i vibracija, nemam realne argumente protiv turbaka sa 3 cilindra, ne verujem im dugoročno. Što se tiče 1.4 atmo, tu važi pravilo da ne ide a troši

Ako je moguće, moj savet je da uzmeš neki turbo sa 4 cilindra, ili, neki baš mlad polovnjak sa vrlo malo kilometara kupljen u Srbiji i sa servisnom istorijom.

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Kupovina novog automobila

Post od Bax » 21 Sep 2020, 17:54

Pa samo te performanse, mada zavrsice ti posao i taj atmo benzinac 1.4. Ionako je i u Srbiji sve vise auto puteva, ne treba ti neka preterana snaga za preticanja...

PS. Ako nemas poznanika moji prodaje skoro nov auto do 50k, onda kupi nov auto.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Odgovori