Kupovina novog automobila

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1310
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina novog automobila

Post od petarboj » 02 Okt 2016, 16:20

grujicd je napisao:Koliko sam pohvatao kod Škode se tempomat lako i jeftino dodaje, nije kao kod mnogih gde možeš da se slikaš ako nije deo paketa.
da, sad gledam tempomat + speedlimiter 155e. nije to strasna cena, ok je. ali mi je opet bezveze da nisu stavili u najjaci paket opreme.

cekamo lazara da kaze da covek ipak uzme novog megana :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30004
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kupovina novog automobila

Post od trojanac » 02 Okt 2016, 16:33

Na prvi pogled ponuda je velika, ali kad čovek krene u kupovinu ipak se svede na par modela. Samo što je šarenoliko; atmo, tb, td, paketi opreme, sve to utiče na cenu i treba se uklopiti. Ipak za 13k trebalo bi da se može probrati nešto.

Tapatalk @ Desire 626
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od pedja » 02 Okt 2016, 17:24

Ma moze sigurno, ali nesto sa sto manje kompromisa, po pitanju sopstvenih stavova.
Treba coveku izneti predloge, mozda jednostavno neki automobil previdi, ali je najbolje da sam pogleda natenane i otpise ono sto mu ne pase. Sa obzirom da je sam napisao da je to nategnut budzet, tj da ce taman toliko moci da isplacuje, glupo bi bilo da pravi silne kompromise, koji ce ga svaki dan izjedati, kada sedne u automobil, a popravnog nema. Neko mozda moze da proguta ono sto je naveo za Fabiju (ili za koji god automobil da navede), a ja to ne bih mogao, iako pre gledam prakticnosti, nego estetiku. Nekome i sitnice od opreme znace, a drugome ne. Neko bi dao naizgled bitne stvari u zamenu za neku "glupost".

I na kraju je ono nase, kada je max budzet 13k, tu je i 14 :kezo:
Zveroljub najbolje zna sa koliko raspolaze i sta mu treba. Na to verovatno uracunava i odrzavanje, mozda kasko, ugradnju zastite... A to se ipak razlikuje, od modela do modela. Pa ide pregovaranje (a ovde je u pitanju cist kes), pa kako se gde dogovori. Ihaaaj. Najbitnije je da svaki automobil provoza, da oseti kako mu je unutra, pre nego bude kasno. Sa druge strane, mozda ima i bitnijih stvari i pitanje je koliko mu stvarno novi automobil treba, jer ni sam nije prelomio.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od ftj » 02 Okt 2016, 17:53

@daywalker

sta je onda rapid hatch, fabija?

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Kupovina novog automobila

Post od Kornjaca Rade » 02 Okt 2016, 17:59

Pa zar stvarno i nije zamena za fabiju karavan?

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od Day Walker » 02 Okt 2016, 18:01

A razlika izmedju spaceback-a i fabie kombi je bas velika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Kupovina novog automobila

Post od Uroš S. » 02 Okt 2016, 18:07

Ide valjda običan tempomat u Style, gledao sam na sajtu Alprosa prosle nedelje. Čudno ako ne ide. Za aktivni tempomat znam da se doplaćuje.

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od mića » 02 Okt 2016, 18:09

Na kraju kad se sve sabere i oduzme ce da bude jos jedna kia ceed na forumu

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9060
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Kupovina novog automobila

Post od Darko » 02 Okt 2016, 19:04

Alo mozes da dodjes do 14k. Onda seat leon ako vazi jos akcija.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kupovina novog automobila

Post od Floyd » 02 Okt 2016, 19:12

Seat Toledo 1.2 TSI - 12000 sa solidnom opremom.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kupovina novog automobila

Post od Geza » 02 Okt 2016, 19:13

Focus?
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Zveroljub
Postovi: 928
Pridružio se: 14 Jan 2012, 20:33
Garaža: Astra j

Re: Kupovina novog automobila

Post od Zveroljub » 02 Okt 2016, 19:16

Darko je napisao:Zar C4 1.2t ne startuje od 14.490e?
Ide za nepunih 13 000, provereno. Da je HDI, ne bi bilo dileme, ali mali motor iz kog je izvucena snaga...
Ne znam koliko je trejan. Ako se odlucim da iskoristim ovu ponudu, taj auto ce biti kod mene jako dugo ako se u drzavi nesto ne promeni.

miroslavm je napisao:mozda da sacekas sajam tad su neke povoljne akcije i kod dilera i kod bankara
Pozajmica nema veze sa bankom i beskamatna je, tako da...
Akcije uvek postoje, cenu iz cenovnika platis samo ako si...
Svi spustaju cenu na licu mesta ili dodaju nesto od opreme.
pedja je napisao:Nisam video da je spominjan po forumu. Rasprodaja, dok se ne penzionise.


Jeste da nije hatch, ali ima 5v i lepu opremu, pogotovo sa onih +1000€/biznis paket. Doduse, nista od drzanja cene, jer je na izdisaju. A i TopGear ga ne voli uopste - kazu da je Rapid bolji, a najjeftiniji Rapid je skuplji od ovog :kezo:

Ako ces da drzis cenu, onda Polo ili Octavia.
Ako ces da budes drugaciji i rizikujes - Nissan Note Acenta :mrgreen: Bio je ispod 13k na akciji, u jednom trenutku.
Limuzina mi ne odgovara, treba mi da u gepek mogu da ubacim kabaste stvari.

Uroš S. je napisao:13.020e je Fabija 1.2TSI 110ks DSG u Style (najvišem) paketu. Po meni niko ne može da prismrdi ponudom. 12.000 bez DSG-a.
Fabia bi isla iskljucivo kao karavan, to sam propustio da napomenem. Video sam tvoju kada si dolazio po transporter, vozio sam sluzbenu, ali mi je nekako...nikakva. Bez uvrede, takav utisak na mene ostavlja taj auto. U opticaju je (na zadnjem mestu) samo iz razloga jer je solidnog kvaliteta, relativno lako se prodaje i koliko-toliko drzi cenu, a to mi u nekom trenutku moze dosta znaciti. Na kraju krajeva, tudjim novcem kupujem, treba taj novac vratiti, a niko ne zna sta nas ceka sutra. Trudim se da razum nadvlada srce, koliko je to moguce. Da placam svojim novcem, da se ne zaduzujem, sve bi lakse bilo, a ovako...
Treba biti pametan, a ni to nije lako :D

pedja je napisao:Fabia je klasa sa Tipom/Rapidom ali ne i sa C4/i30/Ceed.
Mislim da je Baleno CVT ispod 13k. Dobro, znam...

Ne znam ni zasto je uzimao Fabiu u razmatranje, kao najmanji auto, a ne svidja mu se...

Da uzimam auto te klase, pre bih uzeo Rio ili i20. Dizeli se uklapaju u cenu, pa i benzinci. Koliko li trosi 1.1crdi sa start/stop sistemom? 1.4crdi je jos jeftiniji. Cak i ozbiljan auto, kao Clio npr, moze da se kupi za 13k, u najvisem nivou opreme, 90ks tce :D

Medjutim, mislim da se cilja na broj veci automobil. Kad vec ne moze do Talismana da dobaci... :D
Naveo sam gore zasto Fabia iako mi je zadnja opcija.
Octavia je nedostizna, mada da mogu da dobacim do nje, bilo bi tu jos zanimljivih modela. Skoda je klasican vagenov auto- teska klotara, cak se i klima doplacuje. Kad dodas sve sto drugi daju uz osnovni model, Skoda uopste nije jeftina.
Pezo 301, tj C-elysse bi bio idealan u dizel varijanti, samo da mu se gepek otvara kao na hac varijati. To je mozda i jedina stvar koja mi se kod Octavije bas svidja.

Darko, 12 je ono na sta racunam, 13 je natezanje. Nema dalje. Necu da se zaduzujem vise nego sto mogu da podnesem, u nared nih 5 god zelim da vratim sve. To je 200 evra mesecno, sto opet nije malo izdvojiti svaki mesec.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od pedja » 02 Okt 2016, 19:24

Toledo ima peta vrata, kao Octavia.
Slika

Zveroljub
Postovi: 928
Pridružio se: 14 Jan 2012, 20:33
Garaža: Astra j

Re: Kupovina novog automobila

Post od Zveroljub » 02 Okt 2016, 19:34

To nisam znao. Ok, moracu da ga pogledam. Hvala

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9060
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Kupovina novog automobila

Post od Darko » 02 Okt 2016, 19:49

Nije losa ta ponuda za c4. Na sajtu pise akcija 14.500e pa me zato zacudilo. Meni su ranije nudili za 13k pez pdv-a c4 hdi teretni N1.

Ja bih jos pogledao kiu ceed 1.4 (1.6) i megane 1.6 za 12.990.

Ne znam koja je cena one astre sedan.

Odgovori