Kupovina novog automobila

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14190
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od pedja » 14 Jun 2018, 22:43

Bravo Slobo, kratko i jasno.

Subjektivno, meni je korejasta, ali je sigurno dobar automobil.

--
Danas sam bio u Eurosumaru.
Swift je cool. I u osnovnoj opremi je OK. Seo sam pozadi, knap, ali sam seo, iza sebe (192cm) kao suvozača. Odlično za kratak auto. Iza vozača nema šanse.

Vitara deluje dosta veća od SX4, iako je razlika svega 1-2,5cm, u zavisnosti od dimenzije, a ima i preko 100l gepeka više. U SE su zanimljiva sedišta.

Japanac Swift dodatno kolje carina, tako da napucan Swift košta koliko i solidna Vitara :D

U Ignis nisam ni pokušao da sednem. Deluje zanimljivo spolja (osim otpozadi), a unutra je nešto za šta ja nisam dovoljno moderan.



TT


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupovina novog automobila

Post od Sloba » 14 Jun 2018, 22:48

Gledao sam i Swifta. Mogli su od 2005. promeniti kljuc i bocne zmigavce... Pobegla im je konkurencija, vidi se po mnogo cemu.

Sedista su odlicno profilisana, od boljih sto sam video.

Sent from my MI 5s using Tapatalk



Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Kupovina novog automobila

Post od Darko » 14 Jun 2018, 23:41

Veoma mi se dopada fiesta i pozdravljam izbor.

Licno bih uzeo fabiu 1.0 tsi 110ks style sa dsg menjecem. Ona je ranije bila negde oko 13k.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od Day Walker » 15 Jun 2018, 00:33

Fabia ce moci da se poruci tek za koji mesec. Kad se pojavi restilizovana.

Cestitke na izboru iako mi se licno ne svidja nova Fiesta spolja. Verujem da se lepo vozi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 550
Pridružio se: 29 Apr 2012, 16:50
Lokacija: Stara Pazova

Re: Kupovina novog automobila

Post od Milan » 15 Jun 2018, 01:52

Sloba je napisao:
14 Jun 2018, 21:28
Posle prodaje SX4 na red je dosla kupovina novog automobila. Danas je zvanicno porucena 2018 Fiesta u Business paketu sa nesto dodatih stvari. U pitanju je Ecoboost 1.0 sa 100ks, sa sestostepenim menjacem, alu felnama 16" (rez. tocak u punoj dimenziji), tempomatom, multimedijom 8", digitalnim komandama klime, koznim mf volanom, parking senzorima, sva cetiri podizaca, elektro-sklopivim retrovizorima, start-stop itd. Boja - Chrome Blue. Ne postoji nijedna fotografija Fieste u toj boji, osim one iz engleskog konfiguratora. Nasao sam kako izgleda na Ford Escape-u. Ceka se 90-120 dana. U najuzem izboru je bila nova Ibiza 1.0 tsi. Fin automobil, ima lepu opremu za svoju cenu, ok motor i menjac (5 brzina), ali se po udobnosti ne moze porediti sa Fiestom. Spanska Fabia, iako puno lepsa...
Vozio sam ovaj auto 2000km u Norveškoj, vratio se pre dve nedelje. Dec 2017, 19.000 na satu.

Auto je fenomenalan.. Mislim da je imao svu opremu osim što je imao 6" multimediju (možda osam ako se računa crni okvir?..). Možda mi je najveći utisak bio motor kome ne fali snage i odlično vuče u svim situacijama pa i uzbrdo sa 3 osobe u njemu i punim gepekom rančeva i koječega... Kontrolna tabla prelepo izgleda u svetlo plavoj nijansi (ne znam da li je svuda ista), info panel je velik i sadrži sve žive i mrtve informacije o vožnji na jednom mestu. Ceo kokpit ima glosy delove i izgleda brutalno u kombinaciji sa volanom koji je jedan od najlepše dizajniranih koje sam ikad video. Udobnost odlična, vozio sam ga u par navrata po ceo dan, uz par pauza bez problema.

Što se tiče "mana", ne sviđaju mi se rešetke napred, ali farovi sa ledom izgledaju fenomenalno. Položaj komandi na volanu bi mogao da bude bolji (volume dugmad ćeš morati da nabadaš dok se ne navikneš jer su osetno ispod mesta gde bi ih očekivao ili barem gde su meni u svemircu). Mi smo vozili sivi, nikad nisam voleo tu boju, u tvojoj će sigurno biti pet puta lepši, mada bi ja voleo da ima malo agresivniji izgled, nije mi previše napredovao po pitanju spoljne linije od prošlog modela, barem meni ovako na oko, nije da sam ekspert za fieste, to je neki moj subjektivan utisak.

Što se vožnje tiče, enterijera, i svega ostalog - u-ži-van-ci-ja. :)

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Kupovina novog automobila

Post od Risto » 15 Jun 2018, 06:50

Čestitke, neka čekanje prođe što brže :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina novog automobila

Post od shandu90 » 15 Jun 2018, 08:19

Fiestica je top auto u klasi, okretan, pregledan... Puno ga vozio, malo ti trosio, uzbrdo brz bio...

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupovina novog automobila

Post od dag81 » 15 Jun 2018, 08:23

Cestitam Slobo. Gradska zuja sa 1.0t motorom.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupovina novog automobila

Post od Sloba » 15 Jun 2018, 08:37

Hvala. Sto se tice prednje maske, Titanium ima vodoravne resetke, sto mi se manje svidja (ne znam koju je opremu imao taj primerak u Norveskoj), dok Business vise sportski izgled grila. Evo par primeraka iz salona. Nijedan nema 16", prva tri 15", poslednji 17". Moze se primetiti razlika u grillu izmedju prva tri i poslednjeg primerka.

SlikaSlikaSlikaSlika

Sent from my MI 5s using Tapatalk




Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od steva_anya » 15 Jun 2018, 08:41

Sloba je uvek imao najracionalnije kupovine.
Cestitke! Vamos! :pivo:
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od igor_harris » 15 Jun 2018, 09:17

Imali smo na testu skoro 1.5tdci Titanium, trebalo bi uskoro da izbacimo na YT.
U sustini, auto je odlican, kvalitet materijala za tu klasu sasvim zadovoljavajuc, dizajn predobar.
Iznenadjujuce, stvar koja nam se najvise svidela na autu je lezanje. Trapovi su vrhunski, za nijansu je tvrdji ali i dalje dovoljno udoban za B segment.

Medjutim, stvar koja nam se nije svidela na primerku koji smo dobili je cena od oko 20k evra, tacnije, cena dodatne opreme je problem. Zakljucili smo da je bolje kupiti dve klot fijeste za te pare. :)
Slika

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Kupovina novog automobila

Post od Darko » 15 Jun 2018, 09:35

Jeste cena od 20k suluda kad se zna da verovatno jos uvek ima onaj poslednji focus u salonu koji ceka kupca. 2.0 td 150ks titanium u specijalnoj candy red boji za 17k eura.

Kad sam uzimao focusa prodavac je rekao da je u tom momentu dosta bolja kupovina stari focus nego nova fiesta jer je tada u slicnom paketu focus izlazio jeftinije od fieste.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupovina novog automobila

Post od Sloba » 15 Jun 2018, 11:02

To ako se kupuju kola na metar. Bio je i Mondeo za 18k, ima svasta, cak i kombi 8+1.

Kupovina odlazeceg modela, sta znam... Ne menjam kola cesto pa kalkulusem drugacije. Pusaci za jednu godinu sprze tu razliku izmedju starog i novog, nije to ne znam kakva lova... Vidis na ulici novi za par dana i osedi ti pramen kose od bedaka.

Sent from my MI 5s using Tapatalk






Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina novog automobila

Post od Vladapetr » 15 Jun 2018, 11:08

Svaka čast na izboru, siguran sam da će te fino poslužiti. Da Gruja nije izdao, sad bimo mogli da otvorimo opštu temu o Fordu :rofl:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kupovina novog automobila

Post od Sloba » 15 Jun 2018, 11:11

Gruja i ja se izrotirali.

Sent from my MI 5s using Tapatalk


Odgovori