Cenkanje prilikom kupovine

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1310
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Cenkanje prilikom kupovine

Post od petarboj » 20 Okt 2016, 20:59

Moram reći da se apsolutno slažem sa sve i jednim goblinovim postom u ovoj temi. I podržavam njegovo ponašanje u iznesenim situacijama.

Tapatalked from LG V10

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12319
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Cenkanje prilikom kupovine

Post od shandu90 » 20 Okt 2016, 21:10

Kod njega je mnogo veca lova u igri, ima slifa covek za trgovinu. Ovde se uglavnom prica o tehnickoj robi, eventualno cetvorotockasima.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Cenkanje prilikom kupovine

Post od Scuderia » 20 Okt 2016, 21:55

Kakva tehnicka roba, pricamo o kolima :kezo:

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Cenkanje prilikom kupovine

Post od gavran » 20 Okt 2016, 22:01

DukeNS je napisao:
gavran je napisao:
Ja recimo kada oglasim auto po nekoj ceni i navedem da nije fiksna očekujem da prodam auto po ceni koju sam oglasio ali sam otvoren da čujem i druge koliko toliko realne ali konkretne ponude,...

Kako mozes da ocekujes da prodas auto po ceni koju si oglasio, a stavio si napomenu da nije fiksna??? Da li je iko ikada ponudio punu cenu, a da pise kako nije fiksna?


p.s. Sem Darka, koga bih molio da nam opise svoj slucaj... :D
Dobro, ovo je malo izvuceno iz konteksta i bukvalno shvaceno. Kada se procita sve sto sam pisao moze da se zakljuci sta sam hteo da kazem. Sustina je da nisam od onih koji stavljaju ne znam koliko visu cenu da bi spustao na onu koju zelim da dobijem, vec oglasim onoliko koliko zelim otprilike da dobijem a to nije fiksna je samo signal ozbiljnim kupcima da postoji mogucnost male korekcije cene ali za bas ozbiljne kupce koji izadju sa konkretnom ponudom i ne jajare se previse. Svestan sam da je to ujedno poziv i za te "koja ti je zadnja cena" ali pisao sam kako ja uglavnom odgovaram na to pitanje.

@Scuderia

Nije to po salonima bas uvek niti svuda praksa. Zavisi od slucaja do slucaja i mislim da su neki vec pomenuti u temi. Recimo ti saloni imaju neke targete prodaje koje ako ostvare od fabrike dobiju bonus, ako tempiras kupovinu pred neki presek njihovih prodajnih rezultata moze se desiti da ti prodaju auto po zaista dosta nizoj ceni jer bonus koji ce time zaraditi je mnogo veci od zarade koju bi imali na tvom autu ako bi ti ga prodali po redovnoj ceni. Ako ostvaruju targete i prodaja im ide dobro onda su trvrdji ili ti ponude neki simbolican popust.
Ima nekih brendova ciji dileri su tako pozicionirali cene da imaju prostora za "posebne ponude" a ima nekih koji su vec marketinski spustili cene na minim da bi bili atraktivni kao najpovoljnija kupovina na trzistu i tu nema prostora za klasicno cenkanje cenom, ali ti oni kao sto neko rece poklone patosnice, prvi servis besplatan i sl. pa i to bude neki vid ustede. Tako da saroliko je to sve.
Poslednja izmena od gavran u 20 Okt 2016, 22:04, izmenjeno 1 put ukupno.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Cenkanje prilikom kupovine

Post od maniaxxx » 20 Okt 2016, 22:03

U Sloveniji su ljudi počeli da kupuju popuste a ne cene, tome su se prilagodili ( više manje ) i prodavači. Posebno je to izraeno kod vozila. Tako popusti od 10% ili i od 5-6 hiljada evra na "punu" cenu nisu nikakva redkost ( naravno ta puna cena je samo imaginarna, stvarna cena je ona sa popustom, ali kupci su srečni, što su dobili 2000 evra popusta :mrgreen: )

miroslavm
Postovi: 187
Pridružio se: 23 Avg 2014, 23:18
Lokacija: beograd

Re: Cenkanje prilikom kupovine

Post od miroslavm » 20 Okt 2016, 22:08

Ja uopste nesto i ne umem da se cenkam pri kupovini jednom stidljivo probam da smanjim pa ako prodje, dobro, ako ne, bitno mi je da sam zadovoljan kolima, naravno ne gledam one sa nerealnim cenama. Kad prodajem nisam tvrd popustim koliko god mogu, a ako je hitno i vise.
A ima i bezobraznih - kada sam prodavao jednog opela bio covek, porodican, ozbiljan, skinuo mu ja cenu srecan sto ide u dobre ruke, sve se dogovorili.. Dodje on po kola i da overimo ugovor i isplati i on ladno izvadi uz znacajan osmeh 250 evra manje. Posto je prisustvovala i moja zena, samo sam je pustio na njega . Potom je ostatak izvadio iz drugog dzepa..
Smatram da sad u kupovini polovnih automobila ima malo zive love, uglavnom su zamene, i ako pokazes pare automatski si u dobroj poziciji kao kupac

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Cenkanje prilikom kupovine

Post od goblin » 20 Okt 2016, 22:26

Evo ja sam se poslednji put cenkao za Thule.

Prvo sam hteo da kupim polovnu Dinamic seriju, ali sam primetio da je isti oglas prvo okacio Rotor pa mi je bilo glupo da idem da ga kupim ako njega predhodno ne obavestim i dobijem potvrdu da vise nije zainteresovan posto je proslo dosta vremena od kada je okacio oglas i pisao da je zainteresovan. Pitao sam ga, rekao mi je da ga vise ne zanima i time mi dao zeleno svetlo. Iako sam mogao da odem i kupim i pravim se lud, mislim da bi i to bilo pederko ponasanje.
Mada mi na kraju taj Dinamic nije odgovarao.

Odem u Thule prodavnicu, kroz pricu uspem da izboksujem 5% popusta ili povracaj PDV-a (ali onda nema popusta) ako iznosim iz zemlje sa stranim pasosem (sto jeste najbolji moguci popus ali meni ne odgovara da ih nosam preko grane prema CG, koristim pasos od druga, a sve mora da se odradi za 6 meseci...).
Onda sam zvao Thule predstavnike u CG gde sam dobio malo jaci popust ali iskreno nije mi se nosao prazan kofer nazad za Srbiju vec sam tu ponudu koristio iskljucivo kao parametar za spustanje cene u Srbiji.
Opet sam otisao u Thule prodavnicu u NS, rekao im da svakako uzimam Thule i da mi je svejedno gde cu uzeti posto mi se auto nalazi u CG, pa jednostavno da vidim sta mogu da mi ponude pa ako imaju najbolji uslov spreman sam odmah na licu mesta sve da isplatim u kesu (ne trebaju mi racuni niti povracaj PDV-a). Posto sam zatekao vlasnike na licu mesta, malo su se domundjavali i jednostavno dali najbolju ponudu i odmah sam im dao kes a opremu necu podizati do januara.
I kad pogledam, tih par poziva i poseta mi se isplatilo za nekih 100-150eur, nije nista spektakularno ali sto da ne kad se moze, a i lepo se osecas.

Takodje sam i za zimovanje napravio sebi lep popust.
Posto u CG imam firmu koja je registrovana za turisticku delatnost i moze da radi kao turisticka agencije, ali nikada nisam vadio licencu niti se bavim agencijskim poslom, ukapirao sam da me to ne sprecava da mogu napraviti klasican alotmanski ugovor sa bilo kojim hotelom da bi mogao prodavati njegove aranzmane (naravno fiktivno, ne bavim se time), medjutim na taj naci taj ugovor mogu iskoristiti da predvidjeni rabat ostaje meni u dzepu.
Pored tog rabata koji mi svakako ostaje, ove godine sam uspeo da napravim grupu od 30 ljudi koji cemo ici u istom terminu u isti hotel, pa sam od hotela trazio dodatni popust i odobrili su mi popust za celu grupu i za mene kao "vodica" poseban popust. Na sve to, rezervacija je odradjena po first minute ponudi koja je vec bila na popustu.
Kada se sastave svi popusti koje sam izboksovao, dogurao sam do nekih 30% popusta u najskupljem periodu sezone, sto je usteda oko 600e samo na mom aranzmanu.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Cenkanje prilikom kupovine

Post od DukeNS » 20 Okt 2016, 23:20

Nas ne moze cetvoro da se uklopi za skijanje, a ti si uspeo njih 30... Kako???!!! :mrgreen:

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Cenkanje prilikom kupovine

Post od goblin » 20 Okt 2016, 23:30

30 osoba ali to ti dodje 7 porodica sa decom.
Jednostavno spojim prijatelje po raznim osnovama, pa onda ti prijatelji jos nekoga povedu, jedni vode i roditelje da bi im malo pomogli oko dece, neki povedu bracu ili sestre isto sa porodicama... i dosta lako se napravi grupa.
I prosle godine smo isli u slicnom sastavu ali ove godine nas je jos vise.

Najjace je fora sto se u hotelu svake noci organizuju razni kvizovi i takmicenja, i niko u hotelu ne moze odneti pobedu od nas u bilo cemu, mnogo nas ima, iz razlicitih bransi a kada je neko glasanje pobednika uvek nas predstavnik ili grupa ima najvise glasova. :mrgreen:
A najlepse od svega je sto svi koji idu imaju minimum 2 dece, ima ih i sa 4-5, i onda je to raj za decu...

Inace, sto se tice cenkanja. Postoji cak i varijanta da me takav aranzman dodje bukvalno besplatno.
Caka bi bila u tome da ja kao "vodic" grupe trazim jedno mesto ili cak sobu gratis, sto se inace i radi kod grupni poseta, a da od svih clanova grupe zadrzim rabat koji dobijam kao agencija, pa bi mogao i da odem na zimovanje i da zaradim.
Mada to bi vec bilo pederski prema ekipi, pa gledam da sve popuste koje izboksujem podelim na grupu i onda svi lepo prodjemo.

Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1310
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Cenkanje prilikom kupovine

Post od petarboj » 20 Okt 2016, 23:40

Goblin nastavlja da dominira temom :)

Tapatalked from LG V10

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Cenkanje prilikom kupovine

Post od perfiko » 20 Okt 2016, 23:43

Superb III je napisao:
perfiko je napisao:Po meni, nije problem pitanje: Koja je zadnja cena?
Problem je u sledećem pitanju kupca. :)
Obavezno sledeće pitanje je: Jel' može (pa odvali još nižu cenu).

A u cemu je problem i da odvali i da pita za nizu cenu?
Problem je u nepoznavanju značenja reči i pojmova.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Cenkanje prilikom kupovine

Post od Floyd » 20 Okt 2016, 23:43

Jedino su ga za A4 odrali :)

Sećam se neke cifre preko 60k za 2.0 TDI FWD.
Poslednja izmena od Floyd u 20 Okt 2016, 23:51, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9069
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Cenkanje prilikom kupovine

Post od Darko » 20 Okt 2016, 23:46

DukeNS je napisao:
p.s. Sem Darka, koga bih molio da nam opise svoj slucaj... :D
Znao sam da ce nekoga interesovati. :kezo:

Covek okacio oglas, ja zvao i delovalo mi je da je stavio oglas da vidi da li auto ima prodju i ni sam nije siguran da li bi ga prodao ili ne. Ja nekako dogovorim da odem da vidim i probam, i odusevim se i zaljubim u auto. Pokusam da pregovaram da li ce da proda ili da malo spusti cenu, medjutim vidim da covek nece da se odrekne vozila.
Proslo nekoliko dana i nije mi se uopste javio, i oglas skinut sa neta. Ja ga pozovem ponovo i ponudim mu 150e evra preko cene i tu ga nekako prelomim da mi proda.
Posle me covek zvao par puta da mi kaze da ako mi se nesto ne svidi da mogu da mu vratim auto i vratice mi pare.

Tako da mozda sam jedini platio auto vise nego sto je bilo u oglasu :D

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Cenkanje prilikom kupovine

Post od Laki021 » 20 Okt 2016, 23:51

Trebao si mu ponuditi da ga vratis al za 500e vise.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Cenkanje prilikom kupovine

Post od goblin » 20 Okt 2016, 23:53

Floyd je napisao:Jedino su ga za A4 odrali :)
E jesu, priznajem.
Otisao sam da ga kupim, pikirao ga i najsikrenije cenu nisam ni pogledao.
Uzeo katalog, obelezio sve sto mi treba i kad su mi sabrali cenu, prodavac mi je sam ponudio za isti novac da uzmem A6 3.0TDI Quattro Buissines paker opreme nov iz salona (bolji motor, bolji pogon, visa klasa, ne cekam isporuku...).
Ali ne, ja sam pikirao bas A4 koji je tad izasao i svidjao mi se, a A6 je bio na zalasku i nisam ga zeleo.
Predracun je bio 57.000e i na to sam dobio simbolicnih 1.000e popusta, medjutim cim je dosao auto ja sam kod njih potrosio tih 1.000e na retrovizore i masku, a kasnije na sve ostale detalje tako da me izasao i preko 60K.

Jbg, negde mora da se plati :mrgreen:

Odgovori