Potrebna pomoc oko izbora Espace, Scenic, Zafira :)

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Asjoben
Postovi: 30
Pridružio se: 14 Dec 2015, 17:55
Garaža: VW Golf 6 4motion
Lokacija: Zabalj

Potrebna pomoc oko izbora Espace, Scenic, Zafira :)

Post od Asjoben » 08 Nov 2016, 22:23

Pozdrav svima :pivo: , postoji mogucnost da cu morati da uzimam neki mini van umesto sadasnjeg auta, a izbor je pao na Espace (2005-2007), Grand Scenic(2006-2007) ili eventualno opel Zafira.

Najinteresantniji mi je ovaj Grand Scenic i ono sto me najvise zanima vezano za njega su dizel motori. Ima varijanta od 120ks/131ks/150ks. Koji od tih motora se najbolje pokazao? Koliko je odrzavanje(servis mali/veliki, delovi trapa...) potrosnja i na sta obratiti paznju pri kupovini. Slicna su mi pitanja i za Zafiru konkretno za motor od 120ks i 150ks.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Potrebna pomoc oko izbora :)

Post od trojanac » 09 Nov 2016, 08:27

Najbolje će Nuk da ti odgovori, on je vozio Scenic, sad vozi Espace. Inače ja navijam za Scenic/Espace iako nemam ništa protiv Zafire ali nekako mi Renault to najbolje radi.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Asjoben
Postovi: 30
Pridružio se: 14 Dec 2015, 17:55
Garaža: VW Golf 6 4motion
Lokacija: Zabalj

Re: Potrebna pomoc oko izbora :)

Post od Asjoben » 19 Nov 2016, 20:44

:pas:

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Potrebna pomoc oko izbora :)

Post od nuk » 19 Nov 2016, 22:15

Evo me :)

Imao sam klasičnog i grand Scenica, vozio sam Zafiru, sad vozim Espace.
Malo sam subjektivan, Zafiru ne bih razmatrao ne zato što je loš auto već totalno pograšan koncept za jedan MPV, jeste upravljiviji ali totalno neudoban i loše koncipiran enterijer, pre svega.
Što se Renaulta tiče, Scenic izuzetno zahvalan auto, povoljan za održavanje, oba sam vozio sa 1.9dci 120KS motorima koji ga lepo nose, potrošnja se kreće 6,5-7L, čist grad oko 8L, lepo su me služili skoro 100KKm zajedno.
Grand ima veliki gepek, postoje varijante sa i bez dodatnih sedišta.
Espace opet, nekako ne pripada ovde, to je nešto sasvim drugo.
MPV D segmenta koji se vozi drugačije od bilo čega, bukvalno, to moraš da probaš ne bi li izvukao neke zaključke, pored neobične udobnosti, prostora, ima mnogo drugih prednosti u odnosu na nabrojane, sedam regularnih mesta za sedenje, ogroman gepek, lakše se vozi i barata po gradu od svih navedenih vozila (ne bi verovao) ali ima i mana.
Dosta je skuplji za održavanje, troši 2L više od Scenica u proseku, ima manje ostava za sitnice u kabini od Scenica.
Što se motora tiče, mene su oba 1.9 dobro služila a uvrženo
mišljenje je da je 2.0dci bolji motor, to mi je više majstora potvrdilo.

Korisnikov avatar
Asjoben
Postovi: 30
Pridružio se: 14 Dec 2015, 17:55
Garaža: VW Golf 6 4motion
Lokacija: Zabalj

Re: Potrebna pomoc oko izbora :)

Post od Asjoben » 19 Nov 2016, 23:31

Hvala puno na odgovorima. Ja razmatram kupovinu za porodicnu voznju a sebi cu uzeti neki 325i e36 da se zanimam.
Interesuje me spominju svi kao taj motor od 120ks kao ima problem sa diznama i turbinom a ovaj od 131ks su kao poboljsali i on je bolji, da li ej to istina?
I koja je cena za mali i veliki servis za scenica 1.9 i cene tih nekih potrosnih delova ako mozes da mi kazes bio bih ti zahvalan.
Sto se zafire tice vec je nekako ispala iz kombinacija spao je izbor ako budem menjao auto na grande scenica ili obicnog scenica...

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Potrebna pomoc oko izbora :)

Post od nuk » 20 Nov 2016, 16:48

Znam za par slučajeva gde su leteći ležajevi i uljne karike pravili ozbiljne probleme, dizne i turbina nisu problematični.
Veliki servis oko 30ak hiljada, mali sa svim filterima oko 8 hiljada. Delovi trapa generalno povoljni.

Korisnikov avatar
Asjoben
Postovi: 30
Pridružio se: 14 Dec 2015, 17:55
Garaža: VW Golf 6 4motion
Lokacija: Zabalj

Re: Potrebna pomoc oko izbora :)

Post od Asjoben » 20 Nov 2016, 20:17

To je i vise nego prihvatljivo, hvala jos jednom :pivo:

Korisnikov avatar
nmaric1993
Postovi: 516
Pridružio se: 15 Maj 2015, 15:13
Garaža: Volvo v40 1.9 TD

Re: Potrebna pomoc oko izbora :)

Post od nmaric1993 » 20 Nov 2016, 21:14

Da 1.9 tih godina okrece lezajeve na radilici... Dosta ljudi je imalo taj problem... Opet, ima i dosta koji nisu, meni od poznanika niiko nije imao taj problem, a mislim da je proslo bar 15 ak sto laguna sto megana, scenica sa 1.9 dCi... Kako ti se zalomi...
Dizne i sistem ubrizgavanja je Bosch, tako da tu nema brige neke velike.
Turbo klasicno, zavisi koliko je zgazio ali u principu jednom se remontuje, ne kosta mnogo i teras dalje...

Odgovori