Pomoc oko izbora automobila srednje klase molim prijedlog

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
siskobn
Postovi: 4
Pridružio se: 20 Okt 2016, 22:16
Lokacija: Bijeljina

Pomoc oko izbora automobila srednje klase molim prijedlog

Post od siskobn » 13 Nov 2016, 13:09

Naime,doslo je vrijeme da promjenim auto,trenutno vozim oktaviju 2007 1.9 tdi

Dosta putujem i prije svega treba mi udobno robusno auto ne bas skupo za odrzavanje koje je prije svega udobno i trajno lijepo iznutra a ne starinski i sl.
Naime odrzavam auta ok ali kod mene je uvjek uskoci iskoci iz auta i predji 800 do 1000 km u cugu te pranje svakih mjesec dana.naime nude mi se 3 automobila pisem kao u predhodnom mom postu i molim za objektivnu pomoc jer nemam zaista iskustva i sam vise ne znam sta ocu

prvi koji mi se nudi Mercedes e klasa w211 2007 godiste redizajn 2.2 cdi,presao 300.000 oprema classic ili avangard ne mogu da skontam,auto je lijepo crno sve u njemu je ok i radi
-prednost lijepo auto
-mercedes
-udobno

mana je naime taj model mercedesa se radi od 2003 ce te je i tehnologija iz te godine ako se ne varam sto znaci dobrano 13 godina stara koliko je auto zahvalno i opste misljenje


drugi auto koji mi se nudi je Volvo s60 2.4 tdi 2008 godiste
poznat vlasnik sive boje

autp je ok,nekako mi se ne svidja unutrasnji dizajn i nekako mi je nizak,kazu da je volvo najsigurnije auto od ova tri
mana je sto se oni rade od 2000 te godine te je u ovom onaj volvov motor D5 te isto pitam je li u njemu tehnologija iz 2000 te sto znaci vec dobrano zastarjela
mana je nedostatak mehanicara za njega
prednost zaist aocuvan

treci je citroen c 5 2009 godiste 2.0 hdi
sto se tice motora sve sam hvale nacuo
ovaj model vozila se proizvodi i dan danas i poceo je od 2008 me znaci sto se tice tehnologije smatram da je novija od ovih ranije modela ali ovaj model je tek na pocetku sto znaci iako korisnici ne prijavljuju ja smatram da ima djecijih bolesti
auto je udobno jako lijepo ali slabo drzi cijenu,ne znam kakva su iskustva sa kvarovima

etro ja nabroja sto sta

savjet iskustva bilo sta ljudi bio bih zahvalan

p.s. auto bi vozila i moja zena

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc oko izbora automobila srednje klase molim prijedlo

Post od Xepoj87 » 13 Nov 2016, 13:30

Ne znam kakav je sistem registracije kod vas, kod nas je duplo skuplje registrovati 2.2 i 2.4, od 2.0.
Sva tri su ok automobili, Citroen mi je tu nekako najlosiji izbor.
Nisi napisao koliko su Volvo i Citroen presli, ali ako su oko 100k, onda su mozda bolji izbor, a ako su oko 200k, onda je Mercedes bolji izbor.
Taj redizajn je u Mercedesu upravo to, ispravljeno sve sto nije valjalo i vrhunac pouzdanosti tog modela.
300k km moze znaciti i krs od auta, a moze i znaciti da je sve izmenjano na ~250 i da dobijas vrh auto.
Naravno, svaki pregledati pre kupovine.
Imam isti taj 2.2 motor i mogu ti reci da je jako otporan i izdrzljiv, ja sam na 220k km, ali 90% gradska agresivnija voznja i motor se jako dobro drzi.
Za ostale slabo znam.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

siskobn
Postovi: 4
Pridružio se: 20 Okt 2016, 22:16
Lokacija: Bijeljina

Re: Pomoc oko izbora automobila srednje klase molim prijedlo

Post od siskobn » 13 Nov 2016, 13:48

hmm
kod nas je mala razlika bilo 1.9 ili 2.5 kubikaze

registracija za najjaci model je oko 350e

inaxce ja vozim auto 2 do 3 godine i ond amijenjam radi odrzavanja cijene i sl

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc oko izbora automobila srednje klase molim prijedlo

Post od Saša » 13 Nov 2016, 19:09

Obzirom na ono što si naveo od zahteva, taj Citroen je možda najpametnija kupovina. Dobijaš dve godine mlađi auto i ništa manje udoban od Oktavije koju voziš, a sigurno je najjeftiniji za održavanje od sva tri nabrojana.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc oko izbora automobila srednje klase molim prijedlo

Post od Xepoj87 » 13 Nov 2016, 20:55

Zasto mislis da je najjeftiniji za odrzavanje?
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc oko izbora automobila srednje klase molim prijedlo

Post od Saša » 13 Nov 2016, 20:59

Bar klasu ispod je od dva druga auta, mora i održavanje biti (i sigurno jeste) jeftinije. Recimo održavanje Punta je jeftinije od održavanja Fieste. Nikad ne bih kupio skup auto sa ogromnom kilometražom. Tu i najbanalnije crkavanje kojekakvih sitnica skupo košta. A ja ne podnosim da je na autu bilo šta neispravno, ako me razumeš, ne mogu da vozim tako. Mom bratu recimo "padne" prozor na autu i neće da se podigne - on raskopa vrata, nađe neke žice, prespoji da podigne prozor i... "dobro je", vozi tako dalje. I tako radi i sa milion drugih stvari. Ja ne mogu tako. :)

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc oko izbora automobila srednje klase molim prijedlo

Post od Xepoj87 » 13 Nov 2016, 21:06

Da, ali je Citroen noviji model od Mercedesa recimo. A opet da ponovim, ne bih se kladio da je Citroen jeftiniji za odrzavanje, bez obzira sto je niza klasa.
Takodje je Mercedes ovde dosta pouzdaniji od druga dva, samo da je dobro odrzavan, a po prici bih rekao da jeste.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc oko izbora automobila srednje klase molim prijedlo

Post od Saša » 13 Nov 2016, 21:10

To što je noviji i manje je (verovatno) prešao mu i jeste prednost nad "mečkom". No, o.k, to je moje razmišljanje, on neka sam odluči.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc oko izbora automobila srednje klase molim prijedlo

Post od Xepoj87 » 13 Nov 2016, 21:24

I dalje nije rekao koliko je presao.
Auto cesto moze sa 300k km biti bolji nego sa 200. Ja sam od 180-220k km u poslednje 2 godine promenio sva cetiri amortizera, prednja ramena, stabilizatore, remenicu, spaner, kais, set kvacila, plivajuci zamajac, druk lezaj i ulje u menjacu, prednje diskove i plocice, zadnje plocice, sve Sachs(najbolje i najskuplje zamensko) i original MB, kao i Ate kocnice, tako da mi je auto sada na 222k km u boljem stanju nego na 160k km recimo. Da ga je vozio neko normalniji i blizi prosecnoj voznji, sve to bi se radilo na oko 250k-280k km.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc oko izbora automobila srednje klase molim prijedlo

Post od NexT » 13 Nov 2016, 21:27

A zasto ne postoji opcija da se nadje w211 sa 200kkm?

Kolega je pre par meseci uzeo 2007., 220 cdi automatik sa 195kkm (on isao po auto, kupio od vlasnika, komplet servisna, slaze se i u Mercedesu sve), auto je posle pranja i poliranja kao casa.
Ulozio je 400e u njega da preventivno zameni sve potrosno i to je to.

211 ph2 je fantastican auto u svakom pogledu.

siskobn
Postovi: 4
Pridružio se: 20 Okt 2016, 22:16
Lokacija: Bijeljina

Re: Pomoc oko izbora automobila srednje klase molim prijedlo

Post od siskobn » 13 Nov 2016, 22:03

Mecka presla 330000,citroen oko 250000,dok je volvo 300000,

od vlasnika auta poznajem jedino vlasnika volva koji mi je prijatelj i koji mi daje garanciju na auto od 6 mjeseci sta god da rikne on popravlja,ostali su preprodavci
ja licno mislim da mi nemamo auta ispod 400000,
sve je vracano osim ako licno ne uvezes,ali sve se sredjuje.
ja se jako lomim zaista i nikako da odlucim pa me zanima je li ko vozio ova auta i njihova iskustva

miroslavm
Postovi: 187
Pridružio se: 23 Avg 2014, 23:18
Lokacija: beograd

Re: Pomoc oko izbora automobila srednje klase molim prijedlo

Post od miroslavm » 13 Nov 2016, 22:32

pa u razmatranju bi bilo lakse da su podjednake kilometraze i slicne generacije motora. O
vako, prednost bih dao mladjima.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Pomoc oko izbora automobila srednje klase molim prijedlo

Post od Risto » 13 Nov 2016, 22:35

Kao što ti je Next napisao, W211 fl je fenomenalan auto i sa njim nema greške, važno je samo da kupiš dobar primerak. Da li je opcija da odeš sam u DE i dovezeš dobar w211 za sebe?

2.2 cdi motor je "nepoderiv", stvarno ne pravi neke probleme, generalno je w211 fl vrlo kvalitetan auto koji ne pravi probleme.

Što se tiče Citroena C5, fin auto, ima ovde par C5-ica na forumu i vlasnici su pisali pozitivno o automobilu. Ja znam da je 2.0 hdi odličan motor i da bi trebalo izbeći primerak sa hidrauličnim vešanjem, više ti mogu reći poznavaoci ovog modela.

Što se tiče Volvoa, meni se taj auto lično sviđa ali dizajn "nije za svakoga". S60 je najstariji model, što ne mora biti nužno loše, 2.4 D5 (koliko znam) je vrlo dobar motor i ne pravi veće probleme. Ostaje ti problem održavanja Volvoa u BiH, možda ti imaš rešenje :)

N_L
Postovi: 479
Pridružio se: 16 Mar 2016, 06:59

Re: Pomoc oko izbora automobila srednje klase molim prijedlo

Post od N_L » 13 Nov 2016, 23:09

i od mene preporuke za mecku. Imao sam prije par godina jednu, poveo u servis i otkrio koliko je turcin (iz Njemacke) vratio km i otprilike je bio na 600k+ km a i dalje u top stanju motor kao i sve u autu, jos nije bio fl model, fl su imali u jednoj ambasadi nasoj i vozio sam se sa njim vise puta tako da sve preporuke za njega.

miroslavm
Postovi: 187
Pridružio se: 23 Avg 2014, 23:18
Lokacija: beograd

Re: Pomoc oko izbora automobila srednje klase molim prijedlo

Post od miroslavm » 14 Nov 2016, 19:44

Svaki od tih auta ima ponesto , mislim da su mecka i citroen sto se tice delova i odrzavanja u tvom regionu bolja varijanta jer su rasprostranjeniji. Za citroena mogu samo reci nikako federas, obavezno hidraulicara

Odgovori