320d za Q5

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

320d za Q5

Post od Texonja » 13 Feb 2012, 00:30

Neki clanovi (tj dvojica) znaju da razmisljam o tome, a sada cu napisati i na forumu da cujem misljenja svih. Ova zima me je naterala da razmislim o mom 320d koji stoji u garazi evo vec 2-3 nedelje... On stoji, ja vozim Golfa, ne vidi se perspektiva da cu ga uskoro isterati iz garaze. Ne zato sto mi je zatrpana snegom jer cu to da od-lopatam za pola sata, vec zato sto i ako ga isteram ne znam sta da ocekujem od njega. OK, ove zime nisam planirao da ga vozim po snegu svakako, pa ne mogu da krivim auto (nisam mu obuo ni zimske gume), ali sam se vozio sa drugarom u E46 318i koji ima zimske gume. Vozili smo se krug po gradu kada je pao onaj prvi sneg i nemam nijednu rec hvale za ponasanje tog auta na snegu. Mi smo tada (sa 5-6 cm snega) bili nekoliko puta na ivici zaglavljivanja. Jednom smo se cak na minut-dva zaglavili na sred raskrsnice gde se nagomilalo snega od kolotraga. Iskljucio je DSC, pa onda napred-nazad napred-nazad... izvukli smo se par trenutaka pre nego sto sam hteo da izadjem da guram. Mislim da nista bolje ne bih prosao ni sa mojim E90, tj jos gore je kod mene jer je automatik, koji bi se mozda pravio pametan pa bih imao jos veci problem. Dakle, ova prica je bila pokretac, pocetni CRV koji mi je usao u glavu...

Nakon toga sam razmisljao i skontao da sam ustvari promasio TIP auta. Nije da sam nezadovoljan samim autom, jer jedino za sta imam pravo da budem nezadovoljan je ona intervencija sa sredjivanjem tih zupcanika, lancanika, cega vec... i to je propust BMW-a koji su mi odradili u garantnom roku. Ostalo bih rekao da su moji propusti. Niko me nije terao da uzmem automatik, nego nisam hteo da cekam 2-3 meseca da stigne manuelac. Niko me nije terao da kupujem auto sa zadnjom vucom. Imao sam pre toga jedino Boxstera, ali on je drugi koncept auta koji se svakako ne vozi ni po kisi ni po snegu, pa mu je zadnja vuca prednost. Niko me nije terao da kupujem limuzinu kad ceo zivot vozim hatchback automobile.
Smatram da je najveci propust moj, tj ovo mi je prvi automatik, prva limuzina i prvi put auto sa zadnjom vucom koji treba da mi bude "prevoz broj 1". U sustini, deluje mi da sam promasio kod sve 3 ove stavke, posto mi se ocigledno nijedna ne dopada. Evo vec 2-3 nedelje vozim Golfa po gradu. Van ne idem, ali i kada bih isao sigurno da za takav put nije dobra opcija BMW. Razmisljam, zamisli odes negde na 150-200km BMW-om i grune sneg, pa se vracas po snegu. Nasi putari ciste kako ciste, uglavnom ih iznenadi pa je prvog dana sve neocisceno... i ti se onda jebendises u povratku. Kad padne ovakav sneg, jednostavno MORAS da imas backup auto, koji ja srecom imam, ali sta da nemam? To je problem zadnje vuce. Idemo dalje...

Isao sam pre par meseci BMW-om za Nis, hteo da odnesem tasti stari CRT televizor koji mi je visak a njoj bi dobro dosao. Nemam gde da ga stavim. U gepek ne moze da stane zbog glupavog oblika (jbg, limuzina je napravljena za gospodu koja stavi 2 kofera i putuje, a ne za cobane), na zadnjem sedistu je sa leve strane baby-sediste sa cerkicom u njemu, sa desne strane pored cerke mi je zena, napred na suvozackom sedistu ne moze jer je preveliki TV, pa ne bih mogao da vozim od njega... Golfu u gepek stane kazan s rakijom bre iako ima za oko 120 lit manji gepek (ali boljeg oblika).

Prosle nedelje sam nosio neke sperploce za police, 1.5m x 1.5m. Isao sam da ih pokupim Golfom, naravno, jer opet u limuzinu ne moze da stane. Lepo oborio zadnja sedista, skinuo policu... mogu mrtvacki sanduk da stavim. :) OK, nisam ja neko ko stalno prenosi kabastu robu, ali treba mi 3-4 puta godisnje tako nesto, isto kao sto mi treba mesec-dva godisnje nesto sto se snalazi po snegu... isto kao sto mi treba jednom-dvaput godisnje nesto sto se dobro snalazi po losim putevima Sitonije i dzombastih plaza na njoj... isto kao sto mi treba par puta godisnje kada idem kod babe na selo nesto na cemu ne moram da brinem da cu razvaliti karter... itd... Mislim da shvatate sta hocu da kazem. Sve mi nesto treba 2-3 puta godisnje, pa kad se nakupi ispada da mi treba jednom nedeljno "nesto". BMW je auto za otvoren put, po mogucstvu autoput. To je njegovo prirodno okruzenje, a ne voznja po gradu, cimanje po magistralnim i lokalnim putevima gde na svakih 500m imas biciklistu, motokultivator, ogranicenje brzine na 60, ogranicenje brzine na 40, traktor koji vuce slamu, neosvetljene pesake koji guraju kolica sa nekim djubretom, itd...

Dalje, mislio sam da kada kupis nov auto, to je drasticna razlika od onog kad kupis polovan, ali nije. Cak sam rekao da vise u zivotu necu kupiti nov auto, nego cu gledati da bude 1-3 god star, prvo zbog gubljenja na ceni, a drugo da ostavim prvog vlasnika da prelezi decije bolesti sa njim (koje se resavaju u garantnom roku). Tu ima uticaj ovaj "fabricki" problem koji sam imao, kao i cinjenica da mi se nakon samo 2-3 meseca desni brisac "otopio" tj parce brisaca. Moja (decacka) ocekivanja su bila kada kupis NOV auto da je to - to, da NE SME nista da se pokvari par godina, a kamoli da te nesto zajebava u prvih par meseci na novom autu i to ne bilo kom novom nego na novom BMW-u!

Drugo sto sam sebi rekao je nikad vise automatik (osim ako budem BAS BAS morao). Ubija mi osecaj da sam JA glavni za volanom (stalno imam utisak da auto gazduje i pravi me debilom koji ne ume da menja brzine), a steptronic delimicno resava to, s tim sto mi se ne dopada jer ne dozvoljava potpunu slobodu, tj kada on pretpostavi da sam preterao sa visokim ili niskim obrtajima, koriguje me. Za visoke ok, ali na niskim obrtajima se dogodi da gotovo u istom momentu ja gurnem palicu od sebe za nizi stepen, a u isto vreme on odluci da me koriguje pa i on smanji za jedan stepen. U tom momentu se dogadja da recimo ja iz trece brzine guram u drugu, a on je par stotinki pre mene (dok sam gurao palicu) vec smanjio u drugu, pa moje guranje palice shvati kao da zelim da ga vratim u prvu. Ovo se ne desava bas retko, tako da nikad ni ne pokusavam rucno da ubacujem u nizi stepen vec ga pustim da on sam to odradi.

Trece, nikad vise auto sa zadnjom vucom. To plesanje dupeta je zabavno po suvom putu kada se vozikas sam, ali ne kada imas dete na zadnjem sedistu. Imam osecaj da bi moja pogresna procena i prebrzi ulazak u neku krivinu bio fatalan ako bi dupe krenulo da bezi. Takodje i zaglavljivanje u snegu nije zabavno, niti je zabavno da ti auto stoji u garazi mesec-dva, a da umesto njega vozis neki backup.

Na kraju, dolazim do poslednje stavke i problematiku za koliko bih mogao da prodam moj auto kada bih se odlucio na tako nesto. Star je svega 8 meseci glavna kvaka je da li kao takav ima kupca i za koje pare uopste? I da li bih uopste imao kome da ga prodam za kes... a ako bih ga menjao negde koliko bi mi ga racunali? Previse pitanja... U svakom slucaju, ne zurim, niti sam u nuzdi da ga menjam, ali ako se ukaze prilika sigurno da bih zeleo jer vidim da sam promasio kupovinu.
Dopada mi se novi X3 ali bi doplata bila prevelika. Takodje mi se dopada i Q5, a njega vec ima 2-3 god starih pa je cena niza. Da li bih u Q5 pronasao "mir", ne znam, niti mogu znati, ali lici mi da bih. Naravno 2.0 TDI quattro, zbog ekonomicne strane price... Audi kao Audi mi jeste malo odbojan auto, tj ne svidjaju mi se uglavnom tipovi koje ga voze, ali A3 i Q5 su mi skroz dobri modeli i spadaju u ono sto bih voleo da imam. Voleo bih ja i X5 3.0d ali preskupo je odrzavanje za njega, prevelika potrosnja, nemas gde da ga parkiras, u gradu je trapav, registracija preko 1000 eur itd... Ne "dobacujem" ja toliko finansijski a ne zelim da se natezem ko najgori slepac svaki put kada dodje vreme za registraciju ili za zamenu guma ili stagod... S druge strane, nemam ni potrebu za njim ako cemo realno, osim sto mi se dopada kao auto, ali dopada se meni stosta u zivotu, pa opet ne srljam u to.

Pitanje? Pa ne znam koje je moje pitanje. Izlozio sam moju stranu price, ali eto nije zgoreg da cujem misljenja ostalih, o bilo cemu, od toga da je ok da zamenim auto jer se nisam pronasao, pa do toga da sam magarac i da su mi razlozi za zamenu glupi :) , svaka misao i pomisao je ok i necu je shvatiti kao sujetna budala pa da se nesto uvredim.
Za sad sam u fazi razmisljanja i mogu da ostanem u toj fazi doklegod se sneg ne otopi. Posle toga mogu da razmatram varijante i gledam ima li nekog ko bi radio zamenu, mogu da dam Bimmera u oglase, da odlazim da gledam Q5-ice i vidim hoce li neko zamenu (ima jedna OK u oglasima: http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... i_quattro/ ), jer kazem ne zuri mi se nigde, necu srljati, ali imam volju da zamenim auto, bez obzira "sto cu mnogo izgubiti" jer ga tako rano prodajem (ni godinu dana ga nemam), a mogu i da se predomislim pa da kupim jednu Ladu Njivu :) za backup.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: 320d za Q5

Post od Grujic » 13 Feb 2012, 00:43

Prvo mislim da si malo preostro osudio zadnju vucu. Ne bih rekao da je ona toliki problem, istina, ako hoces sada na Kopaonik ili Zlatibor ne bi mogao, ali za ostalu upotrebu uz dobre zimske gume mislim da bi bilo ok.

Ono sto moze biti problem je klirens... Ja ponekad radim kao grtalica :glavomuzid: S te strane auto sada moze biti problematican ako je nizi od proseka.

Ostalo sto si naveo takodje moze da znaci da celokupan auto ipak nije za tebe. Automatik te nervira (i mene bi) a to je ipak jedna od bitnijih stvari za voznju.

E sada, glavni problem kod zamene, je sto mislim da je tvoj auto idealna kupovina za onog ko bi ga kupio... Tj da prodaja po tebe tesko da moze da bude finansijski isplativa. Neka varijanta zamene moze da prodje, al treba naci to.

Sto se samog opisa tice, mislim da bi ti Q5 lepo legao, ali bi tu imao slabije performanse.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: 320d za Q5

Post od NexT » 13 Feb 2012, 00:46

Ajde prvo da se javim za ono sto znam iz prve ruke...

Zadnja vuca nije bauk kakvim ti se cini. Prosle godine sam prvi put vozio auto sa zadnjom vucom - E klasu. Jednostavno, uz dobre gume i normalnu voznju mozes bez problema da prodjes bilo gde.
Ja ne mogu za sebe da kazem da sam neki extra vozac, imam vozacku tek 3 godine, ali sam se Mercedesa navozao u svakakvim situacija i po svakakvim putevima. Pazi, mi zivimo od tog auta, i ne sme da nam se desi da je nesiguran za voznju, da ne moze normalno da se vozi po snegu. Moze.
Viano koji cesto vozim je takodje zadnji pogon, on je malo nezgodan po snegu, ali nije o njemu rec, mada se i on vozi relativno normalno.

E klasa je sa dobrim zimskim gumama auto koji moze da se vozi kao 406. U Bg je ovih dana haos, a on se provlaci svuda gde i moj auto. Ni meni se nikada nije desilo da se zaglavim, a kamoli nekom iskusnijem vozacu. Plesanje dupeta se desava i na kolima sa prednjim pogonom ako udjes u krivinu malo brze. ESP to ispravi u sekundi i vozis dalje.
Zadnjih 15 dana (koliko je ovaj minus i sneg) auto je presao 4000-5000 km. Toliko neko ne predje za 6 meseci, a kamoli za 15 dana po snegu. Naravno, nije sve u Bg, bilo je putovanja od Zagreba i Sofije do Temisvara, Subotice i Kopaonika (preko Josanicke)...
Veruj mi, da je toliko los po snegu, davno bi bio prodat i kupili bi A6... Moj cale vec drugu godinu prica kako je odusevljen ponasanjem zadnje vuce na snegu (sa dobrim zimskim).
E, sad, moguce da je razlika delimicno i zbog toga sto su sve E klase kod nas sa manuelnim menjacem. Za to ne znam.

Izbor karoserije... Trebao je tebi karavan :) Jbg, ne mozes da kupis limuzinu i ocekujes to sto si naveo... Ne sluze one za to, kao sto si i napisao.

Kupovinu novog auta i slicno ne bih komentarisao, to je vec druga stvar :)

Saljem ti i PP sad

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: 320d za Q5

Post od ftj » 13 Feb 2012, 01:04

Mislim da si sve sam lepo odgovorio i ako si u mogucnosti da se suocis sa gubitkom para onda samo napred. Druga prica bi bila da si narucivao pa uzeo 320xd karavan sa manuelnim menjacem verujem da nijedan od ovih problema ne bi imao. Najveci gubitak(a najmanje cimanje) ces imati ako odradis staro za novo, ja bih ga stavio u oglase i stavio realnu cifru jer su takvi automobili(10 meseci stari, prvi vlasnik) u deficitu.

Audijev quattro je jedan od najboljih sto se tice voznje po snegu a mislim da je q5 najbolji izbor u toj klasi izmedju glk, x3 i xc60. Iskreno kod ovih autoplaceva bih otvorio 4oro ociju. Razmisli o weltautu.

I moj savet je sacekaj april i vidi da li ce te proci ovo razmisljanje. I ja se ovih dana zazelim nekog subarua.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 320d za Q5

Post od dag81 » 13 Feb 2012, 01:07

Ovaj sneg mnogo kombinacija pravi, sto ludih sto pametnih.
Eto i ja sam se napalio da umesto 207ice uzmemo neki Freelender ili cak i Jeep Cheeroki, i to bas bas, a devojci se svidjao dzip odavno i ubedih je. Reko ajde bolje tako nego ovako da se ne vozi, a 207ici sam stavio sve 4 nove zimske gume UG8, bacio sam pare fakticki jer ga ona na snegu nece voziti, ja ga ne vozim(jednom sam ga probao na par km, i prosli utorak imao potrebu da odem do prodavnice delova jer sam skinuo Passatu grejace). Znaci ne vozi se, a dzipcic neki bi vozila i ona a i ja pre nego Passata, iako Paja grebe gde zelim. A kad bolje razmislim, snega bude mesec dana ukupno, ovako da je haos, a sta cemo 11 meseci, da se vozimo sa potrosnjom od 10l dizela ili 15l gasa prosecno, da dajemo ogromne pare na odrzavanje-jer znate i sami koje su cene za LR i Jeep, realno ne isplati se, tj. ja nemam tih mogucnosti, a putnicki auto se lepse vozi nego ovi nabrojani.

E sad da ja mogu da se ispruzim za Q5, ML, X5 iskreno odmah bih ga kupio, ili tako neki SUV koji je slican putnickom autu. Tako da te podrzavam,samo ce Golf tu uvek sve da kvari, tako da bih se i njega otarasio. Ili vozio samo Golfa, kupi Golfa VI. :mrgreen:

I ja imam jako veliki problem sa voznim parkom, malo sam pozurio i neke stvari nisam znao septembra, neke nisam uspeo u novombru, pa sam sad dosao do toga da cu 99% prodavati oba auta i praviti reorganizaciju voznog parka. Jer je trenutni, pogotovu 207 najmanje potreban, Passat kao Passat uvek dobro dosao ''gost i domacin'', ali lepsa polovina nikako nece karavana, ja nikako ne zelim da 207 iliti oko 6000e stoji i vozi se jednom nedeljno, a takodje mi treba PickUP. Tako da mislim da cemo se naci na jednoj A4-ci limuzini(ona je manja od Paje) i jednom PickUp-u tipa Combo ili Doblo. Bar tako sad planiram.

Tako da te razumem u potpunosti, samo sto ti raspolazes mnogo vecom cifromm, a problem je isti jer je uvek malo para pa imao 10k e ili 30k e.
Poslednja izmena od dag81 u 13 Feb 2012, 01:14, izmenjeno 1 put ukupno.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: 320d za Q5

Post od Floyd » 13 Feb 2012, 01:13

Ne bih ti savetovao ovaj Q5 iz jednog razloga a to je sto je auto od rent a car agencije a zna se kako se takva vozila koriste ;)

Ali eto u slucaju da ga pogledas i da ti se svidi mozes da probas jedino zamenu bez doplate (ili neku minimalnu doplatu).
Jbg, dajes mladji auto sa manje kilometara i duzom garancijom ;)

p.s. Vidim da ima u Delti jedan 318d 2010. godiste sa manuelnim menjacem i za njega traze 27000e.
Tvoj koji je po svim parametrima bolji moze da ode za minimum istu cenu :)

I da, Q5 je mnoooooogo bolji izbor od bilo kog kuravana :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: 320d za Q5

Post od pedja » 13 Feb 2012, 01:39

Novi Superb 2.0TDI 4x4 i spojis limuzinu i pogon na sva cetiri u jednom, a mozes ga i tovariti. Psihicki, mnogo je lakse tovariti Skodu svim i svacim, nego nekog Audija ili VWa. Sta je sve nasa sluzbena Oktavija prenela...pogotovo kada se obore sedista (jos da je karavan :ludilo: )

Ili "skromni" 4x4 i budes gazda u ZR :mrgreen:

------

Realno gledajuci, da imam pare za potrositi iskljucivo na automobil, to bi bilo nesto tipa Yetija TDi 4x4, sa dosta opreme (za oko 30k u njega se moze spucati skoro sva dodatna oprema, iako nemam neku potrebu za raznim glupostima). Veci klirens od vecine automobila, pristupacan za tankovati i odrzavati, upitno je koliko je zanimljiv lopovima (mada se sve krade), radi posao...
------

Sto se zadnje vuce tice, nikada vozio nisam takav auto (osim Merc kombija). Mada, znam coveka koji je sa BMW kockicom isao na skijanje na Kop, po mecavi, i eno ga, ziv je da prica o tome :lol:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: 320d za Q5

Post od Floyd » 13 Feb 2012, 01:40

@Next

Za dobro ponasanje zadnje vuce na snegu je u velikoj meri zasluzan manuelni menjac jer vozacu daje mnogo vecu kontrolu :)

@dag

A neces dci Reno? :lol:

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: 320d za Q5

Post od Texonja » 13 Feb 2012, 02:14

Zadnja vuca bi bila ok kada bi se moja ulica cistila makar jednom dnevno, ali evo vec 3-4 dana nije prosao cistac nijednom. Ustvari, od kada pada sneg prosao je jednom i to neki lik sa ULT-om koji verovatno stanuje tu negde u kraju pa je sluzbenom masinom ucinio uslugu celom naselju. Dakle, meni treba 4x4 + klirens ili mi ne treba nijedno ni drugo, pa ce Golf da izigrava offroad vozilo svaki put. Vozio sam se sa drugarom koji ima E46 i zimske gume i to kako se taj auto ponasa na snegu se meni uopste ne dopada. Kazem, stvar je jos gora sa automatikom. Inace je i meni taj drugar uvek govorio "zimske gume na sva 4 tocka i nema da brines sa zadnjom vucom", a eno ga sad i on vozi zeninog Forda dok je ovakav sneg. Ujutru treba da izadjem iz ulice u 7:15h, gledao sam malopre, sneg je dobrano napadao, ocisceno nije nista, a kolotrazi su 10-15cm, kako gde. Cesacu sigurno sredinom i sa Golfom (jer je za trunku nizi nego sto bi trebalo da bude) i nisam siguran da se necu zaglaviti tih cca 400m koliko imam da prodjem do ociscenog asfalta. Ako sretnem nekog iz suprotnog pravca, to je zaglavljivanje 1/1 ili ja ili on... :(
E sad, mozemo da kazemo kako nece biti vazda ovakav sneg i mozda cu se zajebati. Kupim neki 4x4 , a narednih 5 god ne bude nijednom preko 5cm snega... A moze da se desi da ostanemo ovako okovani do aprila, pa naredne godine vec decembra da grune, pa da se nerviram sto nisam uzeo 4x4. To je vec neka druga tema, ali trenutno sam skroz u raspolozenju da menjam auto.

@Pedja, Superb ne dolazi u obzir, kao ni bilo kakva limuzina, ni Golf GTi, ni Subaru Forester, ni Honda CR-V, ni Audi A4, ni... :) , tj ili cu uzeti Q5 ili novi model X3 sto je manje realno ili eventualno X5 sto je takodje malo realno zbog troskova koje taj auto vuce sa sobom. Spreman sam i da prodam moj 320d za kes (ako je moguce) i da zapalim kod ujaka u Nemacku na nedelju-dve dok ne nadjemo neki Q5 za mene.

Svestan sam da cu izgubiti na ovoj transakciji, ali bolje da to izgubim odmah i uzmem auto koji hocu, nego da jos godinu dana vozim ovog, pa da onda opet dodjem u situaciju da ga menjam. Tada cu izgubiti takodje, ali i pare i godinu dana.

@Floyd, mislim da o 27.000 eur mogu samo da sanjam, nazalost. :think: Ucenjivanje je maksimalno kad menjas bilo sta za bilo sta, sto sam okusio vec ranije. Narocito kod ovlascenih dilera. Hoce da zarade euro na euro.
I da, karavan auto ne dolazi u obzir, kao sto si i rekao. Mnogo bolji izbor je Q5, barem meni.
Sto se tice ovog iz rent-a-car u pravu ste...

@Dag, nece Golf putovati sigurno, jer je on kao pas u mom dvoristu - nije na prodaju. :)
Uostalom, uvek treba neko rezervno vozilo poput njega, da odradi "prljav posao", da ga ostavis negde gde je nesigurno i znas da ga niko nece ukrasti, da ga vozi keva do pijace subotom i utorkom itd... Prodacu Yarisa cim mi istekne ugovor sa Mozzartom (juna), tako da racunam da mi ostane Golf i jos jedan auto (Q5 npr) i to ce biti moja reorganizacija voznog parka.

@Ftj, problem sa Weltautom je sto bas nisu fleksibilni, iz mog ranijeg iskustva... Narocito zacene auto koji nudis u zamenu, ali ono do granica blama, tj ne znam kako ih nije sramota da tako nisko ponude. Pa pisao sam vec ovde da su mi nov Porsche Cayman neisteran iz njihovog salona sa 0 km cenili 30.000 eur (u cenovniku je 56.000).
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: 320d za Q5

Post od trojanac » 13 Feb 2012, 07:08

Tvoje razmišljanje možda nije racionalno, u smislu finansija, ali imajući u vidu sve navedeno, potpuno je opravdano. Tako da i ti i ja kažem "Go for it". :smesko:
Drugo, sviđa mi se što si odlučan i vrlo jasno si definisao šta želiš. To je dobro. Ne znam samo koliko imaš iskustva sa Q5? Ako ga nisi vozio možda bi ipak trebao da zakažeš neku test vožnju. Sad je prava prilika da ga probaš u ovim pravim zimskim uslovima. :)
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: 320d za Q5

Post od dragan » 13 Feb 2012, 07:45

sta znam texonja, ja bih ipak sacekao sa tim izmenama...iskreno, ovakav sneg nije pao u poslednjih 30 godina i normalno je da sve lose funkcionise...
sa druge strane razumem tvoj revolt jer i moji matorci zive u ulici koja se ne cisti i ako se oni medjusobno ne organizuju za ciscenje nema nista od voznje kad padne ovakvih pola metra snega...
a kad vec imas dva auta, pa vozi tog golfa ( ej nekima bi i on bio svemirski brod ) sad kad moras, posle ce ti bmw stavljati osmeh na lice...i kod mene su oba auta ovih dana, devojka ne putuje na posao par dana, i veruj mi da rs spava u garazi ( a puko sam na zimske 750e i nemam tih problema sa voznjom ), a mali plavi se ganja sve u 16...
ja bih se ipak malo primirio za sada...

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: 320d za Q5

Post od Misha » 13 Feb 2012, 09:31

Meni se SUV vozila jako svidjaju i naravno sledeci auto ce biti bas iz tog segmenta. Svi znamo koje su njihove prednosti i mane. Da su sve popularniji govore prodajni rezultati iz celog sveta. Da mogu dobaciti do Q5 kupio bih ga bez dileme,jer mi je on 1.na listi zelja. :doubleup:
Da li ces izgubiti prilikom zamene,naravno ali toga si svestan. Finansijski to mozes podneti a prelomio si vec. Zar ne ? Vecini ljudi je i BMW 3 nedostizan pa ce reci "Vidi ga,sad mu ni on nije dobar !" Ne obaziri se na takve komentare. Ako nije ispunio tvoja ocekivanja vec sada,pa zar treba da cekas jos 2-3 god.pa da ga onda zamenis,naravno da ne.
Obavezno test voznja dok su ovakvi zimski uslovi. Srecno ! :pivo:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: 320d za Q5

Post od NexT » 13 Feb 2012, 09:49

Texonja, mislim da si ti sebe malo ubedio da je zadnja vuca haos i da hoces 4x4 i da ti treba SUV jer ti se svidja... Ni ovu moju ulicicu niko ne cisti, pa se vozi normalno.

Uostalom, nema tu nista lose. Ako mozes finansijski da izguras bez da ti to utice na nesto - go for it.

Ako ces izgubiti previse para (a po meni hoces) onda sacekaj malo...

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: 320d za Q5

Post od Texonja » 13 Feb 2012, 10:03

Problem je samo sto ja nemam kako da stignem do test-voznje, tj kenjam, mogao bih ali je to tolika zajebancija... Mislim da je barem 50% bolje sa autom koji "grebe" sa sva 4 tocka umesto samo sa 2 , kao i da je duplo bolje sa autom koji ima klirens. Malopre sam izasao na ulicu sa metrom da vidim kolika je dubina kolotraga. Ispred moje kuce je 15-16cm ona sredina koju auto grebe, a negde je vise, negde manje. Ne zelim ni da zamislim sta bi bilo da to smrzne. I Dacia Logan bi bila bolja od Golfa ili BMW-a, a kamoli crossover/suv.

Ionako sam smekao Q5 jos pre kupovine 3-jke i nisam ga kupio samo zbog nekorektnosti Weltauta posto smo se sve bili dogovorili, pa je onda neki "sef" koji treba da stavi potpis ispalio... Bio je u to vreme samo jedan u oglasima i bas mi je odgovarao (crni 2.0 TDI sa vrlo lepom opremom, manuelnim menjacem sto mi je takodje odgovaralo, dva seta felni , jedne sa letnjim, druge sa zimskim gumama...), tip je trazio 35.000 eur i hteo sam da idem da vidim taj auto cim mi legnu pare, da ne gledam ako ne mogu odmah da ga iskesiram. Covek je bio prvi vlasnik, iz Indjije, kaze posvadjao se nesto sa caletom, ima zenu i dete, seli se i kupuje svoju kucu, pa prodaje auto i trebaju mu pare. Drugim recima, tih 35.000 bi verovatno bilo i par hiljada manje... Medjutim, kada su meni legle pare nakon nedelju dana, pozovem tipa opet i on kaze da ga je prodao dva dana ranije... Inace sam imao dilemu polovan Q5 (taj njegov star 2 god) ili nov 320d i trebalo je da odlucim izmedju TOG navedenog Q5 i ove akcijske trojke. Kada je taj Q5 prodat, moja dilema je nestala.

Sto se tice performansi, znam da ce mi nedostajati ponekad, ali ima i 4x4 svojih drazi. Lepo je kad udjes zestoko u krivinu sa zadnjom vucom, ali opet gledam iz mog ugla, gdegod idem van grada uglavnom idem sa porodicom. Posao mi je za kompjuterom, a uglavnom se kolima vrzmam po gradu ili tu okolo sitno po magistralnim putevima. Na dalji put idem na more ili za Nis ili za Nemacku, a u svakom od tih slucajeva idemo porodicno, tj imam dete u baby-sedistu.

Troskovi su sigurno veci, prvo zbog potrosnje koju ocekujem da je barem za litru-dve veca u proseku, drugo zbog cinjenice da sta radis na jednom tocku - radis na sva cetiri. To su 4 gume, 4 amortizera, sve 4 puta 4 :) ali ne kupuje se to svake godine. Registracija je ista kao za trojku, parkiranje takodje nije problem, odrzavanje u vidu redovnih i vanrednih servisa je isto ili mozda jeftinije od BMW-a, no to nisu neke krupne stavke.

@Dragane, svakako da cu razmisliti jos, jer sto kaze Dag "razne se kombinacije motaju po glavi ovih dana", upravo zbog ovog snega.

@NexT, slazem se da je dosta toga u mojoj glavi, ali svakako sam pre kupovine imao dvojbu 320d ili Q5 , kupio sam ovog i sad se kajem, ali da ga nisam kupio ko zna zasto bih se kajao u suprotnom slucaju. U svakom slucaju, jutro je pametnije od veceri, a april je pametniji od februara :) tako da cu jos da razmislim.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11389
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: 320d za Q5

Post od starac vujadin » 13 Feb 2012, 10:54

Zadnja vuca je losija od prednje po snegu i to ce uvek tako biti. Zadnja vuca i elektronika je vec neka druga prica jer elektronika ispravlja veliku vecinu manjkavosti zadnje vuce. No, ne treba smatrati zbog toga da je zadnja vuca sama, bez elektronike, dobra konstrukcija za sneg...jeste za neke velemajstore volana kojih ima na promile i koji uzivaju u tome...retke su to "zivotinje" i zive uglavnom u Skandinaviji :mig:... Kao sto ni sebe ne treba smatrati nekim majstorom voznje ako se sa takvim autom probijamo kroz sneg. Nazalost, automobili sve vise nas voze, umesto mi njih.

Steta sto si neke stvari morao da iskusis na sebi kroz lose sopstveno iskustvo...bolje bi bilo da je tudje...no, dobro. Zamena ti je jedina alternativa da izgubis sto manje. Posto vidim da samo "premium Nemci" dolaze u obzir onda bih na tvom mestu razmotrio Z3, Q5 ili A4 Allroad quattro i to je to.

Zaključana tema