Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Vestieri
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Apr 2022, 16:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Vestieri » 12 Apr 2022, 00:46

Momci, samo da se zahvalim na pomoci, utiscima i predlozima. Hvala puno, znacilo je!

Kondo
Banned
Postovi: 137
Pridružio se: 02 Mar 2022, 17:29

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Kondo » 10 Maj 2022, 22:30

pozdrav, znamo li nekoga ko dovozi kola sa zapada nemačke, blizu holandije - esen.
hvala unapred
moze i na pm...

Munja666
Postovi: 154
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 20 Jun 2022, 23:42

Pozdrav drugari, da li mi možete reći iz prve ruke koja je procedura prilikom kupovine/uvoza auta iz Italije u ličnoj režiji? Tipa pronađem auto koji mi se sviđa preko Autoscout24 ili nekog sličnog sajta, kontaktiram prodavca, dogovorim se za cenu i zaputim se ka Italiji... svestan sam da u praksi to i nije baš tako... Naime ako neman nekoga svog da mi tamo na licu mesta završi kupovinu i papire kolika je komplikacija da to sam završim na licu mesta kada preuzmem auto? Da li ta procedura pribavljanja dokumentacije za izvoz, tablica i ostale papirologije za izvoz traje više dana ili to mogu sve da završim za jedan eventualno dva dana? Takođe da li je veća komplikacija kupiti auto od fizickog lica u odnosu na kupovinu od dilera/auto-placa?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7970
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 21 Jun 2022, 07:48

ja bih ti preporucio da nadjes nekog da ti sve to zavrsi, nije to bas tako nadjes auto odes u IT ili bilo gde i doteras auto, ima tu mnogo faktora "rizika" koji mogu da pojedu vise vremena i para od planiranog.

Munja666
Postovi: 154
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 21 Jun 2022, 11:55

Znam da nije to baš tako kako se čini i svakako je mnogo lakše da sve završi neko ko se samo time bavi, ali 'ajde da kažemo ako se odlučiš sam da pazariš auto u Italiji koja je procedura - svestan sam da je najlakši deo otići 1000 i kusur km tamo i doterati nazad u Srbiju auto, kako funkcioniše deo gde treba obaviti kupo-prodaju sa Italijanom i obezbediti sve potrebne papire kako bi mogao u Srbiji da cariniš auto?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7970
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 21 Jun 2022, 12:34

To je sve najbolje da se raspitas kod nekog speditera gde bi carinio auto, oni ce ti najbolje reci. Treba proveriti za IT ako se ne varam uvedeno je neko pravilo da se radi tehnicki pre izvoza auta, da li je to pravi teh ili neka papirloska procedura samo ne znam.

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... k-po-korak

Munja666
Postovi: 154
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 24 Jun 2022, 21:16

Hvala za link. Dobar je tekst, samo je malo bajat, kapiram da se štošta promenilo za 5 godina od kada je pisan članak...Elem kontaktirao sam nekoliko špediterskih agencija i odgovori su različiti od toga da oni mogu sami da mi završe sve papire i da je na meni samo da obezbedim libreto iliti italijansku saobraćajnu dozvolu i kupoprodajni ugovor automobila koji kupujem do toga da moram sam da obezbedim u Italiji EURO1 obrazac koji navodno u praksi kupovinom od fizičkog lica u Italiji nema šanse da dobijem... Uglavnom na kraju nisam načisto. Izgleda da je mnogo jednostavnija varijanta kupiti auto od auto-placa u Italiji nego od fizičkog lica. Je l uvozio neko auto samostalno iz Italije u skorije vreme?

Munja666
Postovi: 154
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 01 Jul 2022, 12:02

Da li neko može da mi kaže kakvi su polovnjaci iz Švedske? Je l slična priča kao sa kolima iz Nemačke, Austrije da zbog pretežno duge zime (snega, soli, čega već) ) preko godine vrlo brzo strada limarija?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7970
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 01 Jul 2022, 12:05

Citam skoro na drugom forumu, pomenuli kola iz Norveske kako se sad kao dosta uvoze a sve trulezine a neko rece i da je kod Svedjana ista prica sem volvoa i saaba kao oni najamjne stradaju limarijski sto i nije cudno, znaju kakvi su uslovi tamo pa ih shodno tome i prave.

Munja666
Postovi: 154
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 01 Jul 2022, 13:08

Pa i meni je logično da Saab i Volvo budu fabrički "bolje" limarijski tretirani za njihove zimske uslove od ostalih evropskih proizvođača. Vidim da ima polovnjaka iz Švedske i Norveške na oglasima i da ih ljudi uvoze. A kapiram ono Švedska hladna al' standard, možda ne bacaju so, možda imaju grejače na putevima pa nema snega ili koriste neke druge napredne tehnike da eliminišu sneg i led...ko će ga znati...

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od BigMazzy » 01 Jul 2022, 14:12

Иду препродавци тамо где је зарада а логично је да те скандинавске земље имају брдо половњака којих треба да се реше. Швабе, Французи, Жабари, скочиле им цене а и доста се куповала старија годишта, сад је избор сужен, зарада на половњацима све нижа.
Мој комшија купио Ауди 3 лично у Швајцарској од првог власника, довезао га и ево након пар година десни праг почео да трули.

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od danijel00 » 01 Jul 2022, 14:22

Bio sam u belgiju nedavno, svidjaju mi se kola tamo. Da li se isplati uvesti auto, ako ga uzmem od vlasnika?

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7970
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 01 Jul 2022, 14:34

Pa sto se ne isplati, manje vise racunice su iste oko papirologije tu jedino cena transporta varira ali to je u 100-150e gore dole, ko uzima auto za sebe nista mu ne znaci to a dobar auto svuda moze da se nadje u svakoj zemlji.
Realno svajcarci su zategli malo cene, mozda i malo vise, za mnoge koji su radili na 200e zarade sad se i ne isplati da uvoze zato traze alternativu u drugim zemljama ali idalje moze da se kupi solidan auto povoljno samo treba da naleti pa ko hoce da ceka, evo ja mesec i jace ne mogu nista da nadjem pa nadjem tri auta u nedelju dana, teze jeste ali jbg

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ljubitelj » 01 Jul 2022, 15:42

Švedski auti su obično sa jačom kilometražom i obično se u oglasima iskazuju u tzv švedskim miljama.
Zemlja je ogromna, rastojanja izmedju gradova su nestvarno velika za naše pojmove, prosečno se 2 do 3 puta vozi više neog u npr Nemačkoj ili Italiji.

Kada u švedskom oglasu stoji opis recimo 43,520 (milja) to prevedeno znači da je auto prešao 435,200km. Da se neko ne zabuni kada vidi male brojke u oglasima a ne čita pažljivo i tekst:)

Najguđće naseljeni deo Švedske ima blaže zime od naših jer je na moru i u okolini mora i nema potrebe da se nešto mnogo soli ali generalno zemlja je duge zime i stoga oprez za koroziju uvek aktuelan.

jevta78
Postovi: 8
Pridružio se: 04 Jul 2022, 23:10

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od jevta78 » 05 Jul 2022, 00:28

Pozdrav,
Resio da kupim nov auto. Nasao sam ono sto mi treba u auto kuci Holliday. Sem uobicajnog ne kupuj u Sapcu, iskreno auto kuca mi deluje ok. Ni vise ni manje iskreni nego drugi. Ali opet posto se ne razumem previse sta mogu da uradim da smanjim mogucnost greske. Auto je 3, 4 godine star, 146k km presao. Ne verujem da su mogli mnogo kilometrazu da smanjuju ipak je "mlad" auto.
Hvala, svaki savet je dobrodosao.

Odgovori