Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Vladapetr » 03 Feb 2018, 21:37

Ma ne mora ni vlažna maramica, duneš malo jače i laktom košulje ukloniš ako je šta preostalo :)
Nisam te skapirao, šta sam prećutao u vezi makse?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Ivan » 03 Feb 2018, 21:41

Da uracunas farbanje u kvarove :D

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Vladapetr » 03 Feb 2018, 21:49

Nešto se ne razumemo. Ne znam da li je C-Max imao čukanja pre nego sam ga uzeo, a ja sam imao dva udesa i oba troška su u fulu upisana u spisak. Ali, nijednom nisam farbao :) Prvi put je samo branik napukao pa ga nisam ni dirao, drugi put sam našao za 30e krilo u istoj boji i zamenio.
Za dva puta kad su mene udarili je farbanje platilo osiguranje, to nisam ubacivao u onaj spisak.

Gore sam pisao o farbanjima koje je imao S-Max za vreme dok je održavan u Grand Motorsu, pre nego sam ga kupio.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Ivan » 03 Feb 2018, 22:10

Sprdnja, samo da znas da revizija maksinih troskova nije prestala da se ne opustis :D

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk


nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Vladapetr » 03 Feb 2018, 22:21

Naravno, to je Neverending Story II :D kanim se da mu zamenim prekidač brave gepeka i one sijalice za tablicu, a i nov Ford oval napred bi čučnuo samo tako ;)
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

kovalski
Postovi: 29
Pridružio se: 17 Mar 2018, 23:02

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od kovalski » 17 Mar 2018, 23:42

Pre svega, pozdrav svima!
Nov sam član foruma i nisam se do sada oglašavao ni na jednoj temi - samo sam povremeno čitao teme koje su me interesovale u prethodnim godinama.
Želim da pohvalim forum i naglasim da sam mnogo korisnih informacija saznao samo iščitavajući ove stranice.

Izvinjavam se unapred na postu koji će biti malo duži.

Trenutno sam u potrazi za prvim svojim autom (do sada vozio samo porodični i neke aute drugara) i u skorije vreme planiram nabavku. Skorije vreme = u narednih mesec do dva.
Shodno mogućnostima, to bi trebalo da bude polovan automobil, cene ne preko 7500 EUR za sam auto; osim toga, ostalo bi još 900-1000 EUR za prateće planirane i neplanirane troškove. Nisam za kupovinu novog automobila...bar ne dovoljno da se upustim u tako nešto (što bi opet, prema mojim željama bilo u rangu od bar 13-14k EUR).

Moja želja je da to bude automobil što novijeg godišta (poželjno ne starije od 2011., u izuzetnom slučaju bi moglo 2010.), iz C segmenta. Želje su mi otprilike:
- Ford Focus III,
- Opel Astra J,
- Kia cee'd II (malo nategnuto sa cenom, ali ko zna, možda i može da prođe),
- Peugeot 308 I (može i II, ali shvatam da je to već skoro nemoguće za ove novce),
- Citroen C4 II.

E sad, prelistavajući ovu temu, naleteo sam na sledeću rečenicu, poslatu pre nekih dva meseca:
trojanac je napisao:
21 Jan 2018, 22:44
Mi smo ovde dugo vremena preporučivali jedan plac koji se pokazao kao dobar jer je nekoliko njih kupilo automobile tamo i svi su bili zadovoljni.
Ukoliko bi mi trojanac (ili bilo ko drugi ko zna na koji plac je on mislio), mogao poslati informaciju koji plac je u pitanju u privatnoj poruci, bio bih izuzetno zahvalan.

Generalno, svaka preporuka za plac/salon/servis/fizičko lice koji prodaju auto kakav bi mi odgovarao i da su provereno korektni bi bila od velike pomoći. Pritom mi je bitno da plac/salon/servis/fizičko lice bude u Novom Sadu ili okolini. Svakako, Beograd i druga mesta slične udaljenosti od NS dolaze u obzir.

Ako sam pogrešio temu ili mi pitanje/zahtev za pomoć nije u skladu sa bilo kojim od pravila (npr., da prvo pomognem nekom drugom i/ili budem prosto aktivan na forumu), slobodno možete post obrisati i/ili uraditi šta god je već potrebno u takvom slučaju. :)

Hvala unapred!

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od trojanac » 18 Mar 2018, 06:49

Dobro ti nama došao. Plac je Car Broker iz Kaća što ti i odgovara. Ali napominjem da nisam dugo pratio i ne znam kako sada rade i kakva im je ponuda. Na forumu imamo dvojicu što ja znam, a sigurno i više njih koji su kupili tamo i zadovoljni su. Ali to se sve dešava pre 4-5 godina, možda čak i ranije. Tako da ne mogu dati preporuku i sada jer ne znam kako sada rade.

Inače, odvojio si solidnu cifru i sigurno ćeš naći dobar auto. Samo budi strpljiv i ne zaleći se. To ti je moj savet.

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od blaugrana » 18 Mar 2018, 08:16

Jel trazis benzin i dizlo?

Gesendet von meinem SM-J500FN


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od gazza » 18 Mar 2018, 09:48

bas me zanima sto ovo nije prodato do sada... nova panda, 4x4, dizel, 2013, mala km... 6500e verovatno 6000 u prodaji.... auto italia sabac, iskustva? https://www.polovniautomobili.com/putni ... 13mjet-4x4

kovalski
Postovi: 29
Pridružio se: 17 Mar 2018, 23:02

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od kovalski » 18 Mar 2018, 09:59

trojanac je napisao:
18 Mar 2018, 06:49
Dobro ti nama došao. Plac je Car Broker iz Kaća što ti i odgovara. Ali napominjem da nisam dugo pratio i ne znam kako sada rade i kakva im je ponuda. Na forumu imamo dvojicu što ja znam, a sigurno i više njih koji su kupili tamo i zadovoljni su. Ali to se sve dešava pre 4-5 godina, možda čak i ranije. Tako da ne mogu dati preporuku i sada jer ne znam kako sada rade.

Inače, odvojio si solidnu cifru i sigurno ćeš naći dobar auto. Samo budi strpljiv i ne zaleći se. To ti je moj savet.
Hvala, bolje vas našao!

I hvala za informaciju i savet. Otići ću svakako i do njih.

blaugrana je napisao:
18 Mar 2018, 08:16
Jel trazis benzin i dizlo?
Recimo da sam pretežno za benzinca (zbog održavanja i zato što ne bih prelazio mnogo), ali za neke aute na listi mislim da to ne bih mogao.
Npr., Peugeot 308 i Citroen C4 - benzinaca ima jako malo u ponudi (za C4 nisam još ni našao), a i dobio sam dosta informacija da su benzinski motori za tu generaciju 308 dosta loši i da je generalno savet (i za 308 i za C4) uzeti 1.6 dizel sa 92KS. Naravno, pod uslovom da je dobar primerak.

Nisam ni za turbo benzince, mada bih razmotrio recimo Focus sa 1.0 ecoboost, ako je dobar primerak.

Ne bih voleo ni najslabijeg benzinca u ponudi - recimo 1.4 Astra ili 1.4 cee'd - već nešto malo jače (na primeru ta dva auta, 1.6 motori).

Naravno, ako nađem dobar primerak auta koji mi je OK u vožnji, pa i da je sa slabijim motorom nego što bih želeo, neću se buniti.

Korisnikov avatar
Dani
Banned
Postovi: 654
Pridružio se: 26 Okt 2014, 02:41
Garaža: BMW F10 530d

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Dani » 18 Mar 2018, 10:12

Mi smo skoro uzeli 308 2010 god 2.0 HDI. U sustini svi su savjetovali ako se gleda 308 dizel da je ubjedljivo najbolja kupovina 2.0 , a ne 1.6 jer nema nekih izrazenih problema.

kovalski
Postovi: 29
Pridružio se: 17 Mar 2018, 23:02

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od kovalski » 18 Mar 2018, 10:43

Dobio sam tu informaciju o 1.6 dizelu zato što navodno nema plivajući zamajac, pa automatski isključuje jedan veliki potencijalni kvar. Mada, i to navodnog treba proveriti pre kupovine, pošto neke varijante tog motora imaju, a neke nemaju plivajući.
Osim toga, trebalo bi i da dobro podnosi naše lošije gorivo (sad ne znam da li ovo važi za svaki taj motor ili samo za neku varijantu).

Na kraju, sve ovo govorim na osnovu informacija koje sam dobio/saznao, nije lično iskustvo u pitanju.

Korisnikov avatar
Dani
Banned
Postovi: 654
Pridružio se: 26 Okt 2014, 02:41
Garaža: BMW F10 530d

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Dani » 18 Mar 2018, 10:47

Samo jedan motor nema plivajuci. 1.6 HDI od 66kw ili 90ks.

kovalski
Postovi: 29
Pridružio se: 17 Mar 2018, 23:02

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od kovalski » 18 Mar 2018, 11:06

Bila je i ovde diskusija o tom motoru/motorima:
viewtopic.php?f=9&t=4389

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 18 Mar 2018, 14:24

drugar je imao defekt turbine bas na tom 1.6 hdi motoru u 308ici upravo zbog losega podmazivanja osovine turbine a plivajuci treba biti najmanja stavka za brigu kod kupovine auta

Odgovori