Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2425
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Sinisa G. » 16 Jun 2020, 11:24

Pa sigurno ima toliko koliko garantuju, e sad ako ima i koji kilometar vise,
svi znamo da od viska glava ne boli.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Ivan » 16 Jun 2020, 12:27

Jos kazu i servisna knjiga :)
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Nestado » 16 Jun 2020, 14:35

Jel moze neko da mi objasni, najbolje ko se bavi prodajom vozila, kako ovaj Cvrle uspe da svaki auto dovede skoro kao sto on kaze N0V. Evo gledam ovog Stila ( ne za kupovinu) i objasnicu zasto, on bolje izgleda nego iz fabrike. Plus kaze odradjen veliki i mali servis i novi diskovi i plocice. Nije mi jasno za koliko on to uzme takav auto jos ovde sve to mehanicki da uradi i estetski da ga sredi? Pa ta plastika na Stilu vrlo lako se grebe. Moj drug ima takav Stilo, 2007 godiste, sa pravih 170 000, u Sloveniji zivi i tamo ga vozi. Ni pola ne izgleda kao ovaj sa oglasa a decko ga pazi i odrzava. I da naravno ima malo crnog dima na auspuhu.
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... td-ka0-n0v

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Kuzmanovic » 16 Jun 2020, 14:42

Trgovacki trikovi, odradio poliranje i dubinsko, zamenio bocu za antifriz, namastio svaku plastiku i auto je N0V na slikama. Ako detaljnije pogledas, videces izgorele farove, naborana sedišta i odlepljene tapacire i naslone za glavu. Takodje, utisak N0Vog auta na slikama doprinosi i plasticni volan kome ce nekome ko ne obraca previse paznje na detalje dodatno povecati utisak N0Vog automobila.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Nestado » 16 Jun 2020, 14:45

Ma da jasno. Vidim da je radjeno dubinsko. Izgledaju mi farovi polirani. Ali koliko za koliko on uzme taj Stilo pa odradi sve to, i ovi servisi i plus da zaradi?

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Mladen7 » 16 Jun 2020, 14:50

Prvo verovatno ima dobru kombinaciju za odabir kola preko.
Drugo ,nagađam ,ali vrlo je isplatljivo kupiti pokvaren auto . Popraviti ovde pa onda prodaja.
Ne potpuno zapušten, razvaljen ne to , samo trenutno sa nekim mehaničkim problemom .
Gomila kvarova prepolovi ili više od toga cene polovnjaka koji su inače npr 2-4 hiljade €. Na zapadu je i opravdana računica a ovde je znatno jeftinije popraviti.

Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Nestado » 16 Jun 2020, 14:53

I to sto kazes. Vrlo moguce.

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ljubitelj » 16 Jun 2020, 15:05

Nestado je napisao:
16 Jun 2020, 14:35
Nije mi jasno za koliko on to uzme takav auto
Zavisi koliko je tamo stajao i čekao kupca, može biti od 50-60 evra pa naviše, ,možda i 500+ evra.
Pogotovu ako mu je istekla registracija odnosno tehnički pa više nije u legalnom voznom stanju a kupljen od fizčkog lica dakle bez ikakve garancije na bilo šta.

Fiat, troje vrata, dizel....ništa što bi posebno značilo u smislu uvećanja vrednosti na tržištu.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Kuzmanovic » 16 Jun 2020, 15:50

Plus su ovde jeftini delovi, jos ako ima svog mehanicara zaposlenog kod njega za mesecnu platu pa moze da ga drnda da sve redom zameni eto dodatne racunice.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od stefanan » 16 Jun 2020, 16:10

Na fiat stilo grupi na fejsu su ljudi stavljali oglase za stilo za 200-300e u italiji.
Ovaj konkretno daleko od fabrike, hauba farbana, desni far je malo drugačiji od levog, leva sajtna ima nešto kapiram da nije blato, unutra se vidi da je menjao volan a ostalo izmazao da sija, sedišta haos koliko su naborana verovatno od dubinskog pa se odlepilo platno

Evo ga enterijer od stila sa nekih 200ak hiljada km. Jedva da je malo skinuta farba sa volana, sedišta isto skoro kao nova, vozačevo samo malo sedalni deo kao vratima naborano
Slika

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Risto » 16 Jun 2020, 16:39

Sve što na zapadu ne prolazi tehnički košta kikiriki...

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 16 Jun 2020, 17:47

da ali to sto tamo ne prolazi tehnicki je kod nas skoro pa novo jer stvarno zbog glupih i lako resivih stvari tamo ne mozes da prodjes teh. a pritom to mnogo kosta da se popravi, dok je kod nas popravka takvih stvari sitna cifra plus i ne moras da ih sredis.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Kuzmanovic » 16 Jun 2020, 17:57

Na koje gluposti tacno mislis, mozes li neke primere da navedes?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 16 Jun 2020, 18:30

ima mnogo toga ali navescu primer jednog auta koji sam ja uvezao a koji tamo nije mogao na tehnicki: rucna kocnica (jedna sajla bila problem i losi zadnji paknovi), pletenica na auspuhu propala, sijalica oborenog svetla, air bag lampica (dzek gubio kontakt) i jos nesto ne mogu da se stim sta ali sitnica...sve to je mene kostalo cca 70e, zena od koje sam kupio auto mi je rekla da joj je garaza napravila predracun od oko 600fr za sve to, plus 70fr da plati izlazak na tehnicki a ja sam auto kupio za manje od te cifre.
Mnogi tako kad se preracunaju ne isplati im se da sreduju auto vec ga daju posto zasto, jer realno auto koji vredi tamo 1200-300e nema logike da ulozis polovinu te cifre za popravke, tu najvise profitiraju tamosnji preprodavci, koji kupe takav auto za 200-300e i stave ga na oglas za 1000 pa valjaju nama, oni zarada 500-600, nama opet ispadne ok cifra i svima lepo, zato je najbojle kad naletis direktno na privatnog prodavca jer tu najbolje prodjes

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7255
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dag81 » 16 Jun 2020, 20:31

Nestado je napisao:Jel moze neko da mi objasni, najbolje ko se bavi prodajom vozila, kako ovaj Cvrle uspe da svaki auto dovede skoro kao sto on kaze N0V. Evo gledam ovog Stila ( ne za kupovinu) i objasnicu zasto, on bolje izgleda nego iz fabrike. Plus kaze odradjen veliki i mali servis i novi diskovi i plocice. Nije mi jasno za koliko on to uzme takav auto jos ovde sve to mehanicki da uradi i estetski da ga sredi? Pa ta plastika na Stilu vrlo lako se grebe. Moj drug ima takav Stilo, 2007 godiste, sa pravih 170 000, u Sloveniji zivi i tamo ga vozi. Ni pola ne izgleda kao ovaj sa oglasa a decko ga pazi i odrzava. I da naravno ima malo crnog dima na auspuhu.
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... td-ka0-n0v
Daleko su mu auta od novih i to sa slika,po mom kriterijumu. Samo dobro oprana. A svaki vag ima km x2

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Odgovori