Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Grujic » 22 Jan 2021, 19:26

Pfff to je zestok autogol :)

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8039
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 22 Jan 2021, 19:33

totalno nelogicno, pa valjda im je cilj da se oslobode "krseva" i starijih automobila kao i sve evropske zemlje

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11077
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Bax » 22 Jan 2021, 19:52

Nece da drugima uvaljuju sranje vise. Boje se karme.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8039
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 22 Jan 2021, 19:57

haha, moguce

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od swemir » 22 Jan 2021, 20:06

Iz italije se ne moze izvesti auto koji ne prodje tehnicki pa je opasno kupiti pa on ne prodje taj tehnicki. To je relativno.novo kako sam cuo od drugara

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Vladapetr » 22 Jan 2021, 21:12

Relativno skoro su najavili da će uvesti to pravilo, u fazonu zbog reciklaže im nedostaje materijala
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8039
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 22 Jan 2021, 21:21

koliko sam uspeo nesto da nadjem na netu na nekim italijanskim sajtovima razumeo sam da auto mora da ima vazeci tehnicki ali ne mora da se radi onog dana kad se vrsi izvoz

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2307
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Skipper » 22 Jan 2021, 21:45

Mislim da sam negde pročitao da tehnički pregled ne sme da bude stariji od 6 meseci.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8039
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 22 Jan 2021, 21:47

to je valjda bilo ranije a po novom samo da je vazeci, tako sam ja skontao mozda gresim
znam jedan plac koji doteruje kola iz IT i uglavnom ih ne sredjuje nista vec takve kakve su ih kupili tamo prodaju preprodavcima, isao sam 2 puta da gledam ta kola da vidim jel ima nesto za mene, ono je groblje bilo realno, ajde sto su strokava i zapsutena da ne gleam to se lako sredi ali sto to sve otrcano nesto, iscukano, fale neki delovi i sitnice, gume uglavnom za otpad, kocnice, itd. bukvalno kao da su sa otpada nekog skupljani (bilo je par relativno normalnih kola ali na kolicinu od 50 auta 5 pristojnih je smesno) pa ako je ono proslo tehnicki pre 6 meseci onda stvarno ne znam sta da kazem i kakav je taj tehnicki tamo. Imao sam tu u kraju lika koji je isto dovlacio kola iz IT ono tipa 4-5 auta dotera i isto ih nije nista sredjivao, samo ih opere malo i stavi na oglase po nekim povoljnim cenama da mi ni racunica nije bila jasna, takodje dosta losa kola.
Naravno ima dobrih kola i iz Italije kao i svuda (ja sam vozio par godina odlican auto uvezen iz IT) ali mislim da je procentualno najvise losih primeraka bas iz IT.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od gazza » 22 Jan 2021, 22:09

OMP je napisao:
22 Jan 2021, 21:21
koliko sam uspeo nesto da nadjem na netu na nekim italijanskim sajtovima razumeo sam da auto mora da ima vazeci tehnicki ali ne mora da se radi onog dana kad se vrsi izvoz
u medjuvremenu (danas) je auto odjavljen, tako da se sve slaze, barem to sto pise da su nova pravila. tehnicki OK pa odjava.

sad koliko je tehnicki validan ne znam videcemo.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dag81 » 22 Jan 2021, 22:47

Skipper je napisao:Mislim da sam negde pročitao da tehnički pregled ne sme da bude stariji od 6 meseci.
I ja mislim da sam ovo cuo.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23802
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dragvorl » 23 Jan 2021, 00:41

Evo translate sa IT sajta:
From September 2020 to definitively export a car, motor vehicle or trailer abroad it must be in compliance with the inspection or alternatively have been subjected to a visit in the year in which the inspection occurs .

The law therefore abolishes the rule which provided that the vehicle had successfully passed the inspection no later than 6 months prior to the cancellation request.

This modification on the radiation regulations from the national vehicle archive and the PRA is part of the changes that came into force with Law 120 of 11 September 2020 (approval of the so-called Simplification Decree)

What does the Highway Code provide for export abroad
The procedure for definitively exporting a vehicle outside the Italian border requires the holder or person entitled to go to the competent office of the Department for Transport, Navigation, General Affairs and Personnel and :

request cancellation from the national vehicle archive and from the PRA
hand over the license plate and the vehicle registration document
The condition for obtaining the authorization is that " the vehicle is in compliance with the inspection obligations or has been subjected, in the year in which the inspection obligation occurs, to a visit and test to ascertain its fitness pursuant to article 75, and that a single review provision pursuant to article 80, paragraph 7 is not pending ”.

Paragraph 7 of Article 80 refers to the request for a single revision in the event that the police, after an accident, may consider the damage to the vehicle very serious. In detail: “ In the event of a road accident in which motor vehicles or trailers have suffered serious damage as a result of which doubts may arise on the safety conditions for circulation, the traffic police bodies referred to in art. 12, paragraphs 1 and 2, intervening for the findings, are required to notify the competent office of the Department for land transport (18) for the adoption of the single revision measure. "

If the radiation is granted, it is then necessary to ask the Motorization Offices or private STAs for the roadmap and a temporary license plate with which it is possible to circulate the vehicle to reach the foreign state of destination.

What are the intentions of the legislator?
The intention would seem to be to prevent illegal taxation and civil and environmental liability. In fact, in Italy it is a rather common practice to take machines destined for export abroad to obtain lower costs and not have to submit to environmental protection regulations, less restrictive in countries such as those of North Africa or East. European .. This practice also leads to the proliferation of unauthorized collection centers and the consequent feeding of illicit spare parts markets.

With this new regulation it becomes impossible, or at least very difficult, to take cars abroad that are no longer suitable for circulation and consequently calls for the internal “disposal” of end-of-life vehicles at authorized demolition companies.
https://www.revisioneauto.eu/dal-2020-l ... uto-usate/
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

kami
Postovi: 932
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od kami » 23 Jan 2021, 02:46

Eto, 6 meseci tehnicki, sto znaci dosta manji broj krševa, bar iz Italije odakle dolazi velika vecina, sto i nije lose po nase trziste...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od gazza » 24 Jan 2021, 19:05

I dobro, kako se na pregledu automobila na placu može utvrditi da su ventili i njihovi sicevi u lošem stanju? Samo merenje kompresije ili i nešto drugo? Napominjem da je nemoguće provozati vozilo, nije registrovano, veliko je mesto i rizično zbog kazne a ne znam ni da li bi plac dao.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3158
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Dare4x4 » 24 Jan 2021, 19:23

Kod benzinca možda endoskopom kroz otvor za svećicu, ako ti dozvole.

Odgovori