Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 19 Feb 2021, 18:00


djunis82 je napisao:
A generalno je dobra stvar Carvertical, jeste da košta ali ako auto uđe u uži izbor vredi

Pored CarVertical, probao sam i ove
https://www.auto-km.com/sr/

Za 2.5 eur, dobije se informacija o kilometraži.
Ako imaju fotografije i dodatne podatke, to košta još 2.5 eur
I mene zanima ovo hoću da proverim kilometražu jednog auta sa placa, a ne ide mi se 200km ako je fake kilometraža. Je l ima neki proveren sajt gde se uz određenu novčanu naknadu mogu dobiti podaci o servisnoj istoriji auta? Naravno podrazumeva se da je auto održavan u ovlašćenim servisima i da je mlađi od 2012. godine. Recimo za toliko hvaljeni na sva usta carvertical iz ličnog iskustva znam da je klasična prevara ne dobije se nijedan konkretan podatak samo opšti podaci koji se najverovatnije genetički po nekom šablonu šalju svima manje više isto.

djunis82
Postovi: 51
Pridružio se: 21 Mar 2017, 09:52
Garaža: Peugeot 308 SW, 1.6 e-HDI
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od djunis82 » 19 Feb 2021, 18:18

Munja666 je napisao:
19 Feb 2021, 18:00
djunis82 je napisao:
A generalno je dobra stvar Carvertical, jeste da košta ali ako auto uđe u uži izbor vredi

Pored CarVertical, probao sam i ove
https://www.auto-km.com/sr/

Za 2.5 eur, dobije se informacija o kilometraži.
Ako imaju fotografije i dodatne podatke, to košta još 2.5 eur
I mene zanima ovo hoću da proverim kilometražu jednog auta sa placa, a ne ide mi se 200km ako je fake kilometraža. Je l ima neki proveren sajt gde se uz određenu novčanu naknadu mogu dobiti podaci o servisnoj istoriji auta? Naravno podrazumeva se da je auto održavan u ovlašćenim servisima i da je mlađi od 2012. godine. Recimo za toliko hvaljeni na sva usta carvertical iz ličnog iskustva znam da je klasična prevara ne dobije se nijedan konkretan podatak samo opšti podaci koji se najverovatnije genetički po nekom šablonu šalju svima manje više isto.
Da, dešavalo se i meni da mi CARVERTICAL naplati punu cenu, a od podataka dobijem "dobar dan" u fensi izdanju.

Zato mi je bolji Auto-Km. Ako ti je to vozilo 200km daleko, bar proveri kilometražu. To ti je 2.5 eur, vredi kao ulazni kriterijum

A servisnu istoriju mislim da ne nudi nijedan od ovih sajtova, nego za to idi u ovlašćeni servis i za 1000 din dobiješ info.

Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 19 Feb 2021, 18:32

djunis82 je napisao:
Munja666 je napisao:
19 Feb 2021, 18:00
djunis82 je napisao:
A generalno je dobra stvar Carvertical, jeste da košta ali ako auto uđe u uži izbor vredi

Pored CarVertical, probao sam i ove
https://www.auto-km.com/sr/

Za 2.5 eur, dobije se informacija o kilometraži.
Ako imaju fotografije i dodatne podatke, to košta još 2.5 eur
I mene zanima ovo hoću da proverim kilometražu jednog auta sa placa, a ne ide mi se 200km ako je fake kilometraža. Je l ima neki proveren sajt gde se uz određenu novčanu naknadu mogu dobiti podaci o servisnoj istoriji auta? Naravno podrazumeva se da je auto održavan u ovlašćenim servisima i da je mlađi od 2012. godine. Recimo za toliko hvaljeni na sva usta carvertical iz ličnog iskustva znam da je klasična prevara ne dobije se nijedan konkretan podatak samo opšti podaci koji se najverovatnije genetički po nekom šablonu šalju svima manje više isto.
Da, dešavalo se i meni da mi CARVERTICAL naplati punu cenu, a od podataka dobijem "dobar dan" u fensi izdanju.

Zato mi je bolji Auto-Km. Ako ti je to vozilo 200km daleko, bar proveri kilometražu. To ti je 2.5 eur, vredi kao ulazni kriterijum

A servisnu istoriju mislim da ne nudi nijedan od ovih sajtova, nego za to idi u ovlašćeni servis i za 1000 din dobiješ info.
Ne daju u Porsche-u bez saobraćajne vlasnika bar su mi tako rekli telefonom.

Korisnikov avatar
mtlmiki
Postovi: 102
Pridružio se: 08 Okt 2017, 01:17

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od mtlmiki » 19 Feb 2021, 18:35

Po meni ni ovaj sajt nije nista bolji.Proverio za moj auto 2012. prva reg.2013.Bio na lizing do 2017.odrzavan u zvanicnom servisu do tad 108000km.Ja ga uzeo tad.Preso 20000km od tad.Ajde reko da vidim sta ce bas da pokaze,nije neka cena.Kaze 166000km.Ko koga tu sad j...

djunis82
Postovi: 51
Pridružio se: 21 Mar 2017, 09:52
Garaža: Peugeot 308 SW, 1.6 e-HDI
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od djunis82 » 19 Feb 2021, 18:39

mtlmiki je napisao:
19 Feb 2021, 18:35
Po meni ni ovaj sajt nije nista bolji.Proverio za moj auto 2012. prva reg.2013.Bio na lizing do 2017.odrzavan u zvanicnom servisu do tad 108000km.Ja ga uzeo tad.Preso 20000km od tad.Ajde reko da vidim sta ce bas da pokaze,nije neka cena.Kaze 166000km.Ko koga tu sad j...
Kaže ti da je 2017. imao 166.000?

Korisnikov avatar
mtlmiki
Postovi: 102
Pridružio se: 08 Okt 2017, 01:17

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od mtlmiki » 19 Feb 2021, 19:01

Da,koja glupost,kad iz zvanicnog imam podatak da je 108000km.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8047
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 19 Feb 2021, 19:48

ma to su bre budalastine i navlakuse za uzimanje para, to vrv radi po nekom principu proracuna, mozda uzima prvih par godina pravu km koja je negde evidentirana a posle toga radi neki fazon proracuna, ja ne znam zasto se narod peca na tu proveru kad je u 90% slucajeva ili netacna ili ne pokaze nista.
znam dosta ljudi koji su u zadnje vreme proveravali sto na svojim kolima sto na ovako nekim ili nije izbacivalo nista ili izbaci nesto tipa prva godina ili do prvog servisa ili pak neku glupost kao ovo sad sa 166.000km. Ja mislim da je to neko smislio za uzimanje para narodu.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od HKS » 19 Feb 2021, 20:02

Mozda da otvorimo temu Carvertical pa da pisemo iskustva sa tim?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Grujic » 19 Feb 2021, 20:07

Moze.

Inace ne slazem se da je toliko beskorisno.

Ideja je jako prosta, kupi podakle odakle god moze.

Ja sam jedan e90 proveravao i iako nije bilo detalja bio je registrovan udes u drugoj godini koji je procenjen na stetu od 15-20k evra.

To mi govori dovoljno da je bio posteno lupljen, ne samo cuknut i ogreban.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8047
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 19 Feb 2021, 20:56

pa kao sto rekoh , izbacice u nekim slucajevima nesto ali koliko je takvih slucajeva i koliko je korisnih informacija dobijeno u takvim slucajevima?
takodje koliko sam primetio najvise podataka se dobja za jako mlada kola, sto opet potvrdjuje moje razmisljanje da u prvih par godina i ima logike da pohvata neke podatke kad je auto u garanciji i odrzava se u ovl. a kako vreme odmice sve se svodi na nista ili na neku slobodnu procenu sto se informacija tice

Korisnikov avatar
mtlmiki
Postovi: 102
Pridružio se: 08 Okt 2017, 01:17

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od mtlmiki » 19 Feb 2021, 21:50

OMP je napisao:pa kao sto rekoh , izbacice u nekim slucajevima nesto ali koliko je takvih slucajeva i koliko je korisnih informacija dobijeno u takvim slucajevima?
takodje koliko sam primetio najvise podataka se dobja za jako mlada kola, sto opet potvrdjuje moje razmisljanje da u prvih par godina i ima logike da pohvata neke podatke kad je auto u garanciji i odrzava se u ovl. a kako vreme odmice sve se svodi na nista ili na neku slobodnu procenu sto se informacija tice
Bas tako.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 20 Feb 2021, 17:13

Naleteh u međuvremenu na jedan zanimljiv italijanski sajt za proveru kad je odrađen poslednji tehnički pregled po broju tablice s obzirom da je auto koji hoću da proverim iz Italije: https://www.ilportaledellautomobilista. ... -revisione

E sad ono što me zanima ipak su to kombinacija Italijani plus naši prevaranti, kolika je moguća varijanta da naši tamo smuljaju sa Italijanima da pre nego što je odrađen taj poslednji tehnički da pre toga jednostavno vrate kilometražu pa onda sa vraćenom kilometražom urade tehnički?
P. S. Imam slikan račun poslednjeg servisa sa svim odrađenim stavkama 9 meseci pre toga i manje-više kilometraža se poklapa, razlika je nekih 10000 km za to vreme. Realno malo je 10000km za 9 meseci, al ajde bila je u to vreme u Italiji korona u jeku!

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8047
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 20 Feb 2021, 18:58

sve je moguce ali ne treba se opterecivati takvim stvarima, ako ides u takve krajnosti onda bolje da odes sam u Italiju ili neku drugu zemlju i izaberes i doteras auto

Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 20 Feb 2021, 19:24

Ne opterećujem se samo disktujemo. Pre nego što se pare izbroje sve treba razmotriti. Posle je kasno kajati se...Elem da znaš nakon svega što sam se nagledao po placevima i po oglasima ozbiljno sam nameravao da odem preko i sam kupim auto. Ali nije ni to jednostavno sada u ovo doba korone, jer trenutno, a ne zna se do kada nije moguće ići u zemlje EU turistički, bez neke posebne radne dozvole, garantnog pisma, EU papira ili čega već, a ja ništa od toga nemam, tako da sam prinuđen da jurim kola po Srbiji.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8047
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 20 Feb 2021, 19:32

Pa sta se cudis, placevi su to.
pre neki dan svratih do jednog placa i stoji bmw f10, poskidani branici i jos neke sitnice nisam obratio paznju sve, ali poenta je da je baja polepio auto unutra novinama i farba pistoljem kožu, prska li prska sve sto je kozno u autu, a inace krem koza i to se nije potrudio ni da bar skloni auto malo dalje od ostalih da se ne vidi sta radi nego onako na izvolte....mogu misliti na sta je izgledao taj enterijer kad mora ceo da se farba, a i mogu misliti na sta ce liciti posle par meseci posto te farbe i takvim nacinom farbanja uglavnom nisu dugotrajne ali auto ce ici u oglase kao NOV, NOV.
Burazer kupio astru, volan farban, bio je bas lep kad je kupio onako mat kao fabricki, mada je znao da je farban ali evo sad posle nekoliko meseci volan je toliko usijan da izgleda kao da je lakiran u visokom sjaju, fazon klavirski lak, a kliza u rukama katastrofa.

Odgovori