Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 22 Feb 2021, 19:07

dzonic87 je napisao:@Munja666 ovo oko zarade, zarada od 10% po vozilu je nekako i očekivana - jesi li ti spreman da uložiš 15000 a da očekuješ zaradu od 500eur?
Daleko manje je to od 15000 evra ulaganja, a zarada je bar 3-4 puta veća od tih 500 evra. Nije problem u zaradi preprodavaca, nek zarade i 5000 evra na autu ako mogu, hteo sam reći da za cifru koju se oni ugrade a i manje mogu da se plate svi troškovi za porez, carinu, i prevoz da li u sopstvenoj režiji, da li šlepom. Plus preprodavci carine po mnogo nižim ciframa nego što možemo mi obični smrtnici. Tako da je tu njihova zarada masna. Elem da ne bude da sam sam sebi odgovorio na pitanje - pa što onda ne odem i sam doteram auto, odgovor je da nije to tako jednostavno kako izgleda. Nije lako ni preko naći auto, a još teže dobar auto a da nije preskup ili sa velikom kilometražom za neki kratak period ako nemaš nekoga ko živi tamo i ko bi se iscimao da nađe, vidi i na kraju kupi taj auto i opet je upitno - da li će taj auto da se tebi svidi, zadovolji tvoje kriterijume dok ga ne vidiš i probaš uživo, a kad si ga iskeširao onda je već kasno... Varijanta sa ovim velikim placevima poput pomenutog JP gde non-stop stižu automobili sa lizing aukcija sa full servisnom istorijom i pristojnom kilometražom deluje kao primamljiva kupovina kad naleti nešto zanimljivo. Samo je tu problem kad se pojavi nešto dobro, a povoljno to lešinari razgrabe pre nego što stigne do placa, čim ga skinu sa šlepa.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8039
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 22 Feb 2021, 19:36

naravno da nije lako naci dobar auto i sa dobrom cenom i naravno da i mi koji se bavimo time moramo da zaradimo, masno ili ne to nije stvar kupca, neko radi na 200e zarade neko na mnogo vise, to je vec od slucaja do slucaja jer svako ima neku svoju matematiku, takodje nije lako ni zavrsiti sve oko papirologije zato i koristimo usluge ljudi koji dovoze automobile i time se bave pa mnoge stvari resavaju na lakse i jeftinije nacine nego sto bi neko ko sam to sve pokusa da uradi, postoje tu razne kombinacije i seme koje oni mogu da urade a npr. ja ne mogu ako resim sam da se zezam oko carine i svega sto prati uvoz.
Sa druge strane opet kazem, ko zeli da kupi bolji i skuplji auto, uvek savetujem da sam potrazi takav auto preko ili ako moze i ode tamo da ga trazi jer ce sigurno bolje proci nego da kupi neki takav auto na placu gde se u vecini slucajeva rade razne prevare pocev od kilometraze preko ostecenja vozila itd. jer se na takvim vozilima mnogo bolje zaraduje kad se kupe sa nekom manom nego kad su u top stanju.
Bilo je ovde vise primera vozila koja se ovde prodaju za cifre za koje je nemoguce takav auto u tom stanju kupiti preko, kamoli ga doterati i platiti sve dazbine, pa se automatski namece pitanje po kojoj ceni je tamo kupljen i u kakvom stanju.

Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 24 Feb 2021, 19:58

Elem nisam davno kupovao polovan auto sa placa. Da li se u zadnje vreme nešto promenilo u smislu saobraznosti, obavezne garancije iako ona nije navedena u oglasu placa i slično? Jer sećam se da su pre par godina na RTS-u kod Alvirka i na drugim mestima na sva zvona trubili oko obavezne garancije prilikom kupovine auta na placu jer kupovina na placu se vodi kao kupovina u bilo kojoj drugoj registrovanoj trgovinskoj radnji što su više puta iz udruženja za zaštitu potrošača pokušavali da dokažu kao legitimno pravo, ali u praksi ne znam nikoga da je to pravo uspešno iskoristio. Da li je pametno sačiniti neki ugovor sa vlasnikom placa prilikom kupovine auta da bi eventualno obezbedio sebe od nepredviđenih okolnosti i slično? Koliko se sećam ranije je praksa bila izbrojiš pare i oni ti na licu mesta na osnovu tvojih podataka iz lične karte pripreme papire za registraciju i na tebi je samo da poplaćaš sve te takse i dažbine i odneseš sve to do najbliže policijske stanice i uzmeš tablice i nalepnicu. Nije bilo nikakvih ugovora niti garancija za bilo šta.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Markoni » 24 Feb 2021, 20:22

A da li je tebi normalno da na auto star, lupam, 10 godina, i sa 200.000 km, dobiješ bilo kakvu garanciju (osim na legalnost)? Mislim koliko god to lepo zvučalo rekao bih da je nerealno.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sebekkg » 24 Feb 2021, 20:35

Bas, jedino i sto mozes da imas garqnciju je na to da je legalan auto. Ali bih kaznjavao kretene koji garantuju km, a ti proveris u ovlascenom i onda km puta 2 ili 3. Njih bi zatvorio i dovidjenja.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Markoni » 24 Feb 2021, 20:55

Slažem se.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8039
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 24 Feb 2021, 20:57

ne znam kako mogu ni km da garantuju, ako i postoje neki dokazi da je km prava, tipa neki dekra izvestaj ili nesto u tom fazonu, onda ti nikakva garancija od prodavca i ne treba, tako da mi uopste nije jasno na koji fazon i na osvonu cega garantuju km? mislim da je i to jedna od klasicnih navlakusa za kupce poput onih garancija na motor.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11077
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Bax » 24 Feb 2021, 21:00

Imas problem sa novim autom i garancijom.
Mog su burazera prevezli zednog preko vode sa glupom Epikom.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

kami
Postovi: 932
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od kami » 24 Feb 2021, 21:46

Ne znaju ni prodavci koja je prava km jer vecina njih kupuje automobile sa kamiona, a tu je vec u transportu kilometraza prepolovljena. Drugo su oni koji su "prva" ruka i licno uvoze automobile. Imam i ja automobile sa 250.000km na oglasu i u rangu su cena sa onima od 180.000. Pazi kad me niko ne zove...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Grujic » 24 Feb 2021, 21:51

Kod polovnih automobila garancija nije realna jer bi ispalo da je to besplatno odrzavanje.
Ne ulazim u pravni aspekt price vec prakticni

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 25 Feb 2021, 00:04

Dobro, nisam se možda dobro izrazio. Apsurdno je očekivati neku garanciju na polovan auto kao što daju na nov, mada je i za nov upitna garancija ipak je ovo zemlja Srbija. Iako neki placevi na sav glas reklamiraju u svojim oglasima da daju garanciju na motor i menjač godinu dana ili 10000km, a kad pitaš na šta se tačno odnosi garancija ispada na ono što i ne može da crkne blok motora i slično, dok pod garanciju ne potpada naravno turbina, dizne, klipovi i slično. Što je bilo i za očekivati. Kad sam mislio na garanciju više sam mislio šta to nudi plac po pitanju sigurnije kupovine u odnosu na kupovinu polovnog auta od fizičkog lica? Kako već kažu u oglasima garancija na legalnost. Jer na primer kupovinom od fizičkog lica treba voditi računa da auto nije pod nekom hipotekom, da li vozilo na Interpolovoj listi ukradenih vozila ili učestvovalo u nekom razbojništvu i slično mada to može isto da bude slučaj sa kolima sa placa. Da li je preporuka da se prilikom kupovine automobila sa placa sastavi neki kupoprodajni ugovor, dokaz o kupovini vozila ili nešto treće?

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od gazza » 25 Feb 2021, 00:32

kami je napisao:
24 Feb 2021, 21:46
Ne znaju ni prodavci koja je prava km jer vecina njih kupuje automobile sa kamiona, a tu je vec u transportu kilometraza prepolovljena. Drugo su oni koji su "prva" ruka i licno uvoze automobile. Imam i ja automobile sa 250.000km na oglasu i u rangu su cena sa onima od 180.000. Pazi kad me niko ne zove...
pa naravno kad su stoka. jednom sam prodavao auto sa pravom km, 330.000km i nikad više. dve godine me niko nije zvao a onda se javio momak koga je privuklo što je na oglasu za golfa pisalo prava kilometraza (pre nego sto su poceli da to kopi pejstuju svi). dodje covek odvezemo kod njegovog mehanicara koji se posle 5min vraca sa recenicom - druze ja 20 godina servisiram golfove i ovo je prvi gde mi se sve slaze za ovu kilometrazu, uzimaj uopšte nema potrebe da gledamo kakav je.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11077
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Bax » 25 Feb 2021, 08:10

Zbog toliko lazi i prevare, kod nas sad vazi gubitnicka deviza, nemoj ni da gledas kilometrazu, ona je nebitna, bitno je stanje auta...
Na stranu sto masa ljudi biva zavedena sa laznim brojkama i na kraju i prevarena.

Jer kilometraza je egzaktna, stanje se lagano nasminka od strane trgovaca.

Vecina kupaca veze nema sa kolima, a ispale se cesto i iskusni lisci.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Saša » 25 Feb 2021, 09:14

Zato ili sam uvoziš, ili kupuješ nešto mlado od prvog vlasnika kupljeno ovde, ili kupuješ novo. Sve ostalo je kocka, pa kako ti se zalomi.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока



dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dzonic87 » 25 Feb 2021, 09:53

A kad sam uvoziš kreneš da se buniš da je sve skupo (počev od transporta, karte, carinika, carine...) a na kraju i da su na zapadu kola skupa

Odgovori