Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Gaginh0 » 25 Feb 2021, 09:57

Što i jesu, ako ćeš da ga uvezeš u srbiju.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dzonic87 » 25 Feb 2021, 10:47

Apsolutno... ali mentalitet našeg naroda je takav kakav je. I prodavci se samo tome prilagođavaju. Možeš naći jeftinije auto na zapadu ili ako je auto star, da je baš zapušten što se održavanja tiče, da je dosta prešao (pa cak i ovo nece dati ispod cene ako je u super stanju) ili da ima neki kvar koji je tamo dosta skup za rešavanje. A naš čovek prvo gleda u instrument tablu, pa posle stanje automobila...

Da bi neko ulagao dosta u lickanje automobila, prodavcu se to isplati samo na skupljim vozilima. Sredjivanje eksterijera je ok, to svi rade. Ali sredjivanje detaljno enterijera je neisplativ posao za vozila gde ne moze da se zaradi dobra lova (zamene oni volan, rucice menjaca, usiju sedista ako su bila pocepana - ali svako ko malo bolje zagleda moze da vidi da li i kako se sve uklapa u stanje enterijera)

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 25 Feb 2021, 11:15

Ne mozes nasem narodu ugoditi nikako vazda bilo i bice

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Gaginh0 » 25 Feb 2021, 11:20

Tako je. Po difoltu ovde su auta ispod 200k skupa ko otrov. E sad to što stiže kod nas su mahom grupno kupljena vozila pa su samim tim jeftinija i povoljnija za dalju preprodaju.

Ne kazem da nema nigde da se kupi Golf 5 sa 100kkm za 1300e, ali to treba imati baš sreće. A drugo, ovde je jako popularno dati trenutni auto i uz doplatu izeti drugi polovni auto, jer se ljudi ne zamlaćuju sa prodajom zbog 400-500e.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od gazza » 25 Feb 2021, 11:26

2003. sam kupovao polovnjaka u Nemackoj do 3 godine

prvi odlazak sam potrosio da shvatim da tamo takva vozila kostaju neto, bez carine i troskova dovoza vise nego na placu u srbiji kljuc u ruke

drugi odlazak sam potrosio da shvatim da se dobri a jeftiniji komadi ne mogu naci od turaka, rusa, ukrajinaca, bosanaca i generalno angro kupaca.

na kraju sam nasao na mobile.de auto od lizing kuce koji se individualno prodavao, rezervisao i poslao zenu da ga doveze. koliko se razume u kola dovoljno je da kazem da me je na pola puta zvala da mi kaze da auto nema radio i da na mestu za njega ima rupu na konzoli. doveze ona ziva i zdrava kola, prvo sto vidim unutra fabricki radio lepo integrisan u konzolu i mesto da se odloze sitnice. vise srece nego pameti eto :loool: ... uglavnom na kraju je ispalo 20% vise nego na placu ali tada se i tamo manje varalo, 105.000km stvarna km, malo rdje od hamburske kise ali generalno dobar komad.

to vam je negde i danas racunica, 20% skuplje nego ovde.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dzonic87 » 25 Feb 2021, 12:42

Ja sam se pre 4 godina opekao sa prijateljem i vise nikada ne gledam kola u inostranstvu za nekog.
Bio sam u Hamburgu poslovno i zamoli me prijatelj da mu pogledam neka vozila tu u okolini Hamburga. Ja se cujem sa burazerom spediterom da me pozveze sa njegovim poznanicima koji uvoze/dovoze automobile jer ljudi odmah sredjuju transport i celu papirologiju (u sustini dosta pouzdanije i jeftinije nego da se on bakce sa tim). Trazio je D/E segment

Naravno kranja cena za dobre primerke ispada skuplje nego kod nas za "iste" primerke :D Elem, nebitno, poslovni partneri kod kojih sam tada bio mi pokazu jedan Merc E klase, star 3-4god (vise se i ne secam, ali dosta mlad primerak) sa 470k km na satu - ali u perfektnom stanju. Bukvalno u enterijeru se primeti da su samo vozacevo i zadnje desno sediste korisceni (i ti prekidaci). On je mogao da se uveze za cenu koja bi bila ok ako se uporedi sa onima kod nas koji su se tada nalazili u oglasima. Auto ima sve papire i racune od servisa (bukvalno na dva meseca radjen servis, servisi menjaca (sto je na zapadu neverovatno) radjeni na svakih 100k km).
Na kraju prijatelj odluci da kupi neki A4 kod nas sa manje od 200k km na satu iako je auto totalno kanta kad se uporedi sa merc-om sto sam gledao.

Izgubio sam samo vreme kao budala :)

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 25 Feb 2021, 16:52

ja zato i uvozim kola sa vise od 10 god starosti posto tu jos moze da se kupi jeftino a dobro a i fino da se zaradi ;)

Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 25 Feb 2021, 19:23

Dobro, i ne rekoste mi na kraju da li je pametno prilikom kupovine auta na placu praviti neku vrstu ugovora sa prodavcem čisto radi sigurnosti ili je to bespotrebno?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 25 Feb 2021, 19:26

a kakvu vrstu ugovora mislis da pravis? kupoprodajni se ne pravi, neki drugi ne znam koji bi mogao da postoji u toj varijanti

Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Joker » 25 Feb 2021, 20:03

Zar plac ne izdaje račun na ime kupca?

Korisnikov avatar
Uki
Postovi: 126
Pridružio se: 30 Maj 2020, 19:50
Garaža: Pug 307 1.6b
Lokacija: Bg

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Uki » 25 Feb 2021, 20:27

Uki je napisao:E iskrslo mi nešto iznenada pa sam otišao na suprotnu stranu Srbije. Nadam se da ću uspeti narednih dana da odem.
Dok se ja smislim, prodade se 'moj' Golf Slika
Potraga se nastavlja. Ovim tempom ocekujem da uzmem auto kad izadje 9ka.

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ljubitelj » 25 Feb 2021, 20:32

Da, izdaje račun kupcu. Plac je firma kao i svaka druga trgovina koja nešto prodaje a isto tako je i auto roba kao druga.

Sam fiskalni račun koji se dobije je ugovor sam po sebi, kao kada kupite hleb u Maksiju... što se voli komplikovati kod nas. A dobije se i "veliki" račun gde je bliže opisana roba tj auto, model,broj šasije, broj motora, godište, cena neto i bruto.

Račun je dokaz vlasništva kojim se omogućava registracija u MUPu.

Sve je isto kao i po Evropi kada se kupuje auto, dobije se račun od firme gde je kupljen i to je to.

Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Joker » 25 Feb 2021, 20:39

Ako se dobije račun onda je i po zakonu garancija 12 meseci. Kako je ostvariti to je već druga tema.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Bax » 25 Feb 2021, 20:41

Eto, sa fiskalnim mozes da podignes tuzbu pred sudom, ako mislis da si ostecen, i imas zakonskog osnova, pa kako sud presudi, a ti ces da finansiras proces do presude.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 25 Feb 2021, 21:22


ljubitelj je napisao:Da, izdaje račun kupcu. Plac je firma kao i svaka druga trgovina koja nešto prodaje a isto tako je i auto roba kao druga.

Sam fiskalni račun koji se dobije je ugovor sam po sebi, kao kada kupite hleb u Maksiju... što se voli komplikovati kod nas. A dobije se i "veliki" račun gde je bliže opisana roba tj auto, model,broj šasije, broj motora, godište, cena neto i bruto.

Račun je dokaz vlasništva kojim se omogućava registracija u MUPu.

Sve je isto kao i po Evropi kada se kupuje auto, dobije se račun od firme gde je kupljen i to je to.
E upravo ovo što je Ljubitelj napisao sam hteo da čujem. Jer po zakonu bi ako je plac registrovan kao firma, plac bi morao da izda i račun o prodaji vozila, a samim tim i da po zakonu ako nije navedeno drugačije da garanciju od 2 godine. A u ovom slučaju ta garancija može da bude bilo šta od toga da se garantuje da je auto legalan da nije ukraden u inostranstvu na primer.

Odgovori