Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 11 Mar 2022, 12:34

100 ljudi 100 cudi, ima svega od onih skroz nezainteresovanih koji nece nista da pricaju do onih koji ne zatvaraju usta i pokusavaju da uvale na svaki nacin.

Vestieri
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Apr 2022, 16:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Vestieri » 07 Apr 2022, 01:06

Cao svima, da li neko ima iskustva sa placevima Autoworld i 3M Automobili?

Vidim da prodaju dosta skupih vozila sa malim kilometrazama, ali mi je prosto nerealno da neko uveze auto sa tako niskom kilometrazom i prodaje ga u Srb?

Hvala puno svima.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dzonic87 » 07 Apr 2022, 14:19

Što nerealno? Dosta renta car agencija prodaje vozila kada napune godinu dana recimo

Vestieri
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Apr 2022, 16:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Vestieri » 07 Apr 2022, 18:45

Da budem iskren, zbog svih prica i losih iskustava ljudi. Zbog toga i pitam za utiske sa ova dva placa :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od pedja » 07 Apr 2022, 18:46

Bilo bi ti lakše da su skupi, ali sa velikim km?




TapaT


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Gazu » 07 Apr 2022, 19:35

^ To je jedan način da gledamo na ovu situaciju - da li bi mu bilo lakše da su skuplji s većom kilometražom. S druge strane, kad čitamo o nekome da je prevaren, pa čujemo kako je to nešto bilo super povoljno, a ispalo podvala, onda kažu ljudi "o, pa šta je on hteo".

Možda bi mu samo trebao savet kako da među tim tamo automobilima prepozna šta je dobro nezavisno od njihove spike tamo na autoplacu. Tipa, povesti svog majstora sa sobom, ili voziti auto do majstora, pa ga pre kupovine detaljno pogledati na kanalu ili dizalici, i slično, i da li i još nešto ako je potrebno? I na koje parametre posebno obratiti pažnju tom prilikom - ako ih se taj njegov majsor i ne seti, pa makar da on čovek zna.

Ja sam ovde duduk, pa mogu da prevodim šta mi se čini da drugi slični meni žele da kažu.😁 (Da me ne shvatiš pogrešno @Vestieri, ja se to zezam na svoj račun.)

Vestieri
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Apr 2022, 16:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Vestieri » 07 Apr 2022, 20:11

Pedja, pitao sam za savet.
Dakle, pitanje je, da li je neko imao iskustva sa tim placevima. A ne sta mi je lakse. ;)

Gazu, hvala na komentaru. Svakako sam mislio da proverim auto u ovlascenom servisu.

U pitanju su ne tako jeftini automobili, sa 25-45.000 predjenih km za 2.5-3godine, i bilo kakvo iskustvo sa ovim placevima je i vise nego od pomoci.

Hvala unapred svima!

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10347
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sebekkg » 07 Apr 2022, 20:52

Pošto su u pitanju mlađi primerci možda ne bi bilo loše otići na plac ako si u mogućnosti i pogledati neki auto, pritom i uzeti broj šasije pa ga proveriti na car vertical-u. Imaš preko ovih naših youtuber-a popuste od 30% na kupovinu kredita za proveru. Mislim da ima dečko sa auto analize. Pogledaj na njegovom kanalu za kod.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 07 Apr 2022, 20:59

Daj neki konkretan primer vozila, link ka oglasu, pa da diskutijemo a ne ovako na suvo, mozda ima nesto sto moze da se zakljuci ili da uporedimo sa cenama takvih vozila preko...nije nerealno da neko uveze mlad auto sa malo km, ako je cena adekvatna tome ako je pak cena niska za takvo vozilo moze biti osnova za sumnju.

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od gavran » 08 Apr 2022, 13:32

Vestieri je napisao:
07 Apr 2022, 20:11
Pedja, pitao sam za savet.
Dakle, pitanje je, da li je neko imao iskustva sa tim placevima. A ne sta mi je lakse. ;)

Gazu, hvala na komentaru. Svakako sam mislio da proverim auto u ovlascenom servisu.

U pitanju su ne tako jeftini automobili, sa 25-45.000 predjenih km za 2.5-3godine, i bilo kakvo iskustvo sa ovim placevima je i vise nego od pomoci.

Hvala unapred svima!
Moj prijatelj i njegov zet su uzeli dva auta na tom 3M placu.

Prijatelj je uzeo Nissan QQ pre godinu dve dana za suprugu a potom i njegov zet Reno Talisman. Znači negde pre nego što je kreuno talas ovih poskupljenja. Iskustva i sa prodavcem i sa automobilima su normalna. Sa prodavcem po njegovoj priči normalan stav i komunikacija, a vozila što se tiče nije bilo nekih naknadno utvrđenih mana koliko mi je poznato.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od BigMazzy » 08 Apr 2022, 15:28

Ако су тако мале километраже и млади аутомобили, не би требало имати проблема да се провере и онлајн а и у нашим овлашћеним представништвима.

Sent from my DN2103 using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od pedja » 08 Apr 2022, 15:48

Pričao sam sa (valjda)vlasnikom placa 3M, bio sam tamo, prošle godine. Vozila su mlada, neka prešla više, neka manje, deluju OK. Sve je sa lizinga. Cena jeste jača, ali takvo je i stanje vozila. Svako kaže da bi valjano platio dobar auto, dok ne dođe do pitanja cene... Svi kukaju na krševe iz uvoza, a dobar auto je preskup... E jbga.

Možda su tamo i našminkana vozla, juče bila zgužvana, ali na prvu loptu ne deluju tako.

Ima i predloge kuća za finansiranje, koje može da ide u punom iznosu. Nisam detaljnije ulazio u priču, bio je kraj radnog vremena, a morao je negde hitno da stigne. Posle sam odustao od kupovine vozila.


TapaT


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Heinz » 08 Apr 2022, 15:58

Pametno.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 08 Apr 2022, 17:26

BigMazzy je napisao:
08 Apr 2022, 15:28
Ако су тако мале километраже и млади аутомобили, не би требало имати проблема да се провере и онлајн а и у нашим овлашћеним представништвима.

Sent from my DN2103 using Tapatalk
Ne mozes da proveris istoriju vozila kod ovl. ako nisi vlasnik vozila, vise puta probano i nije moglo sem preko veze ali svakako za tako mlad auto bi carvertical morao nesto da izbaci, vredi platiti pa sta bude.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Uroš S. » 09 Apr 2022, 09:24

Tako je. Samo vlasnik, po mom iskustvu.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


Odgovori