Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od nuk » 15 Feb 2012, 08:59

slazem se sa nelogicnoscu kupovine automobila do zadnje pare, koliko sam samo procitao puta po forumima da ljudi kupe automobil a nemaju ni za registraciju a kamoli za servis.
jos jedna nelogicnost kao cesta pojava je da ljudi gledaju da kupe sto veci auto za sto manje para iako im realno ne treba pa kad shvate kolika je razlika u cenama odrzavanja izmedju C i D segmenta recimo a jos su iz jugica seli u laginu ili pasata recimo, onda se hvataju za glavu pa ne retko citam kako ljudi kupuju polovne amortizere, diskove, gume da ne pominjem :roll:

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od bane valjevo » 15 Feb 2012, 09:31

U osnovi, slazem se sa svima... Auto, ako budem kupovao, polovnog, vec sam rekao do 50k kilometara i 3-4 godine starosti, i od prvog vlasnika... Morace da ispuni sve uslove da bi bio kupljen... Ili u nekoj vanrednoj situaciji od nekog poznanika sa placa ili prijatelja ili tako nesto ali to opet vrlo vrlo tesko...

U potpunosti se slazem sa Nuk-om, kada se predje iz auta nize klase, ili domace proizvodnje ili iz neceg starog 20ak+ godina u nesto 2000+ godiste, naravno da ce sve da bude skupo i svaka opravka hvatanje za glavu, zato i kad se kupuje polovnjak treba imati barem 1500 evra za neke nenadane troskove...

Smanjivanje kilometraza ne bih komentarisao, to se radi pa se radi, i gomila ljudi koja kupuje sa placeva svesno ide tamo i kaze znam da je kilometraza lazna (samo jednom smo bili na autoplacu u Sapcu, u pitanju je bio Megan 1.9 dci, sa 92 000 kilometara, a u stvari brat bratu imao je barem 200 000, ali ulickan i sredjen do besvesti, patosnice izlizane, bukvalno, menjac ne vide se brzine, volan izlizan, da vidite kako je moj otac pobegao :rofl: )...

Inace sto se tice onog Mercedesa, odmah bi ga kupio samo da imam 4 iljade evra, bez razmisljanja... :bibip:

Btw Superboss, to sto ti spominjes je cini mi se sa nekog drugog foruma, ali je to vrlo stara vest, ta kola su oduzimana jos 2008 godine u oktobru mesecu!!!

Inace jebali ste veka sa 3 stranice za manje od 15 sati... :presrecan:

Evo i linka, ima 100 i kusur strana i tesko ga je citati zbog konfiguracije foruma ali je tema dobra...

http://www.cbc.rs/showthread.php/11888- ... nje+vozila
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od superboss » 15 Feb 2012, 10:35

Ма да, ца ЦБЦја је, ово је био само пример онога што је потенцијално опасно-да плати крајњи корисник нечије кршење царинских прописа.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od NexT » 15 Feb 2012, 10:42

sa jednim se ne slazem... Razlika izmedju 2 segmenta u odrzavanju nije velika. Zapravo, rekao bih da je zanemarljiva... Potogovo ako pricamo o jacim kolima.

Gledam npr moj auto i 607.
Recimo zadnji diskovi su isti, motor i menjac su isti, kvacilo i plivajuci zamajac - isti.
mislim da 607 ima vece prednje diskove i delovi trapa su drugaciji...

Najvece razlike su u cenama limarije i nekih sitnica, ali je to sve zanemarljivo...

Slicna je prica i sa drugim kolima iz iste fabrike koji mogu da se naruce sa istim motorima, menjacima itd...

Ne verujem da je Passat nesto bitno skuplji od Golfa za odrzavanje, ako su oba 1.9 TDI sa manuelnim 6-obrzincem...

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od swemir » 15 Feb 2012, 10:43

U novom sadu ima plac koji ne menja kilometraze, i kupuje automobile samo sa lizinga iz fr...vec sam to pisao negde, tako da pravila nema, ima i postenih placeva, verovatno u svakom gradu po jedan dva....


tako je makar bilo, auto DIV, kod njega imas lagune od dve godine sa preko 150.000km...


takodje sam gledao automoblile koji su u tri put boljem stanju kod njega, npr clio, a pishe 170.000km, star tri godine, a na drugom placu unakazen, i pishe 56000km :uf:


tako da je bio posten sa kilmetrazama

@ next, slazem se, tako je i kad je u pitanju megan vs clio sa istim motorom

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od superboss » 15 Feb 2012, 11:31

Pa sto se tih stvari tice to je sasvim normalno. Bilo bi glupo i finansijski i logisticki neisplativo da se u tim stvarima razlikuju mnogo.

Danas je makar dosta lako dobiti koji konjic vise, ako je potrebno zbog vece karoserije recimo. E sad, da li to motor dugorocno oseti-tj da li se taj 1.9 pre potrosi u golfu ili passatu pitanje je
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8564
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od Milos » 15 Feb 2012, 15:20

Ima li ko iskustva sa placem New Balkan ?
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od nuk » 15 Feb 2012, 20:07

swemir je napisao:U novom sadu ima plac koji ne menja kilometraze, i kupuje automobile samo sa lizinga iz fr...vec sam to pisao negde, tako da pravila nema, ima i postenih placeva, verovatno u svakom gradu po jedan dva....


tako je makar bilo, auto DIV, kod njega imas lagune od dve godine sa preko 150.000km...


takodje sam gledao automoblile koji su u tri put boljem stanju kod njega, npr clio, a pishe 170.000km, star tri godine, a na drugom placu unakazen, i pishe 56000km :uf:


tako da je bio posten sa kilmetrazama
O njima sam i pisao u mom postu, od njih i uzimam kola.
Dag je uzeo 207 kod njih.

@Next

Vozio sam klija 2, megana 2 sad scenica i veruj mi ima itekako razlike u cenama potrosnih delova tipa, spone, solje amortizera i td...
Odnosi se samo na OEM delove dok je u slucaju zamenskih (citaj turski ili sta ti ja znam) razlika manja.
Cak je razlika izmedju scenica i megana koji dele istu platformu veca nego izmedju megana i klija.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od Floyd » 16 Feb 2012, 01:18

@next

Delovi su teoretski isti ali u praksi nije uvek slucaj da im je i cena ista ;)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23802
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od dragvorl » 16 Feb 2012, 07:30

Apsolutno, ovo mogu da potvrdim za Touarega i Cayenne (znam da su iste klase, ali da kazem nesto za dnevnik), razlika u ceni na nekim delovima pogonskog sklopa, iako su identicni ide i do 30% sto ja znam.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od pedja » 16 Feb 2012, 10:47

Da, pricao mi je covek u Skodinom servisu o razlici u ceni delova koji se potpuno isti za Skodu i VW. Dakle, isti deo, samo u dve razlicite kutije i po razlicitim cenama; a narano ima i onih u isotj ambalazi, ali po razlicitoj ceni, zavisi za koji auto kupujete :D

Mozda nije deo, ali se i cena potpuno istog ulja za Skodu i VW osetno razlikuje, pa vidite sta tek sa delovima rade...

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od TheWickerMan » 16 Feb 2012, 11:09

Ista stvar Fiat-Alfa... traži za Alfu , iako je deo isti , skuplji je deo... zato ako znaš, tražiš za odgovarajućeg Fiata i nema frke :)

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od dag81 » 16 Feb 2012, 18:15

pedja je napisao:Da, pricao mi je covek u Skodinom servisu o razlici u ceni delova koji se potpuno isti za Skodu i VW. Dakle, isti deo, samo u dve razlicite kutije i po razlicitim cenama; a narano ima i onih u isotj ambalazi, ali po razlicitoj ceni, zavisi za koji auto kupujete :D

Mozda nije deo, ali se i cena potpuno istog ulja za Skodu i VW osetno razlikuje, pa vidite sta tek sa delovima rade...
Apsolutno netacno, jer kvaliitet odredjenih delova nije isti iako pase. A sa druge strane npr. motor 1.4TSI je identican i nema nigde znaka Skode na njemu, samo VW i Audi, osim ukrasnog poklopca motora.
Sto se tice ulja, ja koliko znam Skoda ne sipa VW ulje, tj., uglavnom ne sipa iz fabricke ambalaze, a takodje i retko koji servis sipa Castrol. A VW, Audi, Seat je pod kapom Porschea i moraju da sipaju ulje koje uveze Porsche i zato deru.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od pedja » 16 Feb 2012, 18:21

Apsolutno je prejaka rec ovde. KAzem sta je rekao majstor iz ovlascenog servisa, koji pritom odrzava sve iz VW koncerna. Sve i da je drugaciji kvalitet, po njemu se ne vidi razlika u ekspolataciji kod onih koje odrzava...

Sto se ulja tice, na racunu iz ovlascenih servisa lepo pise da je ulje potpuno isto Castrol, ali je cena razlicita - pise o tome u temi o cenama servisa. Oba ovlascena jedan za Skodu , drugi za VW (Porsche Sever).
Dobro, tu ima i logike, razliciti su servisi. Verovatno bi bila ista cena da je su oba radjena u istom servisu.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od dag81 » 16 Feb 2012, 19:20

Nemoj misliti da je Skoda na nivou kvaliteta VW kao ni da je VW na nivou Audija.
Kao sto si i sam rekao na izgled jeste isto dosta delova, ali kvalitet koliko god to cudno zvucalo istih delova je drugaciji. :mig:

Sto se tice teme, ne znam sta da kazem osim da smeca ima jako puno. Sad bas gledam neke Golfove IV-ke, majko mila do 5000e nisam 5 nasao da bih otisao da pogledam(gledam TDI ili 1.8T). Strasno. Onda reko ajde Astra G, opet slicno, a da je motor 2.0di ili 1.6 benzin sto bih radije, doduse tu za 4000e vec ima ponesto. Pa reko ajde Focusa 1, takodje blizu 4000e da lici na nesto. Alfe 147 JTD nema koja nije lupana jos malo, a jos ako nju uzimam uzeo bih sa kozom. Malo je jedino otezavajuce sto trazim sa 5 vrata.
A km su tek smejurija, vecina ima preko 300.000km a pise 100-130k km. Gledam svog Passata, pa predhonog, pa predhodnog koji su imali od 210-250k km, pa to je novo bre jos malo. A ovo sto se nudi, ma i preko 300k km, sta li je tek uzivo.
Iskreno ne znam sta cu, uskoro moram resavati auto. Posto 207 ide na dobos, tj. vec je stavljen a on ide u prosirenje stambenog prostora, a od Passata pokusavam da ''napravim'' dva auta, pickup i porodicni iz C segmenta, ali nisam pametan sta uzeti a da bude 2000+, da ne bude lesina. A budzet planiram da bude oko 6500e za oba.

Odgovori