Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 15 Nov 2022, 22:40

ko je taj sto se zeza da vraca km na Nivi i kome je to bitno :)

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3163
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Dare4x4 » 15 Nov 2022, 23:09

Nema šta da vraćaš, samo zameniš tablu

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 16 Nov 2022, 08:21

Ne mislim na to, vracanje je jeftinije i brze od menjanja table nego zasto bi to neko radio na nivi koja je uglavnom radno vozilo, sluzi da zavrsi posao nije za vozikanje na duze staze, putovanja i sl. i kome je tu bitno koliko je auto presao, bitno je da radi i ide ok.
Kod mene ih mahom kupuju za lov ili terenske sluzbe i ko ima potrebu da ide po nekim terenima uopste a tu ni izgled, ni godiste ni km nisu bitni.
Drugar je pre mozda 15ak godina kupio novu nivu, ni sam ne zna sto, kao ajde trebace mu za neke terene kad ide zimi, vozio je par meseci, skontao da mu uopste ne treba i prodao sa par hiljada km. Skoro je kolega kupio jednu za lov, neko jadno stanje ali vrsi mu posao.

Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 12 Feb 2023, 23:03

Pozdrav društvo!
Gledam cene polovnjaka i ne verujem kako bukvalno svakodnevno skaču. Elem jedan Tiguan mi je zalapao za oko iako mu je cena pre samo godinu - godinu i po u tom godištu i opremi bila bar 2 - 2.500 evra niža. Ima za svoje godine prilično malu kilometražu (130k km - provereno tačna kilometraža) , limarijski odličan (nigde korozije iako je iz Norveške) i prilično dobru R-Line opremu. Realno ova cifra iz oglasa je prejaka, ali ako se uzme koliko su cene skočile i koliko ih malo ima na oglasima sa kilometražom ispod 150k km I da R-Line opremom - koliko para realno vredi ovakav primerak?

http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... 0tdir-line

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 771
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od AleksandarAca » 12 Feb 2023, 23:19

Ako je iz Norveske, cimaj nekog naseg odande, ako imas, da ti proveri auto preko sajta https://vegvesen.no, nisam siguran u km obzirom da je auto 2014...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Extender
Postovi: 160
Pridružio se: 19 Dec 2020, 01:41

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Extender » 12 Feb 2023, 23:49

Dizu cene ali tesko da ih prodaju za toliko vise.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 13 Feb 2023, 07:52

Napisao covek da je proverio km.

Cene skocile i preko tako da je logicno i kod nas da poskupe plus je skocila malo i cena transporta ali to je zanemarljivo mada onaj ko radi na 200-300e zarade njemu je i to bitno.

Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 13 Feb 2023, 19:26

Da, kilometraža je provereno ta, ima sve servise u ovlašćenom. Sad ako nekog nije mrzelo da smanji koju hiljadu u odnosu na servisnu to ionako nije od presudnog značaja koja hiljada gore dole, koliko sam stil vožnje i održavanja vozila. Ne znam primetio sam da se dosta ljudi odlučuje na uvoz polovnjaka iz Norveške i to za razliku od Švedske gde su polovnjaci na oglasima sa mahom visokom kilometražom, bar ono što vidim po oglasima kod nas ovih iz Norveške ima sa prilično niskom kilometražom. Ne znam u čemu je kvaka, zašto Norveška - lično sam imao bojazan od Norveške zbog korozije i ekstremno hladne klime, ali ovo što sam do sada pogledao a nije starije od 7-8 godina ni jedan odozgo nije bio truo ili u nekoj jezivoj fazi korozije, a očekivao sam pogotovo na delovima karoserije gde nije tako lako zamazati i zafarbati...Opet meni je najveći minus kod ovog primerka upravo to što je iz Norveške, kapiram da je iz Nemačke, Holandije, Belgije cena bi mu bila sigurno nešto veća. Ovako ne znam ne mogu da procenim koliko realno vredi ako se svi faktori uzmu u obzir?

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45824
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Geza » 13 Feb 2023, 19:36

Norveška je forsirala prelazak na elektro pogon, postoji mogućnost da je vozilo iz zamene.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ftj » 13 Feb 2023, 20:25

Norvezani(i rezidenti) imaju pravo odbitka solidne sume ako izvezu stare krševe(tj. nove automobile za nas :)). Drugar planira to da uradi i baš je tiguan uvideo kao najbolju opciju jer su uglavnom tamo svi sa dobrom opremom a povraćaj bude i 5-7k evra i praktično to bude zarada. Otprilike bi za ovu cifru mogao da prodaje 2016. i da bude u plusu toliko.

Ovde ukucas registraciju i vidis kolki je povracaj

https://www.skatteetaten.no/person/avgi ... e/regn-ut/

a ovde vidis cene polovnjaka

https://finn.no

Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 13 Feb 2023, 23:29

Pa da, onda je u tome caka. Gledam sad nekog Tiguana tamo 2016. godište full-full-ova koža, klima, DSG, mala km i naravno cena jaka oko 20k u evrima kad se preračuna! Ali kada se na tu cenu odbije povraćaj, koji je ako ne laže onaj prvi sajt iz gornjeg posta, bezmalo 8.5k evra što mu onda dođe da takav Tiguan izađe gore 11.500 evra plus transport i ostale za*ebancije oko 2000 evra i na kraju krajnja cena oko 13.500 evra što je i više nego povoljno ako mi je računica dobra! E sad ako sam te dobro razumeo povraćaj može da dobije samo ako takav auto kupi Norvežanin ili neko sa njihovim papirima i onda kada ga izveze iz Norveške (taj deo ne kapiram kako se realizuje kupovina i povraćaj ako ga recimo uzimam ja treće lice a kupuje gore norveški rezident) dobija taj povraćaj novca. Kapiram da je ovo jedino isplativa šema nekome ko ima rođaka/prijatelja u Norveškoj i taj neko gore se spreman da se iscima i sve to odradi oko kupovine i plaćanja...
P. S. Inače piše da je preduslov za povraćaj novca da auto nije registrovan prvi put pre juna 2014. godine što se tačno uklapa u to da su na auto-placevima koji prodaju vozila iz Norveške automobili mahom 2014-2015. godište!

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ftj » 14 Feb 2023, 00:24

Taj drugar zivi u norveskoj i on to oce da uradi da preproda i tako zaradi. Tako da jedino ako imas nekog ko zeli to da uradi za tebe i pritom se odrekne zarade to je ok varijanta. Mislim da je limit 7 automobila po osobi.

Mada i meni je odmah palo na pamet da korozija moze biti problem pa nisam siguran kolko je pametno.

Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 14 Feb 2023, 01:00

Ne kapiram samo ovaj deo - norveški rezident u ovom slučaju gastoz iz Srbije kupi tamo auto od Norvežanina i plati ga koliko regularno košta. Kako on sada "izveze" auto da bi dobio taj povraćaj - je l dovoljno da ga odjavi iz Norveške i otera za Srbiju na carinjenje i prilikom te odjave tek naknadno dobije novac od države ili neko drugi fazon?
Inače i ja sam bio skeptik prema polovnjacima iz Norveške što se tiče limarije i korozije, ali ono što sam do sada video i probao bilo je u boljem stanju nego mnogi primerci sličnog godišta iz Nemačke i Švice. E sad možda i gore ima različitih klimatskih uslova pa zavisi kako se zalomilo - ogromna je Norveška zemlja kapiram da nije isto da l je sa severa, juga ili koji već region ima blažu klimu...

kami
Postovi: 932
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od kami » 14 Feb 2023, 01:18

Taj povratu dodje kao pdv iz eu, stim da vazi za vozila registrovana posle 07.2014.
Platis coveku punu cenu, preuzmes auto, izvezes ga, posaljes mu potvrdu da si izvezao auto i on sa tim trazi povrat. Povrat traje 3-6 nedelja.
E, sad, dal ce on da ti vrati, to je pitanje.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 14 Feb 2023, 07:57

Pitanje dal ce neko da se cima i da ti cini uslugu, mislim da nije duznost prodavca, pogotovo ako je fizicko lice, da trazi povracaj pdv i time tebi cini uslugu, ne znam kako je to pravno reseno ali ko ti garantuje da ce ti vratiti porez, moze da zadrzi za sebe ili da se uopste ne cima oko toga...drugar je svojevremeno imao problem da vrati pdv za ozbiljno skup auto iz Nemacke i to od firme kupljen auto, zavlacili ga nesto dugo pa mu jedva dali na kraju ne secam se detalja ali ozbiljna cifra je bila u pitanju zato se i cimao

Odgovori